Şahane Misafir

Yönetmen: Ferzan Özpetek

Senaryo: Ferzan Özpetek

Oyuncular: Elio Germano, Margherita Buy, Cem Yılmaz

Gösterim Tarihi: 06 Nisan

Konu: 28 yaşındaki Pietro, Roma’ya yeni gelmiştir ve burada aktör olmaya çalışırken geceleri de pastane şefi olarak çalışmaktadır. Kuzeni Maria’nın evinde misafir olarak kalmaktadır, sonunda tek başına yaşayabileceği bir ev bulur. Pietro bir süre sonra evdeki eşyaların hareket ettiğini farkeder. Çok geçmeden anlar ki bu evde tek başına yaşamamaktadır.

Öbür Dünyadan

Yönetmen: Nick Murphy

Senaryo: Stephen Volk, Nick Murphy

Oyuncular: Rebecca Hall, Dominic West, Imelda Staunton, Lucy Cohu

Gösterim Tarihi: 06 Nisan

 

Konu: İngiltere, 1921. I. Dünya Savaşı’nın yaşattığı acılar ve kayıplarla oldukça çok yara almış bir ülke. Travmatik acıların ortasında herkes doğaüstü güçlere inanma eğilimindeyken, Florence Cathcart adında sahtekarlıkları, asparagasları çözme ve ‘hayaletleri yakalama’ konusunda uzman bir kadın, bir şikayet üzerine taşrada yatılı bir okula gelir. Kendisine iletilen bilgilere göre okulda birden çok hayalet gezmekte, öğrencilere ve hademelere görünmektedir. Florence başta bunun rastladığı diğer vak’alar gibi bir oyun olduğuna ve kendi yöntemleriyle gerçeği ortaya çıkartacağına inanır. Fakat bildiği ve inandığı her şey, görünmeyen varlıkların kendilerini hissettirmesiyle alt üst olacaktır.

 

Mahşer Günü

 

Yönetmen: Xavier Gens

Senaryo: Karl Mueller, Eron Sheean

Oyuncular: Lauren German, Michael Biehn, Milo Ventimiglia, Michael Eklund

Gösterim Tarihi: 06 Nisan

 

Konu: Dehşet verici bir patlamanın New York’u yerle bir etmesinin ardından, birbirini tanımayan sekiz kişi yaşadıkları binanın sığınağına girerler. Kısa bir zaman sonra kapalı yerde kalmanın vermiş olduğu bunalıma, su ve yiyecek kıtlığına yenik düşerler. Tansiyon yükseldikçe barındıkları sığınak bir cehenneme dönüşür. Eva’nın sığınaktan sağ çıkması gerekmektedir.

 

Titanic 3D

 

Yönetmen: James Cameron

Senaryo: James Cameron

Oyuncular: Leonardo Di Caprio, Kate Winslet, Billy Zane, Kathy Bates

Gösterim Tarihi: 06 Nisan

 

Konu: 1996 yılında Brock Lovett, bir kolyenin sahibi olan Rose’u araştırma yaptıkları sonar gemisine davet eder. Rose, 84 yıl öncesini torununa ve ekibe anlatır. O zamanlar Rose, Caledon ile evlenmek üzere Amerika’ya gitmektedir. Ressam Jack Dawson ucuz tablolar satarak geçinmektedir. Pokerde Titanic’e iki bilet kazanır. Rose’a aşık olan Jack, Titanic’den kurtulamayıp ölecektir.

 

Amerikan Pastası: Buluşma

 

Yönetmen: Jon Hurwitz, Hayden Schlossberg

Senaryo: Adam Herz, Jon Hurwitz

Oyuncular: Jason Biggs, Alyson Hannigan, Chris Klein, Thomas Ian Nicholas

Gösterim Tarihi: 06 Nisan

 

Konu: Michigan’lı dört gencin bakirliklerini kaybetmek üzerine 1999 yazında girdikleri iddianın üzerinden yıllar geçmiştir. Jim ve Michelle evlenmiş, Kevin ve Vicky veda etmişlerdir. Oz ve Heather birbirlerinden ayrı düşmüştür. Finch ise hâlâ Stifler’ın annesinin peşindedir. Beraber geçirecekleri bu hafta sonunda nelerin değiştiğini, zamanın ve uzaklığın ise gerçek dostluğu asla değiştiremeyeceğini öğrenecekler.

