Yenilmezler: Ultron Çağı

 

Tony Stark uyku halinde olan bir barış programını başlatmayı deneyince, işler ters gider ve Yeryüzünün En Güçlü Kahramanları, Iron Man, Kaptan Amerika, Thor, Hulk, Black Widow ve Hawkeye, gezegenin kaderini dengede tutabilmek için bir teste tabi tutulurlar. Ultron yaklaşırken, korkunç planlarını durdurmak Yenilmezler’e düşer.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Avengers: Age of Ultron

Yönetmen: Joss Whedon

Senarist: Joss Whedon

Oyuncular: Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Chris Evans, Scarlett Johansson, Jeremy Renner

Gösterim tarihi: 1 Mayıs

 

Karlar Kraliçesi 2

 

Karlar Kraliçesi yenik düşmüş, gücünü yitirmiştir. Onu yen troller özgürlüğün tadını çıkarmaktadırlar fakat yeni bir düşmanları vardır. Dünyayı sonsuza dek buza dönüşmekten kurtarmak için yeni bir kahraman beklenmektedir. Troll Orm, beklenen o kahraman olmayı başarabilecek midir? Bu büyüleyici macerada Orm, arkadaşlık ve gerçek aşkın bütün kötülükleri yenebileceğini öğrenecektir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Snow Queen 2

Yönetmen: Aleksey Tsitsilin

Senarist: Roman Nepomnyashchiy

Seslendirenler: Erkan Taşdöğen, Figen Aksoy, Berrak Kuş, Funda Postacı

Gösterim tarihi: 1 Mayıs

 

Aşkı Bulunca

 

Bir yanlış anlama sonucu, eserleri eskisi kadar ilgi görmeyen bir ressam olan Liam Price’ın öldüğü dedikodusu çıkar. Bu haberle eserlerin satışlarının patladığını gören Liam, gerçeği söylemek yerine “Liam’ın erkek kardeşi” kimliği ile hayatını sürdürmeye karar verir. Fakat intihar eden ressam hikâyesini ilgi çekici bulan gazeteci McKenzie, Liam’ın peşine düşecek, aşk ikisinin de planlarını alt üst edinceye kadar oyun devam edecektir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Posthumous

Yönetmen: Lulu Wang

Senarist: Lulu Wang

Oyuncular: Jack Huston, Brit Marling, Lambert Wilson, Tom Schilling

Gösterim tarihi: 1 Mayıs

 

Yolunda A. Ş.: Çinçin Bağları Hikayesi

 

Fehmi Kır, arkadaşları Ramo ve İbo’yla birlikte Çinçin’de yaşamaktadır. Mahalleye gelen kentsel dönüşüm, mahallenin bir bölümünü yıkmış, İbo ve Ramo da bu yeni yapılan bloklara borçlanarak taşınmışlardır. Şimdi ise yeni bir şirket, Tam-Gaz İnşaat, mahallenin geri kalanını yıkmak istemektedir. Mahallede yapılan toplantı sonrasında, Fehmi ve arkadaşları bu işten kaçışın mümkün olmadığını anlarlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Emre Budak

Senarist: Hasan Göktaş

Oyuncular: Erdağ Yenel, İbrahim Aymergen, Emre Budak, Bahadır Çalı

Gösterim tarihi: 1 Mayıs

 

Ezan

 

Asi ve asabi bir genç olan Ali, hiçbir işte tutunamamaktadır. İşinden kovulduğu bir akşam aşırı alkol aldığı bardan çıkışta bir kız çocuğuna çarpar ve kaçar. Olay yerinde düşürdüğü yüzük kullanılarak yapılan büyü sonrasında annesini kaybeden Ali köyüne dönmeye karar verir. Amcasının oğlu Mehmet’le define aramaya çıktıklarında cinler tarafından kaçırılırlar. Bunun üzerine eşi Zeynep ve yakın arkadaşı Cengiz, Ali’yi aramak için köye gelir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Fuat Yılmaz

Senarist: Fuat Yılmaz

Oyuncular: Osman B. Keser, Yeliz Yeşil, Şahin Özden, Muammer Şahin

Gösterim tarihi: 1 Mayıs

 

Toprağın Tuzu

 

Uluslararası uyuşmazlıklara, açlığa ve toplu göçlere tanıklık eden ünlü fotoğrafçı Sebastio Salgado, oğlu Juliano ile çıktıkları bir seyahate, Wim Wenders’ın da eşlik etmesini isteyince, Wenders bu seyahatleri belgesel filmi yapmaya karar verir. Belgesel, bir fotoğrafçının oğluyla çalışma ilişkisine ve Salgadoların aile yaşantısına da değinen dokunaklı bir çalışma.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Salt of the Earth

