Iron Man 3

 

Tony Stark, özel hayatının düşmanı tarafından yok edildiğini anlayınca bu işin sorumlularını bulmak için harekete geçiyor. Köşeye sıkışan Stark’ın en yakınlarını korumak için tek şansı zekâsına ve içgüdülerine güvenerek kendi yetenekleriyle hayatta kalmaktır. Kafasını kurcalayan şu sorunun cevabını arar: Adam mıdır kıyafeti kıyafet yapan yoksa kıyafet midir adamı adam yapan?

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Shane Black

Senaryo: Shane Black

Oyuncular: Robert Downey Jr, Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Jon Favreau

Gösterim tarihi: 3 Mayıs

 

 

Bir Gevrek Bir Boyoz İki de Kumru

 

Tan, dokuz yıl boyunca hiç gitmediği İzmir’e, çok yakın arkadaşlarından birinin ölüm haberini alınca, gitmeye karar verir. Sabah erken saatte havaalanına ulaşır. O işlemlerini yaparken, bir başka köşede de Selânik’ten gelen Alexi’nin İzmir’e gitmek üzere aktarma yaptığı görülür. Yaşlı adam, 1955 yılında çok sevdiği kentinden ayrılmak zorunda kalan, eski bir İzmirlidir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Osman Dikiciler

Senaryo: Osman Dikiciler

Oyuncular: Ogün Kaptanoğlu, Selen Seyven, Bülent Arın, Selçuk Uluergüven

Gösterim tarihi: 3 Mayıs

 

Bir Hikayem Var

 

Mert’in bir hayali vardır: Kendi filmini çekmek. İşte bunu gerçekleştirebilmek için en yakın arkadaşları Okay ve Aras’la yola koyulurlar. Filmi çekebilmek için aldıkları borç paralar ve söylemek zorunda kaldıkları yalanlar, bir süre sonra başlarına belâ olur. İşler plânladıkları gibi gitmeyince, kendilerini macera dolu, birbirinden komik olayların içinde bulurlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Talip Karamahmutoğlu

Senaryo: Talip Karamahmutoğlu

Oyuncular: Kadir Doğulu, Müge Boz, Bülent Çolak, Turan Özdemir

Gösterim tarihi: 3 Mayıs

 

Eski Dostlar

 

Val, hapisten yirmisekiz yıl sonra yeni çıkmıştır. En iyi arkadaşı Doc, Val’ı o gün, onu yalnız bırakmamak adına hapishane çıkışı karşılar. Doc ve Val yıllar sonra tekrar iyi bir ikili olup aralarına Hirsch’i de alırlar. Bu üç arkadaş yıllar geçmiş olsa da eskiden oldukları gibi ayrılmaz bir üçlü olurlar. İlerlemiş yaşlarına rağmen hâlâ suç işleme potansiyeline sahiptirler.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Stand Up Guys

Yönetmen: Fisher Stevens

Senaryo: Noah Haidle

Oyuncular: Al Pacino, Christopher Walken, Alan Arkin, Julianna Margulies

Gösterim tarihi: 3 Mayıs

 

Max Maceraları: Dinoterra

 

Gölgelerin Efendisi, Aslan Max’ın kristalleri ele geçirmesini engelledikten sonra, bu kez çok daha güçlü olan Dinozor kristallerinin varlığını öğrenerek geri döner. Gölgelerin Efendisi bu kristalleri kötü niyetleri için kullanmak üzere ele geçirmeyi planlamaktadır. Oysa kristalleri ele geçirmesi olduça zor olacaktır çünkü bu kristaller yalnızca Dinozorların ait olduğu tarih öncesi çağda vardır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Max Dinoterra

Seslindirenler: Yekta Kopan, Hülya Avşar, Kenan Doğulu, Serhat Aslan

Gösterim tarihi: 3 Mayıs

 

Neredesin Süpermen?