 

Uzun Boylu Esmer Adam

 

Yönetmen: Woody Allen

Senaryo: Woody Allen

Oyuncular: Antonio Banderas, Josh Brolin, Anthony Hopkins, Gemma Jones

Gösterim Tarihi: 06 Nisan

 

Konu: Film iki evli çift, Alfie, Helena ve kızları Sally ile kocası Roy arasında geçiyor. İki çiftin evlilikle çatırdamaktadır. Alfie karısı Helena’yı bir telekız olan Charmine için terkettikten sonra, Helena şarlatan bir falcının dediklerini uygulamaya başlar. Sally, yakışıklı patronu Greg’e aşık olur, yazar Roy ise Dia adında gizemli bir kadına vurulur.uğunu görecektir…

 

Dr. Seuss Loraks

 

Yönetmen: Chris Renaud

Senaryo: Ken Daurio

Seslendirenler: Danny DeVito, Ed Helms, Zac Efron, Taylor Swift

Gösterim Tarihi: 13 Nisan

 

Konu: Umudun gücünü paylaşan bir orman yaratığıyla ilgili Dr. Seuss’un klâsik hikâyesinden esinlenilerek çekilen filmde, hayallerindeki kızın ilgisini çekmesini sağlayabilecek tek şeyi aramakta olan bir gencin yolculuğu anlatılıyor. Gencin aradığını bulması için, dünyasını korumak adına savaşan Loraks adlı sevimli yaratığın hikâyesini keşfetmesi gerekiyor.

 

Aşk Yemini

 

Yönetmen: Michael Sucsy

Senaryo: Jason Katims, Abby Kohn

Oyuncular: Rachel McAdams, Channing Tatum, Sam Neill, Scott Speedman

Gösterim Tarihi: 13 Nisan

 

Konu: Paige ve Leo, Chicago’da mutlu bir hayat yaşayan, birbirlerine deli gibi aşık, genç evli bir çifttir. Karlı bir gecede, araba kazası geçirirler. Leo sağlam kurtulur fakat Paige’in başına aldığı darbe genç kadının kocasıyla yaşadığı tüm anıları siler. Komadan çıktığında, kocası onun için artık yabancı birisidir. Leo, karısının aşkını yeniden kazanmak zorundadır.

 

Yakıcı Bir Yaz

 

Yönetmen: Philippe Garrel

Senaryo: Marc Cholodenko, Philippe Garrel

Oyuncular: Monica Bellucci, Louis Garrel, Celine Sallette, Jerome Robart

Gösterim Tarihi: 13 Nisan

 

Konu: Çok sıcak bir yaz gecesinde, spor bir araba ağaca çarpar. Bir yıl önce… Paul ressam Frédéric ile tanışır. Frédéric, Angèle ile yaşamaktadır. Zaman geçer, Angèle, Frédéric’i terk eder. Frédéric korkunç bir kaza geçirmiştir. Frederic kazanın aslında bir kaza olmadığını itiraf eder ve ölür. Sıcak bir yaz günü, kilisede, Paul arkadaşının naaşına bakmaktadır.

 

Yeniden Doğuş

 

Yönetmen: Joe Nimziki

Senaryo: Joe Nimziki, James Robert Johnston

Oyuncular: Landon Liboiron, Lindsey Shaw, Ivana Milicevic, Jesse Rath

Gösterim Tarihi: 13 Nisan

 

Konu: Annesi, kendisine hamileyken öldürülen Will, okulda aşık olduğu Eliana ile bir araya gelmek için bir partiye katılmaya karar verir. Işıklar karardığında tuhaf şeyler olur. Garip yaratıkların saldırdığını görür ancak kimse ona inanmaz. Will, kurt adamlar konusunda araştırma yaparken, annesinin de öldürüldüğü dönemde aynı şekilde kurt adamları araştırdığını öğrenir.

 

Çapraz Ateş

 

Yönetmen: Steven Soderbergh

Senaryo: Lem Dobbs

Oyuncular: Channing Tatum, Ewan McGregor, Michael Douglas, Antonio Banderas, Michael Angarano, Bill Paxton

Gösterim Tarihi: 13 Nisan

 

Konu: Mallory Kane, genç ve güzel gizli bir özel dedektiftir. Mallory’nin öğreticisi Kenneth Mallory’i hükümetin izin vermediği ve devletin başındakilerin bilmemeyi tercih ettikleri bir göreve yollar. Ancak Barcelona’da kurtarılması gereken bir rehine öldürülünce, Kenneth Mallory’i Dublin’e başka gizli bir dedektif, Paul ile işbirliği yapması için gönderir.

