1970 Teksas doğumlu oyuncu Ethan Green Hawke aynı zamanda senarist ve yönetmen kimliğiyle de biliniyor. New York Üniversitesi’nde okuyan Hawke’i ünlü yapan lise yıllarında rol aldığı Dead Poets Society / Ölü Ozanlar Derneği filmindeki Todd Anderson rolüydü.

1995 yılında 9 yıl aralıklarla çekilecek olan ve herkesin çok seveceği Gün Doğmadan Önce filminde Jesse rolüyle rol aldı, hemen arkasından gelen Gattaca’da kimliğini değiştiren bir adam olarak karşımıza çıktı. 1998 yılında çekilen Büyük Umutlar’ın modern versiyonunda çocukluk aşkına ulaşmak için çabalayan bir adamın dramı anlatılıyor, Hawke Finnegen Bell olarak karşımıza çıkıyor.

2003 yılında karşımıza gelen Tape / Kaset filminde üç kişinin ruh hali sürekli değişen konuşmaları Vince tarafından kayda alınıyor ve gerçeklik bir anlamda boyut değiştiriyor. Hayatın Benim de ise Angelina Jolie’nin karşısında azılı bir katili canlandırıyor. 2004 yılında Gün Doğmadan Önce filminin devamı niteliğindeki Gün Batarken de rol aldı, dokuz yıl sonra bir araya gelen, birbirlerine hisleri olan iki kişiyi canlandırıyorlar ve yine birkaç saatleri var! Sonra sırasıyla Seni Seviyorum New York, Chalsea’de Rock, Vampir İmparatorluğu, Gizemli Kadın, Madonna Ağlıyor, Lanet ve en son da Geceyarısından Önce’de rol aldı. Biz onu bu ay The Purge / Arınma Gecesi filminde izleyeceğiz. James Sandin rolüyle farklı bir korku filminin içinde yer alıyor. Bu yıl ayrıca Getaway filminde bekliyoruz kendisini, karısı kaçırılan bir adamı canlandıracak…

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.