Süngerbob Karepantolon

 

Dünyanın en sevilen, su altında yaşayan omurgasızı olan Süngerbob Karepantolon, hayatının macerasını yaşamak için kıyıya çıkıyor. Bikini kasabasında hayat, Süngerbob, Patrick Yıldız, Squidward Dokunaç, Sandy ve Bay Eugene H. Yengeç için çok güzel geçmektedir. Yengeç Burger’in çok gizli tarifi çalınınca Süngerbob ile Sheldon J. Plankton güçlerini birleştirir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Spongebob: Sponge Out of Water

Yönetmen: Paul Tibbitt

Senarist: Stephen Hillenburg

Oyuncular: Antonio Banderas, Frankie Muniz, Clancy Brown, Tom Kenny

Gösterim tarihi: 6 Şubat

 

Özgürlük Yürüyüşü

 

1965 yılında Alabama’nın Selma kentinden eyalet başkentine giden 87 kilometrelik yolda, tarihe geçen üç protesto yürüyüşü yapıldı. Martin Luther King öncülüğündeki bu yürüyüşler kamuoyunu ateşledi ve A.B.D. Başkanı Johnson’un Oy Hakkı Kanunu’nu çıkarmasını sağladı. Film, bu tarihi olaylar zincirinin 50. yılında direnişin filizlenip dev bir insan hakları savaşına dönüştüğü, tehlikelerle ve baskılarla dolu üç aylık sürece odaklanıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Selma

Yönetmen: Ava DuVernay

Senarist: Paul Webb

Oyuncular: David Oyelowo, Tim Roth, Tom Winfrey, Martin Sheen

Gösterim tarihi: 6 Şubat

 

Yaban

 

Strayed, hiç deneyimi olmadan, kocaman ağır bir çanta ve zayıf düşmüş iradesinin etkisiyle, Amerika’daki en uzun, en zorlu ve en vahşi transit yol olan Pasific Crest Yol’unu tek başına yürümeye karar verir. Bu zorlu yürüyüşe başlamasından bir müddet sonra bırakmayı düşünür fakat azminden vazgeçmez yoluna devam eder. O birkaç ay boyunca korku, yorgunluk ve tehlikenin içinde O’na cesaret ve güzelliği hatırlatanlara rastlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Wild

Yönetmen: Jean Marc Vallee

Senarist: Nick Hornby

Oyuncular: Reese Witherspoon, Laura Dern, Thomas Sadoski, Keene McRae

Gösterim tarihi: 6 Şubat

 

Turist

 

Turist, Alplere kayak tatiline giden İsveçli bir ailenin dağ manzaralı bir restoranda öğle yemeklerini yedikleri sırada çığ düşmesi ve ailenin bu felaketten kurtulması sonrasında babanın davranışını ele alıyor. İnsanlar stresli durumlarla karşılaştıklarında aptalca şeyler yapabilirler. Bu olayda çığ, hayatta karşılaştığımız günlük mücadeleleri bitiriyor, çekirdek aile kavramını yerle bir ediyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Force Majeure

Yönetmen: Ruben Östlund

Senarist: Ruben Östlund

Oyuncular: Johannes Kuhnke, Lisa Loven Kongsli, Vincent Wettergren, Clara Wettergren

Gösterim tarihi: 6 Şubat

 

Jupiter Yükseliyor

 

Jupiter Jones dünyaya geldiğinde, kaderinde çok büyük olayların var olacağına dair birçok işaretler vardır. Şimdi bir yetişkin olan Jupiter, yıldızları hayal etmekte ama her gün kötü ayrılıklarla biten ilişkilerinin soğukluğuyla uyanmaktadır. Bir gün Jupiter’i bulmak için eski bir asker olan Caine, dünyaya geldiğinde, Jupiter Jonesuin kaderi de ortaya çıkmaya başlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Jupiter Ascending

Yönetmen: Wachowski Bro.

Senarist: Wachowski Bro.

