Mandela: Özgürlüğe Giden Uzun Yol

Nelson Mandela’nın hayatı. Filmin ilk gösterimi geçtiğimiz günlerde Beyaz Saray’da yapıldı. Barack Obama: “1990 yılında Mandela hapisten çıktığında ben Hukuk Fakültesi’nde öğrenciydim. Güney Afrika liderinin özgürlüğe kavuşması büyük bir onurdu. İnsan ruhu sonsuza dek tutsak edilemez. Adalet ve gerçeklik er ya da geç kazanır.” dedi.

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Mandela: Long Walk To Freedom

Yönetmen: Justin Chadwick

Senarist: William Nicholson

Oyuncular: Idris Elba, Naomie Harris, Tony Kgoroge, Riaad Moosa

Gösterim tarihi: 4 Nisan

 

 

Çocuk Büyütme Rehberi

 

Valentine ve kızı arasındaki hikâye, Valentine’in bir gün kapısının çalınmasıyla başlar. O güne kadar kızı olduğunu bilmeyen çapkın adam, karşısında eski sevgilisini görür. Bebeği bırakıp giden genç kadın Valentine’nin hayatını tamamen değiştirecektir. Tüm alışkanlıkları, yaşam şekli artık küçük bir kızın büyütülmesi ve onun mutlu olması için değişen çapkın genç adamın müthiş serüveni beyazperdeye taşınıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Instructions Not Included

Yönetmen: Eugenio Derbez

Senarist: Eugenio Derbez

Oyuncular: Eugenio Derbez, Jessica Lindsey, Loreto Peralta, Daniel Raymont

Gösterim tarihi: 4 Nisan

 

Kan Kokusu

 

Bir yeniden çevrim olan filmde, Parkers ailesi, babaları Frank’in katı kurallarıyla herkesten uzak, münzevi bir hayat sürmektedir. Annelerinin beklenmeyen ölümünün ardından Iris ve Rose küçük kardeşleri Rory’ye göz kulak olmanın yanı sıra geçmişe ait ürkütücü bir sırrın yeni yüklenicileri olacaklardır. Fırtına nedeniyle taşan nehir ailenin sakladığı vahşi sırrın ipuçlarını ortaya çıkarınca, evlerinin kapısı yıllarca uzak durdukları kasabalı tarafından çalınmaya başlanacaktır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: We Are What We Are

Yönetmen: Jim Mickle

Senarist: Nick Damici

Oyuncular: Bill Sage, Ambyr Childers, Julia Garner, Kelly McGillis

Gösterim tarihi: 4 Nisan

 

Büyüler Evi: Sihirbaz Kedi

 

Terk edilmiş bir yavru kedicik olan Şimşek, kendine bir barınak ararken, emekli sihirbaz Lawrence’a ait gizemli bir malikaneye gizlice girer. Lawrence, Şimşek’e evinde hoş karşılandığını hissettirir fakat Lawrence ayağını kırıp hastaneye kaldırılınca, yeğeni evi satması için onu oyuna getirmeye çalışır. Fakat evin sakinleri, evlerini savunmak için inanılmaz bir plân geliştirirler.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The House of Magic

Yönetmen: Ben Stassen

Senarist: James Flynn

Seslendirenler: Tolga Çevik, Altan Erkekli, Volkan Severcan, Berna Diribaş

Gösterim tarihi: 4 Nisan

 

Meleklerin Mucizesi

 

Geçmişin izlerinden kurtulamayan ve kendini affedemeyen Hakan’ın mucizelerle dolu hayatına ışık tutan Meleklerin Mucizesi, Hakan’ın şanssızlık ve sıkıntılarla dolu yaşamının, meleğinin hayatına girmesi ile değişimini anlatıyor. Umut dolu film Meleklerin Mucizesi’nde meleklerle tanışacak olan seyirci sürükleyici bir hikâyeye tanık olurken, hem gülecek hem de inanılması güç olaylarla karşılaşacak.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Biray Dalkıran

