8 Ağustos 1937’de doğan Amerikalı sinema oyuncusu. Dustin Hoffman 60’lı yılların başında Naked City, The Defenders ve Hallmark Hall of Fame gibi yapımlarda oynayan Hoffman ilk çıkışını başrollerini Eli Wallach’la paylaştıkları The Tiger Makes Out filmiyle yaptı.

1979’da Kramer Kramer’e Karşı filmiyle ilk Oscar’ını kazanan oyuncu daha sonra Tootsie filmiyle karşımıza çıktı. Oyuncu 1989’da Bary Levinson imzalı Rain Man de rol aldı, bu filmi Sleepers ve Wag The Dog izledi. En son The Cobbler / Şans Ayağıma Geldi filmiyle izlediğimiz usta oyuncu bu ay vizyona girecek olan François Girard filmi Boychoir de rol alıyor. Onu Master Carvelle rolüyle izleyeceğiz.

Oyuncunun hayatına şöyle bir film şeridi gibi bakacak olursak bugüne kadar Jeanne d’arc The Messenger, Kelebek, Dicky Tracy, Zor Baba ve Dünür, Talihsiz Serüvenler Dizisi, Düşler Ülkesi, tatil, Lütfen beni Öldürme, Despero, Benim Hikayem ve Şef gibi filmlerde rol aldığını görüyoruz. 2016’de da ise Kung Fu Panda serisinin üçüncüsüne ses verecek…

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.