Teksas Katliamı

1974 yılı yapımı, gerçek olaylara dayanan bu klasikleşmiş korku hikâyesi, türünde birçok filme öncülük etti ve hâlâ tüm zamanların en iyi korku filmleri arasında gösteriliyor. Tobe Hooper’ın filmi, içlerinden birinin çocukluk evini ziyarete giden 5 gencin, insan yiyen bir ailenin eline düşmesiyle yaşadığı dehşet verici kabusu anlatıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Texas Chain Saw Massacre

Yönetmen: Tobe Hooper

Senarist: Kim Henkel

Oyuncular: Marilyn Burns, Allen Danziger, Paula A. Partain, William Vail, Teri Mcminn

Gösterim tarihi: 3 Nisan

 

Hızlı ve Öfkeli 7

 

Hızlı ve Öfkeli ekibi, intikam almak isteyen bir İngiliz gizli operasyonlar suikastçısından gelen tehlikeden habersizdirler. Küçük kardeşi Owen’ı yaralayanları sistematik olarak avlamakta olan Shaw, ekibe verilen Toretto evini havaya uçurur. Bunun üzerine Dom, yardım için üst düzey bir devlet ajanına başvurur. Kahramanlarımız bir kez daha direksiyona geçer. ABD hükümeti için yapılmış bir takip cihazının ele geçirilmesi gereklidir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Furious 7

Yönetmen: James Wan

Senarist: Chris Morgan

Oyuncular: Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson, Michelle Rodriguez

Gösterim tarihi: 3 Nisan

 

Münafık

 

Sovyetler Birliği’nde parapsikolojik olaylar üzerine incelemeler yapan ESP Laboratuvarlarından birinde çalışmakta olan Valeria, eski sevgilisi Nazım’ın daveti üzerine, “Cinli Nazife” olarak anılan Nazife Hanım ile ilgili araştırma yapmak üzere Türkiye’ye gelir. Kastamonu Azdavay’daki Nalbant Köyü’nde araştırmalarını sürdüren Valeria, hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolur. Köylü, Nazife Hanım’ı felç geçirmiş, Nazım’ı ise delirmiş bir halde bulur.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Özkan Aksular

Senarist: Özkan Aksular

Oyuncular: Levent Sülün, Zeynep Okan, Balım Gaye Bayrak, Özer Arslan

Gösterim tarihi: 3 Nisan

 

Şans Ayağıma Geldi

 

Max Simkin günlerini kuşaklardır ailesine ait olan dükkânı işletmekle geçiren bir ayakkabı tamircisidir. Her zaman dükkânı terk edip dünyaya açılmanın, yeni yerler görmenin hayalini kurar; ancak tek yaptığı bu hayali gerçekleştiren insanların eskittiği ayakkabıları tamir etmektir. Max’in sıkıcı hayatı, dükkânın bodrumunda bulduğu baba yadigârı makinenin sihirli güçleri olduğunu fark ettiğinde sonsuza dek tamamen değişecektir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Cobbler

Yönetmen: Tom McCarthy

Senarist: Tom McCarthy

Oyuncular: Adam Sandler, Dustin Hoffman, Steve Buscemi, Method Man

Gösterim tarihi: 3 Nisan

 

Aşkopat

 

Aşkopat, yetimanede yetişmiş olan üç sıkı arkadaşın öyküsünü perdeye taşıyor. Emre, Salih ve Duman isimli bu üç sıkı dost, yetimhaneden kaçınca hayatları da hızla değişmeye başlar. Yetimhaneden beraber ayrıldıkları zamandan beri aralarındaki bağı hiç bir şartta koparmayan bu üç sıkı dost, yaptıkları yasa dışı işler nedeniyle enselenince soluğu mahkeme salonunda alırlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ
Yönetmen: Haydar Işık
Senarist: Özlem Bölükbaşı
Oyuncular: Doğuş, Afrikalı Ali, Yıldız Asyalı, Teoman Gelmez
Gösterim tarihi: 3 Nisan

 

Figüran

 

Dünyanın en sakar figüranı Mutlu, eşsiz bir senaryoya sahip olduğunu ve başrol oynayacak kadar yetenekli bir aktör olduğunu düşünmektedir. Setin altını üstüne getiren Mutlu ve ışık asistanlığı yapan Cempo, mesleklerinde en üste çıkmak için, kendi senaryolarını film çekmek istemektedirler. Bu plânlarını hayata geçirmek için, Mutlu’nun figüranlık yaptığı dizinin başrol oyuncusu Pelin Şafak’ı kendi projelerinde oynatmak istemektedirler.