Senarist: Biray Dalkıran

Oyuncular: Hakan Türkşen, Gaye Gürsel, Cem Kılıç, Altan Erkekli, Ayşen Gruda, Dilek Serbest

Gösterim tarihi: 4 Nisan

 

Bırakmak İstiyorum

 

Sigara tiryakisi hemen herkes “Yıllarca yatmadan önce yaptığım son şey sigara içmek oldu, kalkar kalmaz yaptığım ilk şey de sigara içmek.” der. Size “Sinemada bir film izleyeceksiniz ve hemen sigarayı bırakacaksınız” desek, inanır mısınız? Bırakmak İstiyorum Emre Üstünuçar’ın 10 yıllık terapistlik tecrübeleri ışığında gösterime sunuluyor. Bırakmak İstiyorum, “Sigara sağlığa zararlıdır, sigara sizi öldürür” demeden, sigarayı bırakmanızı sağlayacak, üstelik bir paket sigara fiyatına.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Yücel Yolcu

Senarist: Yücel Yolcu

Gösterim tarihi: 4 Nisan

 

Mandıra Filozofu

 

Çökertme köyünde yaşayan, modern hayata sırtını çevirmiş olan Mustafaali günlerini kitap okuyarak geçirmektedir. Çalışmaya karşı olan Mustafaali her türlü yaşamsal ihtiyacı için doğanın ona verdiği nimetlerden faydalanır. Cavit ise İstanbul’da yaşayan zengin bir iş adamıdır. Cavit’in tek derdi çalışmak, kazanmak ve birikim yapmaktır. Mustafaali’nin Çökertme koyundaki arazisine butik otel yaptırmak isteyen Cavit’in hayatı, Mustafaali ile tanışınca altüst olur.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Müfit Can Saçıntı

Senarist: Birol Güven

Oyuncular: Müfit Can Saçıntı, Rasim Öztekin, Ayda Aksel, Eser Eyüboğlu

Gösterim tarihi: 4 Nisan

 

Aşk Oyunu

 

Cevat, 28 yaşlarında Mengenli profesyonel bir aşçıdır; bir gece rüyasında vefat etmiş babası Ekrem’i görür. Ekrem, Cevat’a Galatasaray’ın şampiyon olması için iki arkadaşıyla birlikte Bolu’ya mangal yapmaya gelmesini söyler. Ayrıca maç boyunca orada durmalarını, kimseye haber vermemelerini, telefon ve radyonun da çekmemesi gerektiğini söyler. Bütün bunları yaparlarsa Galatasaray şampiyon olacaktır. Fakat o gece bekledikleri gibi gitmeyecektir, üç arkadaş beklemediği bir şeyle karşılaşacaklardır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Umut Yüksel

Senarist: Ezgi Yüksel

Oyuncular: Kemal Uçar, Pınar Göktaş, Ebru Öztürk, Lemi Filozof

Gösterim tarihi: 4 Nisan

 

Baskın 2

 

Tahmin ettiğinden çok daha zorlu olan baskın operasyonuyla çeteyi çökerten Rama, yeraltı dünyasının çok daha büyük isimlerinin dikkatini çeker. Ailesi tehlike altındadır, karısını ve yeni doğmuş bebeğini korumanın tek bir yolu vardır. Yeraltı dünyasına casus olarak girecek ve yozlaşmış sistemin çürük halkalarını oluşturan en tepedeki politikacı ve polisleri açığa çıkarmak için aralarına sızacaktır. Rama bu gizli görev için çete liderinin oğlunun ekibine girebilmelidir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Raid 2: Berandal

Yönetmen: Gareth Huv Evans

Senarist: Gareth Huv Evans

Oyuncular: Iko Uwais, Arifin Putra, Oka Antara, Tio Pakusadewo

Gösterim tarihi: 4 Nisan

 

