Öldüren Tutku

Isabelle, Müdürü Christine’ye delicesine hayran olan hırslı bir iş kadınıdır. Isabelle’nin parlak proje fikirleri Christine tarafından çalınınca intikam almaya karar veren Isabelle, farkına varmadan Christine tarafından tehlikeli bir oyunun içine çekilecektir. Suçlu ile kurbanın sürekli yer değiştirdiği film, izleyiciyi labirentlerle dolu bir zihin oyununa davet ediyor.

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Passion

Yönetmen: Brian De Palma

Senaryo: Brian De Palma

Oyuncular: Rachel McAdams, Noomi Rapace, Paul Anderson, Karoline Herfurth

Gösterim tarihi: 5 Nisan

 

Chinese Zodiac

 

Son yılların en iyi Jackie Chan filmi olan Chinese Zodiac, etkileyici sahneleri ile 3D olarak sinemalarda gösterime giriyor. Jackie Chan’in Asian Hawk olarak başrolünü oynadığı filmde, Fransız ve İngiliz ordularının 1860’ta imparatorluk sarayından aldıkları 12 bronz Chinese Zodiac hayvan heykelinin Çin’e geri getirilmesi anlatılıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ
Yönetmen: Jackie Chan

Senaryo: Frankie Chan
Oyuncular: Jackie Chan, Oliver Platt, Laura Weissbecker, Daniel Wu
Gösterim tarihi: 5 Nisan

 

Karlar Kraliçesi

 

Karlar Kraliçesi, yeni bir dünya yaratmaya niyetlenir. Bu dünyada, duyguların yerini tekdüzelik alacaktır. Bu amaçla, yeryüzünü buzlarla kaplar ve sanat adına ne varsa, tamamını yok etmeye girişir. Sihirli bir aynanın dediğine bakılırsa, Karlar Kraliçesi’nin bu emeline ulaşmasının önünde son bir engel kalmıştır: Yaptığı aynalarda, insanın sadece sureti değil, ruhu da yansıyan cam ustası Vegard.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Snow Queen

Yönetmen: Maxim Sveshnikov, Vlad Barbe

Gösterim tarihi: 5 Nisan

 

 

Koleksiyoncu 2

 

Elena, gizli bir depoda yapılan partiye gitmek için arkadaşları tarafından ikna edilir ve bu partide kendisini, içerde eğlenenlerin biçilip, kesilip, ezildikleri kâbus gibi tuzakların içinde bulur. Bu dehşet verici cinayetler bittiğinde, Elena hayatta kalan tek kişidir. Oradan kaçmayı başaramadan bir sandığın içinde bilinmeyen bir yere götürülür.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Collection

Yönetmen: Marcus Dunstan

Senaryo: Patrick Melton

Oyuncular: Josh Stewart, Randall Archer, Navi Rawat, Emma Fitzpatrick

Gösterim tarihi: 5 Nisan

 

El-Cin

 

Ve hikayemiz başlar; İstanbul Şile’de bir kız çocuğu bilinmeyen kişiler tarafından tuhaf bir şekilde kaçırılır. Aynı ilçede yaşayan ve kayıp çocuk olayıyla hiçbir ilgisi olmayan beş üniversite öğrencisi gündelik yaşamlarına devam ederken, kaçırılan kızla ilgili aniden doğaüstü olaylar yaşamaya başlarlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Hasan Karacadağ

Senaryo: Hasan Karacadağ

Oyuncular: Fulya Zenginer, Oğuzhan Yıldız, Serdal Genç, Mine Vurankaya, Hande Kaptan

Gösterim tarihi: 5 Nisan

 

Barfi!

 

Barfi hem işitme hemde konuşma özürlü bir gençtir.. Shuriti Adında genç Bir kıza aşıktır Fakat Shuritinin ailesi onun normal Bir erkekle evlenip iyi bir mutlu hayat kurmasından yanadır… Barfi bu umutsuz aşkdan yorulmuş yepyeni bir hayata başlamıştır. Bu arada Jhilmil adında yeni bir sevgilisi de olmuştur. Fakat polis tarafından da aranmaktadır tam bu dönemde tekrar karşısına çıkan Shuriti Bütün dengelerini alt üst etmiştir… Artık Barfi bir seçim yapmak zorundadır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Anurag Basu