 

FİLMİN KÜNYESİ
Yönetmen: Tolga Çetin
Senarist: Süheyp Tosun
Oyuncular: Ceyhun Fersoy, Serenay Aktaş, Ferdi Kurtuldu, Erdal Cindoruk
Gösterim tarihi: 3 Nisan

 

Hayvan Düşü

 

Marie, Danimarka’da küçük bir balıkçı kasabasında yatalak annesi ve onlara bakan babasıyla yaşamaktadır. Büyüdükçe kasabanın cinsiyetçi ahlakına daha fazla maruz kalır. Derken bu çekici ve sağlıklı kızın büyüme sancıları ürkütücü bir fiziksel şekil almaya başlar. Bu sahneler, şimdiye kadar çekilmiş en etkileyici, endamlı kurt adam / kadın dönüşümü olsa gerek. Ve Marie kurt kimliğini kucaklar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: When Animals Dream

Yönetmen: Jonas Alexander Arnby

Senarist: Rasmus Birch

Oyuncular: Lars Mikkelsen, Sonia Suhl, Sonja Richter, Jakob Oftebro

Gösterim tarihi: 10 Nisan

 

Piramitin Laneti

 

Bir grup Amerikalı arkeolog çölde kayıp bir piramit keşfeder ancak bu onlara çok pahalıya patlamak üzeredir. Gömülü sırları açığa çıkardıkça sadece kilitli kalmadıklarını, aynı zamanda av olduklarını fark ederler. Araştırma için kararlı olduklarından Piramidin içine doğru yol alırlar. Bulacakları şeyler onları kırılma noktasında tehlikeli bir sınava tabi tutacaktır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Pyramid

Yönetmen: Gregory Levasseur

Senarist: Daniel Meersand

Oyuncular: Ashley Hinshaw, James Buckley, Denis O’Hare, Daniel Amerman

Gösterim tarihi: 10 Nisan

 

Aşk Olsun

 

Ozan, kadınlara aşk doktorluğu yapmaktadır. Yeni müşterisi Ceyda, ayrıldığı sevgilisi Caner’e geri dönmek için Ozan’dan yardım ister. Fakat Caner bu arada eski aşkını unutmak için yeni bir ilişkiye başlamıştır. Ozan hiç hesaplamadığı bir anda Pınar ile karşılaşır ve aşık olur Bu arada eski sevgililerin yeniden biraraya gelmesi için bir oyun planlanır. Arap saçına dönen ilişkilerde mutlu son olacak mıdır?

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Neslihan Yıldız Alak, Murat Serezli

Senarist: Eşref Dinç

Oyuncular: İlker Aksum, Sedef Avcı, Kenan Ece, Selen Seyven

Gösterim tarihi: 10 Nisan

 

Son Savaş: Aşk

 

2020’de geçen hikayede karısı Laura ile birlikte bir İngiliz ticaret gemisinin enkazını keşfetmek için dalan Jay Fennel’in öyküsü ele alınıyor. Bu tehlikeli dalış sırasında Laura tuzağa düşer, kocası Jay ise onu kurtarmaya çalışırken kazaya uğrayıp komaya girer. Başarılı bir deniz arkeologu olan Jay’in beyin ölümü gerçekleşmiştir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Lovers

Yönetmen: Roland Joffe

Senarist: Roland Joffe

Oyuncular: Josh Hartnett, Alice Englert, Tamsin Egerton, Bipasha Basu

Gösterim tarihi: 10 Nisan

 

Sonsuz Bir Aşk

 

Filmde, bir yudumluk hayatı doya doya yaşamaya çalışan kanser hastası Volkan ve Serhan’a yol arkadaşlığı yapıyoruz. Bu kez onlara Özlem Tekin de eşlik ediyor. Kendilerini acımasız zamanın gerisinde ve uçurumun kenarında bulan iki dost, yarının olmadığını biliyorlar ama “Her şeye rağmen yaşamak güzel” deyip bir kez daha düşüyorlar yollara. İstanbul’dan Denizli’ye, Denizli’den Pamukkale’ye insanın içini ısıtan bir serüven var önlerinde.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Ozan Uzunoğlu