 

Rio 2

 

Mavili evcil bir kuştur fakat Harika, çocuklarının kuştan çok insan gibi davrandıklarını belirterek ait oldukları yere dönmeye karar verirler. Mavili, Harika’yı üzmemek için gitmeyi kabul eder. Amazonlara doğru tüm aile ve yakın dostları uçmaya başlarlar. Ormana vardıklarında Harika’nın senelerdir görmediği babası ve arkadaşlarıyla karşılaşırlar fakat Amazonlarda büyük bir tehlike vardır, insanlar ormanı keşfetmişlerdir ve işler bir anda sarpa sarar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Carlos Saldanha

Senarist: Carlos Saldanha

Seslendirenler: Anne Hathaway, Jesse Eisenberg, Jamie Foxx ile Jemaine Clement

Gösterim tarihi: 11 Nisan

 

Joe

 

Joe, Gary Jones ve sefalet içindeki babasını, bir kereste şirketindeki ağaç zehirleme ekibine alır. Joe, Gary’de farklı bir şeyler olduğunu hisseder. Gary, hayatında bir gün bile okula gitmemiştir ama yine de ailesine bakmak, babası sinirlendiğinde kız kardeşini korumak ve daha iyi bir gelecek umuduna tutunmak zorundadır. Joe ve Gary aralarında sıra dışı bir bağ geliştirirler. Gary, üstesinden gelemeyeceği güçlükte bir tehlikeyle karşı karşıya geldiğinde Joe’dan yardım ister.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: David Gordon Gree

Senarist: Gary Hawkins

Oyuncular: Nicolas Cage, Tye Sheridan, Adriene Mishler, Heather Kafka

Gösterim tarihi: 11 Nisan

 

Hayaletli Ev

 

Lisa 16. yaş gününden bir önce ölür ve ölümsüzleşir, artık sonsuza kadar yaşayacaktır. Ailesiyle birlikte hayatını kaybeden Lisa, hayatının son gününü her gün, defalarca, yaşamaktadır. Ancak bir süre sonra bir şey tarafından izlendiğini hissetmeye başlar. Yaşadıkları evin bir zamanlar, genç kızları kaçırıp, cesetlerini evin bodrumuna saklayan bir seri katile ait olduğunu öğrenir. Bu katil ölünce, yaşayanlara musallat olabilen kötü bir ruha dönüşmüştür.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Haunter

Yönetmen: Vincenzo Natali

Senarist: Brian King

Oyuncular: Abigail Breslin, Samantha Weinstein, Stephen McHattie, David Hewlett

Gösterim tarihi: 11 Nisan

 

Kendime İyi Bak

 

Emre ve Yeşim, düğünlerine bir hafta kala yoğun bir hazırlık içerisindedirler. Emre’nin düğün öncesi davetiye vermek için gittiği bir arkadaş toplantısında, eski sevgilisi Begüm’ün tekrar hayatına girmesiyle Yeşim’le arası açılmaya başlar. Üstelik Begüm bu kez yanında Emre’nin hiç bilmediği sırları ve süprizleri de getirmiştir. Zamanı bu kadar daralırken, aşık olduğu iki kadının arasında kalan Emre’yi hiç tahmin etmeyeceği bir sınav beklemektedir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Serhan Arslan, Ruhi Yapıcı

Senarist: Serhan Arslan, Ruhi Yapıcı

Oyuncular: Çağdaş Onur Öztürk, Aslı Tandoğan, Begüm Birgören, Filiz Ahmet

Gösterim tarihi: 11 Nisan

 

Kaptan Amerika: Kış Askeri

 

Bir arkadaşı saldırıya uğrayınca Steve, dünyayı tehlikeye atan bir entrika ağının içine çekilir. Kara Dul ile güçlerini birleştiren Kaptan Amerika, profesyonel katillerle savaşırken bir yandan da giderek genişleyen bir komployu ortaya çıkarmak için çabalamaktadır. Bu kötü oyunun foyası meydana çıkınca Kaptan Amerika ve Kara Dul yeni arkadaşları Falcon’dan yardım isterler.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Captain America The Winter Soldier