 

10 yaşındaki Dana ve 6 yaşındaki Zana, doksanlı yılların başında Kuzey Irak’taki bir Kürt köyünde yaşayan iki kardeştir. Benzersiz hayal güçleri sayesinde yaşama tutunan iki öksüz kardeşin hayatı, köyde seyrettikleri Süpermen filminin ardından ilginç bir hal alır. Süpermen’e hayran olan iki kafadar, ne pahasına olursan olsun gidip bu hiçbir şeyin yenemediği adamı bulmaya karar verirler.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Bekas

Yönetmen: Karzan Kader

Senaryo: Karzan Kader

Oyuncular: Zamand Taha, Sarwar Fazil

Gösterim tarihi: 3 Mayıs

 

Zoraki İkili

 

Osman, peşinde olduğu bir kumar çetesini yakalamak için kendini seçkin polis François’in ortağı yapar. François’in şimdi terfisi konusunda önünde tek bir engel vardır: Osman. Küçük bir çetenin peşinde olduğunu zanneden ikili istemeden de olsa zamanla kendilerini ülkenin en büyük suç ağını çökertmek için giriştikleri bir maceranın ortasında bulacaktır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: On The Other Side Of The Tracks

Yönetmen: David Charhon

Senaryo: Eric Altmayer

Oyuncular: Omer Sy, Laurent Lafitte, Sabrina Ouazani, Lionel Abelanski

Gösterim tarihi: 3 Mayıs

 

Pas ve Kemik

 

Ali, küçük oğlu Sam ile kız kardeşinin yanına gelmiştir. Fedai olarak işe başlar ve bir gece yardımına yetiştiği balina eğitmeni Stéphanie’den hoşlanır. Aralarındaki ilişki aşka dönüşür. Hakikatin, sadakatin, aşkın alınıp satılmadığı ve cesaretin çok farklı şekillerde tanımlandığı bir dünyada birlikte yol almaya başlarlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: De Rouille Et D’os

Yönetmen: Jacques Audiard

Senaryo: Jacques Audiard

Oyuncular: Marion Cotillard, Matthias Schoenaerts, Armand Verdure, Celine Sallette

Gösterim tarihi: 3 Mayıs

 

Muhalif Başkan

 

Çekimleri Bursa’nın Mudanya ilçesine bağlı Tirilye beldesinde gerçekleştirilen Muhalif Başkan, küçük bir kasabada yaşanan sorunları trajikomik bir dille anlatıyor. Kasabanın belediye başkanı üçkağıtçı rakibi karşısında bir yenilik yapma zorunluğu hisseder. Güzellik yarışması düzenleyerek kasabanın makus talihini döndürmeye çalışır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Yüksel Torun

Senaryo: Kasım Uçkan

Oyuncular: Ferhan Şensoy, Yusuf Atala, Dost Elver, Ali Yaylı, Cansel Kula

Gösterim tarihi: 3 Mayıs

 

Bahar Tatili

 

Brit, Candy, Cotty ve Faith beraber büyümüşlerdir. Dört genç kızın amacı üniversitenin bahar tatilinde sıkıcı hayatlarından uzaklaşıp biraz macera yaşamak tır. Zor yollarla denkleştirdikleri paralarının bekledikleri bahar tatilleri yetmeyeceğini anladıklarında akıllarına çılgınca bir fikir gelir. Hayatları boyunca kurdukları hayal için bir yeri soyarlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Spring Breakers

Yönetmen: Harmony Korine

Senaryo: Harmony Korine

Oyuncular: James Franco, Selena Gomez, Vanessa Hudgens, Ashley Benson

Gösterim tarihi: 10 Mayıs

 

Gitme Baba

 

Kuşadası’nda iki dönem belediye başkanlığı yapmış olan Mustafa Lütfi Suyolcu 16 Mayıs 1995 tarihinde evinin önünde başına üç kurşun sıkılarak öldürüldü. Gitme Baba, bu olayın siyasi ya da kriminal boyutuyla ilgilenmiyor daha çok Mustafa Lütfi Suyolcu’nun yaşam duruşunu ve kızı Çiğdem Suyolcu ile arasındaki özel ilişkiyi anlatıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Ahmet Sönmez

Senaryo: Çiğdem Suyolcu

Oyuncular: Murat Karasu, Çiğdem Suyolcu, Şenay Gürler, Payidar Tüfekçioğlu

Gösterim tarihi: 10 Mayıs

 

Son Ayin: Bölüm II

 