Senaryo: Anurag Basu

Oyuncular: Priyanka Chopra, Ranbir Kapoor, Ileana D’Cruz, Saurabh Shukla, Ashish Vidyarthi

Gösterim tarihi: 5 Nisan

 

Sıcak Kalpler

 

Film, “R” isimli bir erkek zombinin kurbanlarından birinin kız arkadaşıyla tehlikeli bir ilişkiye başlamasını anlatacak. Bu ilişki, başta R olmak üzere tüm zombileri değiştirecek zincirleme bir reaksiyonun ilk adımı olacak… Zombiyi Hoult’un, kız arkadaşını da Palmer’ın canlandıracağı projede ünlü aktör Malkovich de General Grigio’yu, dünyayı işgal eden zombileri temizlemeyi kafasına koymuş kötü karakteri canlandıracak.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Warm Bodies

Yönetmen: Jonathan Levine

Senaryo: Jonathan Levine

Oyuncular: Teresa Palmer, John Malkovich, Nicholas Hoult, Rob Corddry, Dave Franco

Gösterim tarihi: 5 Nisan

 

Aşk, Şimdi

 

Tessa Scott, lösemi hastalığına yakalanmış, gördüğü dört yıllık kemoterapi tedavisinin ardından doktorlar tarafından iyileşemeyeceği yönünde teşhis konulmuş gencecik bir kadındır. Ölümü kabullenen çaresiz Tessa son günlerini hastanede tedavi olarak ya da acı çekerek geçirmeyi istemez. Bu süreci sevdikleriyle birlikte olabileceği hayat dolu anlarla değerlendirmeye karar veren genç kadın ölmeden önce yapmak istediklerini sıraladığı bir liste hazırlamaya koyulur.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Now Is Good

Yönetmen: Ol Parker

Senaryo: Jenny Downham

Oyuncular: Dakota Fanning, Kaya Scodelario, Olivia Williams, Jeremy ırvine, Paddy Considine

Gösterim tarihi: 5 Nisan

 

Crood’lar

 

Yaşadıkları mağara depremde yıkıldıktan sonra, Crood’lar yuvaları olan bu kanyondan taşınmak zorunda kalırlar ve ailenin babası Grug’ın önderliğinde bir yolculuğa çıkarlar. Barınabilecekleri yeni bir yer bulmanın ümidiyle ilerleyen Crood’lar bu yolculuk esnasında daha önce bilinmedikleri esrarengiz bir dünyayla karşılaşırlar. Bu yeni dünyada doğa bambaşkadır..

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Croods

Yönetmen: Kirk De Micco, Chris Sanders

Senaryo: Kirk De Micco, Chris Sanders

Oyuncular: Nicolas Cage, Ryan Reynolds, Emma Stone, Catherine Keener

Gösterim tarihi: 12 Nisan

 

Oblivion

 

Jack Harper, dünyadaki birkaç insansız uçak teknisyeninden biridir. Jack’in görevi neredeyse bitmek üzeredir. Yerden binlerce metre yukarıdaki göklerde devriye gezen Jack’in sürdüğü yaşam, iniş yapmış bir uzay mekiğindeki güzel bir yabancıyı kurtarınca alt üst olur. Yabancının gelişi, Jack’in her şeyi sorgulamasına yol açar ve insanlığın kaderini Jack’in ellerine teslim eder.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Joseph Kosinski

Senaryo: Joseph Kosinski

Oyuncular: Tom Cruise, Olga Kurylenko, Andrea Riseborough, Nikolaj Coster

Gösterim tarihi: 12 Nisan

 

Gazeteci Çocuk

 

Jack Jansen hayatında bir dönüm noktasındadır. Üniversiteden atılmış, kasabasına geri dönmüştür. Babası da bu kasabanın yerel gazetesini çıkarmaktadır. The Miami Time Gazetesi’nde çalışan ağabeyi Ward, Hillary Van Wetter’ın hüküm giydiği davayı araştırmak üzere iş arkadaşı Yardley Acheman’la birlikte çıkagelince, Jack’ten şoförlük yapmasını ister.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Paperboy

Yönetmen: Lee Daniels

Senaryo: Lee Daniels

Oyuncular: Zac Efron, Matthew McConaughey, Nicole Kidman ile John Cusack

Gösterim tarihi: 12 Nisan

 

Zerre

 

Küçük kızı ve annesi ile hayata tutunan Zeynep, bu büyük Evren’de ne kadar yer kaplar? İşsizlikle dolu bir şehirdeki insanlar, yaşadıkları sorunlar ve hayatları, uçuşan sayısız parçacıklar gibi küçücük müdür?