Yönetmen: Anthony Russo, Joe Russo

Senarist: Christopher Markus

Oyuncular: Chris Evans, Scarlett Johansson, Sebastian Stan, Anthony Mackie

Gösterim tarihi: 11 Nisan

 

Hayat Sana Güzel

 

İstanbul’un büyük inşaat şirketlerinden birisinin sahibi olan Azmi, Güneydoğu Anadolulu toprak ağası çok zengin bir ailenin oğludur. Güzel eşi ve oğluyla birlikte, yolunda giden mutlu bir evliliğe sahiptir. Azmi’nin baş edemediği sürekli kâbusu ölüm korkusudur. Tahlillerinin sonucunu öğrenmek için gittiği hastanede, iki aylık ömrü kaldığını öğrenen Azmi büyük bir şok geçirir. Kendisine cennet kapılarını açmak için hazırlıklar yapmaya başlar. Eşi kiminle evlenecek, oğluna kim babalık yapacaktır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Murat Şeker

Senarist: Gül Abus

Oyuncular: Şevket Çoruh, Hande Katipoğlu, Timur Acar, Tuba Ünsal

Gösterim tarihi: 11 Nisan

 

Büyük Budapeşte Oteli

 

  1. yüzyılın başlarında iki savaş arasındaki dönemde geçen hikayede, Avrupa’nın Zubrowka şehrindeki Büyük Budapeşte Oteli’nin efsanevi kapı görevlisi Gustave H’nin hayatına konuk oluyoruz. Gustave, otelin genç çalışanlarından lobi görevlisi Mustafa ile çok yakın bir arkadaşlık kurar, ekonomik ve politik karışıklıkların yaşandığı bu dönemde Mustafa en yakın sırdaşı ve arkadaşı olur. Bir süre sonra iki yakın arkadaş otelde işlerinin başındayken paha biçilemez bir Rönesans eseri çalınır, üstelik bu tablo bir aile yadigarı olarak da servet değerindedir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Grand Budapest Hotel

Yönetmen: Wes Anderson

Senarist: Wes Anderson

Oyuncular: Ralph Fiennes, F. Murray Abraham, Willem Dafoe, Bill Murray, Edward Norton

Gösterim tarihi: 11 Nisan

 

Hızlı ve Korkusuz

 

Gezgin bir yabancı, seyahate çıktığı şehirde bir araba kiralar. Fakat kimin olduğunu bilmediği bu araba yerel polisle başına büyük işler açacak, dahası yozlaşmış emniyet-güç ilişkilerini ortaya çıkartacaktır. Senaristliğini ve yönetmenliğini Mukunda Michael Dewil’ın üstlendiği gerilim türündeki filmin baş rolünde ise 2013 Aralık’ında hayatını kaybeden Paul Walker yer alıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Vehicle 19

Yönetmen: Mukunda Michael Dewil

Senarist: Mukunda Michael Dewil

Oyuncular: Paul Walker, Kate Tilley, Leyla Haidarian, Gys De Villiers, Tshepo Maseko Gösterim tarihi: 11 Nisan

 

Pislik

 

Entrikacı polis memuru Bruce Robertson terfi beklemektedir. Bir cinayeti çözerken meslektaşlarıyla da uğraşmak zorunda kalan Bruce, diğer polislerin sonunu getirecek bir olay tezgâhlar. Hepsinin sırlarını ortaya çıkartan ve onları birbirine düşüren Bruce, kontrolünden çıkan hile ağında kaybolmaya başlar. Çevirdiği oyundan şüphelenen meslektaşları, geçmişi, kayıp eşi ve uyuşturucu alışkanlığı içinde yitip giden Bruce Robertson’a bir oyun oynarlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Filth