Nell, gözlerini açtığında kendini bir ormanın içinde bulur. Kısa süreli hafıza kaybı yaşamıştır. Hatırladığı tek şey tüm ailesini yitirmenin acısıdır. Terapist Frank Merle, Nell’in yaşadığı kulübeye taşınır ve birlikte geçmişi unutup yeni bir hayata başlamaya çalışırlar. Hayatını altüst eden şeytani ruh bir kez daha Nell’in karşısına çıkacaktır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Last Exorcism: Part II

Yönetmen: Ed Gass Donnelly

Senaryo: Damien Chazelle

Oyuncular: Ashley Bell, Julia Garner, David Jensen

Gösterim tarihi: 10 Mayıs

 

Eksik Sayfalar

 

Sekiz üst düzey yönetici, dolandırıcılık suçuyla yargılanmaktadır. Bu yargı sürecinde, bir gün kendilerini bir ofiste bulurlar. Kendini “Patron” olarak tanıtan gizemli bir adam onları karşılaşmadıkları gerçeklerle yüzleştirecektir. Yöneticiler hayatta kalmak için her şeyi yapmaya razıdırlar. Son derece teknolojik olan bu ofis, onları bırakmak niyetinde değildir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Ozan Çobanoğlu

Senaryo: Ozan Çobanoğlu

Oyuncular: Hüseyin Avni Danyal, Tuvana Türkay, Tolga Güleç, Kaan Çakır

Gösterim tarihi: 10 Mayıs

 

Büyük Düğün

 

Büyük Düğün’de, yıllar önce boşanmış olan Don ve Ellie Griffin’in evlât edindikleri oğullarının düğünü nedeniyle yeniden bir araya gelmeleri ve oğullarının muhafazakâr biyolojik annesiyle tanışmalarının ardından yaşananlar anlatılıyor. Büyük Düğün, aile bağları, gerçek sevgi ve fedakârlık üzerine kurulu bir komedi.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Big Wedding

Yönetmen: Justin Tackham

Senaryo: Justin Tackham

Oyuncular: Robert De Niro, Diane Keaton, Amanda Seyfried, Susan Sarandon, Robin Williams

Gösterim tarihi: 10 Mayıs

 

Barfi: Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur

 

Barfi doğuştan konuşma ve duyma engelli bir gençtir, şehre yeni gelen güzel Shruti’ye aşık olur ama dünyaları ters düşer. Shrutie, Barfi’ye olan ilgisine rağmen, ailesinin baskısı ile normal bir adamla evlenir. Jhilmil ise engelli ve Barfi’nin çocukluktan beri tanıdığı bir kızdır. Yolları bir kez daha kesiştiğinde Shruti, Barfi’ye hâlâ aşık olduğunu fark eder.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Barfi

Yönetmen: Anurag Basu

Senaryo: Anurag Basu

Oyuncular: Ranbir Kapoor, Priyanka Chopra, Ileana D’Cruz, Roopali Ganguly

Gösterim tarihi: 10 Mayıs

 

Kod Adı: Olympus

 

Bir grup terörist Beyaz Saray’a pusu kurup, binayı, Başkan Benjamin Asher’ı ve ekibini girilmesi imkânsız olan yeraltı sığınaklarında ele geçirirler. Beyaz Saray’ın bahçesinde çatışma şiddetli bir şekilde sürerken, eski başkanlık koruması olan Mike, arbedeye karışır ve hayatta kalan tek Gizli Servis ajanı olarak kendini kuşatılmış binanın içinde bulur.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Olympus Has Fallen

Yönetmen: Antoine Fuqua

Senaryo: Creighton Rothenberger

Oyuncular: Gerard Butler, Melissa Leo, Morgan Freeman, Aaron Eckhart

Gösterim tarihi: 10 Mayıs

 

Kimlik Hırsızı

 

Sınırsız para, Diana’nın Miami’nin lüks yaşamasına imkân vermiştir. Tek bir sorun vardır: Para sağlamak için kullandığı kimlikte Sandy Patterson yazmaktadır ve bu kimlik, ülkenin diğer ucunda yaşayan bir müşteri temsilcisine aittir. Dolandırıcıyı yakalamak için sadece bir haftası olan gerçek Sandy Patterson, dolandırıcı kadınla yüzleşmek üzere güneye gider.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Identity Thief

