9 Haziran 1963 tarihinde doğmuş asıl adı John Christopher Depp II  olan Johnny Depp Amerikalı oyuncusenaristyönetmenyapımcımüzisyendir. Favori yönetmeni Tim Burton ile birçok güzel filme imza atmışlardır.

2003 yılında Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti, 2004 yılında Düşler Ülkesi ve 2007 yılında Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytani Berberi filmlerindeki performansı ile En İyi Erkek Oyuncu Akademi Ödülü‘ne ( Oscar ) aday gösterilmiştir. Filmlerde birbirinden zıt, görsel olarak renkli ve tipik karakterleri canlandırmasıyla tanınmaktadır. Resmi Araştırmalara Göre dünya üzerinde en çok hayrana sahip oyuncudur. Ayrıca Karayip Korsanları’nın son filmi Karayip Korsanları Gizemli Denizlerde filminde oynamak için 75 milyon dolar alarak bir film için en çok ücret alan oyuncu olarak Guiness Rekorlar kitabına girmiştir. Toplamda ise son 10 yılın en çok para kazanan oyuncusudur. Dünya sinema tarihinde bir milyar dolardan fazla gişe elde eden 12 filmden 4 tanesi Johnny Depp’e aittir (Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı, Karayip Korsanları:Gizemli Denizlerde, Alice İn Wonderland, Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu) Bu zaman kadar çektiği filmlerin toplam hasılatı 8 milyar dolar’dan fazladır . Her yıl düzenlenen ve kazananları halk tarafından seçilen People Choice’s Awards’da(Halkın Seçimleri) 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2010, 2011, 2012, 2014 yılların da Halkın Favori Aktörü seçilmiştir.

Kendisini bu ay Walfy Pfister imzalı Evrim / Transcendence filminde bilim adamı Will Cater rolünde izleyeceğiz… Bir nevi hasret gidereceğiz de denebilir…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.