Öz Hakiki Karakol: Asayiş Berkemal Aga

Yönetmen: İbrahim Güler

Senaryo: İbrahim Güler, Erdal Bektaş

Oyuncular: Emin Maltepe, Cengiz Bozkurt, Oktay Gürsoy, Serkan Genç

Gösterim Tarihi: 18 Mayıs

Konu: Arkadaşları ile bir otelin illegal işletilen kumarhanesini soyup köşeyi dönmeyi plânlayan Hasan’ın kurduğu sahte karakola, daha ilk gününden halktan ihbar telefonları gelmeye başlar. Hasan ve arkadaşları soygun plânı yaparken ve halka hizmet etmeye çalışırken devletin sahte karakola iki stajyer atamasıyla beklenmedik gelişmeler yaşanır.

Dikkat Bebek Var

Yönetmen: Kirk Jones

Senaryo: Shauna Cross, Heather Hach

Oyuncular: Cameron Diaz, Matthew Morrison, Dennis Quaid, Elizabeth Banks

Gösterim Tarihi: 18 Mayıs

Konu: Birçok kere yılın en çok satan kitabı ünvanını alan ve tüm dünyada 35 milyon adet satan dizi halinde yayınlanan kitapların ilki olan Bebeğinizi Beklerken Sizi Neler Bekler’den uyarlanan Dikkat Bebek Var, eli kulağında olan ebeveynlik görevlerinin güçlükleri nedeniyle, kesişen hayatları altüst olan beş çift hakkında muhteşem ve dokunaklı bir komedi filmi.

 

 

Güzel ve Çirkin

 

Yönetmen: Gary Trousdaleve, Kirk Wise

Senaryo: Linda Woolverton, Roger Allers

Oyuncular: Paige O’Hara, Robby Benson, Richard White, Jerry Orbach

Gösterim Tarihi: 18 Mayıs

 

Konu: Bel, korkunç canavarın kalesine hapsettiği çok güzel bir genç kadındır. İçinde bulunduğu durumun çaresizliğine rağmen Bel kalenin büyülü çalışanları arasından Çaydanlık, Şamdan ve Masa Saati’yle arkadaş olur ve bu sayede canavarın iç dünyasına bakıp orada gerçek bir prensin ruhunu ve kalbini görür.

 

Diktatör

 

Yönetmen: Larry Charles

Senaryo: Sacha Baron Cohen, Alec Berg

Oyuncular: Sacha Baron Cohen, Anna Faris, Ben Kingsley, Megan Fox

Gösterim Tarihi: 18 Mayıs

 

Konu: Saplantılı olduğu sevgili ülkesine asla demokrasinin gelmemesi için hayatını bile tehlikeye atan Kuzey Afrikalı bir diktatörün kahramanlık hikâyesi.

 

 

 

Yakıcı Bir Yaz

 

Yönetmen: Philippe Garrel

Senaryo: Marc Cholodenko, Philippe Garrel

Oyuncular: Monica Bellucci, Louis Garrel, Celine Sallette, Jerome Robart

Gösterim Tarihi: 18 Mayıs

 

Konu: Çok sıcak bir yaz gecesinde, spor bir araba ağaca çarpar. Bir yıl önce… Paul ressam Frédéric ile tanışır. Frédéric, Angèle ile yaşamaktadır. Zaman geçer, Angèle, Frédéric’i terk eder. Frédéric korkunç bir kaza geçirmiştir. Frederic kazanın aslında bir kaza olmadığını itiraf eder ve ölür. Sıcak bir yaz günü, kilisede, Paul arkadaşının naaşına bakmaktadır.