Oyuncular: Channing Tatum, Mila Kunis, Sean Bean, Eddie Redmayne

Gösterim tarihi: 6 Şubat

 

Sevimli Tehlikeli

 

Film, aksiyondan drama kadar birçok temayı masallarla birleştiriyor. Birçok masalın ana temasını barındıran filmde Beyaz Atlı Prens’ten Robin Hood’a Rapunzel’den Sindrella’ya, birçok masal komik bir dilde anlatılıyor. Zarok, yıllar önce Edirne’de beşikteki bir çocuğu çalıp büyük acıların yaşanmasına sebep olur. Yıllar sonra bu vicdan azabından kurtulacağı bir fırsat yakalayan Zarok, kaçırdığı kızı ikinci kez kaçırıp gerçek ailesine geri götürür.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Özcan Deniz

Senarist: Özcan Deniz

Oyuncular: Şükrü Özyıldız, Ayça Ayşin Turan, Türkan Kılıç,Taner Turan

Gösterim tarihi: 6 Şubat

 

Unutma Beni

 

Columbia Üniversitesi’nde dil bölümünde profesör olan Alice Howland hayatta istediği her şeye sahiptir. Ona sadık bir kocası ve üç çocuğu vardır. Hayatı işiyle ailesinin arasında gidip gelmektedir. UCLA’de yaptığı bir konuşma sırasında konuşma için çok önemli bir kelimeyi bir türlü hatırlayamaz. Ailesinden gizlice göründüğü nörolog, çok kötü bir haber verir. Alice, Erken Başlangıçlı Alzheimer’a yakalanmıştır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Still Alice

Yönetmen: Wash Westmoreland, Richard Glatzer

Senarist: Wash Westmoreland, Richard Glatzer

Oyuncular: Julianne Moore, Alec Baldwin, Kristen Stewart, Kate Bosworth

Gösterim tarihi: 13 Şubat

 

Seni Seviyorum Rio

 

Rio’nun egzotik doğal güzelliklerini ve insani çeşitliliğini şehirde geçen farklı aşk hikâyeleri üzerinden anlatan her bir kısa film Rio’nun farklı mahallelerinde geçiyor. On yönetmen Rio aşkını ve Rio’da aşık olmanın hikâyelerini anlatıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Rio, I Love You

Yönetmen: 10 yönetmen

Senarist: –

Oyuncular: Harvey Keitel, John Turturro, Nadine Labaki, Rodrigo Santoro

Gösterim tarihi: 13 Şubat

 

Yav He He

 

Doğu Anadolu’nun Cırtik köyünde doğan Sabri ile Medeni, hastalanan nenelerinin ilaç masrafları için çareyi sahip oldukları üç koyunu satmakta bulur. İnternete verdikleri ilana İstanbul’dan müşteri çıkınca, İstanbul’a gitmeye karar verirler. Fakat hesaba katmadıkları bir şey vardır. Köyün, futbol düşkünü üç çocuğu da, İstanbul’da futbolcu olmak için onlarla gitmiştir. İstanbul’a gittiklerinde bir koyunun çalındığını fark ederler.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Volkan Özgümüş

Senarist: Sabahattin Yakut

Oyuncular: Yücel Gökçek, Sabahattin Yakut, Ayşenil Şamlıoğlu ile Yakup Yavru

Gösterim tarihi: 13 Şubat

 

Sonsuz Bir Aşk

 

Filmde, bir yudumluk hayatı doya doya yaşamaya çalışan kanser hastası Volkan ve Serhan’a yol arkadaşlığı yapıyoruz. Bu kez onlara Özlem Tekin de eşlik ediyor. Kendilerini acımasız zamanın gerisinde ve uçurumun kenarında bulan iki dost, yarının olmadığını biliyorlar ama “Her şeye rağmen yaşamak güzel” deyip bir kez daha düşüyorlar yollara. İstanbul’dan Denizli’ye, Denizli’den Pamukkale’ye insanın içini ısıtan bir serüven var önlerinde.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Ozan Uzunoğlu

Senarist: Can Sinan

Oyuncular: İsmail Hacıoğlu, Ferhat Gündoğdu, Özlem Tekin, Ayfer Dönmez

Gösterim tarihi: 13 Şubat

 

Katran

 

Film, Azerbeycan’ın Hocalı kasabasında yaşanan katliamı bir aşk hikâyesi bünyesinde anlatıyor. Bir gecede yeni bir hayata başlamak isteyen bir aile geçmişini bilmedikleri tehlikeli, korkutucu ve gizemli bir eve taşınır. Oldukça sakin başlayan günlerin ardından bir anda aksiyon, gerilim ve korku dolu günler gelir. Temposu düşmeyen filmin oldukça sürükleyici bir hikâyesi vardır. Onlar kurtulmaya çalıştıkça evin kötü geçmişi asla peşlerini bırakmayacaktır.

