Manyak

Utangaç ve içine kapanık Frank, bir cansız manken dükkânının sahibidir. Karşı koyamadığı cinayet işleme isteğini içinde tutmaya çalışmaktadır. Sergisi için yardım istemeye gelen genç sanatçı Anna ile tanıştığı gün hayatı değişir. Dostlukları geliştikçe Frank, Anna’yı takıntı haline getirir ve öldürme açlığı tamamen kontrolden çıkar.

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Maniac

Yönetmen: Franck Khalfoun

Senaryo: Alexandre Aja

Oyuncular: Elijah Wood, Nora Arnezeder, Jan Broberg, Genevieve Alexandra

Gösterim tarihi: 19 Temmuz

 

Gönlümü Çaldın

 

Çok iyi iki arkadaş olan Josh ve Molly, Josh’un ölmek üzere olan babasını mutlu edebilmek için nişanlı numarası yapmak için anlaşırlar. Olayların sonrasında birbirlerine karşı hisler beslemeye başlarlar. İkisi de ciddi kararlar almak zorundadır. Ya bu oyuna son verecekler yada birlikte Chicago’da yeni bir hayat kuracaklardır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: One Small Hitch

Yönetmen: John Burgess

Senaryo: Dode B. Levenson

Oyuncular: Robert Belushi, Rebecca Spence, Ron Dean, Heidi Johanningmeier

Gösterim tarihi: 19 Temmuz

 

Geceyarısından Önce

 

Jesse ve Celine’nin aşk hikâyesi kaldığı yerden 9 yıl aradan sonra tekrar izleyici karşısında. Çiftin iki kızı vardır ve Paris’te yaşamaktadırlar. Değişmeyen tek şey ise birbirlerine duydukları naif aşktır. Yunanistan’da geçirdikleri bir tatil günü, geçmişlerini muhakeme edip ilişkilerini masaya yatırdıkları, beklenmedik gelişmelerle dolu bir güne dönüşecektir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Before Midnight

Yönetmen: Richard Linklater

Senaryo: Richard Linklater

Oyuncular: Ethan Hawke, Julie Delpy, Jennifer Prior, Charlotte Prior

Gösterim tarihi: 19 Temmuz

 

Pasifik Savaşı

 

Denizden Kaiju adı verilen yaratıklar yükselmeye başlayınca büyük bir savaş başlar, özel bir silâh üretilir. Jaeger adı verilen büyük robotlar beyin gücüyle yönetilir ama onlar bile Kaijuların yanında savunmasız kalırlar. Yenilmenin eşiğindeki insanoğlunun son çaresi eski pilot ve deneyimsiz stajerdir. Birlikte, kıyamete karşı insanlığın son umudu olacaklardır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Pacific Rim

Yönetmen: Guillermo Del Toro

Senaryo: Guillermo Del Toro

Oyuncular: Charlie Hunnam, Idris Elba, Rinko Kikuchi, Charlie Day

Gösterim tarihi: 19 Temmuz

 

Ceset

 

İş kadını Mayka’nın cesedi morgdan kaybolur. Hayatta her şeyi düzenli ve planlı olan bu kadının ölümünün arkasındaki sır perdesi henüz aralanamamışken, bir de cesedinin ortadan kaybolması olayı daha da karmaşık hale getirir. Dava ile ilgilenmesi için dedektif Jaime Pena görevlendirilir. Jaime de eşini kaybetmiştir ve bu travmanın izlerini henüz tam olarak atlatamamıştır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: El Cuerpo

Yönetmen: Oriol Paulo

Senaryo: Oriol Paulo

Oyuncular: José Coronado, Hugo Silva, Belén Rueda, Aura Garrido, Nausicaa Bonnín

Gösterim tarihi: 19 Temmuz

 

Süper İncir

 