 

 

Liberal Arts

 

Yönetmen: Josh Radnor

Senaryo: Josh Radnor

Oyuncular: Zac Efron, Elizabeth Olsen, Josh Radnor, Allison Janney, Elizabeth Reaser, Gösterim Tarihi: 18 Mayıs

 

Konu: Yeni bekar kalmış ve işinden çok da memnun olmayan içine kapanık Jesse Fisher kafasını kitaplara gömmüş bir şekilde yaşamaktadır. Ohio’daki okuluna (yemek salonlarına, yurt odalarına, partilere ve şiir seminerlerine) duyduğu derin özlem ona en güzel günlerinin geçmişte kaldığını hissettirmektedir. En sevdiği Profesör emeklilik yemeğinde konuşma yapması için onu kampüse davet ettiğinde, Jesse teklifi hemen kabul eder. Üniversite ikinci sınıf öğrencisi olan ve klasik müzik aşığı Zibby ile tanışmak Jesse’nin içinde, uzun süredir hissetmediği olasılık ve bağlılık duygularını yeniden uyandırır.

 

Sevimli Kedi İş Başında

 

Yönetmen: Alberto Mar

Senaryo: Kevin Seccia, Timothy McKeon

Oyuncular: Raul Anaya, Jorge Arvizu, Jim Conroy

Gösterim Tarihi: 25 Mayıs

 

Konu: Top Cat ve çetesi eski düşmanları polis Dibble ve yeni komiser ile karşılaşırlar. İkiside, Top Cat’in oyunlarını engellemek ve çeteyi çok sevdiği mahallelerinden çıkarmak için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Ancak çete evlerini korumak için harekete geçer, yollarına çıkan tüm engelleri daima akıllıca alt edeceklerinden şüpheleri yoktur.

 

 

Edepsiz Kız

 

Yönetmen: Abe Sylvia

Senaryo: Abe Sylvia

Oyuncular: Juno Temple, Milla Jovovich, William H. Macy, Mary Steenburgen

Gösterim Tarihi: 25 Mayıs

 

Özet: Danielle’nin aykırı tavırları özel eğitime mahkûm edilmesine neden olur, bu zoraki sürgünde utangaç, gay eğilimli ve hiçbir arkadaşı olmayan Clarke ile tanışır. Uyumsuz öğrencilerin alındığı uyumsuzlar sınıfında, birlikte bir ev ödevi yapma mecburiyetinde kalan yeni ikili, kendilerine ödev olarak verilen, anne babaları olmaları beklenen ve bir çocuğu temsil eden “Joan” adını verdikleri bir un paketinin isteksiz ve bir o kadar da tuhaf anne babası olurlar. Clarke, azılı bir eşcinsel düşmanı olan babası tarafından askeri okula gönderileceği için umutsuzca kaçma isteği ile kıvranmaktadır. Böylece, ceplerinde beş kuruş olmaksızın 80’li yılların görkemli şarkılarının itici gücüyle, sıra dışı aile, asla oldukları gibi görünmelerine izin vermeyen küçük kasabadan kaçarak Kaliforniya’ya doğru yola koyulurlar…

 

Siyah Giyen Adamlar 3

 

Yönetmen: Barry Sonnenfeld

Senaryo: Etan Cohen, David Koepp, Jeff Nathanson

Oyuncular: Will Smith, Tommy Lee Jones, Jemaine Clement

Gösterim Tarihi: 25 Mayıs

 

Özet: Ajan J, Ajan K’yı bulmak için zamanda geriye gittiği, uzun bir yolculuğa çıkacaktır. Zira dünyanın sonunu getirebilecek bir seri olayın fişeği ateşlenmiştir. Ajan J, zamana karşı şimdi her zamankinden daha hızlı hareket etmelidir…

 

 

Şeytanın Yüzü

 

Yönetmen: Dominik Moll

Senaryo: Dominik Moll, Anne-Louise Trividic

Oyuncular: Vincent Cassel, Deborah François, Josephine Japy, Sergi Lopez

Gösterim Tarihi: 25 Mayıs

 

Özet: 17. yüzyılın Madrid’inde bebekken bir manastırın kapısına terk edilen kimsesiz Ambrosio rahipler tarafından büyütülmüştür. Büyüyünce çalışkan ve saygıdeğer bir rahip olmuş, zamanla ünü tüm ülkeye yayılan bir vaize dönüşmüştür. Kör edici baş ağrıları ve yinelenen kâbuslardan muzdarip olan Ambrosio şeytana karşı kendini çok güçlü görmektedir ve asla baştan çıkarılmayacağından emindir. Günün birinde yüzü bir maskenin arkasına gizlenmiş gizemli birisinin manastıra gelişiyle inançları sarsılacak ve manastırda doğaüstü olaylar meydana gelmeye başlayacaktır.

