Thor: Karanlık Dünya

 

Thor, evrenin her yerinde düzeni sağlamak için savaşıyor ama Melakith’in başını çektiği kadim bir yarış, kainatı yeniden karanlığa döndürmek için geri dönüyor. Odin ve Asgard’ın bile karşı koyamadığı bir düşmanla karşı karşıya gelen Thor, şimdi en tehlikeli yolculuğuna çıkıyor. Bu yolculukta her şeyini feda etmek zorunda kalacak.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Thor: The Dark World

Yönetmen: Alan Taylor

Senarist: Christopher Yost

Oyuncular: Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tom Hiddleston, Stellan Skarsgard

Gösterim tarihi: 01 Kasım

 

Last Vegas

 

Billy, Paddy, Archie ve Sam çocukluktan bu yana çok iyi arkadaştırlar. Billy grubun müzmin bekârıdır ve arkadaşları onun eski görkemli günlerine dönmesi için Las Vegas’ta bir plân yaparlar. Ancak bu yolculukta onları hiç beklemedikleri hesaplaşmalar yaşayacaklardır. Dört kafadar kısa sürede geçen yılların çok şeyi değiştirdiğini anlar. Bol eğlenceli bir hafta sonunda bu dört eski toprak tarih yazacaktır.

 

FİLMİN KÜNYESİ
Yönetmen: Jon Turteltaub
Senarist: Dan Fogelman
Oyuncular: Michael Douglas, Robert De Niro, Morgan Freeman, Kevin Kline
Gösterim tarihi: 01 Kasım

 

Acemi Gladyatör

 

Gladyatörler arasında büyüyen Timo’nun dövüş ve gladyatörlükle pek alakası yoktur, hafif kiloludur. Ancak General Chirone’nin kızı Lucilla’nın Yunanistan’daki eğitiminden gelmesi ile her şey değişir. Lucilla’yı elde etmeyi aklına koyan Timo, bir gladyatör eğiticisi olan Diana ile karşılaşır ve hayatının en önemli dövüşüne hazırlanır.

 

FİLMİN KÜNYESİ
Filmin orijinal adı: Gladiatori di Roma
Yönetmen: Iginio Straffi
Senarist: Michael J. Wilson
Seslendirenler: Mert Fırat, Ceyda Düvenci, Julianne Hough, Belen Rodriguez

Gösterim tarihi: 01 Kasım

 

Kahraman İkili

 

Birbirinden tamamen zıt iki hindinin eğlenceli ve inanılmaz serüveni. Onların zorlu görevi, zamanda yolculuk yapıp, yılbaşı menüsünden hindileri tamamen çıkarmaktır. Jake ve Reggie’nin bu sıra dışı mücadelesi, zamanın gidişatını değiştirmeye ve birkaç değil, bütün dünyadaki hindileri kurtarmayı amaçlamaktadır. Reggie’nin hayatı, ABD Başkanı’nın ziyareti ile birdenbire değişir.

 

FİLMİN KÜNYESİ
Filmin orijinal adı: Free Birds
Yönetmen: Jimmy Hayward
Senarist: Jimmy Hayward
Seslendirenler: Murat Boz, Uğur Taşdemir, Ali Ekber Diribaş, Mert Asutay

Gösterim tarihi: 01 Kasım

 

Behzat Ç.: Ankara Yanıyor

 

Behzat Ç.’nin yokluğunda Cinayet Büronun başına Himmet adında bir Başkomiser atanmıştır. Himmet, İçişleri Bakanının öldürülmesini fırsata dönüştürmeye karar verir ve ekibini Terörle Mücadeleye yardımcı olmaya yönlendirir. Başkomiser Himmet, bir bakkal ve Alman Konsolosluğunda görevli bir Almanın cinayetlerine önem vermeyince Behzat Ç. geçici olarak göreve çağrılır.

