Öteki Kadın

Carly, sevgilisi Mark’a neden terk edildiğini sormak için gittiğinde kötü bir sürprizle karşılaşır. Sevgilisinin evli olduğunu öğrenen Carly, hayatını yeniden düzenlemelidir. Sevgilisinin eşi Kate’le tanışan Carly düşmanlarının ortak olduğunu ve ondan intikam almaları gerektiğini düşünür. Herkesin yaptıklarından habersiz olduğunu sanan Mark, Amber’la yeni bir aşka yelken açmıştır. Fakat ikili Amber’i de yanlarına alarak Mark’a hayatın kaç bucak olduğunu öğreteceklerdir.

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Other Woman

Yönetmen: Nick Cassavetes

Senarist: Melissa Stack

Oyuncular: Cameron Diaz, Leslie Mann, Kate Upton, Don Johnson

Gösterim tarihi: 2 Mayıs

 

Düş ve Gerçek

 

  1. Dünya Savaşı’nda Fransa’da savaşmış olan Jimmy Picard, savaş sonrasında çektiği şiddetli baş ağrıları ve işitme kayıpları üzerine hastaneye yatar. Doktorlar Jimmy üzerinde çeşitli testler uygulamalarına rağmen rahatsızlığının nedenini bulamazlar. Bunun üzerine Jimmy, Fransız psikolog George Devereux’a yönlendirilir. İkili arasında karşılıklı güven ve saygıya dayalı samimi bir ilişki kurulur ve Jimmy’nin anı ve düşlerini keşfetmeye başlarlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Jimmy P.

Yönetmen: Arnaud Desplechin

Senarist: Arnaud Desplechin

Oyuncular: Benicio Del Toro, Mathieu Amalric, Gina McKee, Larry Pine

Gösterim tarihi: 2 Mayıs

 

Fındık İşi

 

Surley, yaşadığı yerden artık memnun değildir. Arkadaşı fare Buddy ile yollara düşerler. Büyük şehirde yaşamaya başlayan ikilinin koşullara ayak uydurması zordur. Yaklaşan kış mevsimi yiyecek bulmayı da zorlaştıracağından endişelidirler. Ancak akıllarına gelen bir yöntem onları bütün kış rahat ettirecektir: Fındıkçı soygunu yapmak! Ancak hedeflerine aldıkları fındıkçıyı soymayı düşünen yalnızca onlar değildir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Nut Job

Yönetmen: Peter Lepeniotis

Senarist: Lorne Cameron

Seslendirenler: Will Arnett, Brendan Fraser, Liam Neeson, Katherine Heigl

Gösterim tarihi: 2 Mayıs

 

Son Üç Gün

 

Tehlikeli gizli servis ajanı Ethan Runner yakalandığı ölümcül hastalık nedeniyle eski eşi ve kızıyla daha sıcak bir ilişki kurmaya çalışmaktadır. Bu arada tamamlaması gereken son bir görev vardır. Bu görev onun yaşaması için son bir şanstır fakat karşısında azılı teröristler ve zorlu bir yol vardır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: 3 Days To Kill

Yönetmen: McG

Senarist: Adi Hasak

Oyuncular: Kevin Costner, Amber Heard, Hailee Steinfeld, Connie Nielsen

Gösterim tarihi: 2 Mayıs

 

  1. Köy Teyatora: Yalanın Bilinmediği Bir Köy

 

Tiyatronun temsilcisi Dionysos’un yaşadığı 10. Köy’e yolları düşen bir öğretmen ve bir tiyatro kumpanyası, köylülerin garip konuşmalar yaptıklarını fark ederler. Köylüler yalnızca akıllarından ne geçiyorsa onu söylemektedirler. Öğretmen, okulda göreve başlarken, kumpanya elemanları da Dionysos adına canlandırmak istedikleri bir gösterimi ahaliye kabul ettirmek isterler. Köylüler gelenlerle kaynaşmaya başladığında ortaya komik durumlar çıkar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Bahadır Abşin

Senarist: Neslihan Yalman

Oyuncular: Necmi Yapıcı, Tanju Tuncel, Ümit Bakış, Fırat Albayram

Gösterim tarihi: 2 Mayıs

 