 

Kan ve Aşk

 

Yönetmen: Angelina Jolie

Senaryo: Angelina Jolie

Oyuncular: Zana Marjanovic, Goran Kostic, Vanessa Glodjo, Rade Serbedzija

Gösterim Tarihi: 25 Mayıs

 

Özet: 1990’lı yılların başında Balkanlarda Bosna Savaşı sürerken, Sırbistan için savaşan asker Danijel, esir kampında tutulan ve savaştan da önce tanıdığı Bosnalı Ajla ile yeniden karşılaşır. Farklı etnik kökenlerden gelen ve aslında düşman olması gereken bu iki insan, geçmişten gelen duyguları ile içinde yaşadıkları zorunlu savaş koşulları arasında kalırlar. Bir zamanlar birbirleri için çok değerli olan bu iki insanın hislerini, savaşın zalimliği köreltmiştir.

 

 

 

Moonrise Kingdom

 

Yönetmen: Wes Anderson

Senaryo: Wes Anderson, Roman Coppola

Oyuncular: Edward Norton, Bruce Willis, Bill Murray, Tilda Swinton

Gösterim Tarihi: 25 Mayıs

 

Özet: 1965 yılında küçük bir kasabada geçen hikâye ilk aşk ve büyülü bir yazı anlatıyor. 12 yaşındaki iki çocuğun birbirlerine aşık olup, gizlice anlaşarak vahşi doğaya kaçışmasının ardından yetkililer onları yakalamaya çalışırken, kuvvetli bir fırtına da kıyıda patlamak üzeredir. Barış dolu ada halkı hiç kimsenin baş edemeyeceği biçimde alt üst olmuştur.

 

Pamuk Prenses ve Avcı

 

Yönetmen: Rupert Sanders

Senaryo: Evan Daugherty

Oyuncular: Kristen Stewart, Charlize Theron, Chris Hemsworth, Sam Claflin

Gösterim Tarihi: 01 Haziran

 

Özet: 18 yaşındaki Pamuk Prenses (Stewart) sadece hayvanlarla arkadaşlık eden ve her geçen gün daha da güzelleşen bir kızdır. Üvey annesi Kötü Kraliçe Ravenna (Theron) onu gittikçe daha da fazla kıskanmaya başlar. Ravenna onu öldürmeye kalkıştığında Pamuk Prenses, Kraliçe’den intikam almaya çalışan Eric (Mortensen) adlı bir avcının yardımıyla kaçar. Eric çok huysuz biridir ama Pamuk Prenses’e ormandaki kötü yaratıklara karşı kendini korumayı öğretir.

 

Aramızda Bebek Var

 

Yönetmen: Rémi Bezançon

Senaryo: Rémi Bezançon

Oyuncular: Pio Marmaï, Louise Bourgoin, Josiane Balasko, Thierry Frémont, Gabrielle Lazure

Gösterim Tarihi: 01 Haziran

 

Özet: Aşk, bağlılık, annelik, fedakarlık üstüne bir film olan Aramızda Bebek Var/A Happy Event, Louise Bourgoin ve Pio Marmaï’yi başrollere taşıyor. Eliette Abecassis’in romanından yönetmen Rémi Bezançon ve Vanessa Portal tarafından uyarlanmış duygu yüklü bir dram. Toronto Film Festivali’nde de gösterilen yapım iki insan arasındaki yoğun bir beraberliğin kişileri nasıl ve nereye kadar değiştirebileceğini sorgulayan bir öykü.