Yönetmen: John S. Baird

Senarist: John S. Baird

Oyuncular: Imogen Poots, James McAvoy, Jamie Bell, Jim Broadbent

Gösterim tarihi: 18 Nisan

 

Gülcemal

 

Fimde, hayatında hiç görmediği babasının ölümünün ardından yollara düşen Gülcemal’in hayatı ele alınıyor. Gülcemal doğanın içerisinde bir başına yaşadığı yerden mirası alabilmek için İstanbul’a doğru yola çıkar. Öte yandan Şahbaz ailesinin de mirası ele geçirmek dışında bir hedefi yoktur. Gülcemal’in ilk kez geldiği İstanbul’da eğlenceli ve komik maceralar yaşarken, büyük tehlikeler de deneyimleyecektir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Özgür Selvi

Senarist: Peker Açıkalın

Oyuncular: Peker Açıkalın, Merve Sevi, Levent Tülek, Cem Kılıç

Gösterim tarihi: 18 Nisan

 

İtirazım Var: Bayılırım Belaya

 

Selman Bulut’un imamı olduğu camide bir cinayet işlenir. İmam Selman Bulut, polisin pek de ilgilenmediği cinayeti çözmek için kolları sıvar. Ancak imamın yöntemleri de kendisi kadar sıra dışıdır. Sıra dışı imam ve çevresindeki diğer sıra dışı insanların hepsi cinayetle bağlantılıdır. Ortada yıllarca saklanmış sırlar, yalanlar, tefecinin paraları, aç bir köpek, aşk ve herkesin şüphelisi olduğu bir cinayet vardır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Onur Ünlü

Senarist: Onur Ünlü

Oyuncular: Serkan Keskin, Hazal Kaya, Büşra Pekin, Öner Erkan, Osman Sonant, Serdar Orçin

Gösterim tarihi: 18 Nisan

 

Uyumsuz

 

Fütürist bir distopya hikayesi olan bu filmde toplum her biri farklı bir erdemi temsil eden beş bölgeye bölünmüştür. On altı yaşına gelenlere kendi bölgelerinde kalıp kalmayacakları sorulmaktadır. Çünkü hayatları boyunca verdikleri karar sonucu seçtikleri bölgede yaşamak zorundadırlar. Beatrice Prior herkesi şaşırtan bir seçim yapar. Bunun üzerine Tris ve bölgenin diğer üyeleri yaptıkları seçimden sonra hayatta kalmak için oldukça rekabetçi bir başlangıç sürecine girerler.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Divergent

Yönetmen: Neil Burger

Senarist: Veronica Roth, Evan Daugherty

Oyuncular: Shailene Woodley, Theo James, Kate Winslet, Jai Courtney, Miles Teller

Gösterim tarihi: 18 Nisan

 

 

Kiralık Aşık

 

Fioravante ve Murray yaşları geçkin iki eski arkadaştır. Bir gün Murray ciddi anlamda nakde sıkışır ve Fioravante de arkadaşına yardım etmek için “profesyonel Don Juanlık” işine girer. Murray ise onun sözde menajeri olur. İkili kısa süre içerisinde kendilerini para ve tabii ki aşk ile sarılmış halde bulur! Yönetmenliğini ve senaristliğini John Turturro’nun yaptığı filmin kadrosunda Turturro’nun yanı sıra Woody Allen, Sofía Vergara ve Sharon Stone gibi yıldızlar yer alıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Fading Gigolo

Yönetmen: John Turturro

Senarist: John Turturro

Oyuncular: Sharon Stone, Woody Allen, Liev Schreiber, John Turturro, Sofia Vergara

Gösterim tarihi: 18 Nisan

 

Oflu Hoca’yı Aramak

 

