Patron Mutlu Son İstiyor

Sinan, patronu tarafından Kapadokya’ya bir komedi filmi senaryosu yazmak üzere gönderilir. Sinan, mutlu bir hikâye için ilham perisini beklerken, önce kalacağı otelin sahibi İzzet Bey’in kızı Eylül karşısına çıkar, sonra da hayatında en çok nefret ettiği kişi olan eski arkadaşı, ünlü oyuncu Faruk. Eylül ve Faruk evlenmek üzeredir ancak Kapadokya’da bir balon gezisi, herkesin hayatını değiştirir.

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Kıvanç Baruönü

Senarist: Yılmaz Edoğan

Oyuncular: Tolga Çevik, Ezgi Mola, Murat Başoğlu, Erkan Can

Gösterim tarihi: 01 Ocak

 

Halam Geldi

 

Film, gazeteci Evrim Kanpolat’ın bizzat şahit olduğu gerçek bir olaydan yola çıkarak yazdığı senaryosu ile Türkiye’nin en büyük problemlerinden birini, çocuk yaşta gelin olan kızların acı dramını ve akraba evliliklerini ele alıyor. Aynı zamanda Kıbrıs Barış Harekatı’nın 40. yılına denk gelen filmde, Kıbrıs Rum Kesimi tarafı ile yaşanan sınır meselesi de en insani yanıyla işleniyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Erhan Kozan

Senarist: Evrim Kanpolat

Oyuncular: Miray Akay, Melisa Celayir, Melis Kara, Burçin Terzioğlu, Necip Memili

Gösterim tarihi: 03 Ocak

 

Oldboy

 

Bir gece içkiliyken apansız kaçırılan ve tuhaf, hotel benzeri bir hapis içerisinde, O’nu esir alan kişinin kimliği ve gerekçesiyle ilgili en ufak bir iz olmadan, eziyetle dolu, bezdirici, yalnız ve 20 yıl sürecek bir mahpusluğa terk edilen, Joe Doucett’in akıl sır ermez deneyimi. Serbest bırakılan Joe, bu kâbustan bir saplantıyla çıkar: Cezasını organize eden kişiyi bulmak ve nedenini anlamak.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Spike Lee

Senarist: Garon Tsuchiya

Oyuncular: Josh Brolin, Elizabeth Olsen, Sharlto Copley, Samuel L. Jackson

Gösterim tarihi: 03 Ocak

 

Kusursuzlar

 

Çeşme. Mayıs’ın son günleri. İstanbul’dan gelen iki kız kardeş, Lale ve Yasemin bir kaç ay önce vefat etmiş anneannelerinin yazlığında tek başlarına kalıyorlar. İki kardeş gün içinde, yarımadayı arabayla geziyor ve ıssız plâjlarda uzanıp tembellik yapıyorlar. İlk başta her şey çok güzel, hava berrak, deniz pırıl pırıl ve belde huzurlu. Ancak bu ilişkide tuhaf bir gerginlik var.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Ramin Matin

Senarist: Emine Yıldırım

Oyuncular: Esra Bezen Bilgin, İpek Türktan Kaynak, İbrahim Selim, Mehmet Ali Nuroğlu

Gösterim tarihi: 03 Ocak

 

Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı

 

Filmde, herkesin iyi hissetmesi için gereken potansiyelin içinde bir yerlerde gizlendiği anlatılıyor. Sıradan bir adam olan Walter, sessiz sakin hayatına devam ederken, komik ve şok eden gerçek üstü hayaller görmeye başlar. Bir gün kaderi öyle bir değişir ki, hayallerinin bile ötesinde bir maceralar zincirine adım atar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Secret Life Of Walter Mitty

Yönetmen: Ben Stiller

Senarist: Steve Conrad

Oyuncular: Ben Stiller, Kristen Wiig, Sean Penn, Kathryn Hahn

Gösterim tarihi: 03 Ocak

 

Ferahfeza

 