Sabotaj

 

Özel tim, bir kartelin hücre evine baskın düzenler, ama bu baskın aslında, bizzat Narkotik Büro çalışanları tarafından planlanmış ve hazırlanmış çok ince bir soygun operasyonudur. Çaldıkları 10 milyon doları saklayan sahtekâr ajanlar sırlarının güvende olduğunu düşünürken, birisi ekipteki herkesi teker teker öldürmeye başlar. Ceset sayısı giderek artarken, timdekiler de dahil olmak üzere herkes kaçınılmaz olarak şüpheli durumuna düşer.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Sabotage

Yönetmen: David Ayer

Senarist: David Ayer

Oyuncular: Arnold Schwarzenegger, Sam Worthington, Olivia Williams, Terrence Howard

Gösterim tarihi: 2 Mayıs

 

Bensiz

 

Necip, yıllardır sürdürdüğü başarılı, profesyonel futbolcu olma hayalini son playoff maçına kadar taşımıştır. Sert bir müdahale sonunda Necip’in vücudunun tamamı felç olur. Hastanede geçen tedavi sonrasında evinde ilk gününde yaşananlar Necip’in yaşamına mercek tutmasına sebep olacaktır. Genç, yakışıklı ve yetenekli Necip artık evdeki mobilyalardan farksız hale gelmiştir. Necip, bedeninin içinde çıktığı içsel yolculukta kişisel uyanışını yaşayacaktır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Ahmet Küçükkayalı

Senarist: Ahmet Küçükkayalı

Oyuncular: Metin Akdülger, Öykü Çelik, Nurhan Yılma, Cengiz Orhonlu

Gösterim tarihi: 2 Mayıs

 

Şanslı Sayılar

 

Gonzalo ve Iván Pelayo bir ekip kurarak, yaşamları boyu önlerine çıkan en iyi fırsatı değerlendirmeye karar verirler. Bu sıra dışı ailenin yegane amacı kendilerine has bir yöntemle rulet masasından binlerce dolar ile kalkmaktır. Ardından kumarhane vurgununun çapını da genişletirler. Fakat başlarına bela olan bir kumarhane müdürü bu yanlarına kolay kolay bırakmayacaktır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Pelayos

Yönetmen: Eduard Cortés

Senarist: Eduard Cortés

Oyuncular: Daniel Brühl, Gonzalez Arantxa, Sònia Casademont

Gösterim tarihi: 2 Mayıs

 

Virüs

 

Dünya, tüm insanlığı tehdit eden korkunç bir virüsün etkisine girmiştir. Etkilenen insanlar, yani Dönüşenler hayata kalabilmek için bir ilâca bağımlı yaşamaktadır. Kate, bir hastanenin Dönüşenler Bölümü’nde bu virüsten zarar görenlere yardım etmektedir. İşine sıkı sıkıya bağlı olma sebebi eşi Alex’in de virüsten etkilenmiş olmasıdır. Virüsten etkilenenlerin bir kampta toplanması emri çıkınca Kate ve Alex bütün virüsün ilacını alarak kaçarlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Returned

Yönetmen: Manuel Carballo

Senarist: Hatem Khraiche

Oyuncular: Shawn Doyle, Kris Holden Reid, Emily Hampshire, Claudia Bassols

Gösterim tarihi: 9 Mayıs

 

Karınca Kapanı

 

Güven Sarıselimoğlu, birçok alanda yatırımları bulunan ülkenin en büyük holdinglerinden birinin sahibidir. Evliliğinde mutsuz olan ve sürekli kocasının göz hapsinde tutulan Münevver Sarıselimoğlu, eşi Güven’den kurtulmak ve ondan intikam almak için bir mafya babasından, Galip’ten yardım ister. Galip kimsenin öngöremeyeceği bir plân yapar ve böylece sadece kapandaki bu üç insanın değil ülkenin kaderini değiştirecek bir hesaplaşma başlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Fırat Tanış

Senarist: Fırat Tanış

Oyuncular: Fırat Tanış, Neslihan Yeldan, Cüneyt Uzunlar, İdil Vural

Gösterim tarihi: 9 Mayıs

 