 

FİLMİN KÜNYESİ
Yönetmen: Serdar Akar
Senarist: Ercan Mehmet Erdem
Oyuncular: Erdal Beşikçioğlu, Sanem Çelik, Nejat İşler, Aslı Tandoğan

Gösterim tarihi: 01 Kasım

 

Frances Ha

 

Frances bir dans kumpanyasında çırak olarak çalışsa da bir dansçı değildir. New York’ta yaşamanın ekonomik zorluklarından o da payını almaktadır. Oda arkadaşı Sophie’yle de araları bozulduğunda, henüz adım attığı yetişkinler dünyası Frances için iyice şaşırtıcı bir hal alır. Film, Frances’in yersiz yurtsuzluğunu vurgulamak için sürekli değiştirdiği ev adreslerinin etrafında kurulmuş.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Noah Baumbach

Senarist: Noah Baumbach

Oyuncular: Greta Gerwig, Mickey Sumner, Michael Esper, Adam Driver

Gösterim tarihi: 01 Kasım

 

Aziz Ayşe

 

Ayşe, çöplerden kazandığını aç kalmak pahasına hayır kurumlarına, camiye, Mehmetçik Vakfı’na bağışlayan bir kâğıt toplayıcısıdır. Ayşe, erkek bedenine tutsak bir kadın ruhudur. Bir gün Ayşe, bir çiftin hayatına girer. Ve bu tesadüf üç insanın kendilerini keşfedip tanıdıkları, kimliklerine ve hayatlarına yön verdikleri bir yolculuğu başlatır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Elfe Uluç

Senarist: Elfe Uluç

Oyuncular: Feride Çetin, Engin Altan Düzyatan, Melikşah Yardımcı, Şenol Küçükyıldırım

Gösterim tarihi: 01 Kasım

 

Son Durak

 

22 yaşındaki Oscar Grant hayatıyla ilgili yeni kararlar alır. Yılbaşı gecesi arkadaşları ve eşiyle eğlenmek üzere şehir merkezine giden Oscar Grant, çok ani gelişen bir olay sonucunda polis tarafından tartaklanır ve vurularak öldürülür. Oscar’ın ani ölümü hem yakın çevresini hem de tüm Amerika’yı derinden sarsan bir olay olacaktır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Fruitvale Station

Yönetmen: Ryan Coogler

Senarist: Ryan Coogler

Oyuncular: Kevin Durand, Michael B. Jordan, Octavia Spencer, Melonie Diaz

Gösterim tarihi: 01 Kasım

 

Hükümet Kadın 2

 

Xate ve Faruk, Hükümet Kadın 2’de de yine hiç beklenmedik bir anda, karşı karşıya. Üstelik bu kez, amansız mücadele, bir iktidar mücadelesi yaşanacak. Tek derdi kasabanın çocukları ve kendi çocukları ile ilgilenmek olan Xate, bu kez kendini Midyat seçimlerinde ön saflarda bulacak. Beklenmedik işlere soyunmak zorunda kalan Xate’nin karşısında yine Faruk var.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Sermiyan Midyat

Senarist: Sermiyan Midyat

Oyuncular: Demet Akbağ, Sermiyan Midyat, Mahir İpek, Burcu Gönder

Gösterim tarihi: 08 Kasım

 

Mavi En Sıcak Renktir

 

Cinselliğe çekincesiz yaklaşımı ve gerçekçiliğiyle sansür ve sanat tartışmalarına yol açan Mavi En Sıcak Renktir, biri henüz lise öğrencisi diğeri ise mavi saçlı bir sanatçı olan iki genç kızın yıllara yayılan birliktelikleri üzerinden yaşamı ve aşkı sorguluyor. Film 2013 Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ödülü kazandı.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Blue is the Warmest Color

Yönetmen: Abdellatif Kechiche

Senarist: Abdellatif Kechiche

Oyuncular: Lea Seydoux, Adele Exarchopoulos, Salim Kechiouche, Aurelien Recoing

Gösterim tarihi: 08 Kasım

 

Ender’s Game: Uzay Oyunları

 

Düşman uzaylılar olan Formic’ler Dünya’ya saldırmıştır. Efsanevi Uluslararası Filo Komutanı Mazer Rackham’ın kahramanlıkları olmasaydı herşey yok olabilirdi. Bir sonraki saldırıya karşılık hazırlık yapan Albay Hyrum Graff ve Uluslararası Ordu, geleceğin Mazer’ını bulabilmek için yalnızca en iyi olan genç ve taze beyinleri eğitmektedir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Ender’s Game

Yönetmen: Gavin Hood

Senarist: Gavin Hood

Oyuncular: Harrison Ford, Asa Butterfield, Hailee Steinfeld, Viola Davis

Gösterim tarihi: 08 Kasım

 

Carrie: Günah Tohumu

 