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Erdem Tepegöz

Senaryo: Erdem Tepegöz

Oyanayanlar: Jale Arıkan, Rüçhan Çalışkur, Özay Fecht, Dilay Demirok

Gösterim tarihi: 12 Nisan

 

Gambit

 

Küratör Harry Deane güzel sanatlar konusunda uzmanıdır. Fakat başkaları tarafından yönlendirilmekten bıkmıştır. Çok zengin ihtiyar bir adamdan Monet’nin bir tablosunu çalmayı planlar bunun için de Teksaslı PJ’yi işe alır. Fakat PJ gözüktüğü kadar saf değildir. Harry ve PJ hem birbirleriyle çekişip hem de zengin adamı oyuna getirerek planlarını hayata geçirebilecekler midir?

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Michael Hoffman

Senaryo: Joel Coen, Ethan Coen

Oyuncular: Cameron Diaz, Alan Rickman, Colin Firth, Stanley Tucci, Anna Skellern

Gösterim tarihi: 12 Nisan

 

Korkunç Bir Film 5

 

Bazı anormal aktivitelerin olduğunu fark eden aile, güvenlik kameraları ile korunabileceğini düşünse de böyle olmadığını fark etmesi uzun sürmez.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Scary Movie 5

Yönetmen: Malcolm D. Lee

Senaryo: David Zucker

Oynayanlar: Ashley Tisdale, Lindsay Lohan, Charlie Sheen, Anthony Anderson, Regina Hall

Gösterim tarihi: 12 Nisan

 

Atatürk’ün Fedaisi Topal Osman

 

Topal Osman, İzmir’in Yunanlar tarafından işgal edilmesinin ardından Karadeniz bölgesindeki Rum çetelere karşı mücadeleye başlayan Topal Osman, Mustafa Kemal tarafından 1920’de Muhafız Alayı komutanlığına getirildi. TBMM’de II. Grup olarak bilinen muhalefet grubunun önderlerinden Trabzon milletvekili Ali Şükrü Bey’i Mustafa Kemal’e karşı sert muhalefet izlediği gerekçesiyle 27 Mart 1923’te öldürdü.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Atilla Akarsu

Senaryo: Atilla Akarsu

Oyuncular: Ali Yaylı, Tayfun Sav, Osman Feridunoğlu, Mehmet Tokat

Gösterim tarihi: 12 Nisan

 

Neva

 

Ilgın ve Neva 25 yaşına kadar başka kimseyle birliktelik yaşamamıştır. Günümüz için kulağa sıra dışı gelse de yaşanmış, gerçek bir hikayeden uyarlanan bu hikaye başladığı kadar mutlulukla devam edecek midir? İki genç aşığın tutkulu serüvenini anlatan filmin başrollerini Şükrü Özyıldız ve Başak Parlak paylaşıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Birkan Uz, Can Arca

Senaryo: Ilgın Olut, Can Arca

Oyuncular: Şükrü Özyıldız, Başak Parlak, Kenan Vural, Nergis Kumbasar, Bedia Yener

Gösterim tarihi: 12 Nisan

 

More Than Honey

 

İsviçreli yönetmen Marcus Imhoof’un yeni belgeseli arıların büyüleyici dünyasını gözler önüne seriyor; arıcıların hayatını ve sanayileşmiş bal fabrikalarını gösteriyor. İnsanlarla bal arıları arasındaki ilişkiyi anlatan bu belgesel aslında doğa ve geleceğimizle ilgili. Bal arıları bize durağanlığın sınırsız büyüme kadar sağlıksız olduğunu, kriz ve felaketlerin evrimi tetiklediğini ve kurtuluşun bazen tamamen beklenmedik bir yerden gelebileceğini gösteriyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Markus Imhoof

Senaryo: Kerstin Hoppenhaus

Oyuncular: Fred Jaggi, Miller, Liane Singer            , Heidrun Singer, Fred Terry

Gösterim tarihi: 12 Nisan

 

Bahar İsyancıdır

 