İntihar etmeden önce öldürdüğü aşkı Euterpe ve kendi cesedini mumyalatan Seikilos, 2 bin yıl sonra bir çobanın yanlışlıkla mezarını açması sonucu gözlerini bir Ege köyünde açar. Sevgilisi Euterpe’yi mezarında bulamayınca onu aramaya koyulan Seikilos, efe dedesinin kahramanlık hikâyelerinin etkisi altında kalan Mustafa adlı genç ile köyün kızlarından Hatice için mücadeleye girişir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Kerem Sarı

Senaryo: Kerem Sarı

Oyuncular: Hasan Aşıcı, Volkan Baş, Coşkun Kemer, Gülnihal Demir

Gösterim tarihi: 26 Temmuz

 

Sen Gitmeden Önce

 

David Chase’in bu ilk yönetmenlik denemesi 1964 yılında New Jersey’de geçiyor. Filmde yetenekli bir şarkıcı ve söz yazarının öncülüğünde kendi rock gruplarını kurmak isteyen bir grup arkadaşın hikayesi anlatılıyor. Film dönemin birbiriyle çelişen akımlarını ve ideolojilerini mükemmel bir şekilde yansıtıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Not Fade Away

Yönetmen: David Chase

Senaryo: David Chase

Oyuncular: James Gandolfini, Jack Huston, Samantha Ryan, Brad Garrett, Bella Heathcote

Gösterim tarihi: 26 Temmuz

 

The Wolverine

 

Çok beğenilen çizgi roman serisinden uyarlanan The Wolverinede, aykırı bir tip olan, ezeli savaşçı Logan’ı Japonya’da buluruz. Burada samuray çeliği, adamantium alaşımlı pençe ile birleşecek ve Logan, kendisini ömür boyu değiştirecek efsanevi bir dövüşte geçmişinden gelen gizemli bir kişi ile karşı karşıya gelecektir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: James Mangold

Senaryo: Mark Bomback

Oyuncular: Hugh Jackman, Brian Tee, Will Yun Lee, Hiroyuki Sanada

Gösterim tarihi: 26 Temmuz

 

Zoraki Misafir

 

Jun gizemli bir şekilde Arjantin’e gelir. Kaybolmuş ve tek kelime İspanyolca konuşamayan bir şekilde, kelimenin tam anlamıyla Roberto’nun üzerine düşer. Manyak bir hırdavatçı ve titiz bir bekar olan Roberto kendine rağmen onu karşılar. Roberto’nun hayatına giren bu değişiklikle birlikte, o çok programlı hayatı yavaş yavaş değişmeye başlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Un cuento chino

Yönetmen: Sebastián Borensztein

Senaryo: Sebastián Borensztein

Oyuncular: Ricardo Darín, Ignacio Huang, Enric Cambray, Iván Romanelli, Julia Castelló Agulló

Gösterim tarihi: 26 Temmuz

 

Şirinler 2

 

Kötü büyücü Gargamel, Şirinler benzeri karakterler yaratır. Onlara Haylazlar ismini vererek, sayelerinde çok güçlü ve büyülü Şirin özü elde edebilmeyi düşünmektedir. Gargamel, istediği Şirin özünü gerçek bir Şirin’den alabilecektir. Sadece Şirine’nin bildiği gizli sözler sayesinde Haylazlar’ın gerçek Şirinler’e dönüşebileceklerini öğrenince Şirine’yi kaçırır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Smurfs 2

Yönetmen: Raja Gosnell

Senaryo: J. David Stem

Oyuncular: Neil Patrick Harris, Brendan Gleeson, Jayma Mays, Sofia Vergara

Gösterim tarihi: 1 Ağustos

 

Dabbe: Cin Çarpması

 

Psikiyatrist Ebru Karaduman ve Cinci Faruk Akat olarak bilinen Cin Çıkarma uzmanının aynı anda ilgilendikleri cin çarpılma vakasının ana kahramanı Kübra Duran isimli genç bir kızdır. Korkunç ve lânetli bir geçmişe sahip olan Kıbledere köylüsü Kübra, aynı zamanda Ebru’nun çocukluk arkadaşıdır. Kübra, kına gecesinde aniden cinlerin saldırısına uğramıştır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Hasan Karacadağ