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Tragedy

Yönetmen: Erşen Denk

Senarist: Erşen Denk

Oyuncular: Wilma Elles, Lucia Oskerova, Cihan Toraman, Yağmur Tanrısevsin

Gösterim tarihi: 13 Şubat

 

Hayalet Dayı

 

Aşırı ucuz bir konak bulan Ozan ve Caner’in bu durumla ilgili mutlulukları sadece bir gece sürer. Evde daha önce benzerini görmedikleri bir Dayı ile tanışırlar. Dehşete düşen iki arkadaş, kısa bir zaman sonra evin asıl sahibi olan Hayalet Dayı ile kanka olurlar. Oldukça sevgi dolu olan bu dayıya alışan Ozan ile Caner, kısa zaman sonra kendilerini Hayalet Dayı’nın derdine çare aramaya adar ve onu huzura kavuşturmak için kolları sıvarlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Ali Yorgancıoğlu

Senarist: Serkan Altuniğne

Oyuncular: Settar Tanrıöğen, Ozan Özcan, Caner Özyurtlu, Ülkü Duru

Gösterim tarihi: 13 Şubat

 

Netekim Karakolu

 

1970 yılında Toroslar’ın eteklerinde yaşayan bir grup genç, amatör olarak sinema filmi çekmeye kalkışır ancak film yarıda kalır. 12 Eylül 1980 askeri darbesinde gençlerden birinin evinde çektikleri filme ait dokümanlar bulunur. Gençler aksiyon filmi çekmek istemiştir ama o dönemin askeri yönetimi başka şeyler peşindedir. Film çekmeye çalışan gençler ve köylüler silâhlı suç örgütü kurmaktan günlerce karakolda kalır ve sorgulanırlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Yasin Korkmaz

Senarist: Yasin Korkmaz

Oyuncular: Deniz Sandalcı, Sinan Uğuz, İbrahim Özcan, Caner Öztaş

Gösterim tarihi: 13 Şubat

 

Grinin Elli Tonu

 

Edebiyat ögrencisi olan Anastasia Steele, genç girişimci Christian Grey’le röportaj yapmaya gittiğinde son derece çekici, zeki ve sinir bozucu bir adamla karşılaşır. Toy ve masum Anastasia, bu adama duyduğu arzu karşısında şaşkına döner ve adamın gizemli doğasına rağmen ona yakınlaşma arzusuyla yanıp tutuşur.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Fifty Shades of Grey

Yönetmen: Sam Taylor-Johnson

Senarist: E.L. James

Oyuncular: Jamie Dornan, Dakota Johnson, Jennifer Ehle, Rita Ora, Marcia Gay Harden

Gösterim tarihi: 13 Şubat

 

Kod Adı: K.O.Z.

 

Yargı ve polis teşkilatındaki yapılanma; MİT Müsteşarının ifadeye çağrıldığı gece; Gezi olayları; 17 Aralık döneminde MİT tırlarına yapılan operasyonlar; 17 ve 25 Aralık operasyonlarıyla birlikte neyin hedeflendiği; savcı ve hâkimlerin imza attığı hukuk cinayetleri başta olmak üzere pek çok konu başlığı yer almaktadır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Celal Çimen

Senarist: Celal Çimen

Oyuncular: Turgay Tanülkü, Tolga Karel, Orhan Kılıç, Hakan Ural, Ferhat Yılmaz

Gösterim tarihi: 13 Şubat

 

Hayatın Kendisi

 

Kariyerine 25 yaşında Chicago Sun Times’ta başlayan, film eleştirmenliğinin ciddiye alınması ve kurumsallaşmasında öncü bir rol üstlenen, bütün dünyadaki eleştirmenlerin kullanacağı bir yöntem haline gelecek olan yıldız sisteminin yaratıcısı Roger Ebert’ın son yıllarında kendi blog’unda kaleme aldığı otobiyografisi Life Itself: A Memoir adıyla kitaplaşmıştı. Bu kitaptan yola çıkan film, Roger Ebert’in sinema tarihinin yarısına yayılan serüvenine odaklanıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Life Itself

