Utanç

Yönetmen: Steve McQueen

Senaryo: Abi Morgan, Steve McQueen

Oyuncular: Michael Fassbender, Carey Mulligan, Lucy Walters, Mari-Ange Ramirez

Gösterim Tarihi: 03 Şubat

Konu: Michael Fassbender, filmde otuzlu yaşlarında, cinsel dürtülerine hâkim olamayan, her daim azgın bir New Yorkluyu canlandırıyor. Brandon’ın iş, ev ve barlardan ibaret tekdüze yaşamı, fahişeler ve porno filmler arasında geçmektedir. Dik başlı kız kardeşi Sissy birkaç gün kalmak için evine gelince, hayatı birden rayından çıkar. Utanç, saplantı, ihtiyacın doğası ve hayatta yaptığımız seçimler üzerine, son derece sakin bir film.

Kevin Hakkında Konuşmalıyız

Yönetmen: Lynne Ramsay

Senaryo: Lynne Ramsay, Rory Kinnear

Oyuncular: Tilda Swinton, John C. Reilly, Ezra Miller, Jasper Newell

Gösterim Tarihi: 03 Şubat

 

Konu: Kevin, on altıncı yaş gününden birkaç gün önce affedilmez, kabul edilemez bir şey yapınca annesi Eva, oğlunu aslında hiç sevip sevmediğini, oğlunun eylemlerinden sorumlu tutulup tutulamayacağını kendine sormaya başlar. Yalnızca keder ve suçluluk değildir hissettiği, toplumun ona karşı tutumu da onu zorlar.

 

Karanlıklar Ülkesi: Uyanış

 

Yönetmen: Mans Marlind, Björn Stein

Senaryo: Len Wiseman, John Hlavin

Oyuncular: Kate Beckinsale, Stephen Rea, Michael Ealy, Theo James

Gösterim Tarihi: 03 Şubat

 

Konu: Selene ile sevgilisi Michael’ın vampirlerin atası Marcus’u ortadan kaldırmasının üzerinden 15 yıl geçmiştir. Aradan geçen zamanda Vampir ve Lycan klanlarından haberdar olan insanoğlu her iki türü de ortadan kaldırmak için seferberlik ilân etmiştir. Bu soykırım sürecinde ele geçirilen Selene on yıldan fazla bir süre sonra uyanır ve Antigen’e karşı intikam savaşına girişir.

 

Savaş Atı

 

Yönetmen: Steven Spielberg

Senaryo: Lee Hall, Richard Curtis

Oyuncular: Emily Watson, David Thewlis, Peter Mullan, Niels Arestrup

Gösterim Tarihi: 03 Şubat

 

Konu: Genç Albert’le sevgili çiftlik atı Joey’nin 2. Dünya Savaşı’nın başlangıcında geçen hikâyesi. Joey, Albert’in babası tarafından bir İngiliz süvarisine satılır ve cepheye gönderilir. Joey, karşılaştığı bütün hayatları etkiler ve değiştirir. Joey’i unutamayan Albert, arkadaşını bulup eve getirmek amacıyla Fransa’daki savaş meydanına gitmek üzere evden ayrılır.

Eş Ruhumun Eş Zamanı

 

Yönetmen: R. Şanal Günseli

Senaryo: R. Şanal Günseli, Işık Elçi Günseli

Oyuncular: Musa Uzunlar, Aylin Kabasakal, Uğur Çavuşoğlu, Zeynep Utku

Gösterim Tarihi: 03 Şubat

 

Konu: Hayatlarında aynı şeyleri yaşayan bir kadın ve bir erkek. Evleniyor, boşanıyor ve bir oğulları oluyor. Geçmiş korkularının gölgeleri onları hep izliyor. Ama onlar yılmadan, pes etmeden umutla yollarına devam ediyor. Bir süre sonra kendilerini bir masal dünyasının içinde buluyorlar. Sevginin, insan yaşamına etkilerini gözler önüne seren gizemli bir öykü.

 

Güzel Günler Göreceğiz

 

Yönetmen: Hasan Tolga Pulat

Senaryo: Emre Kavuk

Oyuncular: Buğra Gülsoy, Nesrin Cavadzade, Uğur Polat, Feride Çetin

Gösterim Tarihi: 03 Şubat

 

Konu: Film, bir gün içerisinde İstanbul’da geçer. Beş farklı karakterin günlük hayatta kesişen yolları ve farkında olmadan birbirlerinin hayatına müdahalelerini anlatır. Film, doğrusal olmayan kurgusu ile bütün hikâyeleri iç içe geçirerek anlatır. Bir günlük zaman dilimi; geriye, şimdiye ve ileriye atlanarak ilerler.

 

Köstebek

 

Yönetmen: Tomas Alfredson

Senaryo: Peter Morgan, Bridget O\’connor

Oyuncular: Gary Oldman, Ralph Fiennes, Colin Firth, Mark Strong, Tom Hardy, David Thewlis, Michael Fassbender

Gösterim Tarihi: 10 Şubat

 

Konu: Güçlü bir kadroya sahip olan film, ünlü polisiye yazarı John Le Carre’nin aynı isimli romanından uyarlandı. Soğuk savaş sonrası İngiliz istihbarat örgütü içinde yaşanan bir köstebek avını anlatacak olan film; örgütün iç çatışmalarını, hesaplaşmalarını, müthiş entrikaları, devletler arası değiş-tokuşları, üstte ve altta var olan ilişkileri, stratejileri gözler önüne serecek.