Karadenizli işadamı Ali Bey, Doğu Karadeniz’i dağ turizmine açacak mega bir inşaat projesine girişmek üzeredir. Bu proje kapsamında dağ otelleri, yayla tesisleri, kır siteleri inşaa edilecektir. Ali Bey bu proje ile Doğu Karadeniz’i Orta Doğu’nun Alpleri haline getirmeyi vaadetmektedir. Projenin önünü açacak gerekli kanunlar çıkarılma sürecindeyken, Ali Bey tanıtım için bir belgesele sponsor olur.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Levent Soyarslan

Senarist: Levent Soyarslan

Oyuncular: Hakan Meriçliler, Taies Farzan, Adem Yılmaz, Burak Saraçoğlu, Yaşar Kalyoncu

Gösterim tarihi: 18 Nisan

 

Sevimli Hayalet

 

Eulenstein Kalesi’nde yaşayan küçük gece hayaletinin en büyük dileği gün ışığında dünyayı görebilmektir. Çünkü gündüzleri tavan arasında sandığında uyur ve geceleri kalede dolaşır. Bunu gerçekleştirmek için tek arkadaşı baykuştan yardım ister ancak nasıl yapılacağını bulamazlar. Birgün kaleyi Karl ve arkadaşları gezmeye gelir. Ve karşılaştıklarından sonra işler tamamen değişmiştir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Das Kleine Gespenst

Yönetmen: Alain Gsponer

Senarist: Otfried Preußler, Martin Ritzenhoff

Oyuncular: Jonas Holdenrieder, Herbert Knaup, Aykut Kayacık, Nico Hartung, Stefan Merki

Gösterim tarihi: 18 Nisan

 

 

Zor Biraderler

 

Hızlı konuşan bir adam, kız arkadaşının çabuk sinirlenen polis ağabeyiyle birlikte Atlanta yollarında devriyeye çıktığında akıl almaz olaylarla karşılaşır. Artık gelecekteki karısını hak ettiğini kız arakadaşının ağebeyine kanıtlaması için hayatının en çılgın 24 saatinden sağ salim çıkması gerekmektedir. Lisede güvenlik görevlisi olarak çalışan Ben (Hart) son iki yıldır madalyalı Atlanta Polis Merkezi dedektifi James’e (Cube) sadece kız kardeşi Angela’yı (Tika Sumpter) hak etmeyen bir video oyunları bağımlısı olmadığını ispat etmeye çalışmaktadır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Ride Along

Yönetmen: Tim Story

Senarist: Phil Hay, Greg Coolidge

Oyuncular: Kevin Hart, Ice Cube, Bruce McGill, John Kap, Jay Pharoah

Gösterim tarihi: 18 Nisan

 

Sıfır Teorisi

 

İnsanlarla iletişim kurmayı pek sevmeyen, bilgisayar dehası Qohen’in hikâyesi. Qohen, her şeyin aslında hiçbir şeye eşit olduğunu ispatlanmaya çalıştığı gizli bir projeye dahil olur. Ancak toplumu kontrol eden yönetim O’nu bu projeden uzaklaştırmak için O’na aşık olabileceği bir hayat tasarlamak dahil her şeyi yapacaktır. Terry Gilliam’ın geleceğe dair karanlık bir portre sunduğu film kapitalizm ve inanç sistemlerine dair çarpıcı eleştiriler içeren bir taşlama.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Zero Theorem

Yönetmen: Terry Gilliam

Senarist: Pat Rushin

Oyuncular: Christoph Waltz, Matt Damon, Tilda Swinton, Ben Wishaw

Gösterim tarihi: 25 Nisan

 

Sefer Tası

 

Hindistan’ın en kalabalık şehri Bombay’da her gün binlerce ev kadını öğle yemeği hazırlamakta ve bu yemekleri sefer taslarında, 120 yıldır geleneksel olarak devam eden mucizevi sayılabilecek bir sistemle kocalarına ulaştırmaktadırlar. Ancak bir gün kurye, bir sefer tasını yanlış adrese teslim eder. Orta halli ev hanımı Ila’nın özenle hazırladığı sefer tasları emekliliğine az kalmış yalnız bir adam olan Saajan’a ulaşır. İkisi de sefer taslarında umut aramaktadır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Lunchbox

