Spectre

 

Son James Bond filmi olan Spectre’de James Bond’un geçmişinden gelen şifreli bir mesaj, onu tehditkâr bir organizasyonu mecburen açığa çıkarmaya sürükler. James Bond’un şefi M, gizli servisi ayakta tutmak için politik güçlere karşı mücadele verirken, James Bond da Spectre’in ardındaki korkunç gerçeği açığa çıkarmak için amansızca bir uğraş vermektedir.

 

FİLMİN KÜNYESİ
Yönetmen: Sam Mendes
Senarist: John Logan
Oyuncular: Daniel Craig, Ralph Fiennes, Naomie Harris, Ben Whishaw, Rory Kinnear, Christoph Waltz, Lea Seydoux
Gösterim tarihi: 6 Kasım

 

Gizli Dosya

 

Mary Mapes çok başarılı bir televizyon gazetecisidir, birçok gizli gerçeği ele almış ve ün kazanmıştır. 09 Eylül 2004, Mapes ve ekibi için dönüm noktası olacaktır. Saygın haber spikeri Dan Rather önceki akşam, Başkan Bush’un başkanlık öncesi yaptığı görevinden kaçtığına dair delilleri kamuoyuna sunmuştur. Bu nedenle haber ekibi sorgulanma sürecine girer. Haber ve kurul odalarında dürüst ve özgür gazeteciliğe müdahale edilmektedir.

 

FİLMİN KÜNYESİ
Filmin orijinal adı: Truth
Yönetmen: James Vanderbilt
Senarist: James Vanderbilt
Oyuncular: Cate Blanchett, Robert Redford, Topher Grace, Elizabeth Moss
Gösterim tarihi: 6 Kasım

 

Cin Kuyusu

 

Cin Kuyusu, çocukları olmayan bir ailenin son umut olarak köydeki büyücüye gitmeleriyle başlayan ilginç ve fantastik bir hikâye. Ailenin yolda geçirdiği trafik kazası ile tetiklenen bir lanetin sonucu ızdırap ve korku dolu iki gün yaşanır. Köyün başına gelen lanet ise köyün güzel kızı Zehra’nın yavuklusu Ali’nin bir gece ansızın askerden firar edip gelmesiyle başlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ
Yönetmen: Murat Toktamışoğlu
Senarist: Murat Toktamışoğlu
Oyuncular: Sinem Sarızayim, Beril Özgür, Asi Güner, Zeynep Buse Kale, Cemal Baykal
Gösterim tarihi: 6 Kasım

 

Abluka

 

Kadir, şartlı tahliye olur. İstanbul’da polis failleri yakalamak için önlemlerini arttırmaktadır. Emniyette yüksek bir mevkide olan Hamza, tahliye sonrasında Kadir’in bir iş bulmasında yardımcı olur. Kadir çöp toplayıcısı gibi çalışarak gecekondu mahallelerinde muhbirlik yapmaya başlar. Kadir, kardeşi Ahmet’i çalıştığı mahallelerden birinde bulur. Ahmet’in kendisine karşı mesafeli tutumu, Kadir’i çeşitli komplo teorileri üretmeye yöneltir.

 

FİLMİN KÜNYESİ
Yönetmen: Emin Alper
Senarist: Emin Alper
Oyuncular: Mehmet Özgür, Berkay Ateş, Tülin Özen, Müfit Kayacan
Gösterim tarihi: 6 Kasım

 

Kariyer

 

Başrollerini Dost Elver, Sevil Uyar, Kayra Şenocak, Umut Oğuz, Aziz Özuysal, Deniz Gönen Türkcan ve Özkan Çınarlı’nın paylaştığı filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Suat Ay üstleniyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ
Yönetmen: Suat Ay
Senarist: Suat Ay
Oyuncular: Dost Elver, Sevil Uyar, Kayra Şenocak
Gösterim tarihi: 6 Kasım

 

Düşlerin Terzisi

 

Tilly Dunnage güzel, yetenekli ve sıra dışı bir kadındır. Vicdanında taşıdığı büyük bir yükle, annesi Molly’yi bulmak için doğduğu kasabaya döner. Tilly artık kasabada bir yabancı sayılmakta ve katil olarak suçlanmaktadır. Geçmişin yaraları ile döndüğü bu yerde Tilly’yi kasabalıya yaklaştıran şey Tilly’nin eşsiz terzilik yetenekleri olur.