Yönetmen: Steve James

Senarist: Steve James

Oyuncular: Roger Ebert, Gene Siskel, Chaz Ebert,Errol Morris

Gösterim tarihi: 20 Şubat

 

Mommy

 

Diane kocasını kaybetmiştir. Kocasının ölümünden kısa süre sonra tek çocuğu Steve’i dikkat bozukluğu tedavisi için bir rehabilitasyon merkezine yatırır ama Steve kafeteryayı ateşe verince zorla uzaklaştırılır. Merkez görevlileri Diana’ya iki seçenek sunar, ya Steve’i kendi evine götürecek ya da ıslahevine gönderecektir. Islahevinde tedavisi imkânsız olduğundan oraya göndermek istemez. Ama bu durumda ona kendisinin bakması gerecektir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Xavier Dolan

Senarist: Xavier Dolan

Oyuncular: Anne Dorval, Antoine Olivier Pilon, Suzanne Clément, Patrick Huard

Gösterim tarihi: 20 Şubat

 

Keskin Nişancı

 

Donanma SEAL komandolarından Chris Kyle, silâh arkadaşlarını korumak için Irak’a gönderilir. Keskin ve isabetli atışları sayesinde savaş alanında çok sayıda hayat kurtarır. Görevleriyle ilgili hikâyeler yayıldıkça “Efsane” lâkabını kazanır. Ancak ünü düşman hatlarının gerisinde de yayılmaktadır ve kafasına ödül konmasıyla birlikte isyancıların öncelikli hedeflerinden biri haline gelir. Ayrıca iyi bir koca ve baba olmak için de zorlu bir uğraş vermektedir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: American Sniper

Yönetmen: Clint Eastwood

Senarist: Jason Dean Hall

Oyuncular: Bradley Cooper, Sienna Miller, Kyle Gallner, Cole Konis

Gösterim tarihi: 20 Şubat

 

Büyük Gözler

 

Sanat tarihinin en sansasyonel olaylarından birine odaklanan film, 50’li yıllarda iri gözlü çocuk tablolarıyla meşhur olan Margaret Keane’in, eserlerini ve yeteneğini sahiplenmeye çalışan eşi Walter Keane’e karşı verdiği mücadeleyi anlatıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Big Eyes

Yönetmen: Tim Burton

Senarist: Scott Alexander, Larry Karaszewski

Oyuncular: Amy Adams, Christopher Waltz, Krysten Ritter, Jason Schwartzman

Gösterim tarihi: 20 Şubat

 

Sihirli Orman

 

Kırmızı Başlıklı Kız, Sindrella, Rapunzel gibi klasikleşmiş pek çok çocuk masalının farklı kahramanları aynı filmde buluşsa ve bir cadı onları eğitse! Klasik Grimm karakterlerini farklı bir tarzda ve üstelik müzikal türünde beyazperdeye taşıyan film, bir cadı tarafından lanetlenen bir fırıncı ve eşinin hikayesini klasik masallarla bağlıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Into the Woods

Yönetmen: Rob Marshall

Senarist: James Lapine

Oyuncular: Meryl Streep, Emily Blunt, James Corden, Anna Kendrick

Gösterim tarihi: 20 Şubat

 

The Imitation Game

 

Ünlü matematik dehası Alan Turing’in hayatının anlatıldığı filmde, Turing’i Benedict Cumberbatch canlandırıyor. Filmde, 2. Dünya Savaşı sırasında Almanların şifreli haberleşmelerinin kodlarını çözen Alan Turing’in Nazileri durdurma başarısı anlatılıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Morten Tyldum

Senarist: Graham Moore

Oyuncular: Keira Knightley, Benedict Cumberbatch, Mark Strong, Matthew Goode, Charles Dance

Gösterim tarihi: 20 Şubat

 

Boyun Eğmez

 

Film, “Torrance Kasırgası” takma adıyla da tanınan Louis Zamperini’nin (1917-2014) hayatının önemli bölümlerini anlatıyor. 1936’da Almanya’da yapılan Olimpiyat Oyunları’na katılan ve erkekler 5 bin metre yarışında Nazi Almanyası’nın lideri Adolf Hitler’in dikkatini çeken ve daha sonra onunla buluşan Zamperini 2014’te vefat etti.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Unbroken