Yaşıtlarının dışladığı, aşırı dindar annesinin ise büyük psikolojik baskı yaparak yetiştirdiği utangaç bir genç kız olan Carrie White hakkındaki klâsik korku hikâyesinin yeni bir yorumu. Mezuniyet balosunda patlama noktasına getirilen Carrie White telekinetik güçler geliştirerek, yaşadığı küçük kasabada dehşet yaratıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Carrie

Yönetmen: Kimberly Peirce

Senarist: Lawrence D. Cohen

Oyuncular: Chloe Grace Moretz, Portia Doubleday, Julianne Moore, Alex Russell

Gösterim tarihi: 08 Kasım

 

Sona Doğru

 

Hint Okyanusu’nda tek başına derin bir yolculuğa çıkan ismini bilmediğimiz bir adamın 12 metrelik teknesi zarar görür ve aniden su almaya başlar. Navigasyon aletleri ve telsiz ekipmanı bozulan adam bilmeden şiddetli bir fırtınaya doğru yol almaktadır. Teknesinin zarar gören bölümünü tamir etmekte her ne kadar başarılı olsa da yaşına rağmen edindiği denizcilik bilgisi ve gücü onu fırtınadan kurtarmaya yetecek midir?

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: All Is Lost

Yönetmen: J. C. Chandor

Senarist: J. C. Chandor

Oyuncular: Robert Redford

Gösterim tarihi: 15 Kasım

 

Sevgi Taşı

 

Farklılıklarla bezenmiş bir toplumun birlikte yaşayıp, aşkı, sevgiyi birlikte nasıl daha güçlü kılabileceğini anlatmaya çalışan bir film. Binlerce yıl öncesinden günümüze bir kent: Diyarbakır. Romalılardan İran Safevi Devletine kadar bir çok ırktan, dinden halklar kente egemen oldular ama bu kentte binlerce yıl değişmeyen, dünyada kurulan birçok yeni ülkeye örnek olan bir şey vardı: Birlikte yaşamak.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Ahmet Hoşsöyler

Senarist: Gökhan Alan

Oyuncular: Gökhan Mumcu, Zelal Dere, Mehmet Ulay, Suat Ergin

Gösterim tarihi: 15 Kasım

 

Su ve Ateş

 

Bir aşk ve bir şehir, bir erkeği ne kadar değiştirir? Kaderinden kaçarken aşka tutulan bir adamın hikâyesini konu alan filmde, tutkulu bir aşkın alt üst ettiği hayatlar ve bu hayatların nasıl dağıldığı anlatılıyor. 8 yıl süresince İngiltere – Türkiye hattında gelişen tutkulu bir aşkın hikâyesi ile birlikte, Türkiye’nin feodal yapısı da farklı bir bakış açısıyla işleniyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Özcan Deniz

Senarist: Özcan Deniz

Oyuncular: Özcan Deniz, Yasemin Allen, Pelin Akil, Burçin Birben

Gösterim tarihi: 15 Kasım

 

Hayatboyu

 

İlk filmi Köprüdekiler ile İstanbul, Adana ve Ankara Film Festivalleri´nde en iyi film ödüllerini alan Aslı Özge´nin yeni filmi Hayatboyu, dünya prömiyerini 63. Berlin Film Festivali´nde yaptı. Film, sorunlarının çözümü ayrılık olabilecekken birbirlerinden kopamamanın duygusal sıkışıklığını yaşayan evli bir çiftin hikâyesini anlatıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Aslı Özge

Senarist: Aslı Özge

Oyuncular: Defne Halman, Hakan Çimenser, Gizem Akman, Onur Dikmen

Gösterim tarihi: 15 Kasım

 

Prisoners

 

Maccachusetts eyaletinin Brockton bölgesinde, Şükran Günü’nü kutlamak için bir araya gelen Dovers ve Birches aileleri her şeyin yolunda gittiği bu yemek esnasında korkunç bir haberle altüst olurlar. Gecenin ilerleyen saatlerinde ailelerin iki küçük kızlarının kaybolması sonrasında panik dolu anlar yaşanır. Saatler ilerler, ancak kızlar halen daha ortada yoktur ve durum kaçırılmış oldukları gerçeğini kuvvetlendirir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Denis Villeneuve

Senarist: Aaron Guzikowski

Oyuncular: Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal, Maria Bello, Terrence Howard, Viola Davis

Gösterim tarihi: 15 Kasım

 

Sensiz Olmaz

 