Film, 90′lı yılların ortalarından, 2000’li yılların başlangıcına, oradan da günümüze uzanan bir zaman diliminde, bir tiyatro topluluğunun, Oyuncular Kumpanyası’nın öyküsünü beyazperdeye getiriyor. 12 Eylül’ün gölgesinde yetişen, etik ve kültürel değerlerin liberal ekonomilerle değiştiği tarihsel bir süreçte yaşayan gençlerin tiyatro yoluyla direnişi.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Selma Köksal

Senaryo: Selma Köksal

Oyuncular: Volga Sorgu, Selma Köksal, Çimen Turunç Baturalp ile Yıldıray Şahinler

Gösterim tarihi: 19 Nisan

 

Geçit Yok

 

Bir operasyonda işler ters gidince, vicdan azabı çeken Şerif Ray Owens, Los Angeles’ı terk edip küçük bir sınır kasabasına yerleşir. Ancak, günün birinde, batının en azılı, uyuşturucu karteli lideri Gabriel Cortez, FBI’ın hükümlüleri taşıdığı bir konvoydan kaçtığında Şerif Owens’ın yaşadığı huzurlu günler sona erecektir. Olaya karışma vakti gelmiştir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Last Stand

Yönetmen: Kim Jee Woon

Senaryo: Andrew Knauer

Oyuncular: Arnold Schwarzenegger, Forest Whitaker, Rodrigo Santoro, Johnny Knoxville

Gösterim tarihi: 19 Nisan

 

Jobs

 

Apple’ın efsanevi CEO’sunun hayatı. İkonik Silikon Vadisinin ileri görüşlü mucidi Steve Jobs’u Ashton Kutcher’ın canlandırdığı biyografik film onu ve özel hayatının kesitlerini tanımlıyor, motivasyonlarını ve onu yönlendiren kişileri anlatıyor. Filmde buluşları ile dünyayı değiştiren Jobs’un ilk zamanları, gençlik yılları, ilk başarıları, düşüşü ve tekrar yükselişi anlatılıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Joshua Michael Stern

Senaryo: Matt Whiteley

Oyuncular: Ashton Kutcher, Dermot Mulroney, James Woods, Matthew Modine

Gösterim tarihi: 19 Nisan

 

Paranormal 3D

 

Angela, paranormal dünyaya inanmayan bir psikiyatri öğrencisidir. Fakültenin en sert profesörü, Angela ve diğer öğrencilere, bir madenci kasabasını soruşturarak öbür dünyanın varlığının doğru olmadığını kanıtlayabileceğini söyler. Küçük kardeşi Diana da dahil olmak üzere, Angela ve 4 sınıf arkadaşı Susurro’ya giderler. Birlikte şehri ve eski tuz madenlerini keşfederler.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Paranormal Xperience 3D

Yönetmen: Sergi Vizcaino

Senaryo: Daniel Padro

Oyuncular: Amaia Salamanca, Maxi Iglesias, Lucho Fernandez, Ursula Corbero

Gösterim tarihi: 19 Nisan

 

Özgür Balık

 

Özgür Balık, Barbados’taki ailesinin yanına ulaşmaya çalışan uçan balık Kenny’nin macerasını konu alıyor. Kenny, New York’taki bir Çin lokantasında tanıştığı Çinli çocukla çok iyi arkadaş olur ve Kenny’nin ailesinin yanına ulaşması için çalışırlar. Mücadele ederlerken gerçek arkadaşlığın anlamını, ailenin ve hayallerinin peşinden koşmanın önemini keşfederler.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Back To The Sea

Yönetmen: Thom Lu

Senaryo: Thom Lu

Seslendirenler: Yekta Kopan, Atilla Şendil, Onur Kırış

Gösterim tarihi: 19 Nisan

 

Tatlı Cadı Lili: Mandolan’a Yolculuk

 

Sevimli cadı Lili, Mandolan’a yolculuk yapıyor ve Sadrazam Guliman’la mücadele ediyor. Guliman’ın büyücüsü Abrash ise Lili’nin yolunu kesmeye çalışıyor. Ancak bir cadıyı asla kandıramazsınız. Bakalım Lili, arkadaşı Musa ve ejderhası Hector ile Mandolan Krallığı’nı kötü büyücü Hieronymus’dan koruyabilecek mi?