Yönetmen: Wim Wenders, Juliano Ribeiro Salgado

Senarist: Wim Wenders, Juliano Ribeiro Salgado

Oyuncular: Sebastian Salgado, Wim Wenders, Juliano Ribeiro Salgado

Gösterim tarihi: 1 Mayıs

 

Tehlikeyle Flört

 

Rock aşığı, yaşları hafif geçkin, naif üç kafadardan oluşan Flört müzik grubu, kenar mahallelerin düğün salonlarında sahne alıp güç belâ karınlarını doyurmaya çalışır. Çıktıkları son düğünde Ozan, gelinle flört etmeye başlayınca kızılca kıyamet kopar, salondan atılırlar. Yıllardır tüm çabalarına rağmen hiç bir yapımcıyı, albümlerini yapmaya ikna edememişlerdir. Sonunda bıçak kemiğe dayanır, tehlikeyle flört etmeyi göze alırlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Murat Şenöy

Senarist: Murat Özsoy

Oyuncular: Mete Horozoğlu, Ezel Akay, Ozan Kotra, Fuat Güner

Gösterim tarihi: 1 Mayıs

Toz Ruhu

 

Metin, İstanbul’da yaşayan bir erkek gündelikçidir. Kendi halinde, mutlu bir dünyası vardır. Metin’in küçük dünyası, müşterisi Suzan Hanım’ın evinde birlikte çalıştıkları Neslihan’ın evine gelmesiyle değişir. Sonunda Metin’in hayatına giren iki kişi de kendi yollarına doğru giderler. Metin yine yalnızlığıyla başbaşa kaldığında hayatında ilginç bir gelişme olur; İstiklal Caddesi’ndeki kabininde şarkı söylediği TV programı onu konuk olarak çağırır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Nesimi Yetik

Senarist: Betül Esener, Nesimi Yetik

Oyuncular: Tansu Biçer, Aytaç Uşun, Selin Yeninci, Aytaç Arman

Yapım: 2015, Türkiye, 95 dak.

Gösterim tarihi: 1 Mayıs

 

  1. Çocuk

 

Leo Demidov, devletin iç güvenliğinden sorumludur. Anatoly adındaki ajan Leo’nun karısı Raisa’yı hain olarak hedef gösterir. Raisa suçlandığı sırada Leo, tren yolu kenarında bulunmuş bir çocuk cesedi olayı ile ilgilenmektedir. Eski meslektaşı Vasili, Leo ve Raisa’yı çocukların katilini bulmaması için psikopatça engellemeye çalışır. Bunun nedeni Stalin’in suçtan arınmış bir komunist topluluk fikridir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Child 44

Yönetmen: Daniel Espinosa

Senarist: Richard Price

Oyuncular: Tom Hardy, Gary Oldman, Noomi Rapace, Joel Kinnaman

Gösterim tarihi: 8 Mayıs

 

Burgonya Dükü

 

Otuzlu yaşlardaki Evelyn, her gün, günlük ev işlerini yapmak için Cynthia’nın evine gider. Cynthia’nın Evelyn’e verdiği görevler mahrem, sınırları aşan ve aşağılayan noktalara gelir ancak Evelyn hiç itiraz etmez. İkilinin her gün uyguladıkları bir ritüel haline getirdikleri bu durum her defasında Evelyn’nin cezalandırılmasıyla son bulur. Evelyn’nin bağımlılığı ikilinin ilişkisini kopma noktasına getirir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Duke of Burgundy

Yönetmen: Peter Strickland

Senarist: Peter Strickland

Oyuncular: Sidse Babett Knudsen, Chiara D’Anna, Fatma Mohamed, Eugenia Caruso

Gösterim tarihi: 8 Mayıs

 

Şeytani Ruhlar

 

Film, Louisiana’da terk edilmiş bir evde, vahşice öldürmüş 6 üniversiteli gencin bulunmasıyla başlıyor. Dedektif Mark Lewis, bu korkunç cinayetlerin sır perdesini çözmek için gittiği evde bir şekilde hayatta kalmayı başaran John’u bulur. Polislerle birlikte olay yerine gelen psikiyatrist Dr. Elizabeth Klein, cinayetlerin tek şahidi John ile konuşmaya başlayınca evde cinayete kurban giden 6 gencin, şeytani ruhlarla yaşadığı korkunç olayları öğrenir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Demonic

Yönetmen: Will Canon

Senarist: Max La Bella

Oyuncular: Maria Bello, Frank Grillo, Cody Horn, Dustin Milligan

Gösterim tarihi: 8 Mayıs

 