Yönetmen: Angelina Jolie

Senarist: Joel Coen, Ethan Coen

Oyuncular: Garrett Hedlund, Jai Courtney, Domhnall Gleeson, Jack O’Connell, Alex Russell

Gösterim tarihi: 20 Şubat

 

Ali Kundilli

 

Dost canlısı, namuslu bir karakter olan Ali Kundilli sigortalı bir işte çalışmayı rededen ve sürekli projeler üreten ve yaptığı icatların bir gün mutlaka farkedileceğine ve büyük başarı kazanacağına inanan biridir. Kendisiyle aynı dünyayı paylaşmış  çocukluk arkadaşı Vedatla aynı mahallede yaşamaktadırlar. Ancak Vedat sisteme boyun eğer ve Ali ile aynı hayallerin peşinde koşmaktan  vazgeçer.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Bülent İşbilen

Senarist: Cem Gelinoğlu

Oyuncular: Cem Gelinoğlu, Sami Aksu, Ezgi Tombul, Zeynep Aktuğ, Emre Mutlu

Gösterim tarihi: 20 Şubat

 

Asteriks: Roma Sitesi

 

Jules Sezar, Galyalılardan sonsuza dek kurtulmayı aklına koymuştur. Kelt şehrinin hemen yanına kendisi bir alan kurarak, Roma kültürünü cahil gördüğü bu halka empoze etmek ve yeni bir Roman kolonisi kurmak için kolları sıvar. Asteriks ve Oburiks‘in köyünün hemen yanına kurduğu bu yeni yere “Tanrılar Sitesi” adını verir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Astérix: Le Domaine Des Dieux

Yönetmen: Louis Clichy, Alexandre Astier

Senarist: René Goscinny

Oyuncular: Roger Carel, Lorant Deutsch, Laurent Lafitte ile Alexandre Astier

Gösterim tarihi: 27 Şubat

 

Cahilliğin Umulmayan Erdemi

 

Oyunun açılış gecesinde baş aktör provalar sırasında yaralanır ve yeri doldurulması gerekir. Baş aktrist Lesley’in önerisi ile hasılat garantili Mike Shiner baş aktörlüğe getirilir. Mike sahneye çıkmaya hazırlanırken kız arkadaşı ve oyuncu Laura, kızı ve onun kişisel asistanı Sam ve her şeyi düzenlemeye çalışan eski karısı Sylvia ile uğraşmak zorundadır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Birdman

Yönetmen: Alejandro Gonzalez Inarritu

Senarist: Alejandro Gonzalez Inarritu

Oyuncular: Michael Keaton, Zach Galifianakis, Edward Norton, Andrea Riseborough

Gösterim tarihi: 27 Şubat

 

8 Saniye

 

Berlinli Türk kızı olan Esra, iki hayat yaşar. Beş kardeşin en küçüğüdür. Özel ilişkilerinde kendisini kapana kısılmış hissetmektedir. Dayatılan kurallarla çatışan Esra, bir şeylerin eksik ya da yanlış olduğu hissinden kurtulamamaktadır. Rüyalarında ise arzusu, çocukluğundan beri rüyalarına giren gizemli adamı bulmaktır. Ancak rüyalarında ne kadar bilinçlenir, ne kadar gerçeği kavrarsa, gündelik hayatına etkisi o kadar artar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Ömer Faruk Sorak

Senarist: Nuran Evren Şit, Esra İnal

Oyuncular: Esra İnal, Fırat Çelik, Fahri Yardım, Mehmet Kurtuluş

Gösterim tarihi: 27 Şubat

 

 

Her Şeyin Teorisi

 

Ünlü İngiliz fizikçi ve bilimadamı Stephen Hawking’in kariyerinin ilk yıllarına, fiziksel kapasitesini giderek düşüren ALS hastalığının aşamalarına ve ilk eşi Jane Wilde ile ilişkisine odaklanan Her Şeyin Teorisi filmi, sinema dünyasının en önemli ödüllerinde birçok adaylık kazandı. Özellikle Eddie Redmayne’in müthiş Hawking performansı, izleyiciler tarafından büyük takdir topladı.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Theory of Everything