Baskıcı babası Raif ve acar arkadaşı Kısmet’le Tuzla tersane bölgesinde tedarikçi olarak çalışan Ali, 20 yaşında hayalci bir gençtir. Denize açılan gemileri seyrederken kendisi için daha güzel bir hayat olduğuna inanır. Bir gece Kısmet’le şehri başka bir açıdan görmek için bir kulenin tepesine tırmanır. Çevreye bakınırken karşıdaki duvarda yarım yapılmış bir gemi grafitisi gören Ali bunun bir işaret olduğuna inanır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Elif Refiğ

Senarist: Elif Refiğ

Oyuncular: Uğur Uzunel, Sitare Akbaş, Hüseyin Sevimli, Mert Asutay

Gösterim tarihi: 10 Ocak

 

Paranormal Activity: İşaretliler

 

Paranormal aktivite döngüsü devam ediyor. Jesse , farkedildikten sonra gizemli güçler tarafından lanetlenmeye başlar, ve hayatı bir cehenneme dönüşür. Ailesi onu kurtarmak için ellerinden gelen herşeyi yapar. Fakat bu hiç de kolay olmayacaktır. İyi ve kötü arasında gerçek bir savaş başlayacaktır. Kimin kazanacağı ise belli değildir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Paranormal Activity: The Marked Ones

Yönetmen: Christopher Landon

Senarist: Christopher Landon

Oyuncular: Molly Ephraim, Katie Featherston, Andrew Jacobs, Crystal Santos

Gösterim tarihi: 10 Ocak

 

Gloria

 

Yaşının icap ettiğine karşı gelip hayattan elini eteğini çekmeyi kabul etmeyen 58 yaşındaki Gloria, bekârların arasına karışmaya karar verir. Gece kulüplerinde aşk ve macera peşinde umut, hayal kırıklığı ve boşluk hissiyle karşı karşıya kalır. Bir deniz subayıyla tanışıp yakınlaştığında kendi sırlarıyla da yüzleşmek zorunda kalacaktır. Acaba bu ilişki aşk yolundaki son durağı mıdır?

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Sebastian Lelio

Senarist: Sebastian Lelio

Oyuncular: Paulina Garcia, Sergio Hernandez, Diego Fontecilla, Fabiola Zamora

Gösterim tarihi: 10 Ocak

 

Zamanda Yolculuk

 

Yılbaşında hediye bekleyenlerin sayısı katlanarak arttığı için Noel Baba bazı değişiklikler yapmak zorunda kalır. En zeki Elf’ler, kuzey kutbunu gizleyecek bir hologram ve Noel Baba’nın her evi bir gecede dolaşarak dünyanın dört bir yanında yaşayan çocuklara oyuncaklarını dağıtabilmesini sağlayacak bir zaman makinesi yaparlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Saving Santa

Yönetmen: Leon Joosen, Aaron Seelman

Senarist: Tony Nottage

Seslendirenler: Yekta Kopan, Ender Yiğit, Ali Gül, Aysun Topar

Gösterim tarihi: 10 Ocak

 

Yunus Emre: Aşkın Sesi

 

Anadolu’dan yayılan sevgi ışığını, yüzyılları aşarak şiirleriyle günümüze taşıyan; barış, kardeşlik ve ilahi aşk düşünceleriyle evrensel düzeyde benimsenmiş, büyük düşünür Yunus Emre’nin ilahi aşk yolculuğu. Dil, din, düşünce ve ırk farkı gözetmeksizin tüm insanlığa barışı, hoşgörüyü ve sevgiyi aşılayan Yunus Emre’yi ve onun ilahi aşkını anlatan Yunus Emre: Aşkın Sesi, büyük düşünürün tüm insanlığı ne derece aydınlattığını bir kez daha gözler önüne seriyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Kürşat Kızbaz

Senarist: Kürşat Kızbaz

Oyuncular: Devrim Evin, Ahmet Mekin, Altan Erkekli, Bülent Emin Yarar

Gösterim tarihi: 10 Ocak

 

Sağ Salim 2: Sil Baştan

 

Salim’in kimsesiz bir cenazeyi memleketine götürmeyi kabul etmesiyle başlayan macera, yol arkadaşı Nihal’in annesinin intikam için rehin alınmasıyla yeniden başlıyor. Her yerde 11 kötü adamın seri katili olarak aranan kahramanlarımız yakalanmamak için kılık değiştirirler. Ancak işler düşündükleri gibi gitmez. Salim belâdan kurtulmak için eline silâh alınca da serüven yeniden başlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Ersoy Güler

