Ruhlar Bölgesi: Bölüm 3

 

Insidious serisinin üçüncü halkasında, Lambert ailesinin ilk iki filmdeki mücadelesinden ve Elise’in ruhlarla savaşından yıllar öncesine gidiyoruz. Quinn Brenner oyuncu olma hayalleri kuran bir genç kızdır ve son zamanlarda paranormal bir deneyimden geçmektedir. Quinn annesinin ruhunun, kendisiyle iletişim kurmaya çalıştığını hisseder.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Insidious: Chapter 3

Yönetmen: Leigh Whannell

Senarist: Leigh Whannell

Oyuncular: Dermot Mulroney, Leigh Whannell, Hayley Kiyoko, Stefanie Scott, Lin Shaye

Gösterim tarihi: 5 Haziran

 

Şeytan-ı Racim 2: İfrit

 

Aslı, dokuz yaşından itibaren yetimhanede büyümüş, sıkıntılı bir çocukluk ve ergenlik dönemi geçirmiştir. Yıllar sonra çocukluğundan beri ona musallat olan, onu kontrol eden güç tekrar ortaya çıkmıştır. Aslı’nın yakın arkadaşı Müjde ve onun nişanlısı Cenk, Aslı’yı bu kabustan kurtarmak için hayatları pahasına ona yardım etmeye karar verirler. İblis’in hikâyesi ve intikamı devam ediyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Murat Toktamışoğlu

Senarist: Murat Toktamışoğlu

Oyuncular: Firuze Gamze Aksu, Derya Deniz Değirmenci, Emre Kılıç, Lara Çelebi

Gösterim tarihi: 5 Haziran

 

Hayat Kitabı

 

Hayat Kitabı, hayalperest Manolo’nun tek aşkına kavuşmak ve kasabasını korumak için büyülü ve mucizevi dünyalara yaptığı destansı yolculuğu anlatıyor. Ancak Manolo ve onunla eşit seviyede cesur olan, en iyi arkadaşı Joaquin, sıradan prenslerden olmadıkları için, peşine düştükleri prenseste sıra dışıdır. Hayat Kitabı, kitaba göre ilerlemeyen bir peri masalıdır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Book of Life

Yönetmen: Jorge R. Gutierrez

Senarist: Jorge R. Gutierrez

Oyuncular: Diego Luna, Zoe Saldana, Channing Tatum, Ron Perlman

Gösterim tarihi: 5 Haziran

 

Olur İnşallah

 

Yerel bir televizyon projesi için belediye başkanı ve yanındaki heyet Antalya’nın Göbelek Köyü’ne gider. Köylülerin isteksizliğini gören başkan yerel televizyon kanalı kurmak için başka bir köy bulmaya karar verir. Şansızlık odur ki belediye başkanı köyü terk ederken cimriliğiyle nam salan Kıllı Mustafa’nın traktörü makam aracına çarpar. Belediye başkanı yaşanan olaylara öylesine öfkelenir ki işlerim tüm sorumluluğunu Göbelek Köyü’ne yıkar. Projenin gerçekleşmesi için gereken parayı üç ay içinde bulmalarını ister. Kahramanlarımız televizyonu kurmak için çocukluğunu bu köyde geçiren Zeynep’ten de yardım ister.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Tolga Baş

Senarist: Tolga Baş

Oyuncular: Çetin Altay, Arzu Yanardağ, Mesut Yar, Ayhan Rüzgar

Gösterim tarihi: 5 Haziran

 

Yola Çıkmak

 

Bir bar fedaisi olan Samet’in annesi Fatma, 55 yaşında bakıma muhtaç bir kadındır. Samet ve kardeşi Emre Konya’ya annelerinin yanına gitmeye karar verirler. Kocası Burak ve küçük kızı Ceren ile Bursa’da yaşayan Ayşe güzel bir kadındır. Hayatı, kızının ilkokulundaki güvenlik elemanı Kemal’le karşılaşmasıyla değişecektir. Kemal, Burak’ı yaralar, Ayşe ve Kemal Bursa’yı terk eder. Hepsinin yolları Konya’da otelde kesişir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Evren Erdem