Anormal Aktivite

 

Malcolm, karısı Kisha ile birlikte herkesin hayallerini süsleyen yeni bir eve taşınır. Kısa bir süre içerisinde Kisha’nın bedenine bir kötü ruh musallat olmaya başlar ve başlarda eğlenceli gibi gördükleri bu durum zamanla Malcolm için ürkütücü bir halır. Malcolm, eşini kurtarabilmek için her yolu dener, sonunda bir rahiple anlaşır ancak rahip bile çare olamaz. İşin kötü yanı kötü ruh artık ilişkilerini, özellikle de cinsel hayatlarını iyice tehlikeye sokmaya başlamıştır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: A Haunted House

Yönetmen: Michael Tiddes

Senarist: Marlon Wayans

Oyuncular: Marlon Wayans, Marlene Forte, Essence Atkins, David Koechner, Dave Sheridan

Gösterim tarihi: 9 Mayıs

 

Kötü Komşular

 

Kelly ve Mac Radner yeni doğan bebekleriyle birlikte sakin mi sakin bir muhitte yaşayan genç bir çift. Radner’lar yaşadıkları yeri ve komşularını fazlasıyla sevmekteyken yeni taşınan yan komşularını da aynı samimiyetle karşılarlar. Ne var ki yeni komşular hem mahallenin hem de ailenin huzurunu tehdit etmeye başlarlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Neighbors

Yönetmen: Nicholas Stoller

Senarist: Andrew J. Cohen , Brendan O’Brien

Oyuncular: Zac Efron, Rose Byrne, Seth Rogen, Lisa Kudrow, Dave Franco

Gösterim tarihi: 9 Mayıs

 

Panzehir

 

Kadir Korkut 48 yaşında. 30 senedir Kara Cemal diye bilinen 70 yaşındaki bir suç reisinin; İstanbul’un tek hakiminin sağ kolu. İkisi de birbirinin yansıması. Acımasız, zeki ve etraflarında korku ile anılan ayrı nesillerin yarattığı yeraltı dehaları. Cemal yönetmekte, Kadir öldürmekte. Kadir, Elsa Lund adında kör bir kadına aşık olduğunda artık kurtlar sofrasından kalkması gerektiğini anlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Alper çağlar

Senarist: Alper çağlar

Oyuncular: Emin Boztepe, Cüneyt Arkın, Christina Gottschalk, Florence Eugene, Atıf Emir Benderlioğlu

Gösterim tarihi: 9 Mayıs

 

Cesur Zebra

 

Khumba, vücudunun sadece ön bölümünde zebra çizgileri olan ve zebra çizgilerine takıntılı bir sürüde doğan talihsiz bir hayvandır. Küçük zebra, kısa süre içerisinde bu haberin duyulmasıyla lanetli olarak addedilir. Sürüdeki diğer zebralara göre, yaşadıkları Great Karoo’da meydana gelen ve tüm canlı yaşamını tehdit altına alan susuzluk Khumba’nın yüzündendir. Zira bu bölgeye çok uzun zamandır yağmur yağmamaktadır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Khumba

Yönetmen: Anthony Silverston

Senarist: Anthony Silverston

Seslendirenler: Liam Neeson, Laurence Fishburne, AnnaSophia Robb, Steve Buscemi, Jake T. Austin

Gösterim tarihi: 9 Mayıs

 

Oflu Hoca’yı Aramak

 

Karadenizli işadamı Ali Bey, Doğu Karadeniz’i dağ turizmine açacak mega bir inşaat projesine girişmek üzeredir. Bu proje kapsamında dağ otelleri, yayla tesisleri, kır siteleri inşaa edilecektir. Ali Bey bu proje ile Doğu Karadeniz’i Orta Doğu’nun Alpleri haline getirmeyi vaadetmektedir..