Senarist: Can Sinan

Oyuncular: İsmail Hacıoğlu, Ferhat Gündoğdu, Özlem Tekin, Ayfer Dönmez

Gösterim tarihi: 10 Nisan

 

Kaçış 1950

 

Kaçış, Özen Film dağıtımıyla Taş Film tarafından vizyona çıkarılıyor. 1950 – 1970 yılları arasında Bulgaristan’da gördükleri baskıdan Türkiye’ye kaçmaya çalışan 3 Türk gencinin hikayesi anlatılıyor. Yapımcılığını ve genel yönetmenliğini İhsan Taş’ın üstlendiği Kaçış 1950 filminin kadrosundaysa Zeynep Gülmez, Atilla Saral, Burak Kaya, Efe Kopuz yer alıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: İbrahim Biçer

Senarist: İbrahim Biçer

Oyuncular: Atilla Saral, Zeynep Gülmez, İlker Gürsoy, Aydın Pusa

Gösterim tarihi: 10 Nisan

 

Daire

 

Film, eşlerini aldatmak için kendilerine has bir çatı katı dizayn eden beş arkadaşın öyküsünü anlatıyor. Bir gün bu son derece mahrem sığınaklarında bir kadının cesetini bulmalarıyla birlikte de beş kafadarın hayatı değişmeye başlıyor. Zaman içerisinde beş arkadaşın hem etraflarından hem de eşlerinden sakladıkları en büyük sırlar da birer birer açığa çıkıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Loft

Yönetmen: Erik Van Looy

Senarist: Bart de Pauw, Wesley Strick

Oyuncular: Wentworth Miller, James Marsden, Karl Urban, Rhona Mitra, Rachael Taylor

Gösterim tarihi: 10 Nisan

 

Rosewater

 

İran kökenli Kanadalı bir gazeteci olan Maziar Bahari (Gael Garcia Bernal) İran’da bulunduğu sırada gözaltına alınır. Yetkililer Bahari’nin CIA ve ABD hükumetiyle işbirliği içinde olduğunu düşünmektedir. Bahari Evin Cezaevi’nde tam 118 gün boyunca gözleri bağlı bir şekilde zorlu sorgulara ve işkencelere maruz kalırken, aklında en çok yer eden şey, sorgu memurundan gelen keskin gülsuyu kokusudur.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Jon Stewart

Senarist: Jon Stewart

Oyuncular: Gael García Bernal, Dimitri Leonidas, Haluk Bilginer, Shohreh Aghdashloo, Golshifteh Farahani

Gösterim tarihi: 10 Nisan

Altınlı Kadın

 

80 yaşındaki Yahudi mülteci Maria Altmann’ın ailesinin mirası olan sanat eserlerini, hükümetin pençesinden kurtarma öyküsünü perdeye taşıyan film, Randol Schoenberg’in gerçek hayat hikayesinden yola çıkarak filme aktarıldı. Filmin kadrosunda Helen Mirren, Ryan Reynolds, Katie Holmes ve Daniel Brühl gibi isimleri yer alıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Woman in Gold

Yönetmen: Simon Curtis

Senarist: Alexi Kaye Campbell

Oyuncular: Ryan Reynolds, Katie Holmes, Helen Mirren, Moritz Bleibtreu, Daniel Brühl

Gösterim tarihi: 10 Nisan

 

Tek Aşkım

 

Boşanmanın eşiğinde olan Ethan ve Sophie, evlilik terapistlerinin önerisiyle doğayla iç içe, güzel bir kır evine tatile giderler. Romantik ve eğlenceli başlayan bu hafta sonu kaçamağı, beklenmedik sonuçlar doğuracaktır. Orada kendilerinin çok daha iyi ve güzel versiyonlarının karşı kulübede yaşadığını keşfedince olaylar çığırından çıkar. Filmin başrollerini Mark Duplass ile Mad Men dizisindeki rolüyle ünlenen Elisabeth Moss paylaşıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The One I Love

Yönetmen: Charlie McDowell

Senarist: Justin Lader

Oyuncular: Mark Duplass, Elisabeth Moss, Ted Danson, Kiano Cason

Gösterim tarihi: 17 Nisan

 

Kuzular Firarda

 

Kuzular, çiftlikteki işlerden sıkılmış, tatil yapabilmenin hayalini kurmaktadırlar. Bir gün hem çiftçi sahiplerini, hem de çoban köpeğini atlatıp tatil yaparlar. Fakat uyuyakalan çiftçinin karavanı birtakım aksilikler sonucu şehre kadar gidip gözden kaybolur. Kuzular, köpek dostlarıyla birlikte sahiplerini bulmak için şehre giderler ancak sahiplerini bulmak pek de kolay olmayacaktır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Shaun The Sheep The Movie