Yönetmen: Ritesh Batra

Senarist: Ritesh Batra

Oyuncular: Irrfan Khan, Nimrat Kaur, Nawazuddin Siddiqui, Denzil Smıth

Gösterim tarihi: 25 Nisan

 

İnanılmaz Örümcek Adam 2

 

Örümcek Adam Peter Parker için, hiçbir his gökdelenler arasında salınmakla, bir kahraman olmayı benimsemekle ve Gwen’le zaman geçirmekle bir olamaz. Fakat Örümcek Adam olmanın bir bedeli var: Sadece Örümcek Adam, New Yorklu hemşehrilerini şehri tehdit eden korkunç kötü adamlardan koruyabilir. Electro’nun ortaya çıkışıyla, Peter’ın kendisinden çok daha güçlü bir düşmanla karşılaşması gerekecektir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Amazing Spider Man 2

Yönetmen: Marc Webb

Senarist: Alex Kurtzman

Oyuncular: Andrew Garfield, Emma Stone, Jamie Foxx, Dane DeHaan

Gösterim tarihi: 25 Nisan

 

Mutlak Adalet

 

Metin, karısı Bahar ve kızları Ece ile birlikte mutlu bir hayat sürmektedir. Bir gün iş dönüşü evine geldiğinde üç hırsızın karısına tecavüz ettiğini ve kızını darp ettiğini görür. Olayın şokuyla hırsızları kovalar ve birini yakalayıp öldürür. Nefsi müdafaa sınırları dışında adam öldürmek suçundan hapse giren Metin, çıktığında dağılan ailesini kazanmak için bir mücadele eder. Eşi psikolojik sorunlar yaşamakta, kızı Ece ise çocuk esirgeme yurdunda kalmaktadır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Hüseyin Eleman

Senarist: Hüseyin Eleman

Oyuncular: Ozan Akbaba, Bülent Çolak, Bihter Dinçel, Turgay Tanülkü

Gösterim tarihi: 25 Nisan

 

Lal

 

Yıl 1974, bir Antakya köyünün sıkıntılı sıcağında henüz on dört yaşlarında iki çocuğun macera dolu yolculuklarının başlangıcına tekabül etmektedir. Diğerleri gibi oyun oynayıp vakit geçirmek yerine iki dosttan Cemal, büyüdüğünü kanıtlayarak Safiye ile birlikte olmak, Süleyman ise mahalle çocuklarına hepsinden daha cesur olduğunu göstermek için Adana’da Endişe isimli filmini çekmekte olan Yılmaz Güney’in fotoğrafını çekmeye karar verirler.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Semir Aslanyürek

Senarist: Semir Aslanyürek

Oyuncular: Ata Murat Kalkan, Erdal Sarı, Erkan Can, Gürkan Uygun

Gösterim tarihi: 25 Nisan

 

Cennetten Kovulmak

 

İstanbul’da genç inşaat mühendisi Emine’nin hikâyesi, işe başladığı şantiyedeki 16 yaşındaki Kürt işçi Kürşat’ın hikâyesiyle buluşurken Muş’ta da İstanbul hayalleriyle yaşayan küçük Ayşe’nin kendi öyküsü ilerlemektedir. Ancak köyde korucular ve ailesi arasında yaşananlar, Ayşe’nin renklerini soldurur. Öte yandan ailesindeki kayıplar ve inşaattaki olaylar da Emine’nin hayatının değiştirecektir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Ferit Karahan

Senarist: Ferit Karahan

Oyuncular: Ezgi Asaroğlu, Jülide Kural, İlker Kızmaz, Alişan Ünlü

Gösterim tarihi: 25 Nisan

 

Jungle Shuffle

 

Manu ve Sacha Meksika yağmur ormanında yaşayan iki küçük rakundur. Birbirlerine de oldukça aşıklardır! Tek problem Sacha kabile reisinin kızıdır ve Manu de koca bir ortalık karıştırıcıdır. Manu’nun büyük yaramazlığı sonucu kabilenin en kutsal heykeli kırılınca kral Manu’yu ormanda yaşaması için kabileden sürer.