Senaryo: Hasan Karacadağ

Oyuncular: Irmak Örnek, A. Murat Özgen, Cansu Kurgun, Sultan Köroğlu Kılıç

Gösterim tarihi: 2 Ağustos

 

Sanal Hayatlar

 

Rich Boyd, elinden cep telefonunu düşürmeyen bir avukattır. Eşini kaybetmiş, tek çocuk babası polis, ergenlik dönemindeki oğluyla başa çıkmayan bir babadır. Hırslı bir kadın gazeteci ise keşfettiği bir porno sitede çocuk yaştaki fahişelerin peşine düşmüştür. Gerçeklerden kaçmak için sığındıkları yalan dünyaları, hepsinin tek ortak noktalarıdır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Disconnect

Yönetmen: Henry Alex Rubin

Senaryo: Andrew Stern

Oyuncular: Jason Bateman, Hope Davis, Frank Grillo ile Michael Nyqvist

Gösterim tarihi: 2 Ağustos

 

Red 2

 

Eski CIA ajanı Frank emekli olmuştur. Son görevde birlikte çalıştığı Marvin iddialara göre bu esnada hayatını kaybetmiştir. FBI, yirmi beş yıl önce kullanılan ve o andan itibaren ortadan kaybolan bir nükleer silâhla ilgili bilgi toplamaya çalışmaktadır. Nightshade isimli, bu görevi araştırmaya ikna olan deneyimli ajanlar, tehlikeli teröristler ve özel ajanlarla mücadele edecekleri bir dünya turuna çıkarlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Dean Parisot

Senaryo: Jon Hoeber

Oyuncular: Bruce Willis, John Malkovich, Helen Mirren, Catherine Zeta Jones

Gösterim tarihi: 2 Ağustos

 

2 Guns

 

Birbiriyle rakip iki büronun beraber çalışmaya zorlanan 2 ajanının ittifaklarında büyük bir problem vardır. İki tarafta bir diğerinin gizli görevdeki bir federal ajan olduğunu bilmez. Bu iki ajan birbirine güvenmeden görevlendirildikleri tüm suçluları yakalarlar. Fakat son görevlerinde para çalmakla suçlandıklarında adlarını temize çıkarmak için uğraşacaklardır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Baltasar Kormakur

Senaryo: Blake Masters

Oyuncular: Mark Wahlberg, Denzel Washington, Paula Patton, James Marsden

Gösterim tarihi: 2 Ağustos

 

Zaman Yolcuları

 

Seattle’da çıkan aylık bir derginin 3 çalışanı, gazetede sıra dışı küçük bir ilan görür. “Zaman yolculuğu yapacak eş aranıyor” başlıklı bu ilana şüpheyle yaklaşan gençler, bu çılgın ilandan iyi bir haber çıkacağına inanarak ilan sahibi Kenneth’in peşini düşerler. Sıradan bir süpermarket çalışanı gibi görünen Kenneth, zaman yolculuğunun sırrını çözdüğünü iddia eden bir paranoyaktır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Safety Not Guaranteed

Yönetmen: Colin Trevorrow

Senaryo: Derek Connolly

Oyuncular: Aubrey Plaza, Jake Johnson, Karan Soni, Mary Lynn Rajskub, Tony Doupe

Gösterim tarihi: 2 Ağustos

 

Elysium: Yeni Cennet

 

Yıl 2154, insanlar iki sınıfa ayrılmıştır: Çok varlıklılar Elysium adlı uzay istasyonunda, geriye kalanlarsa yıkılmış dünyada yaşamaktadırlar. Dünyada yaşayanlar gezegenin yoksulluk ortamından kaçmaya çalışırlar. Ancak, Elysium’dakiler dünyadan göçü yasaklayan yasalar doğrultusunda lüks ve konforlu yaşantılarını koruyabilmek için herşeyi yapmaya hazırdırlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Elysium

