1. I. P. D. Ölümsüz Polisler

Jeff Bridges ve Ryan Reynolds, doğaüstü aksiyon-macera filmi R. I. P. D. Ölümsüz Polisler’de dünyamızı, diğer tarafa gitmeyi reddeden, giderek daha zararlı hale gelen bir dizi yaratıktan kurtarmak üzere öteki dünya işleriyle uğraşan Rest In Peace Department tarafından gönderilen iki zombie polisi canlandırıyor.

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: R. I. P. D.

Yönetmen: Robert Schwentke

Senaryo: Matt Manfredi

Oyuncular: Jeff Bridges, Ryan Reynolds, Mary Louise Parker, Kevin Bacon

Gösterim tarihi: 06 Eylül

Şimdiki Zaman

Film, gelecek, kader ve dostluk temalarını sorguluyor. İşsiz ve bütün bağları kopmuş olan Mina’nın yeni bir hayata ihtiyacı vardır ama nasıl yapacaktır? Umudu kaçmak, Amerika’ya gidip yeni bir hayata başlamaktır. Para biriktirmek için bir kafede kahve falı bakmaya başlar. Fal bakar para kazanır, fal bakar dertlerini paylaşır. Ancak kendi falında gerçekten de yeni bir hayat var mıdır?

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Belmin Söylemez

Senaryo: Belmin Söylemez

Oyuncular: Sanem Öge, Şenay Aydın, Ozan Bilen

Gösterim tarihi: 06 Eylül

 

Bir Hayalimiz Vardı

 

İki yakın arkadaş olan Ginger ve Rosa, Soğuk Savaş ve cinsel devrimin etkilerinin hüküm sürdüğü 1960’lı yılların Londra’sında yaşamaktadır. İki genç kız aleni bir şekilde ailelerine baş kaldırmakta; başka türlü, heyecanlı bir hayata ulaşmanın hayallerini kurmaktadırlar. Daha da önemlisi hiçbir zaman, küçümsedikleri ve acıdıkları anneleri gibi olmamaya kararlıdırlar. Ginger zamanla politik eylemlerde daha büyük bir tutkuyla yer almaya ve gece gündüz dönemin sorunları üzerine kafa yormaya başlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Ginger & Rosa

Yönetmen: Sally Potter

Senaryo: Sally Potter

Oyuncular: Elle Fanning, Christina Hendricks, Timothy Spall, Alessandro Nivola, Annette Bening

Gösterim tarihi: 06 Eylül

 

Karayel Poyraz

 

İstanbul’dan Karadeniz Bölgesi’ne gelen farklı ideolojideki gençlerin yaşamını konu alıyor.Üniversite yıllarında kurulmuş bir müzik grubundaki kardeş kadar yakın arkadaşların bir süre sonra ‘ideal müzik mi?’, ‘piyasa müziği mi’ derken yaşadıkları fikir ayrılığı nedeniyle dağılmaları ve sonrasında da çok yakın dostlarının ölüm savaşı vermek zorunda kalmasıyla birleşmelerini anlatılıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Levent İnanır

Senaryo: Levent İnanır

Oyuncular: Yüksel Arıcı, Numan Çakır, Hikmet Karagöz, Yıldırım Beyazıt, Soner Arıca

Gösterim tarihi: 06 Eylül

 

El Ele

 

Şehre yeni gelen genç bir adam, Paris Operası’nın yönetmenine aşık olur ve ardından dans çerçevesinde gelişen bir aşk hikayesi başlar. Valérie Donzelli’nin yazıp yönettiği filmin başrollerini Valérie Lemercier, Jérémie Elkaïm ve Béatrice De Staël paylaşıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Main dans la main

Yönetmen: Valérie Donzelli

Senaryo: Valérie Donzelli

Oyuncular: Valérie Lemercier, Jérémie Elkaïm, Béatrice De Staël

Gösterim tarihi: 06 Eylül

 

 

Bu Nasıl Aile

 

Davidk, uyuşturucu satıcısıdır. Zulasını kaptırınca Brad’e borçlanır. Durumunu düzeltmek için Brad’in mallarını Meksika’dan getirmelidir. Rose, Kenny ve Casey’yi kendiyle birlikte hareket etmeye ikna eder. Sahte bir eş, iki çocuk ve David’den oluşan “Miller ailesi” Dört Temmuz hafta sonu için güney sınırına doğru yola çıkarlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: We’re the Millers

Yönetmen: Rawson Marshall Thurber

Senaryo: Steve Faber

Oyuncular: Jennifer Aniston, Jason Sudekis, Emma Roberts, Nick Offerman

Gösterim tarihi: 13 Eylül

 