 

Yeraltı

 

Yönetmen: Zeki Demirkubuz

Senaryo: Zeki Demirkubuz

Oyuncular: Engin Günaydın, Ufuk Bayraktar, Nergis Öztürk, Serhat Tutumluer, Nihal Yalçın, Murat Cemcir, Feridun Koç, Serkan Keskin, Sarp Apak

Gösterim Tarihi: 13 Nisan

 

Konu: Muharrem, nefret ettiği ve edildiğini halde eski arkadaşlarının yemeğine kendisini zorla davet ettirir. Masum didişmeler,ufak kişilik gösterileri ile başlayan yemek,giderek dumanlanan kafaların etkisiyle utanç dolu geçmişe doğru yol almaya başlar.Defterler açılır,hesaplar ortaya dökülür. Gece pişmanlık,gözyaşları ve öfkeyle dolarken, rezillik karanlık sokaklara,fuhuş kokan otel odalarına taşar. Onlar hep birlikte, Muharrem tek başına olsa da kararlıdır. Pislik ya o gece temizlenecek, ya da geberip gidecektir. Yoksa sonsuza kadar kurtulamayacaktır bu utançtan.

 

 

Film

 

Yönetmen: Kerem Topuz

Senaryo: Kerem Topuz

Oyuncular: Öznur Kula, Özgür Emre Yıldırım, Cumali Karakaya

Gösterim Tarihi: 13 Nisan

 

Konu: Film çekme hevesiyle amatör bir kamera alan Kemal Mutlu, durmadan çekimler yapmaktadır. Bir gün aynı evi paylaştıkları Nuri’nin yetimhaneden arkadaşı olan İzzet çat kapı geliverir. Hapisten yeni çıkmış olan bu adam, film çekmeye çalışan Kemal’in ilgisini çeker ve İzzet’in hayatını filme almaya karar verir. Hiç tanımadığı bu adam sempatik görüntüsünün altında tam bir psikopattır aslında. Alınmadıkları bir barda olay çıkartır ve bara arkadaşlarıyla eğlenmeye gelen oyuncu Öznur Kula’yı rehin alır. Kemal için şimdilik her şey yolunda gitmektedir. Çünkü aradığı kadın oyuncuyu da bulmuştur ama film Kemal’in hiç beklemediği yönde ilerler. İzzet tamamen kontrolden çıkar ve film tamamen İzzet’in güç gösterisine döner.

 

Battleship

 

Yönetmen: Peter Berg

Senaryo: Erich Hoeber, Jon Hoeber

Oyuncular: Taylor Kitsch, Brooklyn Decker, Alexander Skarsgard, Liam Neeson

Gösterim Tarihi: 20 Nisan

 

Konu: Destansı aksiyon – macera filmi Battleship’te gezegenimiz, denizde, gökyüzünde ve karada üstün bir güce karşı hayatta kalma savaşı veriyor. Hasbro’nun klâsik donanma savaş oyunu Amiral Battı’dan uyarlanan filmde, USS John Paul Jones’ta görevlendirilen bir donanma subayı olan Teğmen Alex Hopper rolünde Taylor Kitsch karşımıza çıkıyor.

 

Dedektif Dee ve Gizemli Alev

 

Yönetmen: Tsui Hark

Senaryo: Kuo-fu Chen, Jialu Zhang

Oyuncular: Andy Lau, Carina Lau, Chao Deng, Li Bingbing

Gösterim Tarihi: 20 Nisan

 

Konu: M. S. 90 yılında Luoyang’ta dev bir Budist anıtı inşa edilmektedir. Yapımın bittiği gün, Çin’in ilk kadın İmparatoru Wu tahta oturacaktır. Ancak bazı olaylar Wu’nun tahta çıkmasını tehdit etmektedir. Sekiz yıl boyunca Wu’nun adamlarından bazıları halka açık yerlerde yanmaya başlar. Son kurban anıt sorumlusudur. Katil, otoriteye meydan okumaktadır.