Yönetmen: Neill Blomkamp

Senaryo: Neill Blomkamp

Oyuncular: Matt Damon, Jodie Foster, Sharlto Copley, Alice Braga

Gösterim tarihi: 9 Ağustos

 

Jurassic Park 3D

 

Çığır açan başyapıt Jurassic Park üç boyutlu olarak yeniden beyazperdeye geliyor. Spielberg, filmi 3 boyutlu hale getirerek yeni nesil sinema izleyicisiyle buluşturuyor ve filmin eski hayranlarına filmdeki dünyayı ilk kez vizyona girdiği yıllarda hayal edilemeyeceği bir biçimde izleme fırsatı sunuyor. Filmin konusu Michael Crichton’un romanına dayanıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Steven Spielberg

Senaryo: Michael Crichton

Oyuncular: Sam Neill, Laura Dern, Jeff Goldblum, Samuel L. Jackson

Gösterim tarihi: 9 Ağustos

 

Bu Aşk Fazla Sürmez

 

Bir partide tanıştıktan sonra kısa sürede evlenen Nat ve Josh’un evliliğinde ‘cicim ayları’ çabuk bitmiş, pembe bulutlar dağılmıştır. Evliliklerinde ilk yıl dolarken iyice gün yüzüne çıkan sorunlar, zaten pek uyumlu olmayan çifti birbirinden uzaklaştırır. Resmin içine bir de Josh’ın eski kız arkadaşı Chloe ve çekici bir iş adamı olan Guy’ın da girmesiyle her şey daha da karmaşık bir hal alır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: I Give it a Year

Yönetmen: Dan Mazer

Senaryo: Dan Mazer

Oyuncular: Rose Byrne, Simon Baker, Jason Flemyng, Minnie Driver, Stephen Merchant

Gösterim tarihi: 9 Ağustos

 

Karanlık Cinayetler

 

Dedektif Jack son iki yılda 8 kadının benzer şekilde ortadan kaybolmasının ardında bir seri katil olduğundan şüphelenmektedir. Ancak ortada tek sağlam bir ipucu bile yoktur. Fakat bir gün Cindy isimli genç bir kız katilin elinden son anda kurtulmayı başarır. Dedektif Jack, Cindy ile görüşüp kanıt toplamaya çalışırken katil Cindy’nin peşindedir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Frozen Ground

Yönetmen: Scott Walker

Senaryo: Scott Walker

Oyuncular: Nicolas Cage, John Cusack, Vanessa Hudgens, Radha Mitchell

Gösterim tarihi: 9 Ağustos

 

Ateşli Aynasızlar

 

FBi ajanı olan Katerina James (Sandra Bullock), Rus gangster çetesini çökertmek için ona yeni bir ortak atanır. Ancak bu ortak Boston polis departmanındaki kaçıklığıyla tanınan Shannon Mullins’dir. Rus çetesini çökertmek için yola çıkacak olan bu iki kafadarın komik maceralarında, başlarına öyle olaylar gelecek ki…

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Heat

Yönetmen: Paul Feig

Senaryo: Katie Dippold

Oyuncular: Sandra Bullock, Kaitlin Olson, Melissa Mccarthy, Thomas F. Wilson, Michael Rapaport

Gösterim tarihi: 9 Ağustos

 

Hayallerin Ötesinde

 

Görme yetisi olmayan Ian, Lizbon’da görme engelli insanlar için özel eğitim veren bir enstitüye eğitmen olarak atanır. Hayat dolu idealist bir insan olan Ian buradaki öğrencilerine günlük olarak alışılmışın dışında eğitimler vermeye başlar. Mesela destek için baston kullanmayı reddeder, seslerin kendilerini yönlendirmesi gerektiğine ve sorunlarının sadece dışarıdaki dünyayı hayal etmekle hallolduğuna inanmaktadır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Imagine