Yönetmen: Seth Gordon

Senaryo: Craig Mazin

Oyuncular: Jason Bateman, Melissa McCarthy, Jon Favreau, Amanda Peet

Gösterim tarihi: 10 Mayıs

 

Kollarımda Kal

 

İki cerrah Mila ve Javier, birbirlerine delicesine aşıktır. Mila’nın beklenmedik hamileliği ve iş stresi nedeniyle, Javier içkiye başlar, bu yüzden işinden çıkarılır, eşi Mila’dan da giderek uzaklaşır. Javier, eşi Mila’yı geri kazanmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: A Coeur Ouvert

Yönetmen: Marion Laine

Senaryo: Marion Laine

Oyuncular: Juliette Binoche, Edgar Ramirez, Hippolyte Girardot, Amandine Dewasmes

Gösterim tarihi: 10 Mayıs

 

Uzun Kuyruk

Muhabir Dan Geraldo, Palombiya’ya bir haber yakalamak amacıyla giderken inanılmaz bir şey keşfedeceğini hiç tahmin etmemiştir. Becerikli yerli rehberi Pablito ile birlikte Dan, birbiri ardına sürprizlerle karşılaşacak ve heyecan dolu maceralar onun müthiş bir haber yakalamasına olanak sağlayacaktır: Efsanevi haylaz bir hayvan olan Marsupilami gerçekten vardır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Sur la Piste du Marsupulami

Yönetmen: Alain Chabat

Senaryo: Alain Chabat

Oyuncular: Jamel Debbouze, Alain Chabat, Lambert Wilson

Gösterim tarihi: 10 Mayıs

 

Koğuş Akademisi

 

“Tek Maç” Erdem, korsan film satıcısı Settar, kapkaççı Şahin, boyacı Nadir, Bekir Ali, Levent ve Genco çeşitli suçlardan dolayı tutuklanmış ve aynı koğuşa düşmüşlerdir. Her biri kendine has eğlenceli karakterlere sahip olan bu mahkûmlar, hapishaneye yeni atanan güzel ve seksi Müdire Kâmuran’ın çeşitli plânları ve vereceği emir ile koğuşta bir tiyatro oyunu sergilemek zorunda kalacaklardır. Farkında olmadan ortak bir payda etrafında toplanan mahkûmlar, aslında kendi sonlarının başlangıcını yazacaklardır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Tolga Baş

Senaryo: Yücel Öztürk

Oyuncular: Pascal Nouma, Arzu Yanardağ, Salih Kalyon, Çetin Altay

Gösterim tarihi: 17 Mayıs

 

Korku Hikayeleri

 

Liseli bir genç kız, yabancı bir yerde eli kolu bağlı olarak uyanır. Dehşetle etrafına bakınır ve hiç tanımadığı genç bir adam tarafından kaçırılmış olduğunu görür. Adam yavaşça ona yaklaşırken, genç kızın yaşadığı korku giderek artar. Genç kız, zaman kazanabilmek için ona “Korku Hikâyeleri” anlatmaya başlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Horror Stories

Yönetmen: Jung Bum Shik, Lim Dae Woong, Hong Ji Young, Kim Gok

Oyuncular: Kim Hyeon Soo, Noh Kang Min, Zin Tai Hyun, Choi Yoon Young

Gösterim tarihi: 17 Mayıs

 

Ben ve Sen

 

14 yaşındaki Lorenzo, okuldan nefret eden, ailesiyle arası bozuk bir gençtir. Ailesine tatile gideceğini söyleyerek evlerinin bodrumuna gizlenen Lorenzo’nun plânları üvey kız kardeşinin yanına gelişiyle bozulur. Olivia güzeldir, dengesizdir, Lorenzo’dan bile tuhaftır. Birlikte, keder saçan bir dünyaya karşı yan yana durmayı öğrenirler.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Me & You

Yönetmen: Bernardo Bertolucci

Senaryo: Niccolò Ammaniti

Oyuncular: Tea Falco, Jacopo Olmo Antinori, Sonia Bergamasco, Veronica Lazar

Gösterim tarihi: 17 Mayıs

 

Umut Üzümleri

 