Koro

 

Film, 12 yaşında öksüz kaldıktan sonra isminin açıklanmasını istemeyen bir bağışçının yardımıyla yatılı müzik okuluna gönderilen ve gerek dik başlılığıyla gerek insanlarla arasına koyduğu mesafeyle müzikal kariyerini ilerletemeyeceği düşünülen Stet’in, şöhretine şöhret katmak için dünyayı dolaşan çocuk korosundaki mücadelesini, içindeki sıra dışı müzikal yeteneği açığa çıkarmak isteyen koro şefiyle olan ilişkilerini konu ediniyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Boychoir

Yönetmen: François Girard

Senarist: Ben Ripley

Oyuncular: Dustin Hoffman, Kathy Bates, Eddy Izzard, Garrett Wareing

Gösterim tarihi: 8 Mayıs

 

Gizli Kusur

 

60’lı yılların sonudur ve o yılların paranoyası gündelik hayata hakimdir. Sörfçüler, dümenciler, keşler, rockçılar, cinayet manyağı bir tefeci, L. A. emniyeti dedektifleri, gizli görevde bir tenor saksofoncu. Envai çeşit karakter filmde yer alıyor. Tüm bunlar Kaliforniya’nın karanlık, kısmen halüsinojen atmosferinin bir parçası ve hepsi de gerçek hayatın çok ötesindeki Pynchon tarzı karakterlerin birer yansıması.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Inherent Vice

Yönetmen: Paul Thomas Anderson

Senarist: Paul Thomas Anderson

Oyuncular: Joaquin Phoenix, Josh Brolin, Owen Wilson, Reese Witherspoon

Gösterim tarihi: 8 Mayıs

 

Peşimdeki Şeytan

 

19 yaşındaki Jay için sonbaharın anlamı okul, erkek arkadaşlar ve göl kenarında geçirilen hafta sonlarıdır. Fakat yeni tanıştığı bir gençle geçirdiği geceden sonra garip şeyler görmeye başlar, bir şeylerin onu durmadan takip ettiği hissini bir türlü üzerinden atamaz. Şimdi o ve arkadaşları onu takip eden bu şeyden kaçmanın ve başlarına gelebilecek çeşitli felaketlerden korunmanın bir yolunu mutlaka bulmak zorundadır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: It Follows

Yönetmen: David Robert Mitchell

Senarist: David Robert Mitchell

Oyuncular: Maika Monroe, Keir Gilchrist, Daniel Zovatto, Jake Weary, Carollette Phillips

Gösterim tarihi: 8 Mayıs

 

Niyazi Gül Dört Nala

 

Sevilen oyuncu Ata Demirer’in 15 yıl önce Korsan TV’de skeçler halinde televizyon ekranlarında sergilediği ilk yerleşik tiplemelerinden biri olan Veteriner Niyazi Gül karakterinin beyazperdedeki maceralarını konu alan film, kahkahası bol bir yerli komedi. Projede Ata Demirer’e daha önce birlikte rol aldığı başarılı oyuncu Demet Akbağ eşlik ediyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Hakan Algül

Senarist: Ata Demirer

Oyuncular: Ata Demirer, Demet Akbağ, Levent Ülgen, Şebnem Bozoklu, Ayşe Nil Şamlıoğlu

Gösterim tarihi: 8 Mayıs

 

Çılgın Kalabalıktan Uzak

 

Bathsheba Everdene kendi kendine yeten, güzel bir genç kadındır. Aynı anda 3 farklı karakterde birliktelik yaşamaktadır: koyun çobanlığı yapan istekli Gabriel, yakışıklı ve acımasız asker Frank ve olgun bekar William. Everdene’in yaşadıkları, kadın-erkek ilişkileri üzerine yıllardır eskimeyen bir bakış açısı sunuyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Far from the Madding Crowd

Yönetmen: Thomas Vinterberg

Senarist: David Nicholls, Thomas Hardy

Oyuncular: Carey Mulligan, Michael Sheen, Juno Temple, Tom Sturridge, Matthias Schoenaerts

Gösterim tarihi: 15 Mayıs

 

Cennet

 

Cennet (Eden), 1990’ların başında Paris’te DJ’lik yapan bir gencin yükseliş ve düşüş hikâyesini ekranlara getiriyor. Yönetmen Mia Hansen Love bizleri Daft Punk’ın da prodüktörlüğünü yapan Fransız DJ Paul’ün hayatını merkeze alarak Fransa’da elektronik müziğin son yirmi yılını anlattığı bir yolculuğa çıkarıyor. Film, hata yapmanın ve düşerken başkalarında yakalanabilen umudun parıltılarıyla dolu.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Eden

