Para Avcısı

Jordan Belfort 24 yaşında genç ve hırslı bir adamdır. Wall Street borsasında her şeyi yapmaya hazır bir CEO olur. Belfort kısa zamanda bir para makinasına dönüşür. Bir günde hesapları milyon dolarlarla doldururken o gece hepsini aynı hızda harcayabilir. Profesyonel hayatının yanı sıra son derece pahalı lüks fantezilerle dolu kirli bir oyunun içindedir.

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Wolf of Wall Street

Yönetmen: Martin Scorsese

Senarist: Terence Winter

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Jonah Hill, Margot Robbie, Matthew McConaughey

Gösterim tarihi: 07 Şubat

Mr. Banks

Gerçek olaylara dayanan Mr. Banks, Disney klâsiği Mary Poppins’in beyazperdeye taşınma hikâyesinin bugüne kadar hiç anlatılmayan perde arkasını ve efsanevi Walt Disney ile yazar P. L. Travers arasındaki neredeyse her şeyi raydan çıkaran hırçın ilişkiyi konu alıyor. Walt Disney’in kızları kendisine en sevdikleri kitap olan Mary Poppins’in filmini çekmesi için yalvardıkları zaman Disney onlara söz vermişti ancak bu sözü 20 yıl sonra gerçekleştirebildi.

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Saving Mr. Banks

Yönetmen: John Lee Hancock

Senarist: Kelly Marcel

Oyuncular: Emma Thompson, Tom Hanks, Colin Farrell, Paul Giamatti

Gösterim tarihi: 07 Şubat

 

Daire

 

Üç karakterin kullanılmayan bir havaalanı etrafında gelişen trajikomik hikâyesi olan film, üniversitedeki öğretim görevini kaybettikten sonra havaalanında güvenlik görevlisi olarak çalışmayı seçen Feramus ile çalıştığı taşra belediye tiyatrosu kapatılınca hayatla inatlaşmak adına bir Cami’de ölü yıkayıcı olmayı kabul eden Betül’ün fırsat bulamadıkları hüzünlü aşkları etrafında gelişiyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Atıl İnaç

Senarist: Atıl İnaç

Oyuncular: Fatih Al, Nazan Kesal, Erol Babaoğlu, Selen Uçer

Gösterim tarihi: 07 Şubat

 

Herkül: Efsane Başlıyor 3D

 

M.Ö. 1200’de Antik Yunan’da bir kraliçe, Kral’ın gaddar yönetiminin devrilmesi ve yoksulluk içindeki halkın barışa kavuşması vaadiyle Tanrı Zeus’un şehvetine yenik düşer ve sonrasında hamile kalır. Bu birliktelikle dünyaya gelen Herkül, kendi kaderinden ve gerçek kimliğinden bihaberdir.Onun hayatını adayacağı tek tutkusu, sevgilisi Girit Prensesi Hebe’dir. Fakat Hebe, Herkül’ün kardeşi ile evlendirilecektir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Legend of Hercules

Yönetmen: Renny Harlin

Senarist: Renny Harlin

Oyuncular: Kellan Lutz, Gaia Weiss, Scott Adkins, Liam Mcıntyre, Roxanne Mckee

Gösterim tarihi: 07 Şubat

 

Derindeki Yaratık

 

Deniz biyologu Skylar Shane, Kuzey Sumatra denizi açıklarındaki tarih öncesi hayat formlarına dair araştırma yapmaktadır ve kendisine yardımcı olması için bir tekne kaptanı olan Jack Bowman ile anlaşır. Yolculukları sırasında Jack’in denizin ortasındaki balıkçı platformunda bulunan arkadaşlarlarıyla karşılaşırlar. Skylar burada kimsesiz bir çocuk olan Tamal ile tanışır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Amphibious 3D

Yönetmen: Brian Yuzna

Senarist: Brian Yuzna

Oyuncular: Michael Paré, Francis Magee, Janna Fassaert, Elke Salverda, Francis Bosco

Gösterim tarihi: 07 Şubat

 

Lego Filmi

 