Fransa’dan genç bir ikinci kuşak Türk, Romanya’nın doğusundaki küçük bir Kırım Tatar azınlık köyüne öğretmen olarak gönderilir. Köylülere ipotek karşılığı borç vermiş olan Rumen toptancı, köyün bulunduğu bölgeye, büyük bir yerleşim yeri kurmak istemektedir. Köylülerin bu plânı bozmak için tek umudu, köyün toprakları üzerinde bir bağ kurmaktır. Bu projenin başını çeken köyün yaşlı muhtarına öğretmen ve de onun genç gelini destek olur.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Tunç Okan

Senaryo: Tunç Okan

Oyuncular: Yetkin Dikinciler, Ahmet Mekin, Saadet Işıl Aksoy ile Barış Koçak

Gösterim tarihi: 17 Mayıs

 

Güzelliğin On Par’ Etmez

 

Oniki yaşındaki Veysel ve ailesi ülkelerini terk etmek zorunda kalırlar. Yeni bir hayata başlayacakları Avusturya’ya göç eden aile buradaki yaşam dinamiklerine ayak uydurmakta bir hayli zorlanırlar. Bu yeni ülke, yeni dil ve yeni kültür özellikle küçük Veysel için büyük sıkıntılar doğurur. Veysel’in hayattaki tek umudu ve hayali sınıfındaki Ana’ya aşkını ilân edip ondan da aynı karşılığı görebilmektir. Sürekli Ana’nın hayalleriyle yaşan genç çocuk Cem isimli orta yaşlı komşusuyla tanışınca harekete geçecek, hayallerinin gerçek sonuçlarını en saf haliyle tecrübe edecektir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Hüseyin Tabak

Senaryo: Hüseyin Tabak

Oyuncular: Orhan Yıldırım, Lale Yavaş, Abdülkadir Tuncer, Nazmi Kırık

Gösterim tarihi: 17 Mayıs

 

Muhteşem Gatsby

 

1922 senesi baharı, ahlâki değerlerin çöktüğü, kaçakçıların ve yükselen hisse senetlerinin dönemi. Nick, kuzeni Daisy ve onun kocası Tom Buchanan sayesinde gizemli milyoner Jay Gatsby’e komşu olur. Nick artık zengin insanların aşk ve entrika ile dolu hayatlarına girmiştir. Nick bu hayata şahit oldukça imkânsız aşk ve trajedilerle dolu bir hikâyeyi kaleme alır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Great Gatsby

Yönetmen: Baz Luhrmann

Senaryo: Baz Luhrmann

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Tobey Maguire, Carey Mulligan, Isla Fisher

Gösterim tarihi: 17 Mayıs

 

Vazgeçmem Senden

 

Celeste ve Jesse genç yaşta evlenmişlerdir. Fakat bir gün boşanma kararı alırlar. Buna rağmen her anlarını birlikte geçirmeye devam ederler. Bu olay çevrelerindekilere ne kadar garip gelse de Celeste ve Jesse bu durumdan gayet memnundur. Ta ki bir gün birisi için aşk kapıyı yeniden çalıncaya kadar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Celeste & Jesse Forever

Yönetmen: Lee Toland Krieger

Senaryo: Rashida Jones

Oyuncular: Rashida Jones, Andy Samberg, Elijah Wood, Emma Roberts

Gösterim tarihi: 24 Mayıs

 

Evde

 

Yaşıtlarının çok üzerinde bir yazma yeteneği olan Claude, sınıftaki arkadaşı Rapha’nın ailesi ile ilgili mahrem bilgileri de içeren etkileyici bir kompozisyon yazmıştır. Claude, edebiyat öğretmeninin önerisi üzerine kompozisyonlara devam etmeye karar verir. Ancak yazılan kompozisyonlar Rapha’nın ailesi içinde büyük bir karmaşaya neden olur.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: In The House

Yönetmen: François Ozon

Senaryo: François Ozon

Oyuncular: Fabrice Luchini, Kristin Scott Thomas, Emmanuelle Seigner, Denis Menochet

Gösterim tarihi: 24 Mayıs

 

Sadece Aşk

 