Birkaç seneliğine Londra’ya taşınan Hache, Barcelona’ya döndüğünde hiçbir şeyi bıraktığı gibi bulamaz. Kendisi de dahil olmak üzere birçok şey değişirken, aynı kalan tek şey Babi’ye duyduğu aşktır. Ne var ki Babi bu süreçte hayatını yeniden inşa etmeye koyulmuş ve başka biriyle nişanlanmıştır. Bunu öğrenen Hache de böyle bir karar alır ve arkadaşları, işi ve çevresi olmak üzere her şeyi değiştirmeye başlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Tengo ganas de ti

Yönetmen: Fernando González Molina

Senarist: Ramón Salazar

Oyuncular: Mario Casas, Maria Valverde, Clara Lago, Marina Salas, Lucho Fernández

Gösterim tarihi: 15 Kasım

 

 

 

 

 

Kahraman Şövalye Justin

 

Justin, bürokratların yönettiği ve şövalyelerin yasaklandığı bir krallıkta yaşamaktadır. Justin, tıpkı büyükbabası gibi, Kahraman Şövalyelere katılmak istemektedir ama Kraliçe’nin başdanışmanı olan babası Reginald, oğlunun kendi izinden gitmesini, avukat olmasını istemektedir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Justin and the Knights of Valour

Yönetmen: Manuel Sicilia

Senarist: Manuel Sicilia

Oyuncular: Freddie Highmore, Antonio Banderas, James Cosmo, Charles Dance

Gösterim tarihi: 22 Kasım

 

Erkek Tarafı: Testosteron

 

Her şey nikâh salonunda evlenmek üzere olan gelinin salondaki konuklardan biriyle öpüşmesiyle başlar. Nikâh salonu savaş alanına döner. Ortalık yatışınca kavganın tarafları olan 7 adam ünlü gelinin neden bir bilim adamıyla olan ilişkisini nikâh salonunda bitirmeye çalıştığını tartışır. Gece boyunca “kadınlar” üzerinden konuşurlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: İlksen Başarır

Senarist: Kemal Aydoğan, İlksen Başarır, Mert Fırat

Oyuncular: Mert Fırat, Emre Karayel, Timur Acar, Onur Ünsal

Gösterim tarihi: 22 Kasım

 

Ayas

 

Sinema sezonu sonbaharı bir çocuk kahramanla karşılıyor! Türkiye’nin ilk çizgi sinema filmi, bir çocuk kahramanla seyirciyle buluşacak. Pepee’nin yaratıcısı Düşyeri, BKM Film ile birlikte Ayas’ı 22 Kasım’da çocuklarla tanıştırmaya hazır! 6 yaşındaki Ayas’ın hayatından bir bölümü yansıtan sinema filmi 75 kişilik bir ekibin 3 yıllık emeği ile ortaya çıktı.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Mustafa Tuğrul Tiryaki, H. Emre Konyalı

Senarist: Ayşe Şule Bilgiç

Seslendirenler: Ayşe Şule Bilgiç, Oktay Gürsoy, Yağız Alp Şimşek, Ege Sezer, Ömer Faruk Biçer

Gösterim tarihi: 22 Kasım

 

006 Kaçış

 

Komedi ve aksiyon türündeki film, iki kuzenin başına gelen talihsizlik dolu macerayı konu ediniyor. Kaan ve Fikret üniversiteden mezun olduktan sonra, iş bulma amacıyla Ankara’dan İstanbul’a giderler. Ancak burada şansları yaver gitmez ve paraları da bittiğinde Ankara’ya geri dönme kararı alırlar. Otostop çekerek başladıkları bu yolculuk, bir mafya liderinin sevgilisi olan Sanem’le birlikte bir arabaya binmeleriyle birlikte kontrolden çıkar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Ferhat Alpözen

Senarist: Furat Emir

Seslendirenler: Ferhat Alpözen, Furat Emir, Serdar Tuğrul, Zelal Gündüz, Ümit Taşkın

Gösterim tarihi: 22 Kasım

 

Açlık Oyunları 2: Ateşi Yakalamak

 

Katniss Everdeen’in Peeta Mellark ile birlikte 74. Geleneksel Açlık Oyunları’nı kazanmalarıyla birlikte güvenli bir şekilde eve dönmeleriyle başlıyor. Kazanmak, geriye dönüp ailelerini ve yakın arkadaşlarını bırakmaları ve Zafer Turu’nu gerçekleştirmeleri anlamına geliyor. Katniss’in bir isyanın patlamak üzere olduğunu hissetmesinin yanısıra; Capitol, Başkan Snow 75. Geleneksel Açlık Oyunları’nı hazırlarken halen kontrolü elde tutuyor fakat bu oyun, Panem’i sonsuza dek değiştirecek.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Hunger Games: Catching Fire

