Mezarına Tüküreceğim 2

Katie’nin küçük kasaba AVM.lerinde ilgi gören fotoğrafları, büyük şehirde bir şey ifade etmemektedir. Katie, işyerindeki panoya asılmış, üzerinde bedava fotoğraf çekimi yazılı bir ilanı koparıp alır. Fakat bu masum teşebbüs birdenbire bir kâbusa dönüşür. Basit bir fotoğraf çekimiyle başlayan olaylar kısa sürede, herkesten koparıldığı bir kaçırma, tecavüz ve işkence ağına dönüşür.

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: I Spit On Your Grave 2

Yönetmen: Steven R. Monroe

Senarist: Neil Elman

Oyuncular: Jemma Dallender, Joe Absolom, Yavor Baharoff, Aleksandar Aleksiev

Gösterim tarihi: 4 Temmuz

 

 

Uçuş 7500

 

7500 numaralı Tokyo uçuşundaki insanlar enteresan karakterlerdir. Uçuşun ortalarında, uçak beklenmeyen bir anda korkunç bir türbülansa girer. Bazı yolcular koltuklarından düşer ve servis arabaları da dahil olmak üzere bütün eşyalar kabin içerisinde savrulur. Türbülans sırasında çıkan kargaşa, kabin ekibi de dahil herkesi tedirgin eder. Türbülans dindiğinde, gizemli işadamı Lance Morrell hayatını kaybetmiştir. Durumun ne olduğu ve nedeni belirsizdir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: 7500

Yönetmen: Takashi Shimizu

Senarist: Craig Rosenberg

Oyuncular: Leslie Bibb, Jamie Chung, Jerry Ferrara, Ryan Kwanten

Gösterim tarihi: 4 Temmuz

 

Çaylaklar Çetesi

 

David çalıştığı şirketin patronu Bay Larea’nın kızı ile birliktedir. Sıradan başlayan bir günde bir anda kendini iş arkadaşı ile birlikte talihsiz olayların içinde bulur. Bay Larea ofisinde yarı çıplak halde baygındır. Ancak beklenmeyen şey, pizzacı iki arkadaş Edu ve Gio’nun Bay Larrea’yi kaçırma plânlarıdır. David ve arkadaşının başlarındaki belâlardan kurtulmaları gerekmektedir, fakat her şey daha yeni başlamaktadır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Quien Mato a Bambi?

Yönetmen: Santi Amodeo

Senarist: Santi Amodeo

Oyuncular: Clara Lago, Andres Iniesta, Quim Gutierrez, Julian Villagran

Gösterim tarihi: 4 Temmuz

 

Gece Planı

 

Josh, Dena ve akıl hocaları Harmon izlenen ekolojik politikaya tepkili olan üç radikal çevrecidir. Çevre duyarlılığını arttırmak adına akıl almaz bir plan yaparlar. Amaçları bir hidroelektrik santralini havaya uçurarak ekosistemi tehdit eden multi-milyarlık şirketlere bir mesaj vermektir. Eylemden sonra herkesin kendi yoluna gitmesi ve sessiz kalması konusunda anlaşırlar. Fakat yaşananlar onları tekrar bir araya getirecek ve hayatlarını kaosa sürükleyecektir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Night Moves

Yönetmen: Kelly Reichardt

Senarist: Jonathan Raymond

Oyuncular: Jesse Eisenberg, Dakota Fanning, Peter Sarsgaard, Alia Shawkat

Gösterim tarihi: 4 Temmuz

 

Takip

 

Toplumun çöküşünden 10 yıl sonrası… Kanunlar yok olmuş ve hayat ucuzlamıştır. Katılaşmış, yalnız Eric (Pearce), boş, ıssız şehirleri ve yolları dolaşmaktadır. Bir grup hırsız arabasını çaldığında geriye yaralı adamları Rey’i (Pattinson) bırakırlar. Eric, Rey’i arkadaşlarının izini sürmesi için zorlar, çünkü Eric için önemli olan tek şey arabasıdır ve artık tek amacı onu geri almaktır. Takip (The Rover), 67. Cannes Film Festivali’nde yarışma dışı filmler arasında gösterildi.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Rover

Yönetmen: David Michod

Senarist: David Michôd

Oyuncular: Guy Pearce, Robert Pattinson, Scoot McNairy, David Field

Gösterim tarihi: 4 Temmuz

 

Göz

 