Senarist: Evren Erdem

Oyuncular: Ruhi Sarı, Ozan Bilen, İrem Altuğ, Aysan Sümercan

Gösterim tarihi: 5 Haziran

 

Beni de Götür

 

Amcası ve yengesiyle yaşayan Ayşe aşık olduğu Ali’nin İstanbul’a gidişiyle hayatının tek mutluluğunu kaybetmiştir. Her gün işe gidip gelmek dışında hiçbir şey yapmaz. Ara sıra Ali’nin annesine uğradığında kendini Ali’ye daha yakın hisseder. Bu arada amcası Ayşe’yi Ahmet’le evlendirmek ister. Bunu öğrenen Ayşe çok üzülür ama çaresizdir. Nikâh kıyıldıktan kısa bir süre sonra Ali’nin annesi vefat eder. Ayşe, Ali ile tek bağlantısı olan kişiyi de kaybetmiştir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Avni Kütükoğlu

Senarist: Avni Kütükoğlu

Oyuncular: Vural Çelik, Çiğdem Suyolcu, Gürol Güngör, Hakan Türkşen

Gösterim tarihi: 5 Haziran

 

Ölümsüz Aşk

 

Bir çağ değişirken doğmuş olan Adaline Bowman, geçirdiği bir kaza sonucu hiç yaşlanmamakla ‘ödüllendirilir’. Yıllar boyunca insanlardan uzak, izole bir hayat sürmek zorunda kalır ve bu sıradışı sırrını açığa çıkarabilecek herkesten uzaklaşarak zamanının çoğunu yalnız geçirir. Bu yalnızlık karizmatik bilim insanı Ellis Jones ile tanışına kadar sürer…

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Age Of Adaline

Yönetmen: Lee Toland Krieger

Senarist: J. Mills Goodloe

Oyuncular: Blake Lively, Harrison Ford, Amanda Crew, Ellen Burstyn, Richard Harmon

Gösterim tarihi: 5 Haziran

 

Marnie Oradayken

 

Anna Sasaki adındaki bir genç kız, sağlık sorunlarından ötürü şehir hayatından oldukça uzakta bir kasabaya gönderilir. Burada Marnie adında bir arkadaş edinir. Marnie ile Anna arasındaki arkadaşlık kısa sürede çok ilerler, öyle ki Anna, bu gizemli arkadaşının geçmişini merak etmeye başlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: When Marnie Was There

Yönetmen: Hiromasa Yonebayashi

Senarist: Keiko Niwa

Oyuncular: Sara Takatsuki, Nanako Matsushima, Susumu Terajima, Hitomi Kuroki, Kasumi Arimura

Gösterim tarihi: 5 Haziran

 

Saint Laurent

 

Fransız moda devi Yves Saint Laurent için bu sene çekilen ikinci biyografik yapım olma özelliğini taşıyan film, stilistik moda ikonunun 1965 ile 1976 yılları arasındaki dönemini ele alıyor. Bu filmin yönetmenliğini Bertrand Bonello üstlenirken senaryo da yönetmen ile birlikte Thomas Bidegain’in imzası var. Kadroda ise Léa Seydoux, Gaspard Ulliel ve Brady Corbet yer alıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Bertrand Bonello

Senarist: Bertrand Bonello

Oyuncular: Gaspard Ulliel, Léa Seydoux, Louis Garrel, Brady Corbet, Dominique Sanda

Gösterim tarihi: 5 Haziran

 

Hannâs: Karanlıkta Saklanan

 