Yönetmen: Mia Hansen Love

Senarist: Mia Hansen Love

Oyuncular: Felix de Givry, Pauline Etienne, Vincent Macaigne, Hugo Conzelmann

Gösterim tarihi: 15 Mayıs

 

Tinker Bell ve Canavar Efsanesi

 

Kimseyi dış görünüşüne göre yargılamamak gerektiğine inanan hayvan perisi Fawn, kocaman ve gizemli bir canavarla arkadaş olur. Tink ve arkadaşları bu misafirin Periler Adası’na katılmasına şüpheyle yaklaşırken, izci periler canavarı yakalamaya giderler. Fawn, canavarı kurtarmak amacıyla kızları harekete geçirmek için duygularına güvenmek zorundadır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Tinker Bell and the Legend of the Never Beast

Yönetmen: Steve Loter

Senarist: Steve Loter

Oyuncular: Ginnifer Goodwin, Mae Whitman, Rosario, Lucy Liu

Gösterim tarihi: 15 Mayıs

 

Aşk Uğruna

 

  1. Dünya Savaşı sırasında Fransa Nazi işgali altındayken genç ve güzel Lucile, kayınvalidesinin baskısından boğulmuş, savaştaki eşinden haber beklemektedir. Bir grup Alman askeri evleri işgal ederek yerleşmeye başlayınca iki kadın Teğmen Bruno’yu ağırlamak zorunda kalır. Lucile başta bu yakışıklı ve kibar Alman subayına kayıtsız kalmaya çalışsa da aralarındaki çekime engel olamaz.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Suite Française

Yönetmen: Saul Dibb

Senarist: Matt Charman

Oyuncular: Michelle Williams, Kristin Scott Thomas, Matthias Schoenaerts, Margot Robbie

Gösterim tarihi: 15 Mayıs

 

Mad Max: Fury Road

 

Çalkantılı geçmişi Mad Max’i hayatta kalmak için en iyi yolun yalnız olmak gerektiğine inandırmıştır. Yine de, Furiosa adlı liderlerinin peşinde çorak topraklardaki savaş ortamından, sürekli kaçarak hayatta kalmaya çalışan bir grubun arasına sürüklenir. Yaşadıkları ortamı zalimce yöneten Immortan Joe’dan kaçmaktadırlar. Joe ise kendisinden çalınan ve yeri doldurulamayacak derecede önemli kaybının peşindedir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: George Miller

Senarist: George Miller

Oyuncular: Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult, Hugh Keays Byrne

Gösterim tarihi: 15 Mayıs

 

Terkedilmiş

 

Herkesin kendi hayatından kesitler bulacağı, terkedilmişlik hissiyatını ön plana çıkaran bir film. Suriyeli göçmen bir ailenin organ mafyası ile yaşadığı dramı anlatan film, 9 kişinin hayatlarının kesiştiği yasa dışı bir operasyonu konu alıyor. Herhangi bir fon desteği almadan tamamen yapımcıların kendi olanakları, oyuncu ve ekip desteğiyle gerçekleştirilen filmin çekimleri, 13 gün gibi bir sürede tamamlandı.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Korhan Uğur

Senarist: Korhan Uğur

Oyuncular: Levent Ülgen, Hakan Vanlı, Neriman Uğur, Kyamran Agabalaev

Gösterim tarihi: 15 Mayıs

 

Kırmızı

 

Umut, dayısının ona hediye ettiği hayallerinin peşinden gitmektedir. Yazdığı film senaryosunu bitirmek hayatının bütün amacı olmuştur. Ancak yaşadığı koşullar bir türlü buna izin vermez. Umut’un yakın arkadaşı Gökhan, hayallerini gerçekleştirmesi için arkadaşına yardımcı olacaktır. Umut, Beyoğlu’ndaki eve taşındıktan sonra çekmek istediği filme odaklanmaya çalışır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Yücel Müştekin

Senarist: Yücel Müştekin

Oyuncular: Cemal Hünal, Leyla Göksun, Selim Bayraktar, Adeliye Yurasli

Gösterim tarihi: 15 Mayıs

 

Azem 2: Cin Garezi

 

Bir baba ve kızın tüyler ürperten hikâyesine tanık olacaksınız. Serinin 2. filmi olan Cin Garezi, yine bu topraklarda yaşanan ve yüzleşmekten korktuğumuz korku dolu olayların peşine düşüyor. Azem bu sefer Sakarya’da, olayların yaşandığı köyde, olayların yaşandığı evde! Bir baba ve kızın tüyler ürperten hikayesine tanık olacağız.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Erdinç Kazımoğlu