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Levent Soyarslan

Senarist: Levent Soyarslan

Oyuncular: Hakan Meriçliler, Taies Farzan, Adem Yılmaz, Burak Saraçoğlu, Yaşar Kalyoncu

Gösterim tarihi: 9 Mayıs

 

Umudun Peşinde

 

Oğlunu arayan bir kadının hikâyesi Dünyaca tanınmış bir politika yazarının dikkatini çeker. Oğlu küçük yaştayken kendisinden koparılan kadın yıllarca, bir manastırda yaşamaya zorlanmıştır ve şimdi oğlunu bulmaya kararlıdır… Martin Sixsmith (The Lost Child of Philomena Lee”/ Philomena Lee’nin Kayıp Çocuğu) adlı kitaptan uyarlama.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Philomena

Yönetmen: Stephen Frears

Senarist: Steve Coogan, Jeff Pope

Oyuncular: Judi Dench, Steve Coogan, Sophie Kennedy Clark, Mare Winningham, Barbara Jefford

Gösterim tarihi: 9 Mayıs

 

The Bag Man

 

Bir kiralık katil olan Jack (John Cusack), Dragna (Robert De Niro) adında ünlü bir mafya babası tarafından bir otelde çeşitli cinayetler işlemesi için tutulur. Ancak Dragna oraya gelene dek ayrılmaması gerekmektedir. Bu sırada otelde bulunan Rivka (Rebecca Da Costa) adında güzel bir kadınla yolları kesişir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: David Grovic

Senarist: David Grovic

Oyuncular: John Cusack, Rebecca Da Costa, Robert De Niro, Dominic Purcell, Crispin Glover

Gösterim tarihi: 9 Mayıs

Godzilla

 

Devasa canavar Godzilla uykusundan uyanıp kendisine yapılanların intikamını almak harekete geçiyor! Önümüzdeki dönemin merakla beklenen yapıtlarından olan filmin senaryo ekibinde David Callaham (‘The Expendables’), David S. Goyer (‘The Man of Steel’), Max Borenstein (‘Seventh Son’) ve Frank Darabont (‘The Walking Dead’) bulunurken yönetmenliğini, Monsters filmiyle tanıdığımız Gareth Edwards üstleniyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Gareth Edwards

Senarist: David Callaham

Oyuncular: Aaaron Taylor Johnson, Ken Watanabe, Elizabeth Olsen, Juliette Binoche

Gösterim tarihi: 16 Mayıs

 

Yasak Bölge

 

Detroit’te, güzel günlerden kalma tuğla evler artık sadece en azılı suçlulara ev sahipliği yapmaktadır. Polis, şehrin geri kalanını korumak için bölgeyi devasa duvarlarla çevirmiştir. Polis Damien’in her günü mücadele ederek geçmektedir. Uyuşturucu mafyası lideri Tremaine, dürüst yaşamaya çalışan eski mahkum Lino’nun sevgilisini kaçırınca Damien, Lino’nun yardımını kabul eder. Şimdi ikisi birlikte, bütün şehri yok edebilecek sinsi bir plânı durdurmak zorundadır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Brick Mansions

Yönetmen: Camilie Delamarre

Senarist: Luc Besson

Oyuncular: Paul Walker, David Belle, RZA, Gouchy Boy, Catalina Denis

Gösterim tarihi: 16 Mayıs

 

İksir

 

Kerem herkes tarafından sevilen ünlü bir rock yıldızıdır. Ailesini küçük yaşta kaybetmiş, kızkardeşi Buse ile birlikte dedesinin çiftliğinde büyümüştür. Dedesi hayvanlar üzerinde çeşitli buluşlar yapan bir bilim adamıdır. Bir gün hayvanlarla konuşmaya ve onlara hükmetmeye yarayan bir iksir yapar. Kötü güçlerin eline geçmesin diye de bu icadını çok gizli tutar. Ancak Kerem ve Buse ile birlikte büyümüş ve Buse’ye aşık Ökkeş, bu iksirin varlığından haberdardır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Birkan Uz

Senarist: Arzu Yurtseven

Oyuncular: Oğuz Oktay, Seda Güven, Cansu Tosun, Kerem Cem

Gösterim tarihi: 16 Mayıs

 

006 Kaçış

 