Senarist: Ersoy Güler

Oyuncular: Burçin Bildik, Ezgi Asaroğlu, Murat Akkoyunlu, Hüseyin Avni Danyal

Gösterim tarihi: 10 Ocak

 

Dursun Çavuş

 

Film, 1976 yılı seçimlerinde Adıyaman Belediye Başkanlığına aday olan ve seçim çalışmalarına rağmen sadece 3 oy alan, yörenin çok sevilen insanı Postacı Dursun Çavuş’u konu alıyor. Postacı Dursun Çavuş seçim meydanlarında deve sırtında gezerek birçok vaatlerde bulunuyor ve hatta Adıyaman’a deniz bile getireceğini de söylemeyi ihmal etmiyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Ali Engin

Senarist: Burak Tarık

Oyuncular: Turan Özdemir, Tarık Papuçcuoğlu, Perihan Savaş, Selahattin Taşdöğen

Gösterim tarihi: 10 Ocak

 

Kaçış Planı

 

Dünyanın en önemli güvenlik uzmanlarından biri olan Ray Breslin, işinde son derece tanınan bir güvenlik tasarımcısıdır. Kendi tasarlayıp inşa ettiği üst düzey korumalı hapishanenin konuklarından biri ise kendisi olur. Kendi tasarladığı hapishanede şimdilerde mahkum olarak yer alan Ray, yüksek güvenlik engellerini bir bir aşarak firar etmeyi planlamaktadır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Escape Plan

Yönetmen: Mikael Håfström

Senarist: Miles Chapman

Oyuncular: Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Vincent D’Onofrio, Jim Caviezel, Sam Neill

Gösterim tarihi: 10 Ocak

 

Çocuk Pozu

 

Çocuk Pozu, dediğim dedik bir anne ile yetişkin oğlu arasındaki ilişkiyi duygusal ve heyecan verici olduğu kadar mizahi bir yolla aktarıyor. 60 yaşındaki Cornelia, son derece mutsuzdur çünkü 34 yaşındaki oğlu Barbu bütün gücüyle ondan bağımsızlığını ilan etmeye çalışmaktadır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Pozitia copilului

Yönetmen: Calin Peter Netzer

Senarist: Calin Peter Netzer

Oyuncular: Ilinca Goia, Luminita Gheorghiu, Bogdan Dumitrache, Natasa Raab, Florin Zamfirescu

Gösterim tarihi: 10 Ocak

 

Beni de Götür

 

Ayşe, amcası ve yengesiyle yaşamaktadır. Aşık olduğu Ali’nin eğitimine devam etmek amacıyla İstanbul’a gitmesi sonucu, hayatındaki tek mutluluk kaynağını da kaybeder. Amcası ise Ayşe’yi şoför Ahmet ile evlendirmeye kararlıdır. Ayşe, Ahmet’i sevmiyordur, ama başka bir çaresi de yoktur. Sonunda Ayşe, Ahmet ile evlenir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Avni Kütükoğlu

Senarist: Avni Kütükoğlu

Oyuncular: Çiğdem Suyolcu, Çetin Altay, Vural Çelik, Mehmet Esen, Gürol Güngör

Gösterim tarihi: 10 Ocak

 

Kadın İşi: Banka Soygunu

 

Filmde, farklı nedenlerle hayal kırıklığına uğramış, kalpleri kırık 4 kadının banka soygunu macerası anlatılıyor. Başlarına ne geleceğini düşünmeksizin, hiçbir koşulda birbirini satmayan 4 kadının sırt sırta verdiği film, gerçek dostlara daha sıkı sarılmanın ne denli önemli olduğunu anlatırken, en zor şartlarda dahi gülecek bir şey bularak hayata tutunmanın önemini de seyirciye hatırlatıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: A. Taner Elhan

Senarist: Şahin Alparslan

Oyuncular: Meltem Cumbul, Filiz Ahmet, Özge Ulusoy, Esra Dermancıoğlu

Gösterim tarihi: 17 Ocak

 