Yönetmen: James Marsh

Senarist: Anthony Mccarten

Oyuncular: David Thewlis, Emily Watson, Eddie Redmayne, Felicity Jones, Harry Lloyd

Gösterim tarihi: 27 Şubat

 

Manda Yuvası

 

İstanbul’da yaşayan ve inşaat işinde çalışan “Seni yenicem İstanbul” mottosunu tutturamayan Aşur hala görüştüğü Kastamonu ilindeki köylülerinden köyüne kameramanların geldiği öğrenince köyüne dönmeye karar verir. Ünlü ve zengin olma hayalleri peşinde koşan ve köyüne dönen Aşur efendi köyüne Hidroelektrik Santrali kurulacağını öğrenir ve bu sebeple köyünün çok değiştiğini görür.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: İlyas İlbey

Senarist: İlyas İlbey

Oyuncular: Kadir Çöpdemir, Seray Sever, Yasemin Yalçın, Kemal Kuruçay, Eylem Şenkal

Gösterim tarihi: 27 Şubat

 

Çarşı Pazar

 

Kahraman, geçimini aile büyükleriden kalan hamamda kese yaparak kazanmaya çalışmaktadır. Oldukça iyi yürekli bir tellak olarak tanınan Kahraman’ın işleri Tuncay yüzünden tehlikeye girer. Varlıklı bir müteahhit olan Tuncay, İstanbul’dan gelmiştir ve Kahraman’ın ekmek kapısı olan hamamı, içinde bulunduğu çarşıyla birlikte yıkmak ister. Amacı yıkılan yere alışveriş merkezi yapmaktır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Muharrem Gülmez

Senarist: Muharrem Gülmez

Oyuncular: İlker Aksum, Emin Olcay, Erdem Yener, Tarık Pabuççuoğlu, Suzan Aksoy

Gösterim tarihi: 27 Şubat

 

The Homesman

 

Yıllardan 1885’tir. Nebraska’dan Iowa kentine sürülen 3 kadına, eşlik edecek isimlerden biri yine Nebraskalı olan Mary Bee Cuddy’dir. Sert bir mizacı olan Mary Bee’ye, hayatını kurtardığı George Biggs de yol boyu eşlik edecektir. İkili bu zorlu yolda güçlerini birleştirerek hareket eder…

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Tommy Lee Jones

Senarist: Tommy Lee Jones

Oyuncular: Hilary Swank, Meryl Streep, Tommy Lee Jones, William Fichtner, Miranda Otto

Gösterim tarihi: 27 Şubat

 

Aşk Başkadır

 

Neredeyse 40 yılı birlikte geçiren Ben ve George çifti, en sonunda evlenirler. Ancak evliliklerinden hemen sonra sorunlar baş göstermeye başlar: George işten çıkarılınca evlerini de ayırmak zorunda kalırlar. George, iki polisin ev arkadaşı olur, Ben ise yeğeninin evine taşınır. Ancak sorunlar bu kadarla kalmaz, her ikisi de yeni evlerinde kuşak çatışmalarının ortasına düşer.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Love is Strange

Yönetmen: Ira Sachs

Senarist: Ira Sachs

Oyuncular: Alfred Molina, Marisa Tomei, Charlie Tahan, Christian Coulson, John Lithgow

Gösterim tarihi: 27 Şubat

 

Karaman’ın Koyunu

 

Disiplinsiz bir kışlanın askeri olan Bahtiyar çeşme başında gördüğü Mihriban’a tutulur ve izdivacına talip olur. Mihriban da ona gönlünü kaptırır, fakat kışla kumandanı Albay Rıza onu istemeye gelecek ve babası da verecektir. Bahtiyar, kumandanın üniformasını çalar, Mihriban’ı istemeye gider. Kendisini Karaman Paşa’nın sağ kolu Albay Bahtiyar olarak tanıtır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Kartal Çidamlı

Senarist: Erol Hızarcı

Oyuncular: Halit Akçatepe, Sinan Çalışkanoğlu, Fırat Çöloğlu, Dost Elver, Ferdi Akarnur

Gösterim tarihi: 27 Şubat

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.