Ankara’da üniversite okumuş iki kuzen hayatlarını kazanabilmek adına geldikleri İstanbul’da şanssızlıklar yaşar, neticesinde tekrar Ankara’ya, büyük kuzenleri Şoför Necdet’in yanına dönme kararı alırlar. Parasızlıktan otostop çekerek Ankara’ya gitmeyi plânlayan gençlerin başı, yolda rastladıkları ve mecburen yolculuk yapmak zorunda kaldıkları Sanem yüzünden belaya girer.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Ferhat Alpözen

Senarist: Furat Emir

Oyuncular: Mehmet Emin Eren, Furat Emir, Serdar Tuğrul, Zelal Gündüz

Gösterim tarihi: 16 Mayıs

 

Ocak Ayının İki Yüzü

 

Yıl 1962. Parmakla örnek gösterilen bir Amerikalı çift olan Chester MacFarland ve eşi Colette, Atina’ya seyahat ederler. Akropolis’i gezerken tur rehberi olarak çalışan Rydal ile çalışırlar. Colette’nin güzelliğine kapılan ayrıca Chester’ın zenginliğinden etkilenen Rydal çiftin akşam yemeği davetini kabul eder. Fakat Rydal çiftin kaldığı otele gittiğinde her şeyin dışardan göründüğü gibi olmadığını kısa sürede fark edecektir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Two Faces Of January

Yönetmen: Hossein Amini

Senarist: Hossein Amini

Oyuncular: Kirsten Dunst, Viggo Mortensen, Yiğit Özşener, Oscar Isaac, Okan Avcı

Gösterim tarihi: 16 Mayıs

 

Uzay Kuvvetleri 2911 (3D)

 

Kaptan Murat komutasında Albatros Uzay İstasyonu’ndan ayrılan Savarona Uzay Gemisi, gaz ve partikül örnekleri toplamak maksadıyla Dokuzuncu Sektör adıyla bilinen keşfedilmemiş bir nebulaya doğru yol almaktadır. İlk etapta basit gibi algılanan bu görev, yalnızca mürettabatı ölümle burun buruna getirmekle kalmaz, dünyayı ve insan ırkını da yok olmanın eşiğine getirir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Şahin Michael Derun

Senarist: Şahin Michael Derun

Gösterim tarihi: 16 Mayıs

 

Seninle Yaşıyorum

 

Yakın gelecekte İngiltere’de geçen film, buradaki akrabalarının yanına bir süre yaz tatiline gelen Amerikalı genç kız Daisy’nin öyküsünü anlatıyor. Kendisini bir süre dinlenmeye adayan Daisy, yakışıklı ve çekici Edmund ile yakınlaşır. Fakat aşk dolu sıcak yaz günleri birden televizyondan yükselen savaş haberleri ile allak bullak olacaktır. Avrupa kıtası, yaklaşan 3. Dünya Savaşı’nın nükleer tehdidi ile karışmıştır ve İngiltere bu savaşta baş aktörlerden biri olma yolundadır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: How I Live Now

Yönetmen: Kevin Macdonald

Senarist: Jeremy Brock, Tony Grisoni

Oyuncular: Saoirse Ronan, Tom Holland, Sophie Ellis, George Mackay, Harley Bird

Gösterim tarihi: 16 Mayıs

 

Frank

 

Michael Fassbender’in canlandırdığı Frank, kafasında devasa bir maske taşıyan ve koyduğu ilginç kurallarla grubu bir arada tutan ilginç bir figür. Bu nevi şahsına münhasır karakterin esin kaynağıysa, İngiliz punk grubu The Freshies’in de liderliğini yapmış İngiliz şarkıcı/komedyen Chris Sievey’nin sahne personası Frank Sidebottom.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Lenny Abrahamson

Senarist: Jon Ronson, Peter Straughan

Oyuncular: Michael Fassbender, Maggie Gyllenhaal, Domhnall Gleeson, Scoot Mcnairy, Tess Harper

Gösterim tarihi: 16 Mayıs

 

Düşman

 

Adam Bell (Jake Gyllenhaal), güzel kız arkadaşı Mary (Mélanie Laurent) ile bile birlikte olama isteği duymayan asık suratlı, dağınık bir tarih profesörüdür. Bir iş arkadaşının tavsiyesi üzerine bir film izleyen Adam, kendisini Anthony Clair isimli aktörde görür ve adamı takip etmeye karar verir, zevkine varacağı bir macera olacaktır bu. Benzer adamlar karşılaşır ve hayatları garip ve geri döndürülemez bir biçimde birbirine geçer.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Enemy