 

Prometheus

 

Yönetmen: Ridley Scott

Senaryo: Jon Spaihts, Damon Lindelof

Oyuncular: Noomi Rapace, Charlize Theron, Michael Fassbender, Patrick Wilson

Gösterim Tarihi: 01 Haziran

 

Özet: Tekrar bilim-kurgu türüne dönüş yapan kült yönetmen Ridley Scott’ın önderliğinde Alien’ın köklerine yapılan bu yolculuk, hayatın başlangıcına dair araştırma yürüten bir ekibin evrenin en karanlık noktasında yaşadıkları maceralara odaklanıyor. Ekibin insanoğlunun geleceğini korumak adına girdiği bu savaş, her şeyin sonu olabilir.

 

 

 

La Cara Oculta

 

Yönetmen: Andrés Baiz

Senaryo: Andrés Baiz, Hatem Khraiche, Stewart St. John

Oyuncular: Martina García, Quim Gutiérrez, Clara Lago

Gösterim Tarihi: 08 Haziran

 

Özet: Başka bir adam için sevgilisi Belén tarafından terk edilen orkestra şefi Adrián, barda tanıştığı Fabiana ile yeni bir ilişkiye başlar. Bu sırada savcılık Adrián’ın peşindedir çünkü Belén’in kendi isteği dışında ortadan kaybolduğunu düşünmektedirler. Fabiana, Adrián ile ilişkiye başladıktan sonra O’nun evinde geçirdiği vakit fazlalaşır. Banyodaki lavabo giderinden gelen tuhaf sesler, elektrik kesildiğinde karanlığın yol açtığı tedirginlik ve Hans isimli köpeğin huzursuz şekilde ortalıkta dolanıp durması gibi hayalet filmi klişelerine maruz kaldığımız bu bölüm; Fabiana’nın yaşadıklarına anlam verme sürecini flashback ile kesintiye uğratıp, bizleri Adrián’ın ortadan kaybolan sevgilisi Belén ile yaşadığı ilişkiye odaklar ve sonlanır..

 

Nuit blanche

 

Yönetmen: Frédéric Jardin

Senaryo: Frédéric Jardin, Nicolas Saada

Oyuncular: Joey Starr, Birol Ünel, Julien Boisselier, Tomer Sisley, Samy Seghir

Gösterim Tarihi: 08 Haziran

 

Özet: Uyuşturucu satma işinde çalışan Vincent’a bir gece bir tuzak kurulur ve genç adam yakayı ele verir. Kendisine tuzak kuran adamlarsa aslında polistir. İşin içine gece kulübü sahibi, güçlü patronlar karışır; Vincent gereken parayı bulamazsa oğlunu öldürmekle tehdit ederler. Bu gece işi her zamankinden daha da zordur.

 

Friends with Kids

 

Yönetmen: Jennifer Westfeldt

Senaryo: Jennifer Westfeldt

Oyuncular: Adam Scott, Jennifer Westfeldt, Maya Rudolph, Chris O’Dowd

Gösterim Tarihi: 08 Haziran

 

Özet: Jason ve Julie çok uzun yıllardır iki iyi dosttur ve arkadaş grubunda bekar-çocuksuz kalan son çifttir. Evliliğin ve çocuk yetiştirmenin ilişkilerine zarar vermesinden korkan ikili evlenmeden bir bebek yaparak aynı evin içinde arkadaş olarak yaşamaya devam ederler ve bu arada da başkalarıyla tanışıp yeni ilişkiler de kurarlar. Herkes ‘bunu yapamazsınız’derken, onlar başarmış gibi görünseler de içten içe birbirlerini kıskanmaya da devam ederler.

 

Mahşer Günü

 

Yönetmen: Xavier Gens

Senaryo: Karl Mueller, Eron Sheean

Oyuncular: Lauren German, Michael Biehn, Milo Ventimiglia, Michael Eklund

Gösterim Tarihi: 08 Haziran

 

Özet: New York nükleer bir saldırıyla yerle bir olmak üzeredir. Hengameden bir şekilde kaçmayı başaran 9 kişi, yaşadıkları gökdelen apartmanın bodrum katına sığınırlar. Fakat bu sığınakta yiyecek ve içecek sınırlı, hayatta kalma şansı kısa bir süreyle sınırlıdır. Zaman geçtikçe ve yardım umutları tükendikçe her biri medeni insan kimliğini bir yana bırakacaktır. Erkekler daha da sertleşip, vahşileştikçe, kadınların da psikoloji alt-üst olacaktır.