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Lilly The Witch 2: The Journey To The Mandolan

Yönetmen: Harald Sicheritz

Senaryo: Bettine von Borries

Oyuncular: Alina Freund, Tanay Chheda, Pilar Bardem, Ercan Durmaz

Gösterim tarihi: 19 Nisan

 

Suç Ortağı

 

Will, hapisten yeni çıkmıştır ve Alison ile ilişkisini düzeltmeye hazırdır. Bu arada Will’in 10 milyon dollarlık fidyeyi ulaştırabilmesi için yalnızca bir günü vardır. Hem FBI hem de Vincent’in inanmamasına rağmen para aslında onda değildir. Will için bu durumda tek bir seçenek kalmıştır: Eski suç ortağı, güzel, seksi ve akıllı Riley ile tekrar biraraya gelip, bir soygun daha yapmak ve geç olmadan kızını kurtarmak.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Stolen

Yönetmen: Simon West

Senaryo: David Guggenheim

Oyuncular: Nicolas Cage, Danny Huston, Malin Akerman, Sami Gayle

Gösterim tarihi: 19 Nisan

 

Yabancı

 

Özgür, 80 darbesiyle Fransa’ya iltica etmiş bir anne babanın kızıdır. Paris’te doğup büyümüştür. Babası Hüseyin’in ölümü üzerine onun ülkesinde gömülmek olan son arzusunu yerine getirmek için İstanbul’a gelir. Fakat Hüseyin’in 12 Eylül sürecinde vatandaşlıktan atılmış olması Özgür’ün önüne büyük bir engel olarak çıkar. Bu engel, Özgür’ü İstanbul ve kendi içinde bir yolculuğa zorlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Filiz Alpgezmen

Senaryo: Filiz Alpgezmen

Oyuncular: Sezin Akbaşoğulları, Caner Cindoruk, Serkan Keskin, Xavier Clion

Gösterim tarihi: 19 Nisan

 

Karayel Poyraz

 

İstanbul’dan Karadeniz’e yerleşmeye gelen gençler farklı hayat görüşlerine sahiptirler. Üniversite yıllarındaki kurdukları müzik grubu en büyük tutkularıdır ve müzik onları gitgide yakınlaştırır. Fakat pek çok müzisyenin düştüğü ikileme onlar da düşer ve ‘piyasa müziği/’ideal müzik’ yapma arasında kalırlar. İşin içine maddiyat da girince fikir ayrılığı ile dağılırlar. Hepsi ayrı müzik tutkunu olan bu arkadaşlar, ölüm kalım savaşı veren yakın bir dostlarını kurtarmak için yeniden bir araya geleceklerdir…

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Levent İnanır

Senaryo: Levent İnanır

Oyuncular: Numan Çakır, Levent İnanır, Soner Arıca

Gösterim tarihi: 19 Nisan

 

Kayıp Balık Nemo 3D

Dünyaya gelir gelmez annesini kaybeden Nemo babası tarafından büyütülmektedir. Artık İlkokul çağına geldiğinde babasının ilgisinden sıkılmaya başlar. Bir süzgeci küçük olduğu için babası Okyanusta yüzmeyi Nemo’ ya yasaklamıştır. Bir gün Nemo, Okyanusta yüzebileceğini ve o sırada yüzeyde duran cisme dokunabileceğini iddaa eder ve kendini bir anda bir insanın ellerinde bulur. Oğlunun insanlar tarafından yakalanıp götürüldüğünü gören babası, çok kararlıdır ne olursa olsun Nemo’ yu bulacak ve eve geri gecektir. Fakat Okyanus sandığından çok daha tehlikelidir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Finding Nemo

Yönetmen: Andrew Stanton, Lee Unkrich

Senaryo: Andrew Stanton

Gösterim tarihi: 19 Nisan

 

Sky Force: Planes 3D

 

Küçük uçak Tinny kahraman olma hayalleri kurar. Bir gün Kaptan Ben’in yasağını çiğneyerek, ateş altında kalmış insanları kurtarmaya çalışır. Kaptan Ben durumu farkeder etmez, bunun sonuçlarının kendisine neye mal olacağını bile bile Tinny’i kurtarır. Suçluluk duygusuna kapılan Tinny takımı terk edip, maden ocağında çalışmaya başlar. Bu süre içerisinde geçmişi hatırlar ve aniden arkadaşlarının yanına yardım için geri döner.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Tony Tang

