1970 Antalya Korkuteli doğumlu Mehmet Özgür  tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmenliği de yapan oyuncu İstanbul Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun.

Mehmet Özgür, sanat yaşamına, Antalya’da bir dil kursunda katıldığı tiyatro etkinliğiyle 1988 yılında başladı. Ertesi yıl Antalya Halkevi‘nde tiyatro çalışmalarına başladı. Daha sonra 1993 yılında Antalya Devlet Tiyatrosu‘nda görev alan sanatçı, ilk kez 2004 yılında kamera karşısına geçerek, bir tv dizisinde rol üstlendi. En son Takoz İrfan rolüyle oynadığı Suskunlar dizisinde büyük ün kazandı.

Çeşitli tv dizileri ve sinema filmlerinde oyunculuk yapan Özgür, ayrıca bazı tiyatro oyunlarında yönetmenlik de yapmıştır. Bugüne kadar Kelebek, Sözün Bittiği Yer, IV. Osman, Hop Dedik: Deli Dumrul, Mevsim Çiçek Açtı, tepenin Ardı, Bana Bir Soygun Yaz, Muhteşem Yüzyıl, Çalıkuşu, Tut Sözünü, Filinta, En Güzeli gibi dizi ve filmlerde rol alan oyuncu bu ay karşımıza Emin Alper imzalı Abluka filmiyle çıkacak ve bir anlamda psikolojik politik gerilim filminin başrol oyuncusu olacak!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.