Sen Şarkılarını Söyle

 

Film 1960′lı yılların New York’unda geçiyor. 1960′lı yılların başında Greenwich Village, folk müziğin devrimine sahne olur. Film ünlü folk sanatçısı Dave Van Ronk’un hayatından ilhamla yola çıkarak, dönemin müzik piyasasında yaşananları ünlü sanatçılar Bob Dylan, Joan Baez ve Joni Mitchell eşliğinde beyazperdeye taşınıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Inside Lwelyn Davis

Yönetmen: Ethan Coen, Joel Coen

Senarist: Ethan Coen, Joel Coen

Oyuncular: Oscar Isaac, Carey Mulligan, John Goodman, Justin Timberlake

Gösterim tarihi: 17 Ocak

 

Karlar Ülkesi

 

Bir kehanet, bir krallığı sonsuza dek kışa mahkum edince, Anna, dağ adamı Kristoff ve onun sağ kolu ren geyiği Sven ile işbirliği yaparak kız kardeşi Kar Kraliçesi Elsa’yı bulmak ve buz büyüsünü bozmak için uzun bir yolculuğa çıkar. Her adımda gizemli yaratıklara rastlayan Anna ve Kristoff, krallığı yok olmaktan kurtarmak için büyük savaş verirler.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Frozen

Yönetmen: Chris Buck, Jennifer Lee

Senarist: Jennifer Lee

Seslendirenler: Kristen Bell, Idina Menzel, Jonathan Groff, Josh Gad

Gösterim tarihi: 17 Ocak

 

Düzenbaz

 

Dolandırıcı Melvin, FBI ajanı Jimmy tarafından yakalanınca muhbirlik yapmayı kabul eder. Başka dolandırıcıları yakalamak için bir oyun kurarlar. Oyunu kurarken yalanlar artar ve işe daha fazla suçlu dahil olamaya başladıkça Melvin kime güveneceğini bilemez hale gelir ve en kötüsü FBI Melvin tarafından oyuna getirildiğini düşünmeye başlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: American Hustle

Yönetmen: David O. Russell

Senarist: Eric Singer

Oyuncular: Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Christian Bale, Amy Adams

Gösterim tarihi: 17 Ocak

 

Çılgın Dersane 3

 

Özlem Dersanesi’nin öğrencileri dersaneler arası müzik yarışmasının finali için Antalya’da otele yerleşmişlerdir. Kendileri adına yarışacak olan Ali’nin aniden hastalanmasıyla, hiç de akıllarında olmayan ve otel çalışan Zeynep’i kendi adlarına yarışmaya hazırlarlar. Bu arada karşı dersanenin öğrencileri ise yarışmayı kazanmak için her türlü yolu deneyeceklerdir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Kamil Çetin

Senarist: İrfan Saruhan, Şafak Güçlü, Servet Aksoy

Oyuncular: Duygu Çetinkaya, Okan Karacan, Paşhan Yılmazel, Ozan Aydemir

Gösterim tarihi: 17 Ocak

 

Jack Ryan: Gölge Ajan

 

Jack Ryan, sıradan bir New Yorklu yöneticidir. Ama aynı zamanda zeki biri olarak yıllar önce CIA tarafından göreve getirilmiştir. ABD ekonomisini çökertmek ve global kargaşa yaratmak için yapılmış bir plânı ortaya çıkarınca, bunu durduracak yeteneklere sahip tek kişi de Ryan’ın kendisi olur. Şimdi sahaya inmiş, şüphe, aldatma ve ölümcül güçle büyüyen bir dünyaya girmiştir. Jack, herkesten bir adım önde kalmak zorundadır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Jack Ryan: Shadow Recruit

Yönetmen: Kenneth Branagh

Senarist: Adam Cozad, David Koepp

Oyuncular: Chris Pine, Kevin Costner, Kenneth Branagh, Keira Knightley

Gösterim tarihi: 24 Ocak

 

Meddah

 

Aziz, eskiden çok meşhur bir tiyatro oyuncusuyken şimdilerde yardımlarla yaşamaya çalışan yaşlı bir adamdır. Arada sırada meddahlıktan kazandığı üç beş kuruş parayla ancak otel parasını karşılamaktadır. Aziz, geçmişinde yaptığı bir hata yüzünden çektiği vicdan azabını dindirmek üzere son bir yolculuğuna çıkar. Turne ekibi ile çıktığı bu yolculuğun gerçek sebebini kimse bilmemektedir.