Yönetmen: Andrzej Jakimowski

Senaryo: Andrzej Jakimowski

Oyuncular: Alexandra Maria Lara, David Atrakchi, Edward Hogg, Melchior Derouet, Luís Lucas

Gösterim tarihi: 9 Ağustos

 

Percy Jackson: Canavarlar Denizi

 

Melez Kampı’nın sihirli sınırının güçsüzleşmesi herkesi dehşete düşürür, birisi çok zalim bir planı uygulamaya koymuştur bile. Percy ve melez arkadaşları bu işe el atmazlarsa yarıtanrıların bu güzel sığınağı yok olma tehlikesiyle karşı karşıyadır! Altın postu bulmak için Canavarlar Denizi’ne prenses andromeda ve Clarisse ile uzun ve zorlu bir yolculuk ve büyük aile sırları Percy’nin hayatını cehenneme çevirecektir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Percy Jackson: Sea of Monster

Yönetmen: Thor Freudenthal

Senaryo: Scott Alexander

Oyuncular: Logan Lerman, Sean Bean, Alexandra Daddario, Jake Abel, Brandon T. Jackson

Gösterim tarihi: 16 Ağustos

 

Göster Gününü 2

 

Kendi kostümünü kendisi yapan ve doğa üstü güçleri olmasa da kendisini suçla savaşçısı bir kahraman ilan eden Dave/, yeni maceralara sürüklenirken bir grup ‘normal vatandaş’ ile karşılaşır. Onlar da sıra dışı kostümlerle süper kahraman olmaya ve suçlularla mücadeleye atılmışlardır. Yeni ekip Justice Forever adını alırken, bu arada Red Mist’in büyük intikam planı da devreye girmek üzeredir…

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Kick-Ass 2

Yönetmen: Jeff Wadlow

Senaryo: Jeff Wadlow

Oyuncular: Jim Carrey, Aaron Taylor-Johnson, Chloë Grace Moretz, Lyndsy Fonseca, John Leguizamo

Gösterim tarihi: 16 Ağustos

 

jOBS

 

Teknoloji mucidi olarak anılan 2011 yılında hayatını kaybeden Steve Jobs’un hayalleri, hayallerine kavuşması ve her şeyini kaybetse bile yılmadan nasıl devam ettiğini anlatan filmin yönetmenliğini Joshua Michael Stern’in üstlenirken senaryosunu ise Matt Whiteley kaleme aldı.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Joshua Michael Stern

Senaryo: Matt Whiteley

Oyuncular: Ashton Kutcher, Josh Gad, J.K. Simmons, James Woods, Dermot Mulroney

Gösterim tarihi: 16 Ağustos

 

When the Lights Went Out

 

Yorkshire, 1974. İngiltere gerileme döneminde. Petrol krizi yaşanıyor. Maynard ailesi hayallerindeki eve taşınıyor ama kendilerinden önce orada yaşayan bir varlıkla karşılaşıyorlar. Len, Jenny ve kızları Sally bu ruhun saldırılarıyla mücadele ederken hassas ailelerini bir arada tutmaya çalışmaktadır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Pat Holden

Senaryo: Pat Holden

Oyuncular: Kate Ashfield, Andrea Lowe, Martin Compston, Gary Lewis, Steven Waddington

Gösterim tarihi: 16 Ağustos

 

At Any Price

 

Çiftçi bir ailenin finansal sorunlar yaşamasıyla, aile ilişkileri test edilir. Özellikle babası ve asi oğlu.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Ramin Bahrani

Senaryo: Ramin Bahrani

Oyuncular: Zac Efron, Dennis Quaid, Heather Graham, Kim Dickens, Laura Atwood

Gösterim tarihi: 16 Ağustos

 

 

Scorpion in Love

 

Julián, şiddete meyilli bir gençtir ve Solis isimli bir lider tarafından yönetilen bir neo-nazi çetesinin üyesidir. Julián’ın tek amacı aile desteğinden ve sevgisinden mahrum kaldığı bu hayatta bir şekilde bir kurtuluş yolu bulabilmektir. Değer verdiği tek kişi ise en yakın arkadaşı Luis’tir. Julián civardaki bir spor salonunda Carlomonte isimli bir eğitmenden boks dersleri almaya başlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Alacrán enamorado