Legolar evreninde geçen filmde, sıradan bir adam olan Emmet, beklemediği bir anda dünyayı kurtaran bir kahraman olma şansını yakalar. Legoların yaşadıkları dünya zorba ve kötücül bir lego tarafından tehdit edilmekte ve parçalarına ayrılmaktadır. Bu yıkımı durduracak kişi ise yanlışlıkla olağanüstü MasterBuilder ile karıştırılan Emmet’tir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Lego Movie

Yönetmen: Chris Miller

Senarist: Chris Miller

Seslendirenler: Morgan Freeman, Will Ferrell, Elizabeth Banks, Alison Brie, Liam Neeson

Gösterim tarihi: 07 Şubat

 

Muhteşem Güzellik

 

İlerleyen yaşına rağmen karşı konulamaz bir cazibesi olan yakışıklı Jep Gamberdella, şehrin tadını sonuna kadar çıkarmaktadır. Şık akşam yemeklerinden çılgın partilere koşar. Kıvrak zekası ve mizahi kişiliğiyle her zaman baştan çıkarıcı ve bağımlılık yapan biri olmuştur. Aynı zamanda bir yazar olan Jep, gençliğinde ödül aldığı kitabı ile büyük bir başarı yakalar ve Roma yüksek sosyetesinde önemli bir itibar edinerek ihtişamlı bir hayat sürmeye başlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: La Grande Bellezza

Yönetmen: Paolo Sorrentino

Senarist: Paolo Sorrentino

Oyuncular: Toni Servillo, Carlo Verdone, Sabrina Ferilli, Carlo Buccirosso, Lorenzo Gioielli

Gösterim tarihi: 07 Şubat

 

Robocop

 

Yıl 2028’dir ve robot teknolojisinde dünya lideri OmniCorp, şirkete milyarlar akıtmak için altın bir fırsat görür. Detroit’teki suç dalgasının önüne geçmeye çalışan polis Alex Murphy ağır yaralanınca, OmniCorp kısmen insan, kısmen robot bir polis memuru yaratma şansını yakalar. OmniCorp her şehirde bir RoboCop hayal etmektedir ve programın başarılı olması için engel tanımayacaktır. Fakat o makinenin içinde hâlâ adalet için savaşan bir insan vardır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Jose Padilha

Senarist: Joshua Zetumer

Oyuncular: Joel Kinnaman, Gary Oldman, Michael Keaton, Samuel L. Jackson

Gösterim tarihi:14 Şubat

 

Balayı

 

Ülkenin en zengin iş adamlarından biri olan Uğur, çok ünlü bir oyuncu olan eşi Gül’ü, sürpriz balayı için Kaleköy’e götürür. Uğur, Gül ile başbaşa kalmak için köylüleri köyden göndermiştir. Balayından bir hafta önce tanışmış ve yıldırım nikâhı ile evlenmiş çift, günler geçtikçe ilişkileri ile ilgili bir hesaplaşmanın içine girerler. Uğur’a göre Gül, dilinin altında bir bakla saklıyor gibidir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Koray Baliç

Senarist: Koray Baliç

Oyuncular: Emre Kılıç, Seda Tosun, Petek Kırboğa, Dilan Çiçek Deniz

Gösterim tarihi:14 Şubat

 

Vampir Akademisi

 

Yarı vampir yarı insan olan Rose Hathaway, Aziz Vladimir Akademisi’nde öğrenim gören öğrencilerden biridir. Rosi, acımasız vampir türü Strigoi’leri durdurmakla görevlidir. Yeni dönem eğitim başladığında Rose’un eğitmeni değişir ve akademinin en başarılı eğitmenlerinden biri olan Dimitri ile çalışmaya başlar. Bu değişiklik, hem zalim güçlere karşı verdikleri savaşı hem de imkânsız bir aşkı doğuracaktır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Vampire Academy

Yönetmen: Mark Waters

Senarist: Daniel Waters

Oyuncular: Zoey Deutch, Lucy Fry, Danila Kozlovsky, Dominic Sherwood

Gösterim tarihi: 14 Şubat

 

Sonsuz Aşk

 