 

 

Korsanlar

 

Yönetmen: Peter Lord, Jeff Newitt

Senaryo: Gideon Defoe

Oyuncular: Hugh Grant, Brendan Gleeson, Jeremy Piven, Brian Blessed

Gösterim Tarihi: 20 Nisan

 

Konu: Açık denizlere dehşet salan Korsan Kaptan, pek de başarılı denemeyecek bir kaptandır. Karşısındaki engellerin büyüklüğünün farkında değilmiş gibi görünen Kaptan’ın tek bir hayali vardır. Azılı rakipleri Kara Bellamy ile Pala Liz’i yenerek, herkesin peşinde koştuğu Yılın Korsanı Ödülü’ne sahip istemektedir.

 

 

Mar

 

Yönetmen: Caner Erzincan

Senaryo: Caner Erzincan

Oyuncular: Volga Sorgu, Begüm Kütük, Yılmaz Şerif, Güray Kip, Mahmut Gökgöz

Gösterim Tarihi: 20 Nisan

 

Konu: Mar, taşrada yaşayan, çocuk, ergen, yaşlı, üç erkeğin, fotoğrafını çekmeye çalışıyor. Üç erkek de yalnız ve bu ıssızlıklarını kapatacak bir sevgi – kadın arayışı içinde. Üçü de bu eksikliği tamamlamak için çırpınıp duruyor. Ama buralarda hırçın olan yalnız doğa değildir. Küçük bir yerde, küçük düşler görmeye çalışan bu insanlar için de hayat her an hırçınlaşabilecektir.

 

 

Kuzgun

 

Yönetmen: James McTeigue

Senaryo: Ben Livingston, Hannah Shakespeare

Oyuncular: John Cusack, Luke Evans, Alice Eve, Brendan Gleeson

Gösterim Tarihi: 27 Nisan

 

Konu: Delinin biri, Amerikalı yazar Edgar Allan Poe’nun yazdığı en dehşetengiz öykülerden esinlenerek korkunç cinayetler işlemeye başlar. Baltimor’lu genç bir dedektif ve Edgar Allah Poe elele vererek, yazarın şiddet dolu öykülerinin birer birer gerçeğe dönüşmesini önlemek için katilin peşine düşerler. Yaşanan ölümcül kedi-fare oyunu, Poe’nun sevgilisi katilin hedefi haline geldiğinde zirveye ulaşır.

 

Liseli Polisler

 

Yönetmen: Phil Lord, Chris Miller

Senaryo: Michael Bacall

Oyuncular: Jonah Hill, Channing Tatum, Brie Larson, Dave Franco

Gösterim Tarihi: 27 Nisan

 

Konu: Schmidt ve Jenko, Polis Akademisi’nde zoraki arkadaşlık kuran iki gençtir. Devriye polisleri içinde en iyileri değildirler ama gizli birimine katıldıklarında bunu tersine çevirebileceklerdir. Silâhlarını ve rozetlerini bırakıp, birer sırt çantası alırlar ve genç görünümlerini gizli görev için kullanırlar. Sorun şudur ki, günümüz ergenleri birkaç yıl önce onların olduğundan çok farklıdır.

 

 

Dehşet Kapanı

 

Yönetmen: Drew Goddard

Senaryo: Joss Whedon, Drew Goddard

Oyuncular: Kristen Connolly, Chris Hemsworth, Anna Hutchison, Fran Kranz

Gösterim Tarihi: 27 Nisan

 

Konu: “Beş arkadaş ormanda bir kulübeye giderler. Kötü şeyler olur.” Eğer bu hikâyeyi bildiğinizi sanıyorsanız, tekrar düşünün! Ünlü senaryo yazarları Joss Whedon ve Drew Goddard’ın yeni projesi Dehşet Kapanı, korku filmlerine bambaşka bir yaklaşım ile seyircilere heyecan ve sürprizlerle dolu bir korku şöleni sunuyor.

 

Kara Altın

 

Yönetmen: Jean Jacques Annaud

Senaryo: Menno Meyjes, Jean-Jacques Annaud

Oyuncular: Tahar Rahim, Antonio Banderas, Mark Strong, Freida Pinto

Gösterim Tarihi: 27 Nisan

 

Konu: Hobeika Emiri Nesib ve Salmaah Sultanı Amar, Sarı Kuşak adını verdikleri ve hiç kimsenin yaşamadığı topraklar üzerinde hak iddia etmemeye karar vermişlerdir. Bir gün Amerika’dan çıkagelen bir petrolcü yörede büyük değer taşıyan petrol rezervleri olduğunu söyler. Bahsedilen rezervler yıllar önce barış anlaşması imzalanan Sarı Kuşak topraklarındadır.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.