Senaryo: Jeff Bowler

Oyuncular: John S. Flynn, Aaron Krebs, Heather Gordon

Gösterim tarihi: 19 Nisan

 

Kötü Ruh

 

1981 yapımı kült korku filminin merakla beklenen yeniden çevriminde, yirmili yaşlarda beş arkadaş bir kulübede kapalı kalıyor. Ölülerin Kitabı’nı bulduktan sonra, farkında olmadan ormanda yaşayan ve uyumakta olan şeytanları toplamaya başlıyorlar. Bu şeytanlar birer birer gençleri ele geçiriyor ta ki geride hayatta kalmak için savaşan bir kişi kalana kadar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Evil Dead

Yönetmen: Fede Alvarez

Senaryo: Sam Raimi

Oyuncular: Shiloh Fernandez, Jessica Lucas, Lou Taylor Pucci, Jane Levy, Elizabeth Blackmore

Gösterim tarihi: 19 Nisan

 

 

Şeytan Tohumu

 

Antika bir kutu alan genç bir kız, kutunun içerisinde çıkan eski çağlara ait bir ruhun kölesi olur. Ailesi ise kızlarını bu ruhun ellerinden kurtarmak için her yola başvurur. Filmin gerçek bir olaydan temellendiği iddia ediliyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Possession

Yönetmen: Ole Bornedal

Senaryo: Juliet Snowden

Oyuncular: Jeffrey Dean Morgan, Kyra Sedgwick, Madison Davenport, Matisyahu, Natasha Calis

Gösterim tarihi: 19 Nisan

 

Teksas Katliamı 3D

 

John Luessenhop tarafından yönetilen Texas Chainsaw Massacre 3D, The Texas Chainsaw Massacre geleneğini sürdüren altıncı film olurken, 1974 yılında çekilen orijinal filmin sonrasında yaşananları konu alıyor. Filmin oyuncu kadrosu ise genç isimlerden oluşuyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Texas Chainsaw 3D

Yönetmen: John Luessenhop

Senaryo: Debra Sullivan

Oyuncular: Alexandra Daddario, Dan Yeager, Trey Songz, Scott Eastwood, James MacDonald

Gösterim tarihi: 19 Nisan

 

Lanetli Kan: Masumiyetin Sonu

 

India Stoker babasını trafik kazasında kaybeder. Cenazeye babasının kayıp kardeşi Charlie de gelir. India, amcasıyla ne kadar çok ortak noktası olduğunu fark eder. Charlie, India’ya yavaş yavaş kendini gösterir. Karizmatik amcasına gelişinin tesadüf olmadığını fark eden India’nın hayatı, amcasının rehberliğinde sıra dışı bir şekilde yeniden inşa edilecektir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Stoker

Yönetmen: Park Chan Wook

Senaryo: Wentworth Miller

Oyuncular: Mia Wasikowska, Matthew Goode, Nicole Kidman ile David Alford

Gösterim tarihi: 26 Nisan

 

Hile Yolu

 

Kilisenin önünde bekleyen Korhan ve Murat. Azınlıklara ve gayri müslimlere yönelik cinayetler işleyen suç hücresinin iki üyesi. Murat alacakları parayı düşünürken, Korhan kilisenin papazını vuracak olan Kofik’in bu işi beceremeyeceğinden endişeli. Şeyhmus, suç örgütünün lideri Paşa’ya ait bir hard disk çalar. Hard diskin içindekiler, yeni bir operasyon dalgasına sebep olacak kadar önemlidir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Ersin Kana

Senaryo: Ersin Kana

Oyuncular: Ozan Bilen, Serkan Yakan, Halil İbrahim Aras, Özgül Koşar

Gösterim tarihi: 26 Nisan

 

Kuma

 

Ayşe, İç Anadolu’nun bir köyünden gelin olarak, Avusturya’nın başkenti Viyana’ya gider. Ailenin annesi Fatma, üzerine kuma getirilmesine razıdır, hatta bu onun fikridir, zira yakalandığı kansere yenik düştüğünde eşinin ve çocuklarının emin ellerde olduğunu bilmek ister. Fakat ailenin iki kızı, kendileri ile yaşıt olan kumayı kabullenemezler. Kısa bir süre sonra ailenin tüm dengelerini alt üst olur.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Umut Dağ