Yönetmen: Santiago Zannou

Senaryo: Santiago Zannou

Oyuncular: Javier Bardem, Carlos Bardem, Álex González, Miguel Ángel

Gösterim tarihi: 16 Ağustos

 

Tepenin Uşakları

 

Filmi yazan, yöneten, oynayan; kamera önü ve arkasındaki herkes Karadenizli, herkes amatör! Karadeniz’i bugüne kadar hep başkaları anlattı, şimdiyse taşın altına ‘uşaklar’ ellerini koydu. Trabzonlu tıp hekimi İsmet Eraydın’ın yazıp yönettiği “TEPENİN UŞAKLARI”nda gerçek karakterler rol aldı, kendi hikayelerini kendileri anlattı.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: İsmet Eraydın

Senaryo: İsmet Eraydın

Oyuncular: Samet Karahasanoğlu, Ayşe Öztürk, Selahattin Çakır, Koral Koç, Özgül Saral

Gösterim tarihi: 16 Ağustos

 

Savaşın Gölgesinde

 

İkinci Dünya Savaşı sonrası Almanyası’nda Nazi güçleri faaliyetlerini durdurmuş, ülke artık müttefik kuvvetlerin işgali altına girmiştir. Genç Lore, anne ve babasının yaşadıkları yeri terk etme üzerine tartıştıklarını duymuş, babasını kimi belgelerini ateşe verirken görmüştür…

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Lore

Yönetmen: Cate Shortland

Senaryo: Cate Shortland

Oyuncular: Philip Wiegratz, Ursina Lardi, Sven Pippig, Nele Trebs, Mika Seidel

Gösterim tarihi: 16 Ağustos

 

Büyükler 2

 

Arkadaşları ve onların çocuklarıyla birlikte olmak için ailesiyle birlikte memleketine taşınan Lenny (Adam Sandler); eskisiyle yenisiyle kabadayılar, çılgın otobüs şoförleri, ayyaş polisler ve partiye dalan kostümlü 400 kişi sayesinde deliliğin peşini bırakmadığını anlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Grown Ups 2

Yönetmen: Dennis Dugan

Senaryo: Fred Wolf

Oyuncular: Adam Sandler, Kevin James, Chris Rock, David Spade, Salma Hayek

Gösterim tarihi: 23 Ağustos

 

Uçaklar

 

Film, hava yarışçısı olarak mücadele etme hayalleri kuran kasaba uçağı Dusty’nin hikâyesini konu alıyor. Ancak Dusty yarış uçağı değildir ve yüksekten korkmaktadır. Dusty, donanma pilotu Skipper’a başvurur ve yarış parkurunun son şampiyonu Ripslinger’la boy ölçüşecek seviyeye gelir. Dusty’nin cesareti büyük bir sınavdan geçer ve izleyenlere uçmak için ilham verir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Planes

Yönetmen: Klay Hall

Senaryo: Jeffrey M. Howard

Seslendirenler: Val Kilmer, Julia Louis Dreyfus, Teri Hatcher, Dane Cook

Gösterim tarihi: 23 Ağustos

 

Hayalet

 

Kaptan, soğuk savaş döneminde inşa edilmiş bir Sovyet denizaltısının, son dönemlerde herkesten sakladığı üzere gerçeklik algısını alt üst eden nöbetler yaşamaktadır. Eşi ve kızından, bir grup KGB ajanıyla mücadele etmek zorunda kalacağı gizli bir görev için ayrılmak zorunda kalır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Phantom

Yönetmen: Todd Robinson

Senaryo: Todd Robinson

Oyuncular: Ed Harris, David Duchovny, William Fichtner ile Sean Patrick

Gösterim tarihi: 23 Ağustos

 