 

İLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Batur Emin Akyel

Senarist: Batur Emin Akyel

Oyuncular: Münir Canar, Tuğçe Kumral, Evren Bingöl, Tolga Evren

Gösterim tarihi: 24 Ocak

 

Şeytanın Günü

 

Balayı sırasında gizemli, garip bir gece geçiren genç çift, kendilerini beklemedikleri bir gebelikle karşı karşıya bulur. Gerçek bir aile olmaya doğru attıkları adımları an be an kaydeden koca, eşinin gittikçe garipleşen davranışlarını önce hamileliğine verir ama genç kadındaki değişimlere korkutucu bir şeylerin neden olduğu ortaya çıkacaktır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Devil’s Due

Yönetmen: Matt Bettinelli Olpin, Tyler Gillett

Senarist: Lindsay Devlin

Oyuncular: Zach Gilford, Allison Miller, Steffie Grote, Sam Anderson

Gösterim tarihi: 24 Ocak

 

Köfte Yağmuru 2

 

İlk filmde Flint, suyu yiyeceğe dönüştüren bir makine icat etmişti. Devam filmindeyse Flint, durdurduğunu sandığı icadının halen çalışmakta olduğunu öğrenir. Bu sefer dünyayı, makinesinin yarattığı hayvan-yiyecek karışımı mutant yaratıklardan kurtarmaları gerekmektedir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Cloudy With A Chance Of Meatballs 2

Yönetmen: Cody Cameron, Kris Pearn

Senarist: Judi Barrett

Seslendirenler: Anna Faris, Neil Patrick Harris, Bill Hader, Andy Samberg

Gösterim tarihi: 24 Ocak

 

Şöhret Tepesi

 

Christian Los Angeles’ta yaşayan genç bir fon yöneticisidir ve babasına karşı çalışıyormuş gibi görünmek için bir korku filminin yapımcılığını/finansörlüğünü üstlenir. Tara ile bir yıla yaklaşan bir ilişkisi vardır fakat oldukça sıkılmıştır. Tara umut vaat eden bir model ve oyuncuyken, Christian’da para olduğunu görmüş ve onun yanına yerleşmiştir. Genç adam şimdi, kıza oyuncak bebek gibi davranmaktadır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Canyons

Yönetmen: Paul Schrader

Senarist: Bret Easton Ellis

Oyuncular: Lindsay Lohan, Nolan Gerard Funk, James Deen, Amanda Brooks, Gus Van Sant

Gösterim tarihi: 24 Ocak

 

12 Yıllık Esaret

 

1841’de New York’ta yaşayan Solomon Northup, kendisini müziğe adamış siyahi bir adamdır. Ailesiyle birlikte yaşayan Solomon, özgür yaşayan ve istediği şeyleri yapabildiği için mutlu bir adamdır. Fakat bir gün bir müzik işi için 2 adam ile tanışır ve çalışmak için Washington’a gider. İnandığı medeni dünya alt üst olur çünkü kendisini kaçırıp Güney’de bir çiflikte köle olarak çalışması için satarlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: 12 Years A Slave

Yönetmen: Steve McQueen

Senarist: Steve McQueen

Oyuncular: Brad Pitt, Michael Fassbender, Chiwetel Ejiofor, Paul Giamatti, Paul Dano

Gösterim tarihi: 24 Ocak

 

Uzak Çığlık

 

Roket Büyük bir hızla ve gürültüyle Jack Carver’in teknesine çarpar. Jack tekne patlayıp paramparça olmadan önce kaçmayı zar zor başarır. Genç gazeteci Valerie Constantine onu bu seyahat için tuttuğunda, Carver’ın hayalindeki seyahat bu değildir. Kaptanın görevi onu bir muhbirle buluşması için ücra bir adaya götürmekti, ama hiç bir şey yolunda gitmez.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Far Cry