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Taedong Park

Senarist: Johnny Hartmann

Oyuncular: Rob Schneider, Drake Bell, Fred Tatasciore, Debra Wilson, Amanda Troop

Gösterim tarihi: 25 Nisan

 

 

Aşk Treni

 

Rahul (Shahrukh Khan)40 yaşında Mumbai’de yaşayan ve ailesini bir trafik kazasında kaybetmiş bir adamdır. Bir gün arkadaşlarının daveti üzerine Goa’ya gitmek üzere Chennai Express’e biner. Burada onu büyük bir aşk ve macera beklemektedir. Bollywood’un en ünlü aktörü Shak Ruh Khan 2013 yapımı bu filmde başrolde Raul karakterini canlandırıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Chennai Express

Yönetmen: Rohit Shetty

Senarist: Rohit Shetty

Oyuncular: Shahrukh Khan, Rani Mukherjee, Deepika Padukone, Rajnikanth, Upen Patel

Gösterim tarihi: 25 Nisan

 

Sensiz Olmaz

 

Birkaç seneliğine Londra’ya taşınan Hache, Barcelona’ya döndüğünde hiçbir şeyi bıraktığı gibi bulamaz. Kendisi de dahil olmak üzere birçok şey değişirken, aynı kalan tek şey Babi’ye duyduğu aşktır. Ne var ki Babi bu süreçte hayatını yeniden inşa etmeye koyulmuş ve başka biriyle nişanlanmıştır. Bunu öğrenen Hache de böyle bir karar alır ve arkadaşları, işi ve çevresi olmak üzere her şeyi değiştirmeye başlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Tengo ganas de ti

Yönetmen: Fernando González Molina

Senarist: Ramón Salazar

Oyuncular: Mario Casas, Maria Valverde, Clara Lago, Nerea Camacho, Diego Martín

Gösterim tarihi: 25 Nisan

 

Aşk Bulmacası

 

Kahramanımız Xavier artık kırk yaşına gelmiş ve henüz boşanmıştır. İngiliz olan eski eşi Wendy’nin peşinden, çocuklarının da yaşadığı New York’a gelir; kendine Çin Mahallesi’nde bir ev tutar. Ne var ki, Xavier’nin varoluşsal sorunları sürüp gittikçe, eski aşk meseleleri sökün ettikçe ve hatta Hegel’in hayaleti de ziyarete gelince anlaşılır ki, burada da hayat pek öyle sakin geçmeyecektir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Casse Tete Chinois

Yönetmen: Cedric Klapisch

Senarist: Cedric Klapisch

Oyuncular: Audrey Tautou, Kelly Reilly, Cécile De France, Romain Duris, Sandrine Holt

Gösterim tarihi: 25 Nisan

 

Dom Hemingway

 

Arkadaşlarını gammazlamadığı için 12 yıl boyunca hapis yatan Dom Hemigway, çıktığında bıraktığı Londra çok değişmiştir. Değişen dengelerden sonra suç düyasını geride bırakıp, uzak kaldığı kızıyla vakit geçirmek niyetindedir, ancak suç dünyasını geride bırakmak hiçte o kadar kolay olmayacak.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Richard Shepard

Senarist: Richard Shepard

Oyuncular: Jude Law, Emilia Clarke, Kerry Condon, Richard E. Grant, Demián Bichir

Gösterim tarihi: 25 Nisan

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.