Yönetmen: Denis Villeneuve

Senarist: José Saramago, Javier Gullón

Oyuncular: Jake Gyllenhaal, Mélanie Laurent, Sarah Gadon, Isabella Rossellini, Joshua Peace

Gösterim tarihi: 16 Mayıs

 

X-Men: Geçmiş Günler Gelecek

 

Filmde, X-Men dünyasının tüm kahramanları, türlerinin hayatta kalabilmesi için iki farklı zaman boyutunda savaş verecek. X-Men üçlemesinin karakterleri, geleceğimizi kurtarmak için “geçmişi değiştirmek” zorunda kalacakları bir mücadeleye girişecekler. Üstelik X-Men: Birinci Sınıf’tan tanıdığımız kendi gençlik halleriyle güçlerini birleştirerek.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: X-Men: Days of Future Past

Yönetmen: Bryan Singer

Senarist: Simon Kinberg

Oyuncular: Jennifer Lawrence, Michael Fassbender, Evan Peters, Ellen Page

Gösterim tarihi: 23 Mayıs

 

Telekinezi

 

İrlanda’nın gözlerden uzak bir kasabasında yaşayan 11 yaşındaki Neve, ailesinin ve küçük kardeşinin hunharca öldürülmesine tanık olur. Bu kanlı katliamdan geriye kalan tek kişi küçük Neve olur. Olayı soruşturmaya gelen polisler olayın sorumlusu olarak kanlı eylemler gerçekleştiren bir çeteden şüphelense de Neve’in tanık olduğu gerçekler bambaşkadır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Dark Touch

Yönetmen: Marina De Van

Senarist: Marina De Van

Oyuncular: Art Parkinson, Mark Huberman, Padraic Delaney, Marcella Plunkett, Olga Wehrly

Gösterim tarihi: 23 Mayıs

 

Tinker Bell ve Korsan Peri

 

“Tinkerbell ve Korsan Peri” Disney perilerinin şimdiye kadarki en heyecan verici macerası!

Zarina adındaki peri, Peri Adası’nın çok değerli Mavi Peri Tozunu çalar ve kaçar. Skull Rock korsanları, Tinker Bell ve diğer peri arkadaşları güçlerini birleştirerek, peri tozunu ait olduğu yere geri getirene kadar, hep beraber hayatta bir kez ele geçebilecek bir maceraya çıkarlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Pirate Fairy

Yönetmen: Peggy Holmes

Senarist: Peggy Holmes

Seslendirenler : Lucy Liu, Christina Hendricks, Carlos Ponce, Tom Hiddleston, Mae Whitman

Gösterim tarihi: 23 Mayıs

 

The Railway Man

 

  1. Dünya savaşı esnasında ölüm demir yolunun (Dead Railway) kurbanlarından biri olan bir adamın , kendisine işkence yapanları bulmak için çıktığı yol öyküsünü konu alan film Eric Lomax’ın gerçek yaşam öyküsünü anlattığı otobiyografik bir roman olan kitabından esinlenerek beyazperdeye uyarlanmış . Nicole Kidman, Stellan Skarsgård ve Colin Firth’ün başrollerini oynadığı filmin yönetmenliğini Jonathan Teplitzky üstleniyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Jonathan Teplitzky

Senarist: Andy Paterson, Frank Cottrell Boyce

Oyuncular: Nicole Kidman, Colin Firth, Stellan Skarsgård, Jeremy Irvine, Hiroyuki Sanada

Gösterim tarihi: 23 Mayıs

 

Cin

 

Küçük çocuklarının ölümüyle oldukça sarsılan yeni evli çift Khalid ve Salama evlerine dönerler. Yeni taşındıkları Al Hamra’ya, aynı zamanda binalar yapılmadan önce orada bulunan terk edilmiş eski bir balıkçı köyünün adı verilmiştir. Al Hamra köyü, bir söylentiye göre kötücül ruhlar köy sakinlerini rahatsız ettiği için boşaltılmıştır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Djinn