 

Şeytan-ı Racim

 

İstanbul’da Üniversitede okuyan iki ev arkadaşı Emrah ve Salih’in hayatları Salih’in Havas ilmine duyduğu merakla sonsuza kadar değişir. Cin’ler âleminin ürkütücü varlıklarını kendi emri altına alarak isteklerini gerçekleştirmeleri için kullanmak isteyen Salih ve hiçbir şeyin farkında olmayan Emrah kendini bir anda bu korkunç döngünün içinde bulurlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Arkın Aktaç

Senaryo: Arkın Aktaç

Oyuncular: Uğur Güneş, Ertunç Uygun, Mehmet Çevik, Ayşe Tunaboylu

Gösterim tarihi: 13 Eylül

 

Arınma Gecesi

 

Her yıl bir gece, sonuçlarına katlanmadan her türlü suçu işleyebilseydiniz ne yapardınız? Bir ailenin tek bir gecede yaşadıklarını ele alan spekülatif gerilim türündeki Arınma Gecesi (The Purge) filminde dört kişi, tehlikelerle dolu dış dünyan evlerine zorla girdiğinde ne kadar ileri gidecekleri konusunda sınanacaktır. Suçun kol gezdiği ve hapishanelerin dolup taştığı Amerika’da hükümet, her yıl cinayet de dahil her türlü suç eyleminin yasal olmasına 12 saatliğine izin vermektedir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Purge

Yönetmen: James DeMonaco

Senaryo: James DeMonaco

Oyuncular: Lena Headey, Ethan Hawke, Rhys Wakefield, Adelaide Kane, Tony Oller

Gösterim tarihi: 13 Eylül

 

Pırıltılı Hayatlar

 

Gerçek olaylardan esinlenerek, bir grup şöhret meraklısı genç, interneti kullanarak ünlü kişilerin izini sürerler. Amaçları da bu kişilerin evlerini soymaktır. Utangaç ve beceriksiz Zack, okul arkadaşları tarafından kabul görmek ister. İlk bakışta hoş görünen ama aslında hain biri olan Natalie ile yakınlaşır. Birlikte zengin ve ünlülerin dolabından alışveriş yapmaya başladıklarında Zack için istediği popülerite gelir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Bling Ring

Yönetmen: Sofia Coppola

Senaryo: Sofia Coppola

Oyuncular: Emma Watson, Leslie Mann, Nina Siemaszko, Erin Daniels, Gavin Rossdale

Gösterim tarihi: 13 Eylül

 

Turbo

Dünyanın en hızlı salyangozu olma gibi mümkün olmayan bir hayali olan sıradan bir bahçe salyangozunun başına bir kaza gelir. Bu kaza sonucu hareketlerinin değiştiğini fark etmeye başlar. Hızı artan salyangoz Turbo (Ryan Reynolds) hayallerini gerçekleştirmek için yola koyulur.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: David Soren

Senaryo: Darren Lemke

Seslendirenler: Samuel L. Jackson, Michelle Rodriguez, Ryan Reynolds, Paul Giamatti, Ken Jeong

Gösterim tarihi: 13 Eylül

 

11.6

 

Toni Musulin yaklaşık on yıldır düzenli olarak bir işte çalışmakta ve tam anlamıyla örnek bir çalışan profilini karşılamaktadır. İşe her daim vaktinde gelir, izne çıkmaz ve asla herhangi bir kavgaya karıştığı görülmemiştir. Bir arkadaşının hayatını kaybetmesi sonrasında üstlerinden cenazeye katılmak için izin ister, ancak bu isteği reddedilir. Bu olay ise hikayenin sonu değil başlangıcı niteliğindedir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Philippe Godeau

Senaryo: Philippe Godeau

Seslendirenler: François Cluzet, Johan Libéreau, Juana Acosta, Bouli Lanners, Stéphan Wojtowicz

Gösterim tarihi: 13 Eylül

 

Samsara

 

Samsara, Baraka’nın yönetmeni Ron Fricke’nin yirmi yıl sonra çektiği ilk film. Kelime olarak ‘samsara’ Sanskritçeden bire bir çevrildiğinde doğanın sonsuz döngüsü anlamına geliyor. Film de doğum, ölüm, yaşam ve reenkarnasyonu konu ediniyor. Beş yılı aşkın bir sürede, yirmi beş ülkede çekilen Samsara, insanlığın kutsal saydığı topraklardan, endüstrileşmenin en yoğun yaşandığı alanlara kadar geniş bir coğrafyayı kapsıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Ron Fricke