 

 

Liseli Polisler

 

Yönetmen: Phil Lord, Chris Miller

Senaryo: Michael Bacall

Oyuncular: Jonah Hill, Channing Tatum, Brie Larson, Dave Franco

Gösterim Tarihi: 08 Haziran

 

Özet: Schmidt ve Jenko, Polis Akademisi’nde zoraki arkadaşlık kuran iki gençtir. Devriye polisleri içinde en iyileri değildirler ama gizli birimine katıldıklarında bunu tersine çevirebileceklerdir. Silâhlarını ve rozetlerini bırakıp, birer sırt çantası alırlar ve genç görünümlerini gizli görev için kullanırlar. Sorun şudur ki, günümüz ergenleri birkaç yıl önce onların olduğundan çok farklıdır.

 

 

Madagaskar 3: Avrupa’nın En Çok Arananları

 

Yönetmen: Eric Darnell, Tom McGrath

Senaryo: Noah Baumbach

Oyuncular: Ben Stiller, Chris Rock, David Schwimmer, Jada Pinkett Smith, Sacha Baron Cohen, Cedric the Entertainer, Frances McDormand

Gösterim Tarihi: 08 Haziran

 

Özet: Geri dönüyorlar! Aslan Alex, Zebra Marty, Zürafa Melma ve su aygırı Gloria gene ortalığı birbirine katacaklar. Polise yakalanmadan evleri New York’a geri dönebilmek için çareyi gezici bir sirkin gösteri ekibine katılmakta bulurlar. Alex’in amacı mümkün mertebe fark edilmeden eve dönmekken, bu ekiple işi oldukça zordur. Avrupa turnesi şüphesiz ki oldukça renkli geçecektir!

 

Azrail’i Beklerken

 

Yönetmen: Marjane Satrapi, Vincent Paronnaud

Senaryo: Marjane Satrapi

Oyuncular: Mathieu Amalric, Edouard Baer, Maria de Medeiros

Gösterim Tarihi: 15 Haziran

 

Özet: 1958’de İran Tahran’da dönemin en iyi kemancılarından olan Nasser-Ali,Khan en sevdiği kemanı kırılınca hayattan soğuma noktasına gelir. Onun yerine hiçbir müzik aletini koyamaz ve kemanı olmadan yaşamak onun için ölümle eş değerdir. Yatağına uzanıp ölümün gelmesini bekleyen Nassar Ali bu süreçte düşsel bir yolculuğa çıkar ve seyircilere çocukluğundan itibaren yaşamının kesitlerini, acı-tatlı anılarını açar. Geriye dönüş sahneleriyle de yaşadığı büyük aşkı sonrasında da müziğe yönelişini kendi zihnini ‘seyredenlerle’ paylaşır.

 

 

Karanlık Gölgeler

 

Yönetmen: Tim Burton

Senaryo: John August

Oyuncular: Johnny Depp, Michelle Pfeiffer, Helena Bonham Carter, Eva Green

Gösterim Tarihi: 15 Haziran

 

Özet: Barnabas muhteşem bir hayat sürerken, kıskanç bir cadı tarafından lanetlenerek kontluğu elinden alınan ve 200 yıl kadar toprak altında, tabutta kilitli kalan bir vampirdir. 1972 yılında kopan bir fırtına onun da tabutunu yeraltından çıkartır ve meraklı köylüler sayesinde artık özgür bir vampirdir. Makamını ve intikamını almak için yaşadığı malikaneye geri dönen Barnabas, bildiği, tanıdığı her şeyin, içinde yaşadığı zamanın değiştiğini keşfedecektir. Yeni ailesine ve hayatına uyum sağlamaya çalışırken aklındaki tek hedef onu lanetleyen cadıdan intikamını almaktır.