Yönetmen: Francis Lawrence

Senarist: Simon Beaufoy, Michael Arndt

Oyuncular: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Elizabeth Banks, Liam Hemsworth, Woody Harrelson

Gösterim tarihi: 22 Kasım

 

 

Danışman

 

Counselor, üst seviyede saygı duyulan ve nişanlısı Laura ile huzurlu bir hayat süren başarılı bir avukattır. İtibarının sarsıldığı günler ise ekonomik sıkıntılarla boğuştuğu ve daha fazla paraya ihtiyaç duyduğu sırada başlar. Counselor, adaletin iki yanında da yer alacağı bir hamle yapar ve kendini milyonlarca doların havada uçuştuğu uyuşturucu ticareti ağı içerisinde bulur.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Counselor

Yönetmen: Ridley Scott

Senarist: Cormac Mccarthy

Oyuncular: Michael Fassbender, Javier Bardem, Brad Pitt, Penelope Cruz

Gösterim tarihi: 29 Kasım

 

Tamam mıyız?

 

Temmuz, kendi hayatını yaşamak için baba evinden ayrılır. Sevgilisi tarafından terk edildiğinde işini de kaybetmiştir. Hayatı ile yüzleşen Temmuz, yaşama küser. İhsan ise, bedensel dezavantajı sebebiyle, hayatını annesine bağlı yaşamak zorunda genç bir adamdır. Temmuz ve İhsan hayatları dibe vurduğu bir anda karşılaşır, bu buluşma Temmuz’u hiç tanımadığı bir ailenin içine sokacaktır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Çağan Irmak

Senarist: Çağan Irmak

Oyuncular: Deniz Celiloğlu, Aras Bulut İynemli, Sumru Yavrucuk, Zuhal Gencer Erkaya

Gösterim tarihi: 29 Kasım

 

Bir Vampir Hikayesi

 

İki gizemli kadın deniz kenarındaki bir yere sığınırlar. Clara ıssız konukevi Byzantium’da barınmalarını sağlayan yalnız Noel ile tanışır. Eleanor ise Frank’le arkadaş olur ve ona ölümcül sırlarından bahseder. İki kadın aslında 200 yıl önce doğmuştur ve insan kanıyla beslenmektedir. Sırları yayılmaya başladıkça, geçmişleri onları yakalar ve ölümcül sonuçlar doğurur.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Byzantium

Yönetmen: Neil Jordan

Senarist: Moira Buffini

Oyuncular: Gemma Arterton, Saoirse Ronan, Jonny Lee Miller, Sam Riley, Tom Hollander

Gösterim tarihi: 29 Kasım

 

Niko 2: Little Brother, Big Trouble

 

Ren geyiği Niko, ortadan kaybolan küçük erkek kardeşini aramaya başlar. Fakat macera ile dolu bu yolculuğa yalnız çıkması mümkün değildir. Bu yüzden arkadaşlarından yardım alır. Kardeşini kurtarmak için çıktığı bu soluksuz serüvende Niko dostluğun ve aile değerlerinin de önemini anlayacaktır…

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Kari Juusonen, Jørgen Lerdam

Senarist: Moira Buffini

Seslendirenler: Elina Knihtilä, Kari Hietalahti, Jaakko Saariluoma, Aarre Karén, Juha Veijonen

Gösterim tarihi: 29 Kasım

 

Ruhlar Bölgesi Bölüm 2

 

Lambert ailesi, çocuklarını esir alan şeytan ve ruhlardan kurtulmayı başardıktan sonra çareyi bulundukları yeri terk edip, oğulları Dalton’ı büyükannesi Lorraine’in yanına götürmekte bulurlar. Böylece hepsi güvende olacak ve yeni bir sayfa açacaklardır. Ancak yakalarına yapışan lanet burada da peşlerini bırakmaya niyetli değildir. Bu kez baba Josh’a musallat olan kötü ruhları yetenekleri sayesinde önceden hisseden küçük Dalton, elinden geleni yapar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Insidious: Chapter 2

Yönetmen: James Wan

Senarist: Leigh Whannell

Oyuncular: Patrick Wilson, Rose Byrne, Lin Shaye, Barbara Hershey, Ty Simpkins

Gösterim tarihi: 29 Kasım

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.