Yönetmen: Mark Burton, Richard Starzak

Senarist: Mark Burton, Richard Starzak

Seslendirenler: John Sparkes, Omid Djalili, Richard Webber, Kate Harbour

Gösterim tarihi: 17 Nisan

 

Senden Bana Kalan

 

18 yaşına girdiği gün, dedesinden kalan mirası alabilmesi için yerine getirmesi gereken vasiyet gereği köy okulundan mezun olması gereken Özgür, geldiği köyde hayatının en büyük sırrı ve aşkıyla tanışacaktır. Elif, Özgür’ü geçmişi ve yeni geleceğiyle tanıştıracaktır. Ancak Elif’in de bir sırrı vardır. Elif ve Özgür’ün beraber geçireceği günler Özgür’ün mirasa değil geçmişine, hatıralarına, aşkına ve çocukluğuna uzandığı bir yıl olacaktır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Abdullah Oğuz

Senarist: Levent Kazak

Oyuncular: Ekin Koç, Neslihan Atagül, Zeynep Kankonde, Sabri Özmener

Gösterim tarihi: 17 Nisan

 

Eksik

 

Eksik, ’80 darbesi sonrası, parçalanan bir ailenin, 30 yıllık ayrılık sürecine ışık tutmaya çalışırken, bir anne ve birbirinden ayrı büyümek zorunda kalan iki oğlu arasındaki ilişkiyi irdeliyor. Üçünün de yıllarca derinlerde sakladıkları özlemle karışık öfkelerine, geçmişte kalmış bir kırılmanın parçalarını birleştirme çabalarına ve hayatlarında ilk kez yüzleşmelerine tanıklık etmeyi amaçlıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Barış Atay

Senarist: Mehmet Kala

Oyuncular: Özgür Emre Yıldırım, Nur Sürer, Barış Atay, Toprak Sağlam, Şebnem Sönmez

Gösterim tarihi: 17 Nisan

 

Gece Takibi

 

Uzun süre mafya babası Shawn Maguire’ın en iyi arkadaşı olan tetikçi Jimmy, bir polis memuru tarafından esir alınmıştır. Jimmy, kendisinden uzun zaman önce uzaklaşmış oğlu hedef haline geldiğinde, suç dünyasındaki ailesi ve kendisini terk etmiş gerçek ailesi arasında bir seçim yapmak zorunda kalır. Jimmy’nin geçmiş hatalarının tek kefareti oğlunun hayatını bir silahın ucundan korumak olacaktır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Run All Night

Yönetmen: Jaume Collet Serra

Senarist: Brad Ingelsby

Oyuncular: Liam Neeson, Joel Kinnaman, Vincent D’Onofrio, Ed Harris

Gösterim tarihi: 17 Nisan

 

Mihrez: Cin Padişahı

 

İlk kez bir filme konu olan cin padişahı yıllar önce gerçekleşmiş bir olaydan yola çıkarak senaryolaştırıldı. Bir grup gencin daveti üzerine aralarına katılan cinler, hayatlarında yok saydıkları bir olayın bedelini ödetmek için peşlerini bırakmaz. Şeytani cinler bu gençlere halisünasyon göstererek akıllarını çelme gücüne sahiptir ve bu durum hayatlarını altüst edecektir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Doğa Can Anafarta

Senarist: Doğa Can Anafarta

Oyuncular: Melisa Toros, Tarık Ündüz, Doğa Konakoğlu, Gizem İlhan, Leyla Yüngül

Gösterim tarihi: 17 Nisan

 

Dönüm Noktası

 

Philip Roth’un romanından uyarlanan filmde, Simon Axler bir anda ve açıklanamaz bir şekilde yeteneğini kaybettikten sonra girdiği bunalım sonucunda intihara meyilli hale gelen ünlü bir sahne oyuncusudur. Tekrar gündemdeki yerini alabilmek adına yarı yaşındaki lezbiyen bir kadınla ilişkiye girer. Kısa süre sonra, söz konusu ilişki, romantik çiftin geçmişlerindeki insanların yeniden hayatlarına girmeleriyle tamamen bir karmaşaya dönüşür.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Humbling