David Axelrod ve Jade Butterfield tanışır ve başta aileleri olmak üzere tüm dünyaya meydan okuyacakları bir ilişkiye başlarlar. Zira Jade’in ailesi bu ilişkiye kesinkes karşıdır ve kolay kolay pes etmeye niyetleri yoktur. Artık ilişkilerinin önünde oldukça zorlu engeller vardır, ancak bu engeller ilişkilerini sadece daha karışık, karanlık ve saptantılı bir hale getirmeye yarar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Endless Love

Yönetmen: Shana Festi

Senarist: Shana Festi

Oyuncular: Alex Pettyfer, Gabriella Wilde, Robert Patrick, Bruce Greenwood, Rhys Wakefield

Gösterim tarihi: 14 Şubat

 

Bi Küçük Eylül Meselesi

 

Eylül güzel ve neşeli bir kızdır. Ta ki bir gün başına bir şey gelene ve yaşamının son bir ayını unutana dek. Ailesi, arkadaşları herşeyin yolunda olduğunu söyleyip dururken, Eylül bir şeylerin ters gittiğini anlamaya başlar. Ve hatırlamadığı bir ayın peşinden Bozcaada’ya gider. Orada, daha önce hiç görmediği derbeder bir adam, ona seslenir: ”Eylül, beni hatırlamıyor musun? Sen burada, bu adada bana aşık oldun.”

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Kerem Deren

Senarist: Kerem Deren

Oyuncular: Engin Akyürek, Farah Zeynep Abdullah, Ceren Moray, Serra Keskin

Gösterim tarihi: 14 Şubat

 

Aşk

 

Yalnız yaşayan bir yazar, tüm ihtiyaçlarını karşılaması için kurdurduğu sistemle sıradışı bir ilişki geliştirir. 1999’da Being John Malkovich filmiyle Oscar adaylığı olan çok yönlü sinemacı Spike Jonze’un son uzun metrajlı filmi, yalnızlık ve yaratıcılık sıkıntısı çeken bir yazarın komedi dolu öyküsünü anlatıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Her

Yönetmen: Spike Jonze

Senarist: Spike Jonze

Oyuncular: Scarlett Johansson, Amy Adams, Olivia Wilde, Joaquin Phoenix, Rooney Mara

Gösterim tarihi: 14 Şubat

 

 

Sadece Aşıklar Hayatta Kalır

 

Jim Jarmusch’un 2013 yapımı Only Lovers Left Alive filmi, yüzyıllardan biri birbirine aşık olan iki vampirin öyküsünü anlatıyor. Filmin başrollerinde Tom Hiddleston (Adam) ve Tilda Swinton (Eve) yer alıyor. Eve’in sorunlu kızkardeşi Ava rolünde ise Mia Wasikowska seyircilerle buluşuyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Only Lovers Left Alive

Yönetmen: Jim Jarmusch

Senarist: Jim Jarmusch

Oyuncular: John Hurt, Tilda Swinton, Mia Wasikowska, Anton Yelchin, Tom Hiddleston

Gösterim tarihi: 14 Şubat

 

Cuban Fury

 

13 yaşındaki Bruce Garrett dansa üstün bir yeteneği olan ve UK Salsa turnuvasına katılmak için İngiltere’ye giden genç bir dansçıdır. Londra sokaklarında bir olaya karıştıktan sonra kendini kaybedince o an itibarıyla umut vaadeden kariyeri sonlanır ve hayatı planladığından başka bir yöne doğru evrilir. Aradan 22 yıl geçer hayatına zeki, eğlenceli ve güzel bir kadın olan yeni patronu Julia girer.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: James Griffiths

Senarist: James Griffiths

Oyuncular: Ian McShane, Nick Frost, Rashida Jones, Chris O’dowd, Wendi Mclendon-covey

Gösterim tarihi: 14 Şubat

 

Recep İvedik 4

 

Çekimleri Maldivler’de tamamlanan filmde, Recep İvedik’in Maldivler’deki serüvenine tanık olacağız. Survivor’a katılan Recep, burada Karayip korsanlarıyla karşılacak ve macera kaldığı yerden devam edecek. Çamaşırhane prodüksiyon şirketinin yapımcılığını üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda bir kez daha Togan Gökbakar yer alıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Togan Gökbakar