 

FİLMİN KÜNYESİ
Filmin orijinal adı: The Dressmaker
Yönetmen: Jocelyn Moorhouse
Senarist: Jocelyn Moorhouse
Oyuncular: Kate Winslet, Liam Hemsworth, Hugo Weaving
Gösterim tarihi: 6 Kasım

 

Sevimli Köpek Lotte

 

Çocukların yeni arkadaşı olacak tarzdan olan bu kahramanımız acayip sevimli ve tatlı. Lotte asi bir köpek sahibinin terliklerini getirmiyor onunla oyun oynamak istemiyor ve o ne söylerse hep aksini yapıyor. Onun aklında ki ve hep hayali bir k9 olmak ama bu hayalini gerçekleştiremiyor. Bu sırada Hollywood’dan bir teklif geliyor ve bu hayalinden vazgeçerek kendini bu yönde geliştirmeye çalışıyor ve şimdi ise tek rakibi Michael Jordan olarak görülüyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ
Filmin orijinal adı: Lotte ja kuukivi saladus
Yönetmen: Heiki Ernits, Janno Põldma
Senarist: Heiki Ernits, Janno Põldma
Oyuncular: Lembit Ulfsak, Evelin Võigemast, Mait Malmsten, Tõnu Oja, Priit Võigemast
Gösterim tarihi: 6 Kasım

 

Snoopy ve Charlie Brown Peanuts Filmi

 

Charlie Brown, Snoopy, Lucy, Linus ve Peanuts çetesi, 3 boyutlu halleriyle beyazperdeye geliyor. Charlie Brown, en iyi arkadaşı olan Snoopy ile birlikte, baş düşmanı Kırmızı Baron’u alt etmek için bir yolculuğa çıkıyor. Charles M. Schulz’un hayal gücü ve Buz Devri filmlerinin yaratıcılarının gerçekleştirdiği film her ezilen kişinin şansının mutlaka dönebileceğini kanıtlıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ
Filmin orijinal adı: The Peanuts Movie
Yönetmen: Steve Martino
Senarist: Bryan Schulz
Oyuncular: Francesca Capaldi, Madisyn Shipman, Noah Schnapp ile Venus Schultheis
Gösterim tarihi: 13 Kasım

 

Ali Baba ve 7 Cüceler

 

Oyuncu ve komedyen Cem Yılmaz filmografisinin hem yazıp hem yönettiği 4. film olma özelliğindeki  Ali Baba ve 7 Cüceler’de seyirciyi yine ilginç bir hikaye bekliyor. Filmin oyuncu kadrosunda Yılmaz’a Zafer Algöz, Yosi Mizrahi, Bahtiyar Engin, Çetin Altay, Irina Ivkina eşlik ediyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ
Yönetmen: Cem Yılmaz
Senarist: Cem Yılmaz
Oyuncular: Cem Yılmaz, Irina Ivkina, Çetin Altay
Gösterim tarihi: 13 Kasım

 

The Pack

 

Bir çiftçi ve ailesi çiftliklerine saldıran öldürücü güçteki köpeklerle savaşmak zorunda kalırlar. Bu karşılaşma onlar için kanlı ve korkutucu olacaktır. Yönetmenliğini Nick Robertson’ın üstlendiği filmin senaryo koltuğunda Evan Randall Green oturuyor. The Pack’in başrollerinde Anna Lise Phillips, Jack Campbell, Kieran Thomas McNamara ve Katie Moore yer alıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ
Yönetmen: Nick Robertson
Senarist: Evan Randall Green
Oyuncular: Anna Lise Phillips, Jack Campbell, Kieran Thomas McNamara
Gösterim tarihi: 13 Kasım

 

Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 2

 

Katniss Everdeen, uzaklardaki kasabasının yıkıma uğradığını öğrendiği an durumu görmek için evine geri döner. ‘Açlık oyunlarını’ kazananların kaldıkları yer hariç tüm kasaba otorite tarafından yerle bir edilmiş, bu felaket ortamında görebildiği tek canlı şey ise kedi Buttercup olmuştur. Katniss, Buttercup’ı da alıp 13. Bölge’ye gider. 13. Bölge’nin yöre halkı yeraltında gizlenerek yaşamakta, hükümet tarafından kullanılan nükleer silahların yıkıcı etkilerinden korunmaya çalışmaktadır.