Yönetmen: Bary Levinson

Senarist: Buck Henry

Oyuncular: Al Pacino, Greta Gerwig, Dianne Wiest, Nina Arianda

Gösterim tarihi: 17 Nisan

 

Polis Akademisi: Alaturka

 

İpini koparan herkesin alındığı Polis Akademisinin aşırı disiplin merakıyla tanınan Müdür Muavini Beton Haşmet’in başına gelen bir dizi komik olay seyirciyi bol gülmeli bir serüvene sürüklüyor. Haşmet sertleştikçe kontrolu kaybeder, o kontrolu kaybettikçe Polis Okulu yeni öğrenciler için daha eğlenceli bir yer haline gelmeye, Haşmet’in hayatı ise ufak ufak bir kâbusa dönüşmeye başlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Ali Yorgancıoğlu

Senarist: Kemal Kenan Ergen

Oyuncular: Yolanthe Cabau, Mehmet Ali Erbil, Peker Açıkalın, Sümer Tilmaç

Gösterim tarihi: 17 Nisan

 

Sebahat & Melahat

 

Karadenizli 2 kadın, kocalarının çapkınlık yaptıklarını öğrenince, onların peşine Karadeniz’den İstanbul yollarına düşerler. Karadeniz’in yaylalarından hiç tanımadıkları İstanbul sokaklarında onları türlü maceralar beklemektedir. Karadeniz’in yerel starları Seymen Aydın ve Adem Yılmaz’ın kendi tiplemelerini beyazperdeye taşıdığı ve başrollerini paylaştığı filmin yönetmenliğini Hasan Kalender üstleniyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Hasan Kalender

Senarist: Adem Yılmaz

Oyuncular: Seymen Aydın, Adem Yılmaz, Deniz Oral, Mehmet Ulusoy

Gösterim tarihi: 17 Nisan

 

La French

 

70’ler Marsilya… ABD’ye uyuşturucu ithal eden en büyük yer ve dünyada uyuşturucu trafiğinin en yoğun olduğu bölgelerden biri. Gerçek hikâyeden uyarlanan film, tüm zamanların en büyük uyuşturucu organizasyonunu ve bu şebekeyi ortadan kaldırmak için yapılanları gözler önüne seriyor. The Artist filmindeki başarısı ile son yıllarda adından sıkça söz ettiren usta oyuncu Jean Dujardin, bu kez şebekeyi ortadan kaldırmaya çalışan polis rolünde karşımıza çıkıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Connection

Yönetmen: Cédric Jimenez

Senarist: Audrey Diwan

Oyuncular: Jean Dujardin, Gilles Lellouche, Benoît Magimel, Celine Sallette, Mélanie Doutey

Gösterim tarihi: 17 Nisan

 

Pinokyo

 

Oyuncak ustası yaşlı Gepetto bulduğu çam ağacı dalından bir kukla yaratır ve ona Pinokyo ismini verir. Canlanan Pinokyo çok kaprislidir ve haylazdır. Çok geçmeden Gepetto’nun başını derde sokmaya başlar, evden kaçar ve bir sürü maceraya atılır. Gepetto umutsuzca Pinokyo’yu arar ve bu arayış bir balina tarafından yutulmasıyla son bulur. Pinokyo cesaretli olmayı öğrenir, babasını balinadan kurtarır ve gerçek bir çocuğa dönüşür.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Pinocchio

Yönetmen: Anna Justice

Senarist: Anna Justice

Oyuncular: Mario Adorf, Ulrich Tukur, Benjamin Sadler, Inka Friedrich

Gösterim tarihi: 23 Nisan

 

Maymun Prens

 

Tek kolunu kullanamayan bir bebek olarak dünyaya gelen Eduard, maymun kralın oğludur ve bir ikiz kardeşe sahiptir. Babasının varisi olarak küçük kardeşi seçilince Eduard henüz küçük bir bebekken krallıktan uzaklaştırılır. Eduard’ı ormanda iyi kalpli bir maymun bulunca zorlu hikayesi başlamış olur.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Pourquoi j’ai pas mangé mon père

Yönetmen: Jamel Debbouze

Senarist: Jamel Debbouze

Seslendirenler: Fred Fougea, Jean-luc Fromental, Rob Sprackling, John R. Smith

Gösterim tarihi: 23 Nisan

 

Cake

 