Antika ayna, doğaüstü güçlerle, kendisine bakanın aklını ele geçirebilmektedir. Aynanın son sahipleri olan Kaylie ve Tim, ailelerinin ölümleri üzerine ilişkilerini düzeltmeye çalışan iki kardeştir. Yaşananlara antika aynanın neden olduğunu düşünen Kaylie olayı çözmeye karar verir. Araştırmaya başladığında kardeşlerin ilişkileri daha da kötüleşir. Neyin gerçek olduğunu anlayamaz bir hale gelirler; çünkü onlarda antika aynanın tutsağı haline gelmişlerdir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Oculus

Yönetmen: Mike Flanagan

Senarist: Mike Flanagan

Oyuncular: Karen Gillan, Brenton Thwaites, Katee Sackhoff, Rory Cochrane

Gösterim tarihi: 4 Temmuz

 

Motel

 

Kiralık katil olarak çalışan Jack, camiada oldukça saygı duyulan ve herkesin korkulu rüyası suç patronu Dragna’nın sağ koludur. Aldığı yeni işin bir parçası da Dragna’ya oldukça tenha bir motelde, içinde ne olduğu anlaşılmayan bir valizi teslim etmektir. Çantanın içinde ne olduğunu görmesi mümkün değildir. Durum gittikçe zorlaşır, olay yalnızca bir çantanın transferinden çıkar, çünkü Jack motelde yalnız değildir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Bag Man

Yönetmen: David Grovic

Senarist: David Grovic

Oyuncular: John Cusack, Rebecca Da Costa, Robert De Niro, Crispin Glover

Gösterim tarihi: 11 Temmuz

 

İlk Görüşte Aşk

 

Pierre , 15 yıldır evli, eşini seven ve iki çocuğu olan çok iyi bir avukat ve babadır. Hayatından memnun yaşarken, bir gece Elsa ile tanışır. Aralarında bir şey olmadan ayrılırlar. İki hafta sonra tamamen tesadüf eseri tekrar karşılaşırlar. Telefon numaralarını almadan bir kez daha farklı yönlere giderler fakat hayat onları tekrar biraraya getirecektir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Quantum Love

Yönetmen: Lisa Azuelos

Senarist: Lisa Azuelos

Oyuncular: Sophie Marceau, François Cluzet, Lisa Azuelos, Alexandre Astier

Gösterim tarihi: 11 Temmuz

 

Ayin

 

İki muhabir, arkadaşlarının kayıp kız kardeşini arama sürecini belgesel yapmaya verirler. Kızı bulmak için gittikleri yerde Cennet Tarikatı adı verilen, yaklaşık 200 kişilik bir toplulukla karşılaşırlar. Bu topluluğun başında Peder adını verdikleri gizemli bir lider vardır. Başlangıçta dostça karşılansalar da, tarikatın aslında hiç de iyimser olmadığı ortaya çıkar. Belgesel çekimi olarak başlayan yolculuk, bir süre sonra canlarını kurtarmak için kaçtıkları bir kabusa dönüşecektir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Sacrament

Yönetmen: Ti West

Senarist: Ti West

Oyuncular: Joe Swanberg, Aj Bowen, Kentucker Audley, Amy Seimetz

Gösterim tarihi: 11 Temmuz

 

İnce Buz Kara Kömür

 

Çin’in kuzeyinde bir dizi ceset bulunur. Katili yakalamak için girişilen kovalamacada iki polis ölür ve bir diğeri de ağır şekilde yaralanır. Yaralanan polis memuru Zhang Zili görevden alınır ve bir fabrikada güvenlik görevlisi olarak işe başlar. Aradan beş yıl geçer ve benzer cinayetler tekrar eder. Eski bir meslektaşının yardımıyla Zhang olayın üstüne gitmeye karar verir. Bütün izler onu, bir kuru temizleme dükkânında çalışan Wu Zhizhen adlı bir kadına götürür.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Black Coal Thin Ice

Yönetmen: Yi’nan Diao

Senarist: Yi’nan Diao

Oyuncular: Fan Liao, Lun Mei Gwei, Xuebing Wang

Gösterim tarihi: 11 Temmuz

 

Pıtırcık Tatilde

 

