Ana Sayfa Dosya PORTRE Orlando Bloom, seni çok iyi buldum!

Orlando Bloom, seni çok iyi buldum!

0
63

13 Ocak 1977 doğumlu Orlando Bloom Elf Legolas rolüyle Yüzüklerin Efendisi filminde ünlendi, Will Turner rolüyle Karayip KorsanlarıParis rolüyle Truva, Drew Baylor rolüyle Elizabethtown ve Cennetin Krallığı‘nda oynadı.

Yazar bir anne ve profesör bir babanın oğlu olarak İngiltere’de dünyaya gelen Bloom 1993’te 16 yaşındayken Londra’ya taşınır ve “Casualty” gibi TV dizilerinde rol almaya başlar. 1997 yılında “Wild” filmiyle beyaz perdeye merhaba diyen sanatçı, üç yıl boyunca Guidhall School of Music and Drama’da eğitim gördü. “Yüzüklerin Efendisi” üçlemesinin oyuncu kadrosunun seçimlerinin olduğu tüm sinema çevrelerine duyurulur. 1999 yılında ikinci film olan “İki Kule”deki  Faramir karakterini canlandırmak için seçmelere katılsa da, yönetmen Peter Jackson, Orlando Bloom’un üç bölümde de önemli bir yere sahip olan Elf okçusu Legolas karakterini canlandırmasına karar verdi. “Cennet’in Krallığı”nda bir Fransız demircisiyken şövalye olan Bloom, daha sonra “Elizabethtown“da bir ayakkabı tasarımcısı olarak karşımıza çıktı.

Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti“yle 2003 yılında romantik korsan Will Turner olarak yer alan Orlando Bloom, ardından “Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı” ve Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu‘nda yer aldı. Üç Silahşörler ve Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları’nda rol alan Bloom bu ay karşımızda Suç Şehri filmiyle yer alacak ve suçu bitirmeye çalışan bir polis memurunu canlandıracak, film aynı zamanda Cannes’ın kapanış filmiydi…

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.