Yönetmen: Uwe Boll

Senarist: Michael Roesch, Masaji Takei

Oyuncular: Emmanuelle Vaugier, Til Schweiger, Udo Kier, Carrie Genzel, Ralf Moeller

Gösterim tarihi: 24 Ocak

 

Kırık Çember

 

Elise ve Didier farklılıklarına rağmen ilk görüşte birbirlerine aşık olurlar. Birbirlerini hayranlıkla dinlemektedirler. Didier romantik bir ateist, Elise ile gerçek bir dindardır. Ne zaman ki kızları ciddi bir hastalığa yakalanır, o zaman aşklarını yargılamaya başlarlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Broken Circle Breakdown

Yönetmen: Felix Van Groeningen

Senarist: Felix Van Groeningen

Oyuncular: Johan Heldenbergh, Nell Cattrysse, Veerle Baetens, Geert Van Rampelberg, Robbie Cleiren

Gösterim tarihi: 24 Ocak

 

Frankenstein: Ölümsüzlerin Savaşı

 

G.I. Joe: Rise of the Cobra’nın senaristi Stuart Beattie tarafından yazılan ve yönetilen bu Lionsgate yapımı filmde, Aaron Eckhart parçaları birleştirilmiş özel bir detektif olan Adam Frankenstein’ı canlandırıyor. Doğaüstü yaratıklar Dünya’yı ele geçirmek isteyince, eşi benzeri görülmemiş bir kahraman insanoğlunun yardımına koşar…

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: I, Frankenstein

Yönetmen: Stuart Beattie

Senarist: Kevin Grevioux

Oyuncular: Yvonne Strahovski, Aaron Eckhart, Miranda Otto, Bill Nighy, Jai Courtney

Gösterim tarihi: 24 Ocak

 

Eyyvah Eyvah 3

 

Hüseyim Badem, babasını bulduktan sonra hayatının aşkı olan Müjgan ile evlenmiş, kendiside Zabıta olmuştur. Yol arkadaşı Firuzan ise şöhretine şöhret katmıştır. İşte tam bu sırada Müjgan’ın hamile olmasıyla birlikte Geyikli’de olaylar yine çığırından çıkacaktır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Hakan Algül

Senarist: Ata Demirer

Oyuncular: Ata Demirer, Demet Akbağ, Salih Kalyon, Özge Borak, Serra Yılmaz

Gösterim tarihi: 31Ocak

 

Geçmiş

 

4 yıllık ayrılıktan sonra , karısı Marie’nin çağırması üzerine Ahmad Tahran’dan Paris’e geri döner, geliş amacı boşanma davasıyla ilgili belgeleri tamamlamaktır. Kısa süreliğine yaptığı bu ziyaret esnasında eski eşi Marie’nin kızı Lucie’yle son derece sancılı ilişkisinin farkına varır. Bu duruma el koyarak düzeltmek için çaba harcamaya karar veren Ahmad’in uğraşları , eski ve kuytuda kalmış bir sırrın ortaya çıkmasıyla sonuçlanacaktır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Le Passé

Yönetmen: Asghar Farhadi

Senarist: Asghar Farhadi

Oyuncular: Bérénice Bejo, Ali Mosaffa, Valeria Cavalli, Babak Karimi, Tahar Rahim

Gösterim tarihi: 31 Ocak

 

Büyüler Evi: Sihirbaz Kedi

 

Genç bir kedi,ailesi tarafından terkedilir. Yalnız ve kaybolmuş bir şekilde Lorenz’e ait olan gizemli bir malikaneye sığınır. Çok çabuk , bu büyülü evin içerisinde kedi kendini evinde gibi hissediyodur. Evin içerisinde garip ve eğlenceli bir çok karakter vardır. Ama ev sahibi Lorenz hastaneye kaldırılır ve yeğeni malikaneyi satmak için elinden geleni yapar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The House of Magic

Yönetmen: Ben Stassen, Jérémie Degruson

Senarist: Ben Stassen

Gösterim tarihi: 31 Ocak

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.