Mert, Özel Sentez Kliniği tabelasının karşısında durduğunda, mesleğe yeni başlayan her psikiyatrist gibi idealleri ve planları vardı. Bir Anadolu şehrinin biraz dışındaki bu hastanede çok şey öğrenecek, kendini geliştirecekti. Farklı psikiyatrik rahatsızlıklar, farklı insanlar ve kitaplarda yazmayan daha pek çok şey kendisini bekliyordu. Koridorlarda, terapi odalarında, hastanenin her köşesinde.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Kamil Aydın

Senarist: Burcu Çetin

Oyuncular: Furkan Kızılay, Hazal Şenel, Bükre Atala, Ahmet Yıldırım

Gösterim tarihi: 12 Haziran

 

Küçük Karmaşa

 

Yıllardan 1682. Peyzaj mimarı Sabine’ye bir gün beklenmedik bir davet gelir. Sabine, Kral 14. Louis’nin sarayında çalışmak için görüşme gerçekleştirir. Kral’ın tasarımcısı Andre, Sabine’in Versay Sarayı’ndaki ana bahçelerden birini dizayn etmesi için seçer. Geçmişindeki trajedilere rağmen, Sabine ile Andre arasındaki ilişki, ikisinin de yaratıcılığını ortaya çıkarır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: A Little Chaos

Yönetmen: Alan Rickman

Senarist: Jeremy Brock

Oyuncular: Kate Winslet, Matthias Schoenaerts, Alan Rickman, Stanley Tucci

Gösterim tarihi: 12 Haziran

 

Ajan

 

Susan Cooper, masa başı çalışan alçakgönüllü bir CIA analisti, aynı zamanda en tehlikeli görevlerin ardındaki duyulmamış kahramandır. Ancak partneri ve diğer gözde ajan deşifre olunca, öldürücü silah tüccarlarının dünyasına sızmak ve dünya çapında bir felaketi önlemek için gönüllü olur. Yönetmen, “Filmin, bir ajan filmi kadar ağır, aynı zamanda olabildiği kadar komik olmasını istedik.” diyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Spy

Yönetmen: Paul Feig

Senarist: Paul Feig

Oyuncular: Melissa McCarthy, Jason Statham, Jude Law, Rose Byrne

Gösterim tarihi: 12 Haziran

 

Jurassic World

 

John Hammond’ın başarısızlıkla sonuçlanan Jurassic Park denemesinin üzerinden tam 22 yıl geçmiştir. Nublar Adası’nda bu kez tam kapasiteyle çalışan, Hammond’ın hayal ettiği gibi bir dinozor tema parkı Jurassic World adıyla kurulmuştur. Ancak kuruluşunun üzerinden 10 yıl geçen parkta müşteri sayısı günden güne azalmaktadır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Colin Trevorrow

Senarist: Michael Crichton

Oyuncular: Katie McGrath, Bryce Dallas Howard, Omar Sy, Judy Greer, Irfan Khan

Gösterim tarihi: 12 Haziran

 

Vice

 

Julian Michaels, VICE adında bir yapay dünya tasarlamıştır, burada müşterileri en çılgın fantezilerini tıpkı insan gibi görünen, düşünen ve hisseden yapay kişiliklerle yaşayabilmektedir. Bir gün Kelly adlı bir robot, kendi gerçekliğinin farkına vararak buradan kaçar. Kaçtıktan sonra Michaels’ın fedaileri ile Vice’ı kapatmayı aklına koymuş Roy adında bir polis memurunun şiddetli çatışmasının ortasında kalır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Brian A Miller

Senarist: Andre Fabrizio

Oyuncular: Bruce Willis, Thomas Jane, Bryan Greenberg, Colin Egglesfield, Johnathon Schaech

Gösterim tarihi: 12 Haziran

 

Fal

 