Claire Bennett acı içindedir. Fiziksel acısı vücudundaki yara izlerinden açıkça bellidir. Claire duygusal acısını da saklamakta iyi değildir. Hakaret derecesinde açık sözlü davranan genç kadının öfkesi hemen hemen her etkileşiminde su yüzüne çıkar. Kocasını ve arkadaşlarını kendinden uzaklaştırmıştır, kronik ağrı destek grubu bile onu gruptan atmıştır. Claire Bennet’in çevresinde kahyası ve bakıcısı Silvana dışında hiç kimse kalmamıştır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Daniel Barnz

Senarist: Patrick Tobin

Oyuncular: Jennifer Aniston, Adriana Barraza, Felicity Huffman, William H. Macy

Gösterim tarihi: 24 Nisan

 

Annie

 

Annie, ebeveynleri tarafından, bir gün onun için geri gelecekleri sözüyle terk edilmiştir ve o zamandan beri de kötü üvey annesi Miss Hannigan ile sorunlu bir hayat sürdürmek zorunda kalmıştır. Ancak, Annie için her şey değişmek üzeredir. New York Belediye Başkanı adayı olan Will Stacks, son derece başarılı Başkan Yardımcısı Grace ve kampanya danışmanı Guy’ın ilginç önerisi ile, adaylık kampanyası çalışmalarına küçük Annie’yi de dahil eder.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Will Gluck

Senarist: Will Gluck

Oyuncular: Quvenzhane Wallis, Cameron Diaz, Jamie Foxx, Rose Byrne

Gösterim tarihi: 24 Nisan

 

Kendinol

 

Film, kendimizi uzak gördüğümüz, aslında içinde olduğumuz bambaşka bir dünyanın kapılarını açıyor. Ünlü oyuncu Zeynep, kamp yapmak için izinsiz girdiği bir özel mülkte iki adam tarafından yakalanıp bir depoya hapsedilir. Kendisini kapattıkları yerden kurtulmak için büyük mücadele veren Zeynep’in neden o kamp alanına geldiği hikâye ilerledikçe anlaşılır. Zeynep kurtulduğunda her şeyin nasıl bir oyunun parçası olduğu anlaşılır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Serkan Özarslan

Senarist: Serkan Özarslan

Oyuncular: İmer Özgün, Çağrı Şensoy, Olgu Baran Kubilay, Volkan Cal

Gösterim tarihi: 24 Nisan

 

Marigold Oteli’nde Hayatımın Tatili 2

 

Marigold Oteli’nde Hayatımın Tatili 2 filmi hayatlarının ikinci baharını yaşayan kişilerin, yaşamlarını ve ilişkilerini saygı ve sevgilerini sürdürerek nasıl devam ettirdiklerini anlatıyor. Bu nadir, neşeli, saygı ve sevgiyle dolu film hayatın onu bırakmadığınız sürece, 60 ya da 70 yaşlarında bile sizi şaşırtmayı bırakmadığını anlatıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Second Best Exotic Marigold Hotel

Yönetmen: John Madden

Senarist: Ol Parker

Oyuncular: Judi Dench, Maggie Smith, Bill Nighy, Celia Imrie

Gösterim tarihi: 24 Nisan

 

Limonata

 

Adal Film’in yapımcılığını üstlendiği, Limonata’nın İstanbul çekimleri sona erdi. Senaryosu Ali Atay ve Ertan Saban tarafından yazılan Limonata, başka kültürlerden gelen, birbirini tanımayan iki kardeşin, benzerliklerine, farklılıklarına hatta kavgalarına şahit olacağımız eğlenceli bir yol hikayesi. Ali Atay’ın yönetmen koltuğuna ilk kez oturduğu Limonata’nın görüntü yönetmenliğini de Ahmet Sesisgürgil yapıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Ali Atay

Senarist: Ali Atay

Oyuncular: Ali Atay, Serkan Keskin, Ertan Saban, Funda Eryiğit, Luran Ahmeti

Gösterim tarihi: 24 Nisan

 

Kara Deniz

 

The Eagle’ ve ‘Marley’ filmlerinin yönetmeni Kevin MacDonald’ın yönetmenliğini üstlendiği film, suların altında yolculuk etmekte olan bir denizaltıda geçiyor ve bu birimde çalışmakta olan insanların birbirlerinin kusurlarını kabul ederek yaşamayı öğrenmesine odaklanıyor. Buradaki zorlu yaşam koşullarında hayatta kalmaya çalışan insanlar, korku ve insanoğlunun karanlık karakteristikleriyle baş etmek zorundadır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Black Sea

