Asıl adı Şebahattin Mert Fırat olan oyuncu 10 Ocak 1981 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Tiyatro, sinema ve dizi filmlerde oyunculuk yapan oyuncu aynı zamanda senaristlik de yapıyor.
Senaryosunu İlksen Başarır’la birlikte yazdığı ve başrolünü oynadığı Başka Dilde Aşk adlı sinema filmi ile büyük bir çıkış yaptı. Bu filmi yine senaryosuna imza attığı Atlıkarınca filmi takip etti. Öğrencilik yıllarından itibaren aralıksız her yıl tiyatro sahnelerinde olan oyuncu halen Oyun Atelyesi’nde Antonius ile Kleopatra oyunu ile seyirci karşısına çıkıyor.

Atlıkarınca ve Başka Dilde Aşk’ın senaryosunda imzası bulunan Fırat bugüne kadar Bizim Evin Halleri, Binbir Gece, İşe Benim, Hayattan Korkma, Yersiz Yurtsuz, Başka Dilde Aşk, Kapalıçarşı, Atlıkarınca, Beni Unutma, Bir Ömür Yetmez, Dedemin İnsanları, Derimden Sonra, Kelebeğin Rüyası, İntikam, Erkek Tarafı Testesteron gibi film ve dizilerde rol aldı.

Bu ay kendisini Erden Kıral’ın yönettiği başrollerini Nurgül Yeşilçay ve Vildan Atasever’le paylaştığı Gece filminde izleyeceğiz. Film hem konusuyla hem de oyuncularıyla dikkat çekiyor!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.