Melek küçük bir kasabada yaşayan ve işlediği dantelleri satarak geçimini sağlayan bir genç kızdır. Melek ayrıca komşularının ısrarıyla onlara fal bakar. İlginç olan ise fal bakarken söylediklerinin zamanla gerçekleşiyor olmasıdır. Bir gün Faik adında bir adam zorunluluktan bu kasabaya yerleşir. Tesadüfi bir şekilde Faik, sanat ve siyasetçileri iyi falcılarla buluşturan bir aracıdır. Melek’in hayatı Faik’i tanımasıyla birlikte bambaşka bir yöne sürüklenir…

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Ünal Çeken

Senarist: Ünal Çeken

Oyuncular: Gamze Köse, Ali Elgün, Eren Özkan

Gösterim tarihi: 12 Haziran

 

Barely Lethal

 

16 yaşındaki Megan, genç yaşına rağmen son derece yetenekli bir ajandır. Ancak son zamanlarda gizliden gizliye yaşadığı sıradan bir genç olma hayali iyice açığa çıkmaya başlar. Partneri Victoria’ya bu sırrından bahseden Megan, onun da cesaret vermesiyle riskli bir planı uygulamaya koymaya karar verir. Buna göre kendi ölümünü tasarlar ve ortadan kaybolur.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Kyle Newman

Senarist: John D’Arco

Oyuncular: Jessica Alba, Samuel L. Jackson, Jaime King, Hailee Steinfeld, Sophie Turner

Gösterim tarihi: 12 Haziran

 

Ölüm Ormanı

 

Şehirde yaşayan Jenn ve Alex çifti, doğa aşığı Alex’in ısrarları üzerine Kanada’daki ıssız bir ormanda kamp yapmaya gider. Ormandaki ilk gecelerinde beklenmedik bir misafir, kapılarını çalar. Brad adındaki bu yabancı da onlar gibi bir gezgindir ve Alex, adamın Jenn ile ilgilendiğinden şüphe etmeye başlar. Çift, gitmeyi planladıkları Blackfoot Trail bölgesi için hemen yola koyulurlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Backcountry

Yönetmen: Adam Macdonald

Senarist: Adam Macdonald

Oyuncular: Eric Balfour, Missy Peregrym, Nicholas Campbell, Jeff Roop

Gösterim tarihi: 12 Haziran

 

Şövalye Rusty

 

Şövalye Rusty’nin başı büyük derde girmiştir. Beklenmedik bir şekilde, yenilmez favorilere karşı girdiği büyük düelloyu kazanan Rusty, kaybedenler tarafından sahtekarlık ve hırsızlıkla suçlanır. Bunun üzerine kral tarafından ünvanı ve kalesi elinden alınır. Öte yandan kralın sağlık durumunun kötü olduğunu bilen prens, tahtın gücünü ele geçirmeye ve yerine sağlam bir diktatörlük kurmaya karar verir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Ritter Rost

Yönetmen: Thomas Bodenstein, Hubert Weiland

Senarist: Mark Slater, Gabriele M. Walther

Oyuncular: Christoph Maria Herbst, Rick Kavanian, Tom Gerhardt, Carolin Kebekus, Hartmut Neugebauer

Gösterim tarihi: 12 Haziran

 

Hayatımın Şarkısı

 

Paula ailenin tek işiten üyesi olarak, neredeyse her gün sağır anne babası ile kardeşinin mecburi çevirmenliğini yapmaktadır. Yaklaşan yerel seçimlerde belediye başkanlığına adaylığını koyan babası Paula’ya daha çok ihtiyaç duyar. O sırada müzik öğretmeni şarkı yarışmasına katılması için Paula’yı teşvik eder. Paula ailesine destek olmakla hayallerinin peşinden gitmek arasında kalır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: La Famille Belier

Yönetmen: Eric Lartigau

Senarist: Victoria Bedos

Oyuncular: Karin Viard, François Damiens, Eric Elmosnino, Louane Emera

Gösterim tarihi: 19 Haziran

 

Boynuzlar

 