Senarist: Erdinç Kazımoğlu

Oyuncular: Murat Bülent Atacan, Ceren Gündoğdu, İzzet Lüleci

Gösterim tarihi: 15 Mayıs

 

Siyahlı Kadın 2: Ölüm Meleği

 

Eel Marsh House, İkinci Dünya Savaşı sırasında İngiliz hükümeti tarafından askeri psikiyatri kliniğine dönüştürülen küçük bir hastanedir. Sorunlu askerlerin gelmeye başlamasıyla birlikte binanın karanlık gizemleri ve ölü ruhları uyanışa geçer. Genç hemşire Eve, hastaların bakımıyla ilgilenmesi için buraya gönderilen çalışanlardan biridir. Eve da dahil olmak üzere hastane sakinleri hem savaşın kendilerine ettikleri kötülüklerle mücadele ederken bilmedikleri bir sır tarafından tehdide uğramaya başlarlar. Eve elinden geldiği kadarıyla herkesi korumaya çalışsa da ‘siyahlar içindeki kadın’ yeni kurbanlar peşindedir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Woman in Black: Angel Of Death

Yönetmen: Tom Harper

Senarist: Jon Croker, Susan Hill

Oyuncular: Jeremy Irvine, Helen McCrory, Adrian Rawlins, Oaklee Pendergast, Richard Banks

Gösterim tarihi: 15 Mayıs

 

Kayıp Nehir

 

Bekar bir anne olan Billy, evini kaybetmek üzereyken acil para ihtiyacını karşılamak için esrarengiz bir gece kulübünde çalışmaya başlar. Billy’nin oğlu Bones ise yıkılan şehrin kalıntılarını satmaya çalışırken insanları bıçağı ile parçalamaktan çekinmeyen acımasız Bully’nin hedefi olur. Bu dünyanın tek kurtuluşu ise yıllar önce nehir suları altında kalan bir parçayı su yüzüne çıkarmaktır. Herkes kendi kaderine itiraz etmelidir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Lost River

Yönetmen: Ryan Gosling

Senarist: Ryan Gosling

Oyuncular: Christina Hendricks, Saoirse Ronan, Iain De Caestecker, Matt Smith

Gösterim tarihi: 22 Mayıs

 

Yarının Dünyası

 

Hayal kırıklıklarından yorgun düşmüş, bir zamanların dahi çocuğu Frank Walker ile zeki, iyimser ve bilime meraklı Casey Newton, Yarının Dünyası (Tomorrowland) olarak bilinen, zamanda ve uzayda esrarengiz bir şekilde var olan yerin sırlarını ortaya çıkarmak üzere tehlikeli bir yolculuğa çıkarlar. Film, seyircilere, sadece rüyalarda görülebilecek türden yeni boyutların içinde, aralıksız maceradan oluşan heyecanlı bir yolculuk vadediyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Tomorrowland

Yönetmen: Brad Bird

Senarist: Damon Lindelof

Oyuncular: George Clooney, Hugh Laurie, Britt Robertson, Raffey Cassidy

Gösterim tarihi: 22 Mayıs

 

Son Bir Dans

 

Genç bir iş kadını olan Özlem ve eşi Tolga görünüşte birbirini seven bir çifttir. Özlem, aslında eşinin en yakın arkadaşı olan Emre ile evlilik dışı bir ilişki sürdürmektedir. Bu ilişki Emre’nin Özlem’e yazdığı ateşli bir mektupta ortaya çıkar. Zamanla Özlem, Tolga ve Emre, yaşadıkları olaylar üzerinden arkadaşlık ve aşk kavramlarını sorgulamak zorunda kalacaktır. Bu üç tutkulu karakter, bu duygusal karmaşaya boyun eğecek midir? Bu duygusal karmaşanın sonu nereye varacaktır?

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Sümeya Kökten

Senarist: Sümeya Kökten

Oyuncular: Tayanç Ayaydın, Hilal Sönmez, Memet Işık

Gösterim tarihi: 22 Mayıs

 

Gece Takibi

 

Uzun süre mafya babası Shawn Maguire’ın en iyi arkadaşı olan tetikçi Jimmy, bir polis memuru tarafından esir alınmıştır. Jimmy, kendisinden uzun zaman önce uzaklaşmış oğlu hedef haline geldiğinde, suç dünyasındaki ailesi ve kendisini terk etmiş gerçek ailesi arasında bir seçim yapmak zorunda kalır. Jimmy’nin geçmiş hatalarının tek kefareti oğlunun hayatını bir silahın ucundan korumak olacaktır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Run All Night