Yönetmen: Tobe Hooper

Senarist: David Tully

Oyuncular: Aiysha Hart, Khalid Laith, Paul Luebke, Kristina Coker, May El Calamawy

Gösterim tarihi: 23 Mayıs

 

Zaafın İstismarı

 

Fransız sinemasının efsanelerinden yönetmen Catherine Breillat, 2004 yılında 56 yaşındayken vücudunun sol tarafını felç bırakan bir rahatsızlık geçirir. Bu rahatsızlığın ardından kısa zamanda tekrar sanatsal bir maceraya atılmak isteyen Breillat, Bad Love adlı romanından bir uyarlama hazırlar ve adı çıkmış “ünlü dolandırıcı”, Christophe Rocancourt’u oyuncuları arasına eklemeye karar verir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Abus de faiblesse

Yönetmen: Catherine Breillat

Senarist: Catherine Breillat

Oyuncular: Isabelle Huppert, Kool Shen, Christophe Sermet, Daphné Baiwir, Nicolas Steil

Gösterim tarihi: 23 Mayıs

 

Aşk, Tutku, Dedikodu

 

Marie, liseden beri birlikte olduğu sevgilisi Eric’le birlikte mutlu bir hayat sürmektedir. Çıkmaya başlamalarının üstünden 10 yıl geçtikten sonra bir ev alıp birlikte yaşamaya başlarlar. Ancak böyle bir hayata hazır olmadığını düşünen Marie, beklenmedik bir şekilde Eric’i terkeder.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Les Gazelles

Yönetmen: Mona Achache

Senarist: Mona Achache

Oyuncular: Audrey Fleurot, Anne Brochet, Samuel Benchetrit, Camille Chamoux, Joséphine De Meaux

Gösterim tarihi: 23 Mayıs

 

Şeker Portakalı

 

Brezilya’da geçen hikayede sekiz yaşındaki küçük Zezé’nin hikayesine konuk oluyoruz. Zezé şehir dışında bir kasabada, oldukça büyük ekonomik sıkıntılar çeken bir ailenin çocuğudur. Son derece hassas ve olgun olan Zezé’nin en sevdiği şey hayalgücüyle başbaşa kalıp yeni hikayeler üretmektir. Yeni taşındıkları evde karşısına çıkan portakal ağacı ise tam anlamıyla sığınabileceği tek varlık olur.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Meu Pé de Laranja Lima

Yönetmen: Marcos Bernstein

Senarist: Marcos Bernstein

Oyuncular: José De Abreu, João Guilherme Ávila, Caco Ciocler, Eduardo Dascar, Ricardo Bravo

Gösterim tarihi: 23 Mayıs

 

Azem: Cin Karası

Genç çift bir haftasonu miras kalan evlerini görmek için yola çıkar. Düzce’deki bu ev dışarıdan normal gözükse de aslında Azem büyüsü altında yıllardır kapısı aralanmamış bir yerdir. Evi gördüklerinde umduğunu bulamayan çift yine de geceyi burada geçirmeye karar verir. Kış olduğu için evin bulunduğu köy boş ve ıssızdır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Volkan Akbaş

Senarist: Özgür Akbaş

Oyuncular: Zeki Şen, Eylül Öztürk

Gösterim tarihi: 30 Mayıs

 

Evrim

 

Bilim adamı Will, istedikleri teknolojik yardımı yapmadığı için bir terörist grubun saldırısına uğrar ve cinayete kurban gider. Kendisi gibi bilim adamı olan eşi Evelyn, Will’in beynini gelişmiş bir süperbilgisayara entegre eder. Will’in bedeni ölmüştür ama beyni eşiyle yeniden iletişime geçer. Dahası Will, bağlı olduğu bilgisayardan internet aracılığı ile tüm dünyayı yaklaşan terörist tehlikeye karşı uyarmaya başlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Transcendence

Yönetmen: Wally Pfister

Senarist: Wally Pfister

Oyuncular: Johnny Depp, Rebecca Hall, Kate Mara, Morgan Freeman, Paul Bettany

Gösterim tarihi: 30 Mayıs

 