Ig Perrish, sevgilisi Merrin’in tecavüz edilip öldürülmesi sonrası polis tarafından bir numaralı şüpheli ilan edilmiştir. Çok içtiği bir gecenin ertesi sabahı uyandığında, aynada bir gariplik fark eder. Kafasının iki yanında boynuzlar çıkmaktadır. Neye uğradığını şaşıran Ig, ilerleyen günlerde insanların kafasındaki boynuzlardan çok etkilendiğini ve kimseye yapamadıkları itirafları boynuzlardan korktukları için kendisine yaptıklarını fark eder.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Horns

Yönetmen: Alexandre Aja

Senarist: Keith Bunin

Oyuncular: Daniel Radcliffe, Juno Temple, Heather Graham, Kelli Garner, David Morse

Gösterim tarihi: 19 Haziran

 

Kuzu

 

Köyün en fakir ailesinin hanımı olan Medine, oğlu Mert’in sünneti için köyde ufak da olsa bir şölen yaparak toplum içerisinde varlık gösterebilmeyi çok arzular. Şölen için tandırda pişirmek üzere bir kuzuya ihtiyacı vardır. Kocası İsmail’in tek derdiyse şehre gelen şarkıcıdır. Mert’in ablası Vicdan, kardeşini eğer düğün için kesecek kuzu bulamazlarsa onu keseceklerine inandırır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Kutluğ Ataman

Senarist: Kutluğ Ataman

Oyuncular: Güven Kıraç, Şerif Sezer, Taner Birsel, Nesrin Cevadzade, Cahit Gök

Gösterim tarihi: 19 Haziran

 

Kabile

 

Sergey konuşma ve işitme engelli bir gençtir ve kendisi gibi öğrencilerin eğitim gördüğü bir denizcilik okuluna kaydolur. Okuldaki ilk günüyle açılan film, Sergey’in öğrencilerin kendi aralarında kurduğu sert hiyerarşik düzenle tanışmasını ve zamanla bu düzenin bir parçası oluşunu ele alır. Öğrencilerden kurulu çetenin çeşitli suçlara bulaştığı bu düzende ilk sınavı geçen Sergey, artık bu zincirin bir üyesidir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Plemya

Yönetmen: Miroslav Slaboshpitsky

Senarist: Miroslav Slaboshpitsky

Oyuncular: Grigoriy Fesenko, Yana Novikova, Rosa Babiy

Gösterim tarihi: 19 Haziran

 

Ters Yüz

 

Küçük Riley için hayat, babasının San Francisco’da yeni bir işe başlamasıyla baştan aşağıya değişir. Orta-Batı’daki yaşamını geride bırakan Riley’ı şimdi yeni bir ev, okul ve arkadaş beklemektedir. Peki içindkei duyguları o ne söyler? Neşe, Korku, Öfke, Nefret ve Üzüntü… Riley’in zihninin içinde yaşayan, ona günlük hayatında tavsiyeler veren duyguları bu yeni hayata alışırken ufak bir kaosa neden olacaktır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Inside Out

Yönetmen: Pete Docter, Ronaldo Del Carmen

Senarist: Michael Arndt

Oyuncular: Diane Lane, Kyle MacLachlam, Amy Poehler, Mindy Kaling, Bill Hader

Gösterim tarihi: 19 Haziran

 

Terminator: Genisys

 

İnsan direnişinin lideri John Connor, Çavuş Kyle Reese’i Sarah Connor’ı koruması ve geleceği güvence altına alması için 1984’e geri gönderdiğinde olayların beklenmedik bir şekilde yön değiştirmesi zaman çizgisinde kırılma yaratır. Şimdi kendisini geçmişin yeni ve yabancı bir versiyonunda bulan Çavuş Reese, Gardiyan’ın da dahil olduğu olasılık dışı müttefiklerle, tehlikeli yeni düşmanlarla ve beklenmedik görevle karşı karşıya kalır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Alan Taylor