Yönetmen: Jaume Collet Serra

Senarist: Brad Ingelsby

Oyuncular: Liam Neeson, Joel Kinnaman, Vincent D’Onofrio, Ed Harris

Gösterim tarihi: 22 Mayıs

 

Tepecik Hayal Okulu

 

Belgesel, birbirinden özgün ve yaratıcı kısa filmleri ve tek uzun metraj filmi Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak’la tanınan Ahmet Uluçay’ı anlatıyor. Uluçay, oniki yıl önce beynindeki tümörle tanışır ve onu aldırmak için ameliyat olur. Film seyirciyi Uluçay’ın yaşamına paralel biçimde köye, çocukluğa, düşlere, bir sinema tutkununun dünyasına taşıyor; “Yaşadığı her anı görsellikle tasvir etme tutkusu, sinemayı seven birine engellerle mücadele etme gücü verebilir mi?” sorusuna odaklanıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Güliz Sağlam

Gösterim tarihi: 22 Mayıs

 

OHA: Oflu Hocayı Aramak

 

Karadenizli işadamı Ali Baltaoglu, Doğu Karadeniz’i dağ turizmine açacak mega bir inşaat projesine girişmek üzeredir. Kaçkar Dağları milli parkına bu proje kapsamında dağ otelleri, yayla tesisleri, kır siteleri inşaa edilecektir. Projenin önünü açacak gerekli kanunlar çıkarılma sürecindeyken, Ali Bey tanıtım ve reklam faaliyetlerine katkıda bulunabileceği düşüncesiyle Karadeniz’in şehir efsanelerini araştıran bir belgesel filme sponsor olur.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Levent Soyarslan

Senarist: Sümeya Kökten

Oyuncular: Yaşar Kalyoncu, Adem Yılmaz, Ergun Karamik, Taies Farzan

Gösterim tarihi: 22 Mayıs

 

Helak: Kayıp Köy

 

Özkan ailesi, bir suça bulaşır ve bir süreliğine saklanmak amacıyla bir köye kaçarlar. Köyde güvende olduklarını sanıp saklanırken, burada yaşanan bir takım paranormal olaylar hepsinin korkulu rüyası olur. Saklandıkları bu köyden çıkmaya çalıştıkça, köy hepsi için derinleşen bir labirente dönüşecektir. Film Aksaray, Nevşehir ve Tuz Gölü bölgesinde çekildi.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Özgür Bakar

Senarist: Özgür Bakar

Oyuncular: Fırat Tanış, Ömer Güney, Soydan Soydaş, Alpay Aksum, Özgür Bakar

Gösterim tarihi: 22 Mayıs

 

Poltergeist: Kötü Ruh

 

1980’li yılların unutulmaz korku filmi serisi Poltergeist’in 2015 yeniden çevrimi, klasik hikayeyi yapımcı Sam Raimi’nin yeni bir yorumuyla izleyicilere sunacak. Kötü ruhların işgal ettiği bir evde mahsur kalan ve küçük kızları bu ruhlar tarafından esir alınan bir ailenin üyeleri, kızlarını kurtarabilmek için bir araya gelip mücadele etmek zorunda kalacaktır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Poltergeist

Yönetmen: Gil Kenan

Senarist: David Lindsay-Abaire

Oyuncular: Sam Rockwell, Nicholas Braun, Jared Harris, Jane Adams, Saxon Sharbino

Gösterim tarihi: 22 Mayıs

 

Sibirya Mafyası

 

Film Sovyetler Birliği zamanındaki Güneybatı Rusya’da geçiyor. Güvenlik sebebiyle zulme uğramış tüm topluluklardan oluşan suçluların olduğu bölge çeşitli etnik gruplardan varoş suçluların kontrolü altına giriyor. İçlerindeki en fakir ama en korkunç grup olan Sibiryalıların yaşamı, intikam ve diğer duyguları gerçeğe yakın bir şekilde işleniyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Educazione Siberiana

Yönetmen: Gabriele Salvatores

Senarist: Gabriele Salvatores

Oyuncular: John Malkovich, Peter Stormare, Eleanor Tomlinson, Arnas Fedaravicius, Vilius Tumalavicius

Gösterim tarihi: 22 Mayıs

 

Aşk Vizesi

 

Quinn ve Devon çiftinin uzun süreli mutlu bir ilişkisi vardır ve artık Quinn’e göre bir sonraki aşamaya geçme zamanı gelmiştir. Genç adam, Devon’a evlenme teklifi etmeyi planlarken arkadaşı Kelsey’nin kendine aşık olduğunu öğrenir. Bu durum Quinn’in kafasını karıştırır, artık evliliğin doğru bir adım olup olmadığını düşünmeye başlamıştır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: We’ll Never Have Paris