 

FİLMİN KÜNYESİ
Filmin orijinal adı: The Hunger Games – Mockingjay: Part 2
Yönetmen: Francis Lawrence
Senarist: Danny Strong
Oyuncular: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth
Gösterim tarihi: 20 Kasım

 

Annem

 

Margherita yaratım sıkıntısından mustarip, varoluşsal bir krizin ortasında debelenen ve orta yaşlarını geçmiş olan bir yönetmendir. Ne var ki Margherita’nın varlık bunalımı sadece içine düştüğü bu buhran ile sınanmamaktadır. Margherita, annesinin kaçınılmaz kabul edilen ve hala kabul edemediği kaybıyla da tam anlamıyla yüzleşememiştir.

 

FİLMİN KÜNYESİ
Filmin orijinal adı: Mia Madre
Yönetmen: Nanni Moretti
Senarist: Nanni Moretti
Oyuncular: Margherita Buy, John Turturro, Giulia Lazzarini
Gösterim tarihi: 20 Kasım

 

Hayatın Kıyısında

 

Oscar ödüllü Angelina Jolie tarafından yazılan ve yönetilen By The Sea filmi, Angelina Jolie’nin Boyun Eğmez filminden sonraki ikinci yönetmenlik denemesi. Fırtınalı bir aşkı anlatan bu dram filminde Jolie’ye kocası Brad Pitt, Mélanie Laurent, Melvil Poupaud, Niels Arestrup ve Richard Bohringer gibi uluslararası yıldızlardan oluşan bir oyuncu kadrosu eşlik ediyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ
Filmin orijinal adı: By The Sea
Yönetmen: Angelina Jolie Pitt
Senarist: Angelina Jolie Pitt
Oyuncular: Angelina Jolie Pitt, Brad Pitt, Mélanie Laurent
Gösterim tarihi: 20 Kasım

 

Gizemli Gerçek

 

Bir tecavüz – cinayet vakasının romanını yazmaya başlayan emekli bir sorgu müfettişi ile bir hâkim, kendilerini 25 yıla yayılan bir kovalamacanın içinde bulur. 2009 tarihli efsanevi Gözlerindeki Sır filminin yeniden çevrimi olan yapımın kadrosunda Micheal Kelly, Nicole Kidman, Julia Roberts ve Dean Norris yer alıyor. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini ise Billy Ray üstleniyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ
Filmin orijinal adı: Secret In Their Eyes
Yönetmen: Billy Ray
Senarist: Billy Ray
Oyuncular: Julia Roberts, Nicole Kidman, Chiwetel Ejiofor
Gösterim tarihi: 20 Kasım

Pırdino Sürpriz Yumurta

 

Televizyon ekranlarında yayınlanan sevimli dinozor Pırdino’nun maceraları şimdi de beyazperdede. Güzel bir yaz günü, Nazan, oğlu Tarık’ı, Ela’yı, Porsuk, Sansar ve Pırdino’yu dinozor müzesine götürür. Pırdino atalarını görünce çok heyecanlanır ve heyecandan tüm maketleri yere düşürür. Bu kargaşanın sebebini merak eden müze müdürü Pırdino’ya sahip olup onu müzede sergilemek ister.

 

FİLMİN KÜNYESİ
Yönetmen: Günay Koker
Senarist: Günay Koker
Oyuncular: Efe Kılıç, Bengi Bilir, Aslı Seda Kement
Gösterim tarihi: 20 Kasım

 

Hüddam

 

Can, annesi Derya ile birlikte sıradan bir şehir hayatı yaşamaktadır. Fakat bir süre sonra annesi normal olmayan davranışlar sergilemeye, hiç bilmediği antik dilleri konuşmaya başlar.  Kısa sürede ailenin dengeleri alt üst olur ve Can, psikolojisini bozan bu garip olayların üzerine gittikçe, işler daha da karmaşık bir hal almaya başlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ
Yönetmen: Utku Uçar
Senarist: Utku Uçar
Oyuncular: Fatoş Hun, Murat Özen, Çağrı Duran
Gösterim tarihi: 20 Kasım

 

Casuslar Köprüsü

 

Tarihsel olaylardan esinlenilmiş bir James Donovan hikâyesi olan, Fox Pictures / DreamWorks Pictures yapımı, dramatik gerilim türündeki Casuslar Köprüsü, Brooklyn’de bir sigorta avukatının kendisini bir anda Soğuk Savaşın ve Sovyetler Birliği tarafından ele geçirilen Amerikalı U-2 pilotunun değişimi için olacak pazarlığın ortasında bulmasını konu alıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Bridge of Spies