Philip, İngiltere’de yalnız başına yaşayan orta yaşlı bekâr bir babadır. Ida ise kemoterapi tedavisi yeni bitmiş, kocasının onu kendisinin yarı yaşında bir kadın için terk edeceğini yeni öğrenmiş Danimarkalı bir kuafördür. Bu iki yaralı ruh, İtalya’da çocuklarının düğünleri vesilesi ile tanışmak üzeredirler.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Love Is All You Need

Yönetmen: Susanne Bier

Senaryo: Susanne Bier

Oyuncular: Pierce Brosnan, Trine Dyrholm, Kim Bodnia, Paprika Steen

Gösterim tarihi: 24 Mayıs

 

Hızlı ve Öfkeli 6

 

Dom ve Brian’ın nüfuzlu bir kişinin imparatorluğunu yıktığından beri kahramanlarımız tüm dünyaya yayılmıştır. Bu arada Hobbs bir organizasyonu takip etmektedir. Suçlu takımını durdurmanın tek yolu sokakta üstün gelmektir. Bu nedenle Hobbs, Dom’dan en seçkin takımını Londra’da toplamasını ister. Böylece evlerine dönebilecekler ve ailelerini yeniden bir araya getirebileceklerdir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Fast & Furious 6

Yönetmen: Justin Lin

Senaryo: Chris Morgan

Oyuncular: Dwayne Johnson, Vin Diesel, Paul Walker, Luke Evans

Gösterim tarihi: 24 Mayıs

 

Don’t Click

 

İnternette “Yasak video” adlı bir video ilgi çekmeye başlar. Jung-Mi, sanal suçlarla ilgili bir soruşturma ekibinde çalışan kız kardeşinin,sevgilisi Joon-Hyuk’tan bu videoyu indirmesini ister. Videoyu izledikten sonra Jung-Mi’ye tuhaf bir şekilde değişmeye başlar. Ablası See-Hee onu kurtarmak zorundadır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Tae Kyeong Kim

Senaryo: Tae Kyeong Kim

Oyuncular: Bo-yeong Park, Won Joo, Byeol Kang

Gösterim tarihi: 24 Mayıs

 

The Reluctant Fundamentalist

 

Pakistan’lı bir adam Wall Street’te başarıyı yakalamanın peşinde koşmaktadır. Kendini beklenmedik bir şekilde Amerikan Rüyası’nın bir düşmanlık krizinin ve ailesinin sürekli çağrısının arasında sıkışmış bulur. Amerikan rüyasının aslında bir çok şeyi de kaybetmek olduğunun üzerinde duruyor film.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Mira Nair

Senaryo: Ami Boghani

Oyuncular: Haluk Bilginer, Kate Hudson, Liev Schreiber, Kiefer Sutherland, Nelsan Ellis

Gösterim tarihi: 24 Mayıs

 

Paranormal 3D

 

5 tıp öğrencisi birtakım paranormal olayların belirtilerini araştırmak için terk edilmiş bir maden kasabasını incelemeye koyulurlar ve aradıklarını bulurlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Paranormal Xperience 3D

Yönetmen: Sergi Vizcaino

Senaryo: Dani Padro

Oyuncular: Amaia Salamanca, Miriam Planas, Óscar Sinela, Daniel Padro, Manuel De Blas

Gösterim tarihi: 24 Mayıs

 

Özgür Balık

 

Özgür Balık, Barbados’taki ailesinin yanına ulaşmaya çalışan uçan balık Kenny’nin macerasını konu alıyor. Kenny, New York’taki bir Çin lokantasında tanıştığı Çinli çocukla çok iyi arkadaş olur ve Kenny’nin ailesinin yanına ulaşması için çalışırlar. Mücadele ederlerken gerçek arkadaşlığın anlamını, ailenin ve hayallerinin peşinden koşmanın önemini keşfederler.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Back To The Sea

Yönetmen: Thom Lu

Senaryo: Thom Lu

Seslendirenler: Yekta Kopan, Atilla Şendil, Onur Kırış

Gösterim tarihi: 24 Mayıs

 

Küf

 