 

 

Gizemli Kadın

 

Yönetmen: Pawel Pawlikowski

Senaryo: Pawel Pawlikowski

Oyuncular: Kristin Scott Thomas, Ethan Hawke, Samir Guesmi

Gösterim Tarihi: 15 Haziran

 

Özet: Amerikalı yazar Tom Ricks hakkında çıkan bir skandaldan uzaklaşmak ve hayatını yeniden yoluna koymak için Paris’e gelir. Planı ikinci romanına yazmaya koyulmak ve aynı zamanda çok sevdiği kızına daha yakın olmaktır. Yeni tanıştığı Arap asıllı bir Fransız Tom’a “güvenlik” ile ilgili bir iş teklifinde bulunur. Aynı günlerde Margit adında gizemli bir kadınla da tanışır ve bir an aralarında karşı koyamadıkları tutkulu bir çekim başlar. İlişkileri devam ettikçe Tom’un başına bir dizi hiç beklenmedik olay gelecektir.

 

 

Şeref Madalyası

 

Yönetmen: Mike McCoy, Scott Waugh

Senaryo: Kurt Johnstad

Oyuncular: Alex Veadov, Roselyn Sanchez, Nestor Serrano

Gösterim Tarihi: 15 Haziran

 

Özet: Kaçırılan bir CIA ajanını kurtarmak için görevlendirilen “Navy Seals” ekibinin hikayesi aksiyon dolu sahnelerle beyazperdeye gelecek. Ünlü oyunculara sahip olmasa da, fragmanından anlaşıldığı kadarıyla aksiyon seyircisini oldukça tatmin edeceğe benzer olan bu film Şubat sonunda A.B.D.’inde vizyona girdi.

 

 

 

Can Yoldaşım

 

Yönetmen: Lawrence Kasdan

Senaryo: Lawrence Kasdan

Oyuncular: Diane Keaton, Kevin Kline, Richard Jenkins

Gösterim Tarihi: 22 Haziran

 

Özet: Beth köpeğini hayattaki herkesten daha çok sevmektedir. Hatta kocasından bile daha çok. Ve günün birinde kocası köpeğini kaybeder.

 

 

Aşk Perisi

 

Yönetmen: Dominique Abel, Fiona Gordon, Bruno Romy

Senaryo: Dominique Abel, Fiona Gordon, Bruno Romy

Oyuncular: Dominique Abel, Fiona Gordon, Bruno Romy

Gösterim Tarihi: 22 Haziran

 

Özet: Dom, Le Havre limanına yakında yer alan küçük bir otelde gece vardiyasında çalışmaktadır. Bir gece, eşyasız, ayakları çıplak bir kadın otele gelir. Kadının adı Fiona’dır ve Dom’a bir melek olduğunu, kendisinin 3 dilek hakkı olduğunu söyler. Dom dilekleri diler, Fiona ikisini gerçekleştirdikten sonra birden ortadan kaybolur. Dom ise bu periye delicesine aşık olmuştur, her yerde onu arar…

 

G.I. Joe: Misilleme

 

Yönetmen: Jon Chu

Senaryo: Rhett Reese

Oyuncular: Channing Tatum, Ray Stevenson, Dwayne Johnson

Gösterim Tarihi: 22 Haziran

 

Özet: G.I. Joe efsanesi 2012’de yine zorlu görevlerle geri dönüyor. Ekip bu sefer dünyayı hakimiyeti altına almayı hedefleyen Zartan ve onun adın çalışanlar ve Zartan’ın etkisi altına giren dünya liderleriyle zorlu bir mücadeleye giriyor.

 

Pirana 3DD

 

Yönetmen: John Gulager

Senaryo: Marcus Dunstan, Patrick Melton

Oyuncular: Danielle Panabaker, Ving Rhames, Matt Bush, David Hasselhoff

Gösterim Tarihi: 22 Haziran

 

Özet: Victoria Gölü’nde yaşanan olayların ardından, kana susamış piranalar bu sefer yeni açılan Aquapark’ı gözlerine kestireceklerdir. Yaklaşan yazın en popüler mekânı olmaya aday Aquapark’ın açılışında yaşanacak olan vahşet hafızalardan silinmeyecektir.