Pıtırcık, annesi, babası ve anneannesi ile birlikte deniz kıyısında tatil yapmak üzere yola çıkar ve hep beraber Güzel Kıyı Otel’ine yerleşirler. Pıtırcık deniz kenarında Cafcaf, Hımbıl, Paytak, Ağlak ve Kırpık lâkaplı yeni arkadaşlar edinir. Bir de, kocaman açtığı gözleriyle kendisini her yerde takip eden Cimcime adlı küçük bir kızla tanışır. Pıtırcık, arkadaşları ve ailesi arasında hiç unutmayacağı bir tatil geçirecektir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Les Vacances du Petit Nicolas

Yönetmen: Laurent Tirard

Senarist: René Goscinny

Oyuncular: Valerie Lemercier, Kad Merad, Dominique Lavanant, François Xavier Demaiso

Gösterim tarihi: 11 Temmuz

 

Maymunlar Cehennemi: Şafak Vakti

 

Serinin ilk filmi Maymunlar Cehennemi: Başlangıç’ın (Rise of the Planet of the Apes) 10 sene sonrasına gidiyoruz. Karşımızda Caesar’ın liderlik ettiği, genetik olarak evrim geçirmiş, daha zeki ve daha güçlü bir maymunlar topluluğu var. 10 sene önce yayılan ölümcül bir virüs salgınından sağ kalan bir grup insanla yüzleşiyorlar. Dünyanın “kuralları koyan türü” olmak için maymunlar ve insanlar arasında büyük bir savaş başlıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Dawn of the Planet of the Apes

Yönetmen: Matt Reeves

Senarist: Rick Jaffa

Oyuncular: Gary Oldman, Jason Clarke, Judy Greer, Andy Serkis

Gösterim tarihi: 11 Temmuz

 

Bela

 

Bir sokak serserisi olan Camiel Borgman’ın hayatı tek bir hamleyle büyük bir değişime uğrar. Sokaklardaki boş hayatı varlıklı bir burjuva ailesiyle tanışmasıyla son bulur. Büyük bir medya şirketinin sahibi olan ressam bir kadın ve kocasından oluşan bu aileyle tanışan Borgman, bir şekilde kendisini evlerine kabul ettirmeyi başarır ve bu andan sonra evde büyük değişimler yaşanmaya başlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Borgman

Yönetmen: Alex van Warmerdam

Senarist: Alex van Warmerdam

Oyuncular: Hadewych Minis, Eva Van De Wijdeven, Jan Bijvoet, Jeroen Perceval, Sara Hjort Ditlevsen

Gösterim tarihi: 11 Temmuz

 

Yetenek Avcısı

 

Jeff Bernstein sporcuların menajerliğini yürüten başarılı bir isimdir. Rinku Singh ve Dinesh Patel isimli kriket oyuncularını Hindistan’daki bir televizyon programında keşfetmiştir. Bernstein elindeki bu yıldızlar ile alışıla gelmişin dışında bir uygulamaya gider ve onların Beyzbol Birinci Lig’inde oynaması için var gücüyle uğraşmaya başlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Million Dollar Arm

Yönetmen: Craig Gillespie

Senarist: Thomas Mccarthy

Oyuncular: Lake Bell, Jon Hamm, Alan Arkin, Suraj Sharma, Bill Paxton

Gösterim tarihi: 11 Temmuz

 

Çöldeki İzler

 

Mia Wasikowska’nın yazar Robyn Davidson’ı canlandırdığı film, yazarın köpeği ve dört deveyle 1977 yılında Avustralya çöllerinde yaptığı yolculuğu konu alıyor. Adam Driver ise, Davidson’ın yolculuğunu kaydeden fotoğrafçı Rick Smolan rolünde. Film, büyüleyici görüntüler eşliğinde nefes kesici bir yolculuğu anlatırken, genç bir kadının meydan okuyuşuyla feminizmden, hikâyenin geçtiği coğrafya nedeniyle sömürgeciliğe kadar pek çok temaya değiniyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Tracks

Yönetmen: John Curran

Senarist: Marion Nelson

Oyuncular: Mia Wasikowska, Adam Driver, Emma Booth, Jessica Tovey

Gösterim tarihi: 18 Temmuz

 

Arınma Gecesi: Anarşi

 

The New Founding Fathers of America, sizi yılda bir kez düzenlenen Arınma Gecesini kutlamaya davet ediyor. Gerilimin yeni bölümünün yapımını gerçekleştirmek üzere yazar/yönetmen/yapımcı James DeMonaco ile birlikte Blumhouse Productions’dan Jason Blum, Sébastien K. Lemercier ve Platinum Dunes ortakları Michael Bay, Brad Fuller ve Andrew Form geri dönüyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Purge: Anarchy