Yönetmen: Kevin Macdonald

Senarist: Dennis Kelly

Oyuncular: Jude Law, Konstantin Khabensky, Jodie Whittaker, Scoot McNairy, Karl Davies

Gösterim tarihi: 24 Nisan

 

Solace

 

Afonso Poyart’ın yönettiği film, korkunç cinayetler işleyen ve ardında hiçbir iz bırakmadan kimliğini saklamayı başaran bir seri katilin peşine düşen genç bir FBI dedektifinin hikayesini ele alıyor. Genç dedektif bu zorlu davada, kızının ölümünün ardından hayata küsüp emekli olan uzman tıpçıya ihtiyacı vardır ve onu davayı çözmek için birlikte çalışmaya ikna etmesi gerekmektedir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Afonso Poyart

Senarist: James Vanderbilt

Oyuncular: Anthony Hopkins, Colin Farrell, Jeffrey Dean Morgan, Abbie Cornish, Marley Shelton

Gösterim tarihi: 24 Nisan

 

The Age Of Adaline

 

Bir çağ değişirken doğmuş olan bir kadın, geçirdiği bir kaza sonucu hiç yaşlanmamakla ‘ödüllendirilir’. Yıllar boyunca insanlardan uzak, izole bir hayat süren kadın sonunda ölümsüzlüğünü kaybetmeye değecek bir adamla tanışır… Yönetmenliğini Lee Toland Krieger’in üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Blake Lively, Ellen Burstyn ve Harrison Ford yer alıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Lee Toland Krieger

Senarist: J. Mills Goodloe

Oyuncular: Blake Lively, Harrison Ford, Amanda Crew, Ellen Burstyn, Richard Harmon

Gösterim tarihi: 24 Nisan

 

Citizenfour

 

Laura Poltras’ın devlet sırlarını ifşa eden eski CIA ajanı Edward Snowden ile görüşmelerini anlatan film, gerçeklik, gerçekçilik ve mevcut kontrol mekanizmalarına dair derin sorular barındıran bir yapım.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Laura Poitras

Senarist: Laura Poitras

Oyuncular: Laura Poitras

Gösterim tarihi: 24 Nisan

 

Öğrenci İşleri

 

Baba yadigarı (arsası kıymetli) dersanesini zorlukla işleten Kısmet, müteahhit kardeşi İsmet’in dersane arsasını kendisine satması ısrarlarına hep karşı koyar. Ta ki iflasın eşiğine gelip kardeşinin iddiaya girme teklifini kabülüne kadar: İsmet kazanırsa arsayı satın alacak, Kısmet kazanırsa dersane borçları ödenip fakir öğrencisinin kardeşinin ameliyat masrafları da karşılanacaktır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Talip Karamahmutoğlu

Senarist: Kamuran Süner

Oyuncular: Fırat Tanış, Murat Akkoyunlu, Bora Akkaş, Yeliz Şar, Bülent Çolak

Gösterim tarihi: 24 Nisan

 

Krallar Kulübü

 

Cumali, mekana destursuz girmeyi CIA’den, vurdu mu oturtmayı Yeşilçam’dan, racon kesmeyi Baba 2 filminden, tavır komayı Çarşı’dan öğrenmiş, her konuya felsefi yaklaşmayı kendine vazife edinmiş, bu topraklarda yetişmiş ilk entel mafya babası olma özelliğine sahiptir. Otoriteye karşı bir otoriter, kapitalist düzene karşı bir paragöz, popüler kültüre karşı bir popülist, düzene karşı bir düzenbaz olan Cumali´nin yeni projesi ise Krallar Kulübünü ele geçirmek.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Tuncay Erol

Senarist: Yerkan Kahraman

Oyuncular: Nuri Alço, Haldun Boysan, Özlem Savaş, Güzin Usta, Ozan Akbaba

Gösterim tarihi: 24 Nisan

 

Evlenmeden Olmaz

 

Yasemin Türkmenli’nin yönetmenliğini yaptığı romantik komedi türündeki filmin başrollerinde Özge Özberk ve Cansel Elçin paylaşıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Yasemin Türkmenli

Senarist: Özge Aras

Oyuncular: Özge Özberk, Cansel Elçin, Serkan Kuru, Suzan Aksoy, Seda Demir

Gösterim tarihi: 24 Nisan

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.