Senaryo: Ron Fricke

Gösterim tarihi: 13 Eylül

 

Möbius

 

Rus istihbarat servisinde çalışan Grégory Lyubov, özel bir görev için Monako’ya gönderilir. Grégory, Monako’da çalışmakta olan güçlü bir işadamının yakınen takip edilmesi işinde kilit bir rol oynamaktır. Bu görevin bir parçası olarak, Monako’daki özel bir Rus bankasında çalışmakta olan Alice isimli yetenekli bir finans uzmanı da gizlice görevlendirilir. Ruslar için çalışmakta olan Alice bir Amerikan vatandaşıdır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Eric Rochant

Senaryo: Eric Rochant

Seslendirenler: Tim Roth, Cécile De France, Jean Dujardin, Émilie Dequenne, Branka Katic

Gösterim tarihi: 13 Eylül

 

Zafere Hücum

 

1976 yılında gerçekleşen Alman Grand Prix Yarışı’nda Niki Lauda’nın kullandığı Ferrari ikinci round’un sonunda yaşadığı trajik kaza nedeniyle yarış dışı kalır ve birincilik ezeli rakibi James Hunt’a gider. Bu kaza sonrasında Lauda çok ağır yaralanır fakat olağan hırsı ve öfkesiyle pistlere geri döner. İki yarışçı arasında italyan Grand Prix’i ile başlayan mücadele diğer yarışlarda devam eder.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Rush

Yönetmen: Ron Howard

Senaryo: Peter Morgan

Oyuncular: Chris Hemsworth, Daniel Brühl, Olivia Wilde, Natalie Dormer

Gösterim tarihi: 20 Eylül

 

Vampir Kız Kardeşler

 

Bindburg kasabasının yeni misafirleri vardır. Bir minibüs kapısı açılır ve içinden 4 kişilik bir aile çıkar. Anne, baba ve iki kızkardeşten oluşan bu ailenin büyük bir sırrı vardır. Anne dışında diğer üçünün görünümü solgun, giyimleri ise gariptir. Aile yeni yaşamlarına kasabada devam etmeyi plânlamaktadır. Büyük sır ise anne hariç, diğerlerinin vampir oluşudur.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Vampire Sisters

Yönetmen: Wolfgang Groos

Senaryo: Ursula Gruber

Oyuncular: Marta Martin, Laura Antonia Roge, Christiane Paul, Stipe Erceg

Gösterim tarihi: 20 Eylül

 

Meryem

 

Güzelliği ile tüm kasabanın ilgisini çeken Meryem’e, oğulları İstanbul’da çalışan bir aile talip olmuş ve 10 gün içerisinde düğün yapılmıştır. Meryem’in kocası Mustafa, düğünden bir kaç gün önce gelmiş ve 6 gün evli kaldıktan sonra “Bir düzen kurar, seni de İstanbul’a alırım” diyerek İstanbul’a dönmüştür. Meryem’in gelin olmasının nedeni iyi hizmet etmesi içindir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Atalay Taşdiken

Senaryo: Atalay Taşdiken

Oyuncular: Zeynep Çamcı, İsmail Hacıoğlu, Mustafa Uzunyılmaz, Zerrin Sümer

Gösterim tarihi: 20 Eylül

 

Menekşe’den Önce

 

Film, Sivas katliamının yaşandığı 02 Temmuz tarihinde olanları Menekşe’nin gözünden aktarıyor. Film, gerçekleri izleyiciye aktararak kamuoyunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor. 02 Temmuz 1993’te, Sivas’ta Alevilere karşı gerçekleştirilen katliamda, oğlu ve kızı Menekşe’yi kaybeden Hüsne Kaya, yine aynı adı verdiği bir evlât dünyaya getirdi. Menekşe, aynı yaşa geldiğinde, hiç tanımadığı kardeşlerini tanımak istedi.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Soner Yalçın

Senaryo: Soner Yalçın

Gösterim tarihi: 20 Eylül

 

Diana

 

Akademi ödüllü güzel oyuncu Naomi Watts’ın canlandırdığı Prenses Diana rolü, içinde çok naif ve tutkulu bir kadını barındıran bir aşkın hikâyesi. Naveen Andrews (The English Patent) Naomi Watts’a Dr. Hasnat Khan rolünü canlandırarak eşlik ediyor. Oliver Hirschbiegel’in yönetmen koltuğuna oturduğu Diana’da gerçek aşkın bir kadının her kim olursa olsun, hayatını nasıl değiştirebileceği tüm duygusallığıyla işleniyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Oliver Hirschbiegel

