BERLIN, GERMANY - FEBRUARY 17: Actor Robert Pattinson attends the "Bel Ami" Press Conference during day nine of the 62nd Berlin International Film Festival at the Grand Hyatt on February 17, 2012 in Berlin, Germany. (Photo by Sean Gallup/Getty Images)

13 Mayıs 1986 yılında Londra’da doğan Robert Douglas Thomas Pattinson The Twilight Saga‘da Edward Cullen rolüyle tanındı. 12 yaşındayken modellik yapmaya başladı. Aralık 2008’de modellik yapmaktan vazgeçti ve mesleği bıraktı. Pattinson, Twilight’dan önce Harry Potter ve Ateş Kadehi filminde Üçbüyücü Turnuvası’nda Hogwarts’ı temsil edecek olan Cedric Diggory, Little Ashes filminde Salvador Dali, The Haunted Airman filminde Toby Jugg gibi rollerde yer almıştır.

BERLIN, GERMANY – FEBRUARY 17: Actor Robert Pattinson attends the “Bel Ami” Press Conference during day nine of the 62nd Berlin International Film Festival at the Grand Hyatt on February 17, 2012 in Berlin, Germany. (Photo by Sean Gallup/Getty Images)

2010’da Remember Me (Beni Unutma) adlı filmde, 2011’de Bel Ami filminde rol aldı. Filmde Pattinson’a Uma Thurman eşlik etti. Sonra sırasıyla Water For Elephansts / Aşkın Büyüsü, 202 yılında David Cronenberg’in çekmiş olduğu Cosmopolis filminde oynadı. Biz de 2014 yılında vizyona giren The Rover / Takip filminde daha farklı bir rolle aklı bir karış havada Rey rolüyle karşımıza çıktı. Filmin başarılı havasına uyum sağlayan Patterson bu ay karşımızda yine bir Cronenberg filmi olan Maps To The Stars / Yıldız Haritası’yla yer alacak. Sonraki günlerde oyuncuyu The Lost City of Z ve Wernwr Herzog imzalı Queen of the Desert gibi filmlerde izleyeceğiz…

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.