Yönetmen: James DeMonaco

Senarist: James DeMonaco

Oyuncular: Frank Grillo, Kiele Sanchez, Michael K. Williams, Zach Gilford

Gösterim tarihi: 18 Temmuz

 

Barselona’da Bir Yaz Gecesi

 

18 Ağustos 2013 akşamı Barcelona’da gökyüzü, yüzlerce yıl tekrar etmeyecek bir kuyruklu yıldız geçidiyle ışıl ışıl parıldar. O gece kimi ilişkiler yeşerirken kimi de solar. Tatlı fısıltılarla, tutku, aşk ve gözyaşıyla dolu bir gece. 18 Ağustos 2013 akşamı Barcelona’da 567 aşk hikâyesi yaşandı. Joan da, o gece bütün arkadaşlarını çağırdığı bir akşam yemeği organize eder.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Barcelona Summer Night

Yönetmen: Dani De La Orden

Senarist: Daniel González

Oyuncular: Alex Monner, Jan Cornet, Claudia Vega, Francesc Colomer

Gösterim tarihi: 18 Temmuz

 

Hayalet

 

Kaptan, soğuk savaş döneminde inşa edilmiş bir Sovyet denizaltısının, son dönemlerde herkesten sakladığı üzere gerçeklik algısını alt üst eden nöbetler yaşamaktadır. Karısını ve kızını geride bırakarak, geminin nükleer füzelerini ele geçirmeye uğraşan bir grup KGB ajanıyla mücadele etmek zorunda kalacağı gizli bir özel göreve gönderilir. İnsanlığın geleceğini elinde bulunduran kaptan, başarısız olacağı düşünülerek bu işe seçilmiş olduğunu keşfedecektir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Phantom

Yönetmen: Todd Robinson

Senarist: Todd Robinson

Oyuncular: Ed Harris, David Duchovny, William Fichtner, Sean Patrick

Gösterim tarihi: 18 Temmuz

 

Cesur Zebra

 

Khumba, vücudunun sadece ön bölümünde zebra çizgileri olan ve zebra çizgilerine takıntılı bir sürüde doğan talihsiz bir hayvandır. Küçük zebra, kısa süre içerisinde bu haberin duyulmasıyla lanetli olarak addedilir. Sürüdeki diğer zebralara göre, yaşadıkları Great Karoo’da meydana gelen ve tüm canlı yaşamını tehdit altına alan susuzluk Khumba’nın yüzündendir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Khumba

Yönetmen: Anthony Silverston

Senarist: Raffaella Delle Donne

Seslendirenler: Liam Neeson, Laurence Fishburne, AnnaSophia Robb, Steve Buscemi, Jake T. Austin Gösterim tarihi: 18 Temmuz

 

Sinyal

 

Birinci sınıf öğrencisi olan Nick ve Jonah bilişim teknolojisinde uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Diğer yandan da hackerlık en büyük tutkularıdır. Nick ve Jonah, Nick’in kızarkadaşı Hailey ile birlikte ülke turuna çıkarlar.  Üç genç adeta haritadan silinerek kaybolur. Güvenlik güçleri devreye girer, varlıklarına dair bir kanıt bulmak için harekete geçer.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Signal

Yönetmen: William Eubank

Senarist: William Eubank

Oyuncular: Laurence Fishburne, Sarah Clarke, Lin Shaye, Brenton Thwaites, Olivia Cooke

Gösterim tarihi: 18 Temmuz

 

Bir Don Juan Öldürmek

 

Bir hastasının intiharından duyduğu üzüntü ile, birinci elden bilimsel araştırmalar yapmak üzere, Internet’ten ruhsal sorunlu kadınlar bularak onlarla buluşan ve daha sonra bir cinayete kurban giden idealist bir psikiyatrla ilgili vakanın, sağduyusunu, bir psikolojik sorgulama aleti haline getiren, ayakları-yerde ve nüktedan bir polis tarafından çözülmesinin hikayesi

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Sabahattin Sakman

Senarist: Sabahattin Sakman

Oyuncular: Pelin Batu, Teoman Kumbaracıbaşı, Duygu Şen, Süleyman Atanısev, Hazal Türesan

Gösterim tarihi: 18 Temmuz

 

Postman Pat: The Movie

 

Film, İngiltere’de 1981 yılında televizyon dünyasıyla buluşan ve günümüze kadar çocukların severek izlediği çizgi dizinin sinema versiyonu. Filmde, mükemmel bir postacı olmayan Pat sesiyle gurur duymakta ve yetenek sizsiniz yarışmasına katılmaktadır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Mike Disa