Yönetmen: Steven Spielberg

Senarist: Matt Charman

Oyuncular: Tom Hanks, Austin Stowell, Amy Ryan, Mark Rylance

Gösterim tarihi: 27 Kasım

 

Diktatör Adolf Hitler’in Hayatının Esrarengiz Yönleri

 

Ünlü tiyatro oyuncusu Müjdat Gezen den oldukça konuşulacak ve konusu gereği tartışılacak bir yapıt geliyor. Diktatör Adolf Hitler’in Hayatının Esrarengiz Yönleri izleyicileri ile buluşurken senaryosu ; Almanların en büyük diktatör liderlerinden biri olan ve tarihe ismini sonsuza dek kazıyan Adolf Hitlerin hayatını konu alan fakat buna komik ve esprili yaklaşımıyla bir film çeviren ünlü yönetmenin eğlenceli ve kahkaha dolu filmini izleyeceksiniz.

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Müjdat Gezen

Senarist: Müjdat Gezen

Oyuncular: Müjdat Gezen, Şevket Çoruh, İlker Ayrık, Günay Karacaoğlu, Ahmet Saraçoğlu

Gösterim tarihi: 27 Kasım

 

Uzaklarda Arama

 

Çekimleri İstanbul ve Muğla’da gerçekleştirilen film, şehir merkezindeki Barones Pavyon’un, yakınlardaki küçük bir kasaba olan Uzaklar’a taşınma emrinin çıkması ve devamında yaşanan olayları mizahi bir dille anlatıyor. Pavyonda çalışan kadınların kasabaya girişiyle başlayan hikâye hem çok güldürecek hem de zaman zaman izleyenlerin içini acıtacak.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Türkan Şoray

Senarist: Türkan Şoray

Oyuncular: Mustafa Uğurlu, Fırat Tanış, Mehtap Bayri, Ekin Türkmen

Gösterim tarihi: 27 Kasım

 

Sakin Batı

 

Sakin Batı bizleri 19. yüzyıl Amerika’sındaki bir yolculuğa götürüyor. Aristokrat bir İskoç ailesinin 17 yaşındaki oğulları, aşık olduğu kadını bulmak için yollara düşer, bu yolculukta ona gizemli yolcu Silas da eşlik edecektir. Genç oyuncu Kodi Smit-McPhee, Ben Mendelsohn, Michael Fassbender’in başrolleri paylaştığı filmin yönetmen ve senaristi, bu filmle birlikte ilk uzun metrajını çeken John Maclean.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Slow West

Yönetmen: John Maclean

Senarist: John Maclean

Oyuncular: Michael Fassbender, Ben Mendelsohn, Rory McCann

Gösterim tarihi: 27 Kasım

 

Rock The Kasbah

 

Başarısız bir müzik yapımcısı, tehlikede olan kariyerini son bir fırsatla kurtarma şansını yakalar. Bir turne için Afganistan’a gidip aksilik sonucu parasız ve pasaportsuz kaldığında yolu genç bir kadınla kesişir. İşin ilginç yanıysa genç kadının olağanüstü bir sese sahip olması ve müzik alanındaki inanılmaz yeteneğidir. Birlikte Kabil’in yolunu tutup yerel yetenek şovu olan ‘Afghan Star’a katılmak için yola çıkarlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Barry Levinson

Senarist: Mitch Glazer

Oyuncular: Bill Murray, Zooey Deschanel, Bruce Willis

Gösterim tarihi: 27 Kasım

 

Goosebumps

Büyük şehirden Küçük bir kasabaya taşındığı için mutsuz olan Zach Cooper, taşındıkları evin tam yanındaki evde yaşayan güzel kız Hannah ile karşılaşıp, Champ ile de kısa sürede arkadaş olunca yeni bir hayat için umutlanır. Ancak Zach, Hannah’nın gizemli babasının Goosebumps kitaplarının yazarı, R.L. Stine olduğunu öğrendiğinde, olayların normal gitmeyeceğini anlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Rob Letterman

Senarist: Larry Karaszewski

Oyuncular: Jack Black, Dylan Minnette, Odeya Rush

Gösterim tarihi: 27 Kasım

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.