Malefiz

 

Görkemli siyah kanatlara sahip güzel, saf ve genç bir kadın olan Malefiz, barışçıl bir orman krallığında büyüdüğü için huzurlu bir hayata sahiptir. Ta ki bir gün insanlardan oluşan istilacı bir ordu gelip, topraklarının düzeni tehdit edene kadar… Malefiz, topraklarının koruyucusu olur ama acımasız bir ihanete uğrayınca o saf kalbi taşa dönüşür. İntikam hırsıyla dolan Malefiz, insanların kralıyla destansı bir savaş verir ve kralın yenidoğan çocuğu Aurora’yı lanetler.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Maleficent

Yönetmen: Robert Stromberg

Senarist: Paul Dini

Oyuncular: Angelina Jolie, Elle Fanning, Juno Temple, Sharlto Copley, Imelda Staunton

Gösterim tarihi: 30 Mayıs

 

Kan Bağları

 

Frank Pierzynski türlü pisliklere bulaştıktan sonra hapse düşmüş, çıktıktan sonra daha temiz bir hayat sürmeye çalışsa da sonunda tekrar kendini aynı bataklıkta bulmuş bir suçludur. Kardeşi Chris ise New York Polis Departmanı’nda görevli bir polistir. 1970’lerin mafya ortamında bu iki kardeş, karşı karşıya gelmek durumunda kalırlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Blood Ties

Yönetmen: Guillaume Canet

Senarist: Guillaume Canet

Oyuncular: Marion Cotillard, Mila Kunis, Clive Owen, Zoe Saldana, James Caan

Gösterim tarihi: 30 Mayıs

 

Son Şans

 

Robin Wright’ın canlandıracağı eski bir aktris, Hollywood’da bir film stüdyosuna tüm dijital haklarını devreder. Stüdyo oyuncudan aldığı bu bilgiyi ona benzer genç bir dijital aktris yaratmakta kullanır. Sözleşme gereği bir daha asla oyunculuk yapamayacak olan Wright’ın ve onun kopyasıyla yaratılan ve her türlü rolde oynamaya başlayan yeni dijital aktrisin geriye dönüşü anlatılacak

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Congress

Yönetmen: Ari Folman

Senarist: Ari Folman

Oyuncular: Harvey Keitel, Paul Giamatti, Kodi Smit-McPhee, Danny Huston, Christopher B. Duncan

Gösterim tarihi: 30 Mayıs

 

 

The Angriest Man in Brooklyn

 

Film, yanlış tanı sonucunda ölümcül bir beyin anevrizmasına yakalanan ve bu sepele hayatının son demlerini dolu dolu yaşama kararı alan, Henry adında, pısırık ve kaybeden bir adamın öyküsünü anlatıyor. 90 dakikalık ömrünü büyük bir karmaşaya kurban etmenin eşiğinde dans eden Henry, bu süreçte kendine yaraşır bir “son” aramaya koyuluyor!

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Phil Alden Robinson, Richard Shepard

Senarist: Assi Dayan, Daniel Taplitz

Oyuncular: Robin Williams, Mila Kunis, Peter Dinklage, Melissa Leo, James Earl Jones

Gösterim tarihi: 30 Mayıs

 

Balık ile Kraker’in Maceraları

 

Televizyon dizisi olarak gösterilen Fish ve Chips’in hikayesinin beyazperde uyarlamasını izliyoruz. Fish adlı japon balığı, et yiyen atalarından yadigar bir kemiğe sahiptir. Kemiğin sahibi olan ata balık, geçmişte bir kediyi yalayıp yutmuştur ve bu yüzden de soyağacında efsanevi bir öneme sahiptir. Öte yandan Brooklyn’de yaşayan baba kedi Chipsus, oğlu Chip’i evden kovar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Fish N Chips, Best Enemies Forever

Yönetmen: Dan Krech

Senarist: Dan Krech

Oyuncular: John Leguizamo, Mario Cantone, Martin Villafana, Dan Petronijevic, Julie Lemieux

Gösterim tarihi: 30 Mayıs

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.