Senarist: Şahan Gökbakar

Oyuncular: Şahan Gökbakar

Gösterim tarihi: 21 Şubat

 

Meddah

 

Aziz, eskiden çok meşhur bir tiyatro oyuncusuyken şimdilerde yardımlarla yaşamaya çalışan yaşlı bir adamdır. Arada sırada meddahlıktan kazandığı üç beş kuruş parayla ancak otel parasını karşılamaktadır. Aziz, geçmişinde yaptığı bir hata yüzünden çektiği vicdan azabını dindirmek üzere son bir yolculuğuna çıkar. Turne ekibi ile çıktığı bu yolculuğun gerçek sebebini kimse bilmemektedir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Batur Emin Akyel

Senarist: Batur Emin Akyel

Oyuncular: Münir Canar, Tuğçe Kumral, Evren Bingöl, Tolga Evren

Gösterim tarihi: 21 Şubat

 

Pompeii

 

Milattan önce 79 yılında, Vesuvius volkanı şiddetli bir patlamaya sahne olur ve bulunduğu antik Pompeii şehrini tehdit altına alır. Gemilerde köle olarak çalışan Milo, Naples’e gidecek olan gemide çalıştığı esnada bu patlama anına tanık olur. Öte yandan aşık olduğu Flavia da artık harabeye dönen şehirde sığınacak bir yer aramaktadır. Milo, Pompeii’ye dönüp aşkını ve en yakın arkadaşını kurtarmaya karar verir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Paul W. S. Anderson

Senarist: Janet Scott Batchler

Oyuncular: Kit Harington, Kiefer Sutherland, Emily Browning, Carrie-Anne Moss

Gösterim tarihi: 21 Şubat

 

Yasak Aşk

 

Yasak Aşk birbirlerinin oğullarına aşık olan iki dostu konu alıyor. Anne Fontaine’in İngilizce olarak çektiği film, sürükleyici, farklı bir aşk ve şehvet hikâyesi olarak nitelendiriliyor. Ocak ayında izleyici karşısına çıktığı Sundance’te aile değerlerine ters düştüğü suçlamasıyla büyük gürültü kopardı.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Two Mothers

Yönetmen: Anne Fontaine

Senarist: Anne Fontaine

Oyuncular: Robin Wright, Naomi Watts, Ben Mendelsohn, Xavier Samuel

Gösterim tarihi: 21 Şubat

 

Şarkı Söyleyen Kadınlar

 

Orta yaşlardaki Mesut’un garip evi avladığı ve doldurduğu hayvan başları ile doludur. Tüm ömrünü bu “hobiye” vermiş gibidir. Mesut bir gün kendisine yardımcı olması için eve bir hizmetli tutar. Bu hizmetli, ormanda kimsesiz dolaşan yardıma muhtaç bir kadını alıp Mesut’un evine getirir. Bu üç kişi yeterince garip bir üçlü oluşturmuşken, gelininin ve en iyi arkadaşı olan yöre doktorunun eve gelmesi durumları daha da garipleştirecektir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Reha Erdem

Senarist: Reha Erdem

Oyuncular: Binnur Kaya, Aylin Aslım, Vedat Erincin, Philip Arditti, Kevork Malikyan

Gösterim tarihi: 21 Şubat

 

Sürgün İnek

 

Şevket ve Cemile kendi halinde yaşayan, birbirlerini ve inekleri Sarıkız’ı çok seven bir çifttir. Bu çiftin hayatları ineklerinin Atatürk büstünü kırmasıyla birden bire içinden çıkılmaz bir hal alır. Bu olayın çığ gibi büyüdüğüne, hadisenin köy sınırlarını aştığına, şaşkınlık ve korkuyla şahit olurlar. Muhtarından, ihtiyar heyetine, bürokratından, askerine herkes bir ineğin peşine düşer. Mesele büyüdükçe ilgili bütün kişiler kendilerini trajikomik bir hal içinde bulur.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Ayhan Özen

