Takip: İstanbul

Yönetmen: Olivier Megaton

Senaryo: Luc Besson, Robert Mark Kamen

Oyuncular: Liam Neeson, Maggie Grace, Famke Janssen, Rade Sherbedgia, Leland Orser, Jon Gries

Gösterim Tarihi: 05 Ekim

Konu: Emekli CIA ajanı Bryan Mills ve karısı, Mills’in kendi kızını kurtarmak için öldürdüğü katilin babası tarafından İstanbul’da rehin alınırlar. Bryan Mills, ailesini kurtarmak için İstanbul’da yüksek aksiyonlu bir kovalamacaya girer ve ajanlık günlerinden edindiği tüm gizli yeteneklerini ve kabiliyetini kullanır.

New York’ta 2 Gün

 

Yönetmen: Julie Delpy

Senaryo: Julie Delpy

Oyuncular: Chris Rock, Julie Delpy, Albert Delpy, Alexia Landeau, Alexandre Nahon

Gösterim Tarihi: 05 Ekim

 

Konu: Marion (Delpy) Jack’ten (Two Days in Paris) ayrılmıştır ve artık çocuğuyla birlikte New York’ta yaşamaktadır. Ailesi Marion’u ziyaret etmeye karar verir. Ama Marion Amerikalı yeni erkek arkadaşı Mingus’un (Rock) farklı bir kültürel geçmişe sahip olmasının, tuhaf babasının, New York’a eski erkek arkadaşıyla gelen kız kardeşi Rose’un ve yakında gerçekleştireceği fotoğraf sergisinin patlamaya hazır bir karışıma sebep olacağının farkında değildir.

 

Aşk Yeniden

 

Yönetmen: David Frankel

Senaryo: Vanessa Taylor

Oyuncular: Meryl Streep, Tommy Lee Jones, Steve Carrell, Jean Smart

Gösterim Tarihi: 05 Ekim

 

Konu: Kay ve Arnold sadık bir çifttir. Kay evlilik hayatını biraz canlandırmayı ve kocasıyla yeni bir bağ kurmayı istemektedir. Küçük bir kasabada faaliyet gösteren, meşhur bir çift terapistinin adını duyunca, şüpheci ve bildiğinden şaşmayan kocasını, bir hafta evlilik terapisi almak üzere uçağa bindirmek için ikna etmeye kalkışır. Birbirlerine aşık olmalarını sağlayan o kıvılcımı yeniden bulmak istemektedir.

 

 

Güneş Yanığı 2

 

Yönetmen: Nikita Mikhalkov

Senaryo: Nikita Mikhalkov

Oyuncular: Nikita Mikhalkov, Oleg Menshikov, Nadezhda Mikhalkova, Sergey Makavetsky

Gösterim Tarihi: 05 Ekim

 

Konu: Film, ilk filmin bittiği noktanın beş yıl sonrasından devam ediyor. Albay Kotov idama mahkûm edilmesine rağmen canını kurtarmış, 2. Dünya Savaşı’nda cephede savaşmaktadır. Karısı Maroussia öldüğüne inanmakta, kızı Nadia ondan nefret etmektedir. Ezeli düşmanı Mitya suikastten kurtulmuş ve Kotov’un peşine düşmüştür.

 

Sammy’nin Maceraları 2

 

Yönetmen: Ben Stassen

Senaryo: Domonic Paris

Oyuncular: Ozan Güven, Engin Alkan, Erkan Taşdöğen , Altuğ Yücel

Gösterim Tarihi: 05 Ekim

 

Konu: Sammy ve Ray, mercan adasında kumun ve denizin tadını çıkarmakta ve kaplumbağa yavruları Ricky ve Ella’yı denize götürmektedir. Aniden, yanlarına yasak bölgede avlanmaktan çekinmeyen bir avcı yanaşır ve ikisini, turistlere gösterilecekleri özel bir akvaryuma götürür. Çeşitli kaçış denemesinden sonra güney denizlerine doğru yol alırlar.

 

 

Cennetteki Çöplük

 

Yönetmen: Fatih Akın

Senaryo: Fatih Akın

Gösterim Tarihi: 05 Ekim

 

Konu: Belgeselde, Karadeniz kıyısındaki bir köydeki çay tarlaları ortasına kurulan dev çöp arıtma ve toplama tesisine karşı köylülerin verdiği mücadele gözler önüne seriliyor. Fatih Akın, çevre felâketini öğrenir öğrenmez, bu tesisin kurulmasına engel olamasa da kurulma aşamasından günümüze kadarki her süreci belgeledi.