Basri, demir yollarında yol bekçisi olarak çalışmaktadır ve yalnızdır. Tek oğlu olan Seyfi tam 18 yıl önce, okuduğu üniversitede öğrenciyken gözaltına alınmış ve o günden sonra hiç kimse Seyfi’den haber alamamıştır. Bu durumda ne ölüdür Seyfi, ne sağ… Oğlu kaybolduktan altı yıl sonra da karısı ölmüştür Basri’nin. Basri, oğlunun kaybından sonra, yavaş yavaş toplumdan soyutlamaya başlamıştır kendisini.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Ali Aydın, Murat Tuncel

Senaryo: Ali Aydın

Oyuncular:: Ercan Kesal, Muhammet Uzuner, Tansu Biçer, Serpil Goral

Gösterim tarihi: 24 Mayıs

 

Güllerin Köpüğü

 

Varlıklı genç bir adam olan Colin, her zaman şık giyinen, becerikli uşağı Nicholas’la birlikte yaşamaktadır. Chloe adlı genç kızla tanışır ve kısa süre sonra görkemli bir törenle evlenirler. Colin, arkadaşı Chick’in de sevgilisi Alise ile evlenebilmesi için, varlığının üçte birini onlara verir. Mutlulukları, balayında Chloe’nun akciğerinde zambak çiçeği çıktığı için gölgelenir. Bu acılı ve nadir rastlanan hastalığın tek çaresi hastanın çevresini çiçeklerle donatmaktır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: L’ecume Des Jours

Yönetmen: Michel Gondry

Senaryo: Luc Bossi

Oyuncular: Romain Duris, Audrey, Gad Elmaleh, Omar Sy, Aïssa Maïga

Gösterim tarihi: 24 Mayıs

 

Kayıp Umutlar

 

Steve, iş arkadaşı Sue ile topraklarının altındaki doğalgaz potansiyeli nedeniyle kasaba sakinlerinin arazilerini satın almak için bir kasabaya gönderilir. Kasabalıların teklifi kabul edecekleri düşünülmektedir. Bölgede saygı duyulan bir öğretmenin yaptığı uyarılarla durum iyice çıkmaza iter. Şirket politikalarının iç yüzünü de öğrenen Steve kendini sorgulamaya başlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Promised Land

Yönetmen: Gus Van Sant

Senaryo: John Krasinski

Oyuncular: Matt Damon, John Krasinski, Frances McDormand, Rosemarie Dewitt

Gösterim tarihi: 31 Mayıs

 

Doğal Kahramanlar

 

İyilerle kötülerin son derece heyecan dolu savaşını anlatan Doğal Kahramanlar’da savaşın bir tarafı doğayı ayakta tutma çabası içindeyken diğer taraf o dünyayı yok etmeye çalışmaktadır.

Genç bir kız kendini bir anda bu büyülü evrende bulur ve dünyalarını kurtarmak için canla başla çalışan inançlı ve komik savaşçılarla dolu bir orduya katılır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Epic

Yönetmen: Chris Wedge

Senaryo: Tom J. Astle

Seslendirenler: Emre Törün, Kutay Kırşehirlioğlu, Seda Özelsoy, Aydoğan Temel

Gösterim tarihi: 31 Mayıs

 

Daire 1303

 

Janet Slate özgürlüğüne kavuşabilmek için kız kardeşi ve annesinden ayrılarak bir apartman dairesi kiralar. Tek istediği sakin ve huzurlu bir hayata kurmaktır. Bulduğu daire, serseri ve garip görünümlü apartman görevlisi, garip davranışlı komşuları ve duvarlardan gelen garip seslerle huzur vericiden çok ürkütücü yeni bir yaşam vaad etmektedir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Apartment 1303

Yönetmen: Michael Taverna

Senaryo: Michael Taverna

Oyuncular: Mischa Barton, Rebecca De Mornay, Julianne Michelle, John Diehl

Gösterim tarihi: 31 Mayıs

 

The Hangover III: Felekten Bir Gece

 

Bu sefer düğün yok. Bekârlığa veda partisi yok. Ters ya da düz gidebilecek ne olabilir ki? Ancak Kurt Sürüsü yollara düştüğünde tüm bahisler kapanır. Film, Bradley Cooper, Ed Helms, Zach Galifianakis ve Justin Bartha’yı; Phil, Stu, Alan ve Doug rollerinde tekrar biraraya getiriyor. John Goodman ise ilk kez bu bölümde takıma katılıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Hangover Part III