Şeytan Tohumu

 

Eşinden yeni boşanan Clyde, küçük kızları Em’in bir ahşap kutu almasında endişe edecek bir şey görmez. Ancak ailenin başına tuhaf şeyler gelmeye başlar. Yahudi geleneklerinde sözü geçen Dibbuk Kutusu’nu açmışlardır. Kutunun içine hapsedilmiş bir cin, içine girdiği insanı yiyip bitirmek istemektedir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Possession

Yönetmen: Ole Bornedal

Senaryo: Juliet Snowden

Oyuncular: Jeffrey Dean Morgan, Kyra Sedgwick, Madison Davenport, Grant Show

Gösterim tarihi: 23 Ağustos

 

The Mortal Instruments : City Of Bones

 

On beş yaşındaki Clary Fray, New York’ta Pandemonium Kulüp’e doğru yola çıktığında bir cinayete tanıklık edeceği hiç aklına gelmezdi. Hele ki, bu cinayetin daha önce hiç görmediği acayip silahlara sahip tuhaf dövmeli üç genç tarafından işleneceğini hayatta düşünemezdi! Clary, polisi arayabileceğini biliyordu fakat ceset bir anda ortadan yok olunca ve canileri Clary’den başka kimse göremediği için durumu açıklamak pek kolay olmayacaktı!

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Harald Zwart

Senaryo: Cassandra Clare

Oyuncular: Jonathan Rhys Meyers, Lena Headey, Jamie Campbell Bower, Lily Collins

Gösterim tarihi: 23 Ağustos

 

Geçmişin Sırları

 

Film Neil Gordon’un aynı adlı romanından uyarlandı. 30 yıl boyunca kimliğini gizlemeyi başaran eski bir teröristin (Redford) bir gazetecinin (LaBeouf) gerçek kimliğini ortaya çıkarması üzerine yaşadıklarına odaklanıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Company You Keep

Yönetmen: Robert Redford

Senaryo: Lem Dobbs

Oyuncular: Shia LaBeouf, Susan Sarandon, Robert Redford, Nick Nolte, Chris Cooper

Gösterim tarihi: 23 Ağustos

 

Aşkın Yolu

 

New York şehrinde yasal olmayan bir şekilde taksicilik yapmaya başlayan Thom, Claire’in Kaliforniya’daki babasının kalp krizi geçirmesiyle birlikte Thom’u onu götürmesi için tutmasını konu alıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Take Me Home

Yönetmen: Sam Jaeger

Senaryo: Sam Jaeger

Oyuncular: Bree Turner, Victor Garber, Cristine Rose, Michelle Krusiec, Lin Shaye

Gösterim tarihi: 23 Ağustos

 

Arada Kalan

 

New York’ta yaşan bir ailenin küçük kızı olan Margo, ailesinin boşanmasıyla birlikte hayatı değişmeye başlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: What Maisie Knew

Yönetmen: Scott Mcgehee, David Siegel

Senaryo: Carroll Cartwright

Oyuncular: Julianne Moore, Alexander Skarsgård, Steve Coogan, Emma Holzer, Samantha Buck

Gösterim tarihi: 23 Ağustos

 

1D One Direction: This Is Us

 

1D One Direction: This Is Us filmi, grubun beş üyesinin hikâyelerini anlatan bir film olarak hazırlandı. Filmde grup üyelerinin tümünün, İngiltere’de düzenlenen X-Factor yarışmasına katılmalarının ardından, nasıl bir araya getirildikleri, aileleriyle olan ilişkileri, hayalleri ve ulaştıkları şöhretin nasıl bir his olduğu gözler önüne seriliyor. Dünya turuna çıkmak üzere olan grubun yol hikâyeleri görüntüleniyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Morgan Spurlock

Oyuncular: Niall Hora, Zayn Malik, Liam Payne, Harry Styles

Gösterim tarihi: 30 Ağustos

 

Kapalı Devre

 