Senaryo: Stephen Jeffreys

Oyuncular: Naomi Watts, Naveen Andrews, Cas Anvar, Juliet Stevenson, Geraldine James

Gösterim tarihi: 20 Eylül

 

Alex Cross

 

Psikoloji eğitimi almış cinayet masası detektifi Dr. Alex Cross, bir yakının öldürülmesi üzerine bir katilin peşine düşer ve Picasso olarak anılan bu suçlunun ilk cinayeti olmadığını öğrenir. Kedi fre oyununa dönen kovalamacada, işler kişisel boyut alınca Cross kendi ahlaki ve psikolojik sınırlarını da zorlayacaktır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Rob Cohen

Senaryo: Marc Moss

Oyuncular: Tyler Perry, Edward Burns, Matthew Fox, Carmen Ejogo, Cicely Tyson

Gösterim tarihi: 20 Eylül

 

Ölümün Alfabesi

 

The ABC’s OF DEATH dünyanın en yetenekli onlarca ismi tarafından yönetilen bölümlerden oluşan önemli bir antoloji filmidir. Çocukları eğitici ABC tarzı kitaplardan esinlenilerek hazırlanmış bu film her biri farklı bir yönetmen tarafından çekilmiş 26 farklı bölümden oluşuyor. Yönetmenlere ölüm hakkında bir hikaye yaratmak için istedikleri kelimeyi seçme hakkı verilmiş.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Abcs Of Death

Yönetmen: Ti West +

Senaryo: Ti West +

Oyuncular: Hiroko Yashiki, Dallas Malloy, Erik Aude, Darenzia, Chems Dahmani

Gösterim tarihi: 20 Eylül

 

Neva

 

Ilgın ve Neva 25 yaşına kadar başka kimseyle birliktelik yaşamamıştır. Günümüz için kulağa sıra dışı gelse de yaşanmış, gerçek bir hikayeden uyarlanan bu hikaye başladığı kadar mutlulukla devam edecek midir? İki genç aşığın tutkulu serüvenini anlatan filmin başrollerini Şükrü Özyıldız ve Başak Parlak paylaşıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Birkan Uz, Can Arca

Senaryo: Ilgın Olut

Oyuncular: Şükrü Özyıldız, Başak Parlak

Gösterim tarihi: 20 Eylül

 

Karnaval

 

30’lu yaşlardaki Alis babasıyla yaşadığı sorunlar nedeniyle evden kovulur ve arabada yaşamaya başlar. Bu süreçte tek derdi hayatını sürdürebileceği düzenli bir işe girebilmektir. Tam da bu sırada halı yıkama makinesi pazarlamacısı olma şansını elde eder. Sonrasında tesadüf eseri karşılaştığı Demet ile arasında gelişenler sayesinde hayallerini gerçekleştirme fırsatını yakalarlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Can Kılcıoğlu

Senaryo: Can Kılcıoğlu

Oyuncular: Serdar Orçin, Tülin Özen, İpek Bilgin, Sait Genay

Gösterim tarihi: 27 Eylül

 

Aşkın Yolu

 

Thom işsiz ve beş parasız kaldıktan sonra kirasını bile ödemeyecek duruma gelir ve kısa süreli çözüm olarak illegal yollardan taksicilik yapmaya başlar. Başarılı ve hali vakti yerinde bir iş kadını olan Claire ile tanışması da bu sayede gelişir. Sorunlu bir evlilik dönemini atlatmaya çalışan Claire, babasının hastaneye kaldırıldığı haberini aldıktan sonra kendisini Thom’un taksisinde bulur.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Take Me Home

Yönetmen: Sam Jaeger

Senaryo: Sam Jaeger

Oyuncular: Sam Jaeger, Bree Turner, Victor Garber, Cristine Rose, Michelle Krusiec

Gösterim tarihi: 27 Eylül

 

Benimle Oynar mısın?

 

Talihsiz bir olay sonrasında ceza alarak hapishaneye gönderilen Sibel, sekiz yıllık mahkumiyetin ardından özgürlüğüne kavuşur. İlk işi ise bu süreçte yetimhanede barınan kızı Rüya’ya tekrar kavuşmaktadır. Kızını yanına alıp doğduğu günden bu yana yaşadığı Beşiktaş semtinden taşınacak olan Sibel, Antalya’ya taşınmayı planlamaktadır. Ne var ki Rüya’nın bu güzel semti bırakmaya niyeti yoktur.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Aydın Bulut

Senaryo: Eyşan Özhim

Oyuncular: Ertan Saban, Arif Erkin, Eyşan Özhim, Necip Memili

Gösterim tarihi: 27 Eylül

 

Katliam Gecesi

 