 

 

Tetikçiler

 

Yönetmen: Rian Johnson

Senaryo: Rian Johnson

Oyuncular: Bruce Willis, Joseph Gordon Levitt, Emily Blunt, Paul Dano

Gösterim Tarihi: 12 Ekim

 

Konu: Zamanda yolculuk yapma olanağı bulunmuştur ama bu yasaktır, haliyle karaborsaya düşmüştür. Mafya, bir adamdan kurtulmak istediğinde, onu otuz yıl geriye göndermekte, tetikçi ve kiralık katil Joe ise gelen adamı temizlemektedir. Geçimini bu şekilde sağlayan Joe güzel bir yaşam sürmektedir. Ancak günlerden bir gün gelecekteki kendisi otuz yıl geriye gönderilir ve ikisi karşılaşır.

 

 

Uzun Hikaye

 

Yönetmen: Osman Sınav

Senaryo: Fatih Akın

Oyuncular: Kenan İmirzalıoğlu, İsmail Hakkı Ürün, Kürşat Alnıaçık, Erkan Avcı

Gösterim Tarihi: 12 Ekim

 

Konu: Film, senaristinin tanımıyla, “uzayıp giden demiryollarında, kasaba kasaba dolaşarak geçen ömürleri boyunca, ‘Sen nerelisin’ diye sorulduğunda ‘Sevda köylüyüm’ diye yanıtlayan çok ama çok iyi insanların, ölümsüz aşklarını, adalet, doğruluk ve eşitlik üzerine bir yaşam kurma mücadelelerini” anlatıyor.

 

Mükemmel Plan

 

Yönetmen: Jennifer Westfeldt

Senaryo: Jennifer Westfeldt

Oyuncular: Adam Scott, Jennifer Westfeldt, Maya Rudolph, Chris O’Dowd, Kristen Wiig Gösterim Tarihi: 12 Ekim

 

Konu: Jason ve Julie çok uzun yıllardır iki iyi dosttur ve arkadaş grubunda bekar-çocuksuz kalan son çifttir. Evliliğin ve çocuk yetiştirmenin ilişkilerine zarar vermesinden korkan ikili evlenmeden bir bebek yaparak aynı evin içinde arkadaş olarak yaşamaya devam ederler ve bu arada da başkalarıyla tanışıp yeni ilişkiler de kurarlar. Herkes ‘bunu yapamazsınız’derken, onlar başarmış gibi görünseler de içten içe birbirlerini kıskanmaya da devam ederler…

 

Çanakkale 1915

 

Yönetmen: Yeşim Sezgin

Senaryo: Turgut Özakman

Oyuncular: Şevket Çoruh, Barış Çakmak, Serkan Acar, Rıza Akın

Gösterim Tarihi: 18 Ekim

 

Konu: Balkan Savaşı’nda hezimete uğrayan bir milletin dirilişinin hikâyesi. Rusya’ya yardım etmek ve İstanbul’u işgâl etmek amacıyla Çanakkale’ye tarihin gördüğü en büyük donanmalardan biriyle saldıran Müttefik Kuvvetler’in hiç bir silâhın yurt sevgisinden daha güçlü olmadığını anladıkları, bir çok isimsiz kahramanın destansı hikâyeleriyle ulaşılan zaferin öyküsü.

 

 

ParaNormaN

 

Yönetmen: Sam Fell, Chris Butler

Senaryo: Chris Butler

Seslendirenler: Casey Affleck, Tucker Albrizzi, Tempestt Bledsoe, Alex Borstein

Gösterim Tarihi: 19 Ekim

 

Konu: Zombiler küçük bir kasabayı kuşatırsa kim yardıma çağrılabilir? Bu görev için ölülerle ve hayaletlerle konuşabilen küçük bir kasabalı olan Norman’dan başka seçenek yoktur. Kasabasını yüzyıllardır süren bir lânetten kurtarmak için Norman’ın zombilerin yanı sıra hayaletler, cadılar ve en kötüsü de moronlaşmış yetişkinlerle mücadele etmesi gerekecektir.