Bir sabah Londra’da meydana gelen patlama sonrasında sadece bir terörist sağ kalmayı başarır. Terörist Farroukh Erdogan patlamanın hemen ardından yakalanır ve hapse atılır. Kendisine en ağır cezanın verilebilmesi için araştırmalar ve hazırlıklar başlamıştır. Teröristi yargılamak için, hükümetin elinde gizli bir kanıt vardır. Ancak bundan ne Farroukh Erdogan ne de avukatları haberdardır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Closed Circuit

Yönetmen: John Crowley

Senaryo: Steven Knight

Oyuncular: Eric Bana, Rebecca Hall, Ciaran Hinds, Riz Ahmed

Gösterim tarihi: 30 Ağustos

 

Yem

 

Depremin sarsıcı etkilerinden Tsunami hakkında enteresan bir senaryoya sahip olan ‘Bait 3D’ Avustralya yapımı. 3 boyutlu olarak çekilen film, bir grup insanın Tsunami sonrasında sular altında kalan bir markette mahsur kalmalarını ve okyanus sularıyla birlikte gelen davetsiz misafirlerle olan mücadelelerini anlatıyor. Kaplan köpekbalığı türündeki vahşi hayvanlar ve bir grup soyguncu markette kısılı kalan ahaliye zor anlar yaşatıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Bait

Yönetmen: Kimble Rendall

Senaryo: Shayne Armstrong

Oyuncular: Richard Brancatisano, Xavier Samuel, Chris Betts |

Gösterim tarihi: 30 Ağustos

 

Daire 1303

 

Güzel bir ev buldunuz ve yerleşiyorsunuz. Sonra bir gün evinizde garip sesler, garip cisimler görüyorsunuz. İşte korku dakikalar bundan sonra başlıyor. 1303 no’lu dairenin karanlık geçmişiyle yüzleşme vakti. Bu evden tek kurtuluş yolunuz evin trajik hikayesini çözmeniz. Bir anne kızın birbiriyle aşk/nefret ilişkisinin bir korku filmine dönüşmesini konu alan filmin yönetmenliğini Michele Taverna yapıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Apartment 1303

Yönetmen: Daniel Fridell

Senaryo: Jim Steele

Oyuncular: Mischa Barton, Rebecca De Mornay, Corey Sevier, Julianne Michelle

Gösterim tarihi: 30 Ağustos

 

Aşk Kokusu

 

1968 Mayıs’ı, etkilerini günden güne ivmelenen bir güçle sürdürmektedir. Dönemin özgürlükçü ve aktivist gençliği hayallerini gerçekleştirme hedefiyle ilerlerken, uzakta görünen ‘devrim’ anbean yaklaşmaktadır. Gilles, Christine ve Alain arasındaki ilişki de dönemin ruhuyla eşzamanlı olarak ilerler. Devrime giden yolun heyecanı ve telaşını yaşayan üç genç, bu süreçte yaşadıklarını sanat üzerinden dışa vurmaya çalışır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Après mai

Yönetmen: Olivier Assayas

Senaryo: Olivier Assayas

Oyuncular: Clément Métayer, Lola Créton, Felix Armand

Gösterim tarihi: 30 Ağustos

 

Cinayet Tezi

 

Roberto Bermudez bir hukuk fakültesinde profesörlük yapan eski bir ceza avukatıdır. Bir gün ders verdiği fakültenin önünde bir cinayet işlenir. Katil, Roberto’yu bu tehlikeli oyuna çekmek istercesine bazı izler ve ipuçları bırakmıştır. Roberto, cinayet üzerine kendisiyle sürekli teorik tartışmalar yapan zeki öğrencisi Gonzalo’dan şüphelenmeye başlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Tesis sobre un homicidio

Yönetmen: Hernán Goldfrid

Senaryo: Patricio Vega

Oyuncular: Alberto Ammann, Ricardo Darín, Calu Rivero, Arturo Puig, Fabián Arenillas

Gösterim tarihi: 30 Ağustos

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.