Yönetmen: Todd Phillips

Senaryo: Todd Phillips

Oyuncular: Bradley Cooper, Ed Helms, Zach Galifianakis, Justin Bartha

Gösterim tarihi: 31 Mayıs

 

Devir

 

Derviş Zaim, doğa ve insan ilişkisi üzerine odaklanan filmin çekimlerine 2011 yılı Ağustos ayında başladı. Çekimler yaklaşık sekiz aylık bir sürede, senenin değişik zaman dilimlerinde Burdur’a bağlı Hasanpaşa Köyü’nde ve İstanbul’da gerçekleştirildi. Çekimlerde Hasanpaşa Köyü’nde tanıdığı çobanlara oyuncu olarak yer veren Zaim, profesyonel oyuncularla çalışmamayı tercih etti.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Derviş Zaim

Senaryo: Derviş Zaim

Oyuncular: Ali Özel, Mustafa Salman, Ramazan Bayar

Gösterim tarihi: 31 Mayıs

 

Popüler

 

1958 ilkbaharında geçen hikayede, babasıyla yaşayan 21 yaşındaki Rose Pamphyle yer alır. Rose’un dul babası Normandiya’da bir dükkan işletmektedir. Rose bir araba tamircsinin oğluyla evlenmek zorundadır ve ev kadını olmak istemeyen Rose, kaderine razı değildir. Lisieux’ye gider ve orada bir sigorta şirketi patronunun yanında bir sekreter olarak çalışmak için işe başvurur.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Populaire

Yönetmen: Régis Roinsard

Senaryo: Régis Roinsard

Oyuncular: Romain Duris, Bérénice Bejo, Mélanie Bernier, Déborah François, Miou-Miou

Gösterim tarihi: 31 Mayıs

 

Sihirbazlar Çetesi

 

Film, gösteri yaptıkları sırada banka soyabilen dünyanın en iyi sihirbazlarından oluşan bir grubun, peşine takılan FBI ile olan heyecanlı macerasını anlatacak. Ruffalo,filmde önde gelen bir FBI ajanını, güzel aktris Seyfried ise sihirbazlara soygunlarda yardımı dokunan makineleri icat eden bir teknisyeni canlandıracak. Çekim takvimi açıklanmayan projenin 2012’de vizyona girmesi planlanıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Now You See Me

Yönetmen: Louis Leterrier

Senaryo: Ed Solomon

Oyuncular: Morgan Freeman, Mark Ruffalo, Michael Caine, Woody Harrelson, Jesse Eisenberg

Gösterim tarihi: 31 Mayıs

 

Dark Skies

 

Sessiz ve huzurlu bir banliyöde yaşamlarını sürdüren Daniel ve Lacey Barret mutlu ve sorunsuz bir ailedir. Güvenli ve huzur dolu yaşamları akıl almaz olaylara maruz kalmaya başladığında bu düzenlerine gölge düşer. Aileyi hedef alan rahatsız edici olaylar oğullarının odasında görünmeye başlayan bir yabancı siluetiyle başlar, ardından eve saldırmaya başlayan büyük kuş sürüleri ile devam eder. Aile kısa süre içerisinde ölümcül bir güç tarafından tehdit edildiklerinin farkına varır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Scott Charles Stewart

Senaryo: Scott Charles Stewart

Oyuncular: Keri Russell, Dakota Goyo, Marion Kerr, Josh Hamilton, Ron Ostrow

Gösterim tarihi: 31 Mayıs

 

Ceset

 

Bir gün bir morgdan iş kadını Mayka’nın cesedi kaybolur. Hayatta her şeyi düzenli ve planlı olan bu kadının ölümünün arkasındaki sır perdesi henüz aralanamamışken, bir de cesedinin ortadan kaybolması olayı daha da karmaşık hale getirir. Dava ile ilgilenmesi için dedektif Jaime Pena görevlendirilir. Jaime de eşini kaybetmiştir ve bu travmanın izlerini henüz tam olarak atlatamamıştır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Body

Yönetmen: Oriol Paulo

Senaryo: Oriol Paulo

Oyuncular: Belén Rueda, Cristina Plazas, Hugo Silva, Albert López-murtra, Aida Oset

Gösterim tarihi: 31 Mayıs

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.