 

Paranormal Activity 4

 

Yönetmen: Henry Joost, Ariel Schulman

Senaryo: Zack Estrin, Oren Peli

Oyuncular: Katie Featherston, Kathryn Newton, Matt Shively, Brady Allen, Tommy Miranda

Gösterim Tarihi: 19 Ekim

 

Konu: Ali Rey ve arkadaşı Chloe Cooper evlerinde gerçekleşen paranormal olayları fark etmeye başlar. Hayaletler ve kötü ruhlar hakkında araştırma yaparlar ve kendi hayatlarında çözümlenmemiş bazı durumlar olduğunu fark ederler. Kristi ve Daniel Ray yetim bir çocuğu evlat edinirler. Bir süre sonra çocuğun evlerine güçlü bir şey getirdiğini anlarlar.

 

Benim Annem Bir Dinozor

 

Yönetmen: Yoon Suk Choi, John Kafka

Senaryo: Adam Beechen, James Greco

Oyuncular: Rob Schneider, Jane Lynch, Tara Strong

Gösterim Tarihi: 19 Ekim

 

Konu: Ernie, kız kardeşi Julia ve Max’le birlikte, Dinozor Müzesi’ndeki güvenliği atlatarak çok gizli bir fosilin sergisine girmeyi başarırlar. Yakalanmaları üzerine Ernie ve Julia, Max’lerin evine kaçar. Max’in babasının icat ettiği zaman makinasına girerler, makina çalışır, bir müddet sonra kapılar açıldığında kendilerini yemyeşil bir vadide, dinozorların arasında bulurlar.

 

Hysteria

 

Yönetmen: Tanya Wexler

Senaryo: Stephen Dyer, Jonah Lisa Dyer

Oyuncular: Hugh Dancy, Maggie Gyllenhaal, Jonathan Pryce, Felicity Jones, Rupert Everett

Gösterim Tarihi: 19 Ekim

 

Konu: 1880 yılında, meslektaşlarının ortaçağdan kalma uygulamaları karşısında hayal kırıklığına uğrayan genç bir doktor olan Mortimer Granville, özel el hizmetleri ile kadınları tedavi eden Dr. Dalrymple hesabına çalışmaya başlar. Dönem kadınlarının histeri tedavileri için Dr. Dalrymple’ın kapısını sürekli çalmaya başlaması karşısında şaşırmaya başlayan Mortimer, arkadaşı Edmund ile birlikte vibratörü icat eder ve büyük bir başarı kazanır.

 

 

 

Bulut Atlası

 

Yönetmen: Tom Tykwer, Wachowski Kardeşler

Senaryo: Tom Tykwer, Wachowski Kardeşler

Oyuncular: Tom Hanks, Halle Berry, Hugh Grant, Hugo Weaving

Gösterim Tarihi: 26 Ekim

 

Konu: 1850’de Pasifik’i geçen bir gezgin, Belçika’daki savaşlar sırasında maddi açıdan istikrarsız bir hayat süren suskun bir besteci, Reagan döneminin California’sında asil ruhlu bir gazeteci, alacaklılarından kaçan bir yayınevi sahibi, ölüm sırasını bekleyen genetiği değiştirilmiş bir garson, bilim ve medeniyetin karanlık yüzüne tanık olan genç Pasifik adalı, tarihsel zaman dilimi içinde her birinin yankılarını anlatıyor.

 

Gergedan Mevsimi

 

Yönetmen: Bahman Ghobadi

Senaryo: Bahman Ghobadi

Oyuncular: Behrouz Vossoughi, Monica Bellucci, Yilmaz Erdogan, Caner Cindoruk, Belçim Bilgin

Gösterim Tarihi: 26 Ekim

 

Konu: İran’da şahın devrilmesiyle başlayan İslami rejim devriminin hemen öncesinde geçen hikaye bu politik değişimler ekseninde sancılı bir aşk öyküsünü beyazperdeye taşıyor.

 

 

Kanunsuzlar

 

Yönetmen: John Hillcoat

Senaryo: Nick Cave

Oyuncular: Tom Hardy, Gary Oldman, Guy Pearce, Shia LaBeouf, Jessica Chastain

Gösterim Tarihi: 26 Ekim

 

Konu: Yönetmen John Hillcoat’un bu Büyük Buhran döneminde geçen suç filminde, üç isyankar içki kaçakçısı kardeş ele geçmesi zor Amerikan Rüyasına ulaşabileceklerini fark eder… Güçlü şehir gangsterleri kardeşlerin çabalarının ödüllerini toplarken, onlar hayallerini gerçekleştirmek için mücadele eder.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.