Senarist: Serkan Öztürk

Oyuncular: Hasan Kaçan, Şebnem Sönmez, Fırat Tanış, Cezmi Baskın, Vildan Atasever

Gösterim tarihi: 28 Şubat

 

Gulyabani

 

Dört kadın, fantastik bir filmin senaryosunu yazmak üzere korku dolu bir ormanda yer alan av evine gider. Dört güzel Kadın, atmosferi soluyup mekânı keşfetmeye çalışırken, peş peşe beklenmedik olaylarla karşılaşırlar ve kendi korkuları ile yüzleşmek zorunda kalırlar. İlk olarak Süt Kardeşler filmi ile sinemada boy gösteren Gulyabani, bu sefer hem korkutacak hem de güldürecek.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Orçun Benli

Senarist: Orçun Benli

Oyuncular: Deniz Uğur, Ceyda Ateş, Melike Öcalan, Didem Balçın

Gösterim tarihi: 28 Şubat

 

Lone Survivor

 

Gerçek bir olaydan sinemalara uyarlanan filmde Red Wing Operasyonu adı verilen bir görevle birlikte dört kişilik Amerikan SEAL ekibi, Taliban lideri Admad Shad’ı ölü ya da diri ele geçirmek için Afganistan’ın Kunar bölgesine gönderilirler. Ancak operasyon sırasında dört kişilik ekipten üçü yaralanır ve aralarından sadece Marcus Luttrell kurtulur.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Peter Berg

Senarist: Peter Berg

Oyuncular: Mark Wahlberg, Eric Bana, Emile Hirsch, Ben Foster, Taylor Kitsch

Gösterim tarihi: 28 Şubat

 

Kış Masalı

 

1916 yılının New York şehrindeyiz… İrlanda göçmeni bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelen Peter Lake şimdilerde yetenekli bir hırsız olarak hayatını sürdürmek zorundadır. Göreve çıktığı evlerden birinde güzel ev sahibesi Beverly Penn ile karşı karşıya gelir ve o anda genç kadına aşık olur. Ne var ki aşkları pek de uzun ömürlü olamayacaktır; zira Beverly bu olayın hemen ardından hayatını kaybeder.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Winter’s Tale

Yönetmen: Akiva Goldsman

Senarist: Akiva Goldsman

Oyuncular: Will Smith, Russell Crowe, Jennifer Connelly, Colin Farrell, Matthew Bomer

Gösterim tarihi: 28 Şubat

 

Mandela: Özgürlüğe Giden Uzun Yol

 

Nelson Mandela’nın hayatı. Filmin ilk gösterimi geçtiğimiz günlerde Beyaz Saray’da yapıldı. Barack Obama: “1990 yılında Mandela hapisten çıktığında ben Hukuk Fakültesi’nde öğrenciydim. Güney Afrika liderinin özgürlüğe kavuşması büyük bir onurdu. İnsan ruhu sonsuza dek tutsak edilemez. Adalet ve gerçeklik er ya da geç kazanır.” dedi.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Mandela: Long Walk to Freedom

Yönetmen: Justin Chadwick

Senarist: William Nicholson

Oyuncular: Idris Elba, Naomie Harris, Tony Kgoroge, Riaad Moosa

Gösterim tarihi: 28 Şubat

 

Kapital

 

Genç ve hırslı Marc Tourneuil, Avrupa’nın en büyük bankalarından biri olan Phoenix Bank’ın genel müdürlüğünü yürüten Jack Marmande’ın sağ koludur. Jack Marmande’a konulan kanser teşhisinin ardından hastaneye kaldırılmasıyla işler gerçek anlamda Marc’a kalmış olur. Yeni görevine resmi olarak atanan Marc, bankayı kendi usullerine göre yönetme konusunda son derece hırslı ve kararlıdır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Le Capital

Yönetmen: Costa-Gavras

Senarist: Costa-Gavras

Oyuncular: Gabriel Byrne, Gad Elmaleh, Celine Sallette, Marie-Christine Adam, Liya Kebede

Gösterim tarihi: 28 Şubat

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.