Senaryo: Umut Dağ

Oyuncular: Nihal Koldaş, Begüm Akkaya, Vedat Erincin, Dilara Karabayır

Gösterim tarihi: 26 Nisan

 

Büyük Umutlar

 

Yetim olarak büyümüş Pip’in bir gün kimsenin bilmediği biri tarafından gelen yardımlarıyla beyefendi oluşunun hikayesi. Charles Dickens’ın ünlü eserinden uyarlanan filmin baş rollerinde Helena Boham Carter, Ralph Fiennes ve Jeremy Irvine oynuyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Mike Newell oturuyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Great Expectations

Yönetmen: Mike Newell

Senaryo: David Nicholls

Oyuncular: Helena Bonham Carter, Ralph Fiennes, Robbie Coltrane, Jason Flemyng, Jessie Cave

Gösterim tarihi: 26 Nisan

 

İntikam Benim

 

Victor patronu yüzünden ölen karısı ve kızının intikamını almaya çalışan, New York’un yeraltı suç örgütü liderinin sağ kolu olan cesur bir infazcıdır. Patronu gizemli bir katil tarafından tehdit edilince, Victor da detektifliğe soyunur. Bu sırada eski kurbanlardan biri olan Beatrice ise Victor’u baştan çıkarmaya ve ona şantaj yapmaya çalışır. Beatrice ile Victor’ın aralarındaki kimya onları şiddetli sonuçlara yol açan öç almaya sürükler.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Dead Man Down

Yönetmen: Niels Arden Oplev

Senaryo: J.H. Wyman

Oyuncular: Colin Farrell, Terrence Howard, Noomi Rapace, Dominic Cooper, Isabelle Huppert

Gösterim tarihi: 26 Nisan

 

Acı Reçete

 

Emily Hawkins, kocası hapse girdikten sonra depresyon ve anksiyete belirtileriyle boğuşmakta olan sorunlu bir kadındır. Kocasının hapisten çıkmasına az kalmıştır ve bu esnada psikiyatrları var gücüyle genç kadını iyileştirmeye çalışır. İlaçların sayesinde yaşamaya çalışan kadın için doktoruyla arasında başlayan ilişki sonrasında işler iyiden iyiye zorlaşacaktır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Side Effects

Yönetmen: Steven Soderbergh

Senaryo: Scott Z. Burns

Oyuncular: Jude Law, Catherine Zeta-Jones, Channing Tatum, Rooney Mara, Vinessa Shaw

Gösterim tarihi: 26 Nisan

 

Yük

 

Cemal işlediği cinayet sonrası bir madene kaçıp, ölüm korkusu ile saklanır. Peşinde onu kovalayan bir başka adamsa ‘öldürmekten’ korkmaktadır. Bu iki adamın ortak noktası ise Zeynep adlı bir kadındır. Aslında Cemal ile evli olan Zeynep, bundan seneler önce Cumali adlı bir adamla tutkulu bir ilişki yaşar ama Cumali de evli ve çocukludur… Geriye dönüşler ve şimdiki zaman, geçmiş ve gelecek arasındaki geçişlerle bu üç insanın yaşadıkları öykü beyazperdeye taşınıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Erden Kıral

Senaryo: Erden Kıral

Oyuncular: Tülin Özen, Nadir Sarıbacak, Tansu Biçer, Sinan Demirer, Suzan Genç

Gösterim tarihi: 26 Nisan

 

(Q)üfür

 

Sermayeleri din üzerinde olan umut tacirlerinin lideri Limon Hoca ölmüştür. Ticari çarkın zarar görmesini engellemek isteyen baş mürit Maşallah ve cemaatin diğer üyeleri, Limon Hoca nın yıllardır kayıp olan mecnun oğlu Usko yu bir an önce bulup başa geçirmek için kolları sıvarlar. Diğer taraftan birbirlerine aşık iki gencin yolları da dergâhla kesişecektir

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Gani Rüzgar Şavata, Mustafa Delazi

Senaryo: Gani Rüzgar Şavata

Oyuncular: Ayşen Gruda, Leyla Bilginel, Havin Funda Saç, Ahmet Satılmış, Sinan Benger

Gösterim tarihi: 26 Nisan

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.