Yönetmen: Simon Helberg, Jocelyn Towne

Senarist: Simon Helberg

Oyuncular: Simon Helberg, Melanie Lynskey, Zachary Quinto, Maggie Grace, Alfred Molina

Gösterim tarihi: 22 Mayıs

 

Zilin Sesi

 

Tarkan 30’lu yaşlarında bir fizik öğretmenidir. Futbolcu olma hayalleriyle yanıp tutuşan kardeşi ile birlikte İstanbul’a taşınırlar ama işleri sandıkları gibi yolunda gitmez. Görüşmeye gittiği tüm okullardan ret cevap alan Tarkan, tüm gücünü toplayarak son kez bir okula başvuru için gider. Gittiği okulda kendisini tanıtacakken bir anda kendini hastalanan müzik hocasının yerinde bulur.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Levent Demirkale

Senarist: Haluk Özenç

Oyuncular: Kutsi, Wilma Elles, Zihni Göktay, Ayhan Kavas

Gösterim tarihi: 22 Mayıs

 

Savaşçı

Savaşçı Maoriler’in dünyasında yenilikçi bir aksiyon. Eski bir dönemde geçen filmde babası ve tüm kabilesi öldürülen genç bir savaşçının intikam hikâyesi anlatılıyor. Bu yolculukta genç savaşçı, kimsenin girmediği yasaklı topraklardan geçecek ve gizemli, korkusuz bir savaşçının da desteğini alacaktır. Ancak düşmanları sayıca kendilerinden çok fazladır ve bitmeyen bir savaş başlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Dead Lands

Yönetmen: Toa Fraser

Senarist: Glenn Standring

Oyuncular: James Rolleston, Lawrence Makoare, Xavier Horan, Rena Owen, Te Kohe Tuhaka, Raukura Tarei

Gösterim tarihi: 29 Mayıs

 

San Andreas Fayı

 

Kötü şöhreti ile bilinen San Andreas Fayı’nın kırılması ile 9 şiddetindeki bir depremle Kaliforniya sallanır. Bir arama kurtarma pilotu ve artık araları pek de iyi olmayan eşi, Los Angeles’tan San Fransisco’ya, tek kızlarını kurtarmak için yola çıkarlar. Ancak, kuzeye yaptıkları bu tehlikeli yolculuk, henüz sadece bir başlangıçtır. Ve ne zaman en kötüsü artık bitti diye düşünseler, başlarına daha da kötüsü gelmektedir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: San Andreas

Yönetmen: Brad Peyton

Senarist: Carlton Cuse

Oyuncular: Dwayne Johnson, Alexandra Daddario, Carla Gugino, Colton Haynes

Gösterim tarihi: 29 Mayıs

 

Seninle Bir Ömür

 

Nicholas Sparks’ın çok satan romanından uyarlanan film, geri dönüş hazırlığı içindeki eski boğa güreşçisi Luke ve hayalindeki işi almak üzere olan genç ressam Sophia’nın ilişkilerin etrafında gelişiyor. Zaman zaman sorunlar yaşayan ikilinin ilişkisi, bir trafik kazasının ardından Ira adında bir adam ve onun eşine duyduğu yıllara meydan okuyan aşk hikayesiyle iç içe geçip genç çifte ilham kaynağı olacaktır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Longest Ride

Yönetmen: George Tillman Jr.

Senarist: Nicholas Sparks, Craig Bolotin

Oyuncular: Britt Robertson, Melissa Benoist, Jack Huston, Scott Eastwood, Lolita Davidovich

Gösterim tarihi: 29 Mayıs

 

Hayalet Dayı

 

Başlarını sokacak bir ev arayan Ozan ve Caner uzun ve zorlu arayışları sonucunda tam da istedikleri gibi bir ev bulurlar. Olağanüstü bir fiyata buldukları ev aslında gerçekten de olağanüstü çıkınca eğlenceli olaylar peşlerini bırakmaz. Tuttukları eski konağın vefat eden ev sahibi maalesef arafta kalmıştır ve onu sadece Caner ile Ozan görebilmektedir. Bu yaşlı ruhun öteki tarafa huzurla geçmesine yardım etmek artık bu iki gencin görevidir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Ali Yorgancıoğlu

Senarist: Ali Yorgancıoğlu

Oyuncular: Settar Tanrıöğen, Caner Özyurtlu, Esra Dermancıoğlu, Ayşe Melike Çerçi, Ülkü Duru

Gösterim tarihi: 29 Mayıs

 

İyi Bir Yalan

 

Sudan’da 2000’li yılların henüz başında patlak veren iç savaş sırasında Sudan’dan Amerika’ya gelen ve burada kendilerine yeni bir hayat kurmaya çalışan 3 gencin hayat hikayesi sinemaya taşınıyor. Ve burada gençlerin karşısına çıkan bir kadının onları yeniden hayata kazandırabilmek için göstermiş oldugu zorlu mücadele filmde anlatılmaktadır..