Senarist: James Cameron, Mark Jones

Oyuncular: Arnold Schwarzenegger, Emilia Clarke, J.K. Simmons, Lee Byung-hun, Matt Smith

Gösterim tarihi: 26 Haziran

Dark Places

 

Filmin hikayesi, Libby Day’in ailesinin Kansas şehrindeki bir çiftlikte vahşi ve acımasız bir şekilde katledilmesiyle başlıyor. Yalnızca beş yaşında olan Libby, Ocak ayının ölümcül kar fırtınasının ortasında, bir şekilde buradan kaçıp kurtulmayı başarır. Ancak bu bir kurtuluş değildir. Zira yolda çeşitli hazin olaylar ve talihsizlikler bir türlü hayatından silinmez.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Gilles Paquet-Brenner

Senarist: Gilles Paquet-Brenner

Oyuncular: Charlize Theron, Chloë Grace Moretz, Nicholas Hoult, Christina Hendricks, Andrea Roth

Gösterim tarihi: 26 Haziran

 

Escobar: Kayıp Cennet

 

Genç bir Amerikalı sörfçü olan Nick, 1983 yılında Kolombiya’da bulunduğu sırada yıllarca hayallerini kurduğu kadın olan Maria ile tanışır. Ancak hayatındaki büyük değişiklikler bununla bitmeyecektir, çünkü Maria’nın amcası, ünlü uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’dır.
17 milyon $ bütçeli filmde kartelin başı olan Escobar’ı usta isim Benicio del Toro, sörfçü Nick’i ise Josh Hutcherson canlandırıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Escobar: Paradise Lost

Yönetmen: Andrea Di Stefano

Senarist: Andrea Di Stefano

Oyuncular: Josh Hutcherson, Benicio Del Toro, Claudia Traisac, Brady Corbet, Ana Girardot

Gösterim tarihi: 26 Haziran

 

Kıvırık: Ay Macerası

 

Bir çiflikte yaşayan Blacky adındaki kara koyun, bir gün Ay’a gidebilmeyi kafasına takmış durumdadır. Köpek Kanuto ise gizliden gizliye aşık olduğu Blacky için bunun planlarını yapmaya koyulur. İkili, birlikte sıra dışı özelliklere sahip karakterlerle tanışacakları sevimli bir maceraya atılırlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Pup

Yönetmen: Francis Nielsen

Senarist: Angel E. Pariente

Oyuncular: Emilee Wallace, Kristina Hughes, Peter Hudson, Sarmarie Klein, Ryan Dowler

Gösterim tarihi: 26 Haziran

 

Ribbit

 

Ribbit henüz kişiliği oturmamış ve çevresindekilere göre oldukça farklı bir kurbağadır. Bütün ailesi ve çevresindeki kurbağa arkadaşlarının aksine zıplamaktan ve suya girmekten nefret etmektedir. Bu durumdan rahatsız olan Ribbit, en yakın arkadaşıyla birlikte yaşamak için ona en uygun yeri bulmak için yola koyulur.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Chuck Powers

Senarist: Chuck Powers

Oyuncular: Sean Astin, Tim Curry, Cherami Leigh, Russell Peters, Chuck Powers

Gösterim tarihi: 26 Haziran

 

McFarland USA

 

Deneyimli bir koç olan Jim White, hayatında bir süredir bazı problemlerle mücadele etmektedir. Yaşadığı birtakım talihsiz olaylardan dolayı California’nın en fakir bölgelerinden olan McFarland’a yerleşir. Jim White burada, genç lise öğrencilerinin spora olan yatkınlıklarını keşfeder ve onların saklı kalmış potansiyelini ortaya çıkartmak ister.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Niki Caro

Senarist: William Broyles Jr., Grant Thompson

Oyuncular: Kevin Costner, Maria Bello, Diana Maria Riva, Morgan Saylor, Chris Nuñez

Gösterim tarihi: 26 Haziran

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.