Son yılların en zekice ve en korkunç filmlerinden biri, bu film ev istilası filmlerini yeniden aratıyor. Katillerden oluşan maskeli bir çete Davison ailesinin bir toplantılarını basarlar. Kaçacak yeri olmayan kurbanlar tuzağa düşürülmüştür. Ailenin istenmeyen misafiri hepsinden daha yetenekli bir katil olduğunu kanıtlayıncaya kadar… Filmin yönetmenliğini Adam Wingard yapmış. Baş rollerde Sharni Vinson, Joe Swanberg ve AJ Bowen var.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: You’re Next

Yönetmen: Adam Wingard

Senaryo: Simon Barrett

Oyuncular: Sharni Vinson, Barbara Crampton, Wendy Glenn, Margaret Laney, Ti West

Gösterim tarihi: 27 Eylül

 

3 Kadın 3 Kader

 

13, 15 ve 17 yaşlarında üç genç kızın, başkaları tarafından yazılan kaderlerine nasıl mahkum bırakıldığı, hayatlarının baharında yaşadıkları dramın anlatıldığı “Üç kadın, Üç kader”‘de ülkemizde hiç de yabancı olmadığımız, gazetelerde ve televizyonlarda sık sık karşılaştığımız olaylar anlatılmakta.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Ahmet Faik Akıncı

Senaryo: Ahmet Faik Akıncı

Oyuncular: Emrullah Biltaş, Turgay Tanülkü, Öznur Kula, Açelya Elmas, Nursel Köse, Ali Yaylı, Arzu Oş

Gösterim tarihi: 27 Eylül

 

Blue Jasmine

 

New York’lu çekici ve göz alıcı bir ev kadını, son derece gösterişli bir yaşam sürmektedir. Ancak parasını bu denli cömertçe harcaması nedeniyle büyük bir mali krizin içine sürüklenir ve iflas etmenin eşiğine gelir. Tek çıkış yolu ise San Francisco’da tanıştığı ve kendisine finansal anlamda yardım edeceğini düşündüğü adamı bulmak için San Francisco’ya gitmektir…

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Woody Allen

Senaryo: Woody Allen

Oyuncular: Cate Blanchett, Alec Baldwin, Peter Sarsgaard, Charlie Tahan, Sally Hawkins

Gösterim tarihi: 27 Eylül

 

Öyle Sevdim ki Seni

 

Öyle Sevdim ki Seni, kırık bir aşk öyküsünü anlatıyor. 1906 yılında taş ustası olarak Santa’dan Yalta’ya giden Mustafa Usta’nın torunu Olga, Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla işsiz kalır ve Trabzon’a çalışmaya gelir. Olga, herkesin Nataşa olarak algılandığı bir dönemde Cemal’in karşısına çıkar. Göç, parçalanan aileler ve önyargılar filmin konusunu oluşturuyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Orhan Tekeoğlu

Senaryo: Orhan Tekeoğlu

Oyuncular: Oktay Gürsoy, Alma Terzic, Duygu Yıldız, Tevfik Erman

Gösterim tarihi: 27 Eylül

 

Malavita: Belalı Tanık

 

Manzoni ailesinin kökenleri, aslında kötü şöhretli bir mafya geleneğine dayanmaktadır. Fransa’nın Normandy bölgesine, tanık koruma programı çerçevesinde yerleştirilen Manzoniler, Black soyadını alırlar ama yeni çevrelerine alışmakta “biraz” zorluk çekerler. Anne Maggie kasabanın merkezini talan ederken, kardeş Blake’ler okulda gizlice terör estirirler; Fred Blake adını alan Giovanni Manzoni ise her şeyi kontrol altında tutmaya çalışırken elinde ‘kazalar’ çıkar!

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Family

Yönetmen: Luc Besson

Senaryo: Luc Besson

Oyuncular: Robert De Niro, Michelle Pfeiffer, Tommy Lee Jones, Dianna Agron, David Belle

Gösterim tarihi: 27 Eylül

 

Büyük Kumar

 

Justin Timberlake, okulu için kullanması gereken tüm parasını, online poker oynanan yasadışı bir kumar sitesinde oynadığı oyunlar için harcar. Her şey yolunda giderken yaptığı bir hata, borç batağına sürüklenmesine ve belalı site yöneticisine borçlanmasına neden olur.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Runner Runner

Yönetmen: Brad Furman

Senaryo: Brian Koppelman

Oyuncular: Ben Affleck, Justin Timberlake, Gemma Arterton, Anthony Mackie, Dayo Okeniyi

Gösterim tarihi: 27 Eylül

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.