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Good Lie

Yönetmen: Philippe Falardeau

Senarist: Margaret Nagle

Oyuncular: Reese Witherspoon, Corey Stoll, Thad Luckinbill, Sarah Baker, Clifton Guterman

Gösterim tarihi: 29 Mayıs

 

Metegol

 

Zamanını langırt oynayarak geçiren Amadeo, bir gün futbolda çok başarılı olan Ace ile maç yapar. Ace maçı kaybedince bunu hırs haline getirir. Aradan seneler geçer ve Ace kasabasına ünlü bir futbolcu olarak geri döner. Yaptığı maçın intikamını almak için bütün kasabayı bir stadyuma çevirecektir. İşe Amadeo’nun langırt oynadığı bardan başlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Foosball

Yönetmen: Juan José Campanella

Senarist: Juan José Campanella

Seslendirenler: Pablo Rago, Diego Ramos, Juan José Campanella, Axel Kuschevatzky, David Masajnik

Gösterim tarihi: 29 Mayıs

 

Son of a Gun

 

Yılın merakla beklenen suç dramı örneği olan Son Of A Gun, hapisten çıktıktan sonra yeniden Avustralya’nın suç dünyasına düşen ve hem daha öncesinde hem şimdi tekrar yaşadığı kötü anılarından kurtulmak için debelenen 19 yaşındaki genç delikanlı JR’ın dramına odaklanıyor. Suç filmlerinin ünlü yönetmeni Julius Avery filmi yazıp yöneten isim.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Julius Avery

Senarist: John Collee

Oyuncular: Ewan McGregor, Brenton Thwaites, Alicia Vikander, Damon Herriman, Jacek Koman

Gösterim tarihi: 29 Mayıs

 

Ölüm Fısıltısı

 

Film arşivcisi David, hayatında son günler geçirmektedir. Zira karısı Alice’in, iş arkadaşlarından Alex ile ilişkisi olduğundan ve aldatıldığından şüphelenmektedir. Tam da o günlerde iş ortağı Claire garip bir video kaydı keşfeder. David’in Alice ile yaşadığı evde, 1902 yılında zalim bir katil yaşamıştır. Karısına karşı olan şüpheleri, bu ürpertici gerçekle birleşince David’in üstündeki stres katlanır. Evin içinde garip bir varlığı hissetmeye başlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Canal

Yönetmen: Ivan Kavanagh

Senarist: Ivan Kavanagh

Oyuncular: Rupert Evans, Antonia Campbell-Hughes, Anneke Blok, Serena Brabazon, Steve Oram

Gösterim tarihi: 29 Mayıs

 

Pişt

 

Pişt: Korkunç Bir Komedi Ölmekten Güleceksiniz sloganıyla vizyona girecek korku-komedi filmi Pişt’in yönetmen ve senaryo koltuğunda Can Sarcan oturuyor. Filmin başrollerinde sosyal medyadan tanınan Oğuzhan Uğur, Doğa Konakoğlu, Mustafa Ak oynuyor. Bu üçlüye eşlik eden isimler ise; Zeki Yılmaz, Murat Serezli, Ali Güney, Betül Arım.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Can Sarcan

Senarist: Can Sarcan

Oyuncular: Doğa Konakoğlu, Oğuzhan Uğur, Mustafa Ak

Gösterim tarihi: 29 Mayıs

 

Aloft

 

Kendi ayakları üstünde duran ünlü sanatçı Nana ve 20 yıl önce ayrılmak zorunda olduğu oğlunun kesişen hayatlarını anlatan Aloft’ta başrollerde Requiem For A Dream ile tanıdığımız Jennifer Connelly kötü adam rolleriyle adını duyurmuş Cillian Murphy ve Fransız oyuncu Mélanie Laurent var. 64. Berlin Uluslararası Film Festivali’nde Altın Ayı Ödülü’ne aday gösterilen ve prömiyerini Berlinale’de yapan filmin hem yönetmeni hem de senaristi dram filmleriyle ünlü Claudia Llosa.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: No llores, vuela

Yönetmen: Claudia Llosa

Senarist: Claudia Llosa

Oyuncular: Jennifer Connelly, Cillian Murphy, Mélanie Laurent, William Shimell, Zen McGrath

Gösterim tarihi: 29 Mayıs

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.