Senarist: Annika Bluhm

Seslendirenler : Kate Winslet, Rupert Grint, David Tennant, Jim Broadbent, Enn Reitel Gösterim tarihi: 18 Temmuz

 

Eyjafjallajökull

 

İzlanda’da 2010 yılında patlayan ve kül bulutları nedeniyle 10 bin uçusun iptal edildiği volkanik dağın adını taşıyan filmde, Danny Boon’un eski eşini Valerie Bonneton canlandırıyor. Yapım birbirinden nefret eden çiftin sonu gelmeyen yolculuğunu konu alıyor. Sokakta birbirinin gözünü oyacak kadar öfkeli bir çift için durum matrak olmayabilir ama durumu dışarıdan izleyenler açısından oldukça eğlenceli.’‘

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Eyjafjallajökull Tutta colpa del vulcano

Yönetmen: Alexandre Coffre

Senarist: Alexandre Coffre

Oyuncular: Denis Menochet, Dany Boon, Valérie Bonneton

Gösterim tarihi: 18 Temmuz

Herkül: Özgürlük Savaşçısı

 

Hem insan, hem efsane olan Herkül, Thrace ülkesindeki kanlı bir savaşa son vermeye yardımcı olmak için bir grup paralı askere liderlik yapar. Doğuştan acılar çekmiş biri olan Herkül, bir tanrının gücüne sahiptir ama bir insanın çektiği acıyı hisseder. Tüm zamanların en destansı aksiyon kahramanlarından birinin cesurca işlediği filmde kötüler, Herkül’ün efsanevi gücünü akla gelmeyecek şekilde sınayacaktır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Hercules

Yönetmen: Brett Ratner

Senarist: Ryan Condal

Oyuncular: Dwayne Johnson, Ian McShane, Rufus Sewell, Joseph Fiennes, Irina Shayk

Gösterim tarihi: 25 Temmuz

 

Vecide

 

Riyad’ın çeperlerinde yaşayan 10 yaşındaki Wadjda tutucu çevresine rağmen eğlenmeyi seven, girişken ve her zaman sınırları zorlayan bir kızdır. Aynı mahallede oturduğu Abdullah, bir gün onu kız olduğu için aşağılar ve ikili kavga ederler. Bu kavganın ardından yeşil bir bisikleti gören Wadjda’nın aklında tek bir şey vardır: O bisiklete sahip olmak ve Abdullah’ı bir bisiklet yarışmasında geçmek. Annesinden izin ve para koparamayan Wadjda, para biriktirmeye karar verir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Wadjda

Yönetmen: Haifaa Al Mansour

Senarist: Haifaa Al Mansour

Oyuncular: Waad Mohammed, Reem Abdullah, Abdullrahman Al Gohani, Sultan Al Assaf

Gösterim tarihi: 25 Temmuz

 

Dehşet Kasabası

 

Terk edilmiş bir lunaparkı keşfetmek için okulu kıran 3 çocuk, maskeli bir adam tarafından sürüklenerek götürülen bir kadını fark ederler… Fransız yapımı korku ve gerilim filminin yönetmenliğini ve senaristliğini Alexandre Bustillo ve Julien Maury üstlenirken, filmin başrollerinde Anne Marivin, Théo Fernandez ve Francis Renaud yer alıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Among The Living

Yönetmen: Julien Maury, Alexandre Bustillo

Senarist: Julien Maury, Alexandre Bustillo

Oyuncular: Chloe Coulloud, Lannick Gautry, Francis Renaud, Beatrice Dalle

Gösterim tarihi: 25 Temmuz

 

İtalya Tatili

 

Sarsıntılarla dolu bir aşk hayatı olan Maddie, sonunda aradığı aşkı bulmuştur ve muhteşem bir erkek olan Raf’le evlenmeye karar vermiştir. İtalya Puglia’da yapılacak düğüne kardeşi Taylor’ı da davet etmiştir. Ortada herkes için sürpriz olacak bir gerçek vardır; Raf, Taylor’ın eski aşkıdır. Aslında hayatının aşkıdır. Filmde, 80’lerin dillerden düşmeyen şarkılarından Don’t You Want Me Baby, Holiday ve Girls Just Wanna Have Fun’ı dinleyeceğiz.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Walking on Sunshine