 

 

Ruh Eşim

 

Yönetmen: Jean-Marc Vallée

Senaryo: Jean-Marc Vallée

Oyuncular: Vanessa Paradis, Evelyne Brochu, Marin Gerrier

Gösterim Tarihi: 22 Haziran

 

Özet: Bu bir adamla bir kadın arasındaki aşk hikayesi. Bir anne ile oğlunun arasındaki sevgi bağı. Aşk fantastik ve mistik bir kapıdan bakan film birbirine paralel iki hikaye üzerinden ilerliyor. Bir hikayede 1960’lara giderken, ikincisinde günümüzden devam ediyor.

 

 

The Innkeepers

 

Yönetmen: Ti West

Senaryo: Ti West

Oyuncular: Sara Paxton, Pat Healy, Kelly McGillis

Gösterim Tarihi: 22 Haziran

 

Özet: İki otel personeli geçmişte hayaletli olduğu söylenen otelin hakkında çıkan bu hikayeleri araştırmaya başlarlar. otele yeni müşteriler gelemeye başladıkça hepsi hurafe gibi görünen hikayeler bir bir gerçeğe dönüşür.

 

The Art of Love

 

Yönetmen: Emmanuel Mouret

Senaryo: Emmanuel Mouret

Oyuncular: François Cluzet, Julie Depardieu, Ariane Ascaride

Gösterim Tarihi: 22 Haziran

 

Özet: Aşk sanatı’nı yönetmen Emmanuel Mouret’den öğrenmeye hazır mısınız? Baş rollerini Fransızların gözde oyuncuları arasında yer alan Gaspard Ulliel, Judith Godrèche, François Cluzet, Julie Depardieu’nun paylaştığı filmde ilişkilerin çıkmaz sokakları ve bolca aşk üçgeni mevcut!

 

 

Buz Devri 4 : Kıtalar Ayrılıyor

 

Yönetmen: Steve Martino

Senaryo: Michael Berg, Mike Reiss

Oyuncular: Ray Romano, Denis Leary, John Leguizamo

Gösterim Tarihi: 29 Haziran

 

Özet: Buz Devri 4 : Kıtalar Ayrılıyor (Ice Age: Continental Drift); Manny, Diego ve Sid’in, kendilerini diğerlerinden ayıran afetten sonra sürüklendikleri bir kıtada başlarına gelenleri beyazperdeye taşıyor. Bir buzdağından derme çatma bir gemi yapan kahramanlarımızın maceralarla dolu epik deniz seferi böyle başlıyor. Manny ve arkadaşlarını bu yeni dünyada egzotik deniz canavarları ve acımasız korsanlar da bekliyor.

 

 

Sadakatsizler

 

Yönetmen: Jean Dujardin, Gilles Lellouche, Emmanuelle Bercot

Senaryo: Jean Dujardin, Gilles Lellouche, Philippe Caverivière

Oyuncular: Jean Dujardin, Gilles Lellouche, Alexandra Lamy

Gösterim Tarihi: 29 Haziran

 

Özet: Evli olmak illa sadakati gerektirir mi? Bir erkek tek eşli yaşayamayacaksa neden evlenir ki? Peki kadınların ömrü boyu size sadık kaldığından nasıl emin olabiliyorsunuz?

Her biri birbirinden çapkın, kadın düşkünü, evli olsa da bağlanmak, tek kadına takılı kalmak istemeyen adamlar.

 

The Incident

 

Yönetmen: Alexandre Courtès

Senaryo: S. Craig Zalher

Oyuncular: Rupert Evans, Richard Brake, Dave Legeno

Gösterim Tarihi: 29 Haziran

 

Özet: Akli dengesi yerinde olmayan suçluların tutulduğu bir rehabilitasyon merkezinde bir grup çalışan personel büyük bir fırtına nedeniyle mahkumlarla aynı çatı altında mahsur kalırlar…

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.