Yönetmen: Dania Pasquini, Max Giwa

Senarist: Joshua St. Johnston

Oyuncular: Annabel Scholey, Hannah Arterton, Giulio Berrutti, Greg Wise

Gösterim tarihi: 25 Temmuz

 

Cin

 

Otomotiv tasarımcısı olan Shawn, yeni evlendiği eşi Jasmine ile sessiz sakin bir hayat sürmektedir. Ta ki nereden geldiği belli olmayan şifreli bir mesaj ellerine ulaşana kadar. Mesajda Shawn’ın ailesini kuşaklardır etkileyen bir lânetin hâlâ üzerinde olduğunu ve bunun Jasmine’le olan hayatını da tehlikeye atacağı yazmaktadır. Tuhaf olaylar gelişmeye başlar. Kötücül ruhtan ailesini koruyabilmesi için Shawn’un tek başına ve bütün gücüyle savaşması gerekecektir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Jinn

Yönetmen: Ajmal Zaheer Ahmad

Senarist: Ajmal Zaheer Ahmad

Oyuncular: Dominic Rains, Ray Park, William Atherton, Faran Tahir

Gösterim tarihi: 25 Temmuz

 

Zamanda Yolculuk

 

Noel Baba, birkaç Elf’le birlikte küçük kasabasında yaşamaktadır. Aradan geçen binlerce yılda, yılbaşında hediye bekleyenlerin sayısı katlanarak arttığı için Noel Baba bazı değişiklikler yapmak zorunda kalır. Santek adındaki şirkette çalışmakta olan zeki Elf’ler, Noel Baba’nın her evi bir gecede dolaşarak dünyanın dört bir yanında yaşayan çocuklara oyuncaklarını dağıtabilmesini sağlayacak bir zaman makinesi yaparlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Saving Santa

Yönetmen: Leon Joosen, Aaron Seelman

Senarist: Ricky Roxburgh

Seslendirenler: Yekta Kopan, Ender Yiğit, Ali Gül, Aysun Topar

Gösterim tarihi: 25 Temmuz

 

Muska

 

2014 yılında çekimleri tamamlanmış olan Muska filmi sizleri iliğinize kadar korkutacak bir yapım. Kamera arkası görüntüleri izlemiş olduğunuzda efsane yabancı filmlerden olan Kara Büyü aklınıza gelebilir. Sanki biraz özenilmiş gibi gözüküyor olsada farklı senaryosuyla sizleri ekrana kilitleyecektir. Kötü büyücü kadının insanlara zarar vermek amacıyla hazırlamış olduğu bir muskanın ne gibi işkenceler çektirebileceğine hepimiz tanıklık edeceğiz.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Özkan Çelik

Senarist: Serhan Nasırlı

Oyuncular: Tanju Tuncel, Taylan Güner, Sezgin Erdemir, Aslı Şahin, Hakan Karsak

Gösterim tarihi: 25 Temmuz

 

Anormal Aktivite 2

 

Malcolm, karısı Kisha ile birlikte herkesin hayallerini süsleyen yeni bir eve taşınır. Kısa bir süre içerisinde Kisha’nın bedenine bir kötü ruh musallat olmaya başlar ve başlarda eğlenceli gibi gördükleri bu durum zamanla Malcolm için ürkütücü bir halır. Malcolm, eşini kurtarabilmek için her yolu dener, sonunda bir rahiple anlaşır ancak rahip bile çare olamaz.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: A Haunted House 2

Yönetmen: Michael Tiddes

Senarist: Marlon Wayans

Oyuncular: Marlon Wayans, Jaime Pressly, Dave Sheridan, Essence Atkins, Affion Crockett

Gösterim tarihi: 25 Temmuz

 

Korku Yolu

 

Genç çift olan Tom ve Lucy tatil için yola çıkarlar. Gidecekleri yere giderlerken, yollardaki tabelalarda bir gariplik olduğunu sezerler. Karanlık çöktüğünde ise daireler çizdiklerini, bir labirentin içine düştüklerini fark ederler. Tuzağa düştüklerini ve bir adamın onları bu oyunun içine çektiklerini öğrendiklerinde, tek güvenli yerin araba olduğunu düşünürler, ama unuttukları bir şey bu korkunun arabanın arka koltuğundan gelmesidir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: In Fear

Yönetmen: Jeremy Lovering

Senarist: Jeremy Lovering

Oyuncular: Alice Englert, Iain De Caestecker, Allen Leech

Gösterim tarihi: 25 Temmuz

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.