 

Jack ve Jill

 

Yönetmen: Dennis Dugan

Senaryo: Adam Sandler, Steve Koren

Oyuncular: Adam Sandler, Katie Holmes, Al Pacino, Elodie Tougne

Gösterim Tarihi: 10 Şubat

 

Konu: Jack, ikiz kız kardeşi Jill’i saymazsak kusursuz bir hayat yaşamaktadır. Her yıl şükran gününde, hayatını alt üst eden kız kardeşinin ziyaretine katlanmak zorundadır. Hafta sonunu kapsayacak bu ziyaret bir aya uzadığında, kardeşler sadece ikizlerin yapabileceği şekilde birbiriyle tartışır ve alay ederler. Jack, hiç gitmeyecek sandığı Jill’i göndermek için çeşitli plânlar yapar.

 

Sürücü

 

Yönetmen: Nicolas Winding Refn

Senaryo: Hossein Amini, Nicolas Winding Refn

Oyuncular: Ryan Gosling, Ron Perlman, Carey Mulligan, Christina Hendricks, Bryan Cranston, Oscar Isaac

Gösterim Tarihi: 10 Şubat

 

Konu: Dublörlük yapan ve üst düzey araba kullanabildiği için geceleri de soygunlara katılan bir sürücünün yaşamını anlatıyor. Sürücünün yaşamı, komşusu Irene’nin hapisteki kocasına yardım etmeyi kabul etmesiyle daha da tehlikeli bir hal alır. Bir anda kendisini Los Angeles’ın en tehlikeli adamlarının hedef listesinde bulur. Şimdi hem kendi hayatını, hem Irene ve oğlununkini kurtarmak için yapacağı tek şey en iyi bildiği şekilde sadece araba sürmektir.

 

Düşmanı Korurken

 

Yönetmen: Daniel Espinosa

Senaryo: David Guggenheim

Oyuncular: Denzel Washington, Ryan Reynolds, Brendan Gleeson, Sam Shepard

Gösterim Tarihi: 10 Şubat

 

Konu: İyi bir ajan olmak isteyen Matt, kendini kanıtlamak için bir fırsat beklemektedir. Karşısına çıkan ilk fırsat eski ajan Tobin’le ilgilidir. Bu eski istihbaratçı ordu bilgilerini parayla satmaya başlamıştır. Şimdi de sakladığı bir sırla geri dönmüştür. İkili, kendilerine saldıranların, teröristlerce mi yoksa içeriden biri tarafından mı gönderildiğini anlamak zorundadırlar.

 

Marilyn ile Bir Hafta

 

Yönetmen: Simon Curtis

Senaryo: Adrian Hodges

Oyuncular: Michelle Williams, Eddie Redmayne, Julia Ormond, Kenneth Branagh

Gösterim Tarihi: 10 Şubat

 

Konu: Sir Laurence Olivier, Marilyn Monroe ve o dönem kocası Aurthur Miller’ı merkezine alan film, asistan Colin’in gözünden Marilyn Monroe’nun İngiltere’de geçen bir haftasını anlatıyor. Miller, İngiltere’den bir süre ayrılmak zorunda kaldığında genç asistana da, güzel aktristi İngiliz sosyetesi ile tanıştırmak ve eğlendirmek görevi düşüyor.

 

Star Wars Bölüm 1: Gizli Tehlike

 

Yönetmen: George Lucas

Senaryo: George Lucas

Oyuncular: Liam Neeson, Ewan McGregor, Natalie Portman, Jake Lloyd

Gösterim Tarihi: 10 Şubat

 

Konu: Naboo gezegenindeki problemi çözmek için iki Jedi Şövalyesi, Qui Gon Jinn ve Obi-Wan Kenobi Naboo’ya doğru yola çıkarlar. Yolda, köle bir çocuk olan Anakin Skywalker ile karşılaşırlar. Çocuğun içindeki “güç”ün çok yüksek olduğunu fark eden şövalyeler Anakin’i de yanlarına alarak yola devam ederler.

 

 

Duyguların Rengi

 

Yönetmen: Tate Taylor

Senaryo: Tate Taylor

Oyuncular: Emma Stone, Bryce Dallas Howard, Jessica Chastain, Mary Steenburgen

Gösterim Tarihi: 10 Şubat

 

Konu: 1960’larda, Mississippi’de geçen film, sosyal kuralları yıkan ve kendilerini tehlikeye atan gizli bir yazı projesi etrafında sıra dışı bir dostluk kuran 3 farklı ve olağanüstü kadının ilişkisini anlatıyor. Eugenia, yeni mezun olmuştur ve bir yazar olarak çalışmak amacındadır. Aibileen, hayatı boyunca beyazların evlerinde çalışmıştır. Minny ise, 33 yaşında, iyi aşçı olan bir hizmetçidir.

 

Muppets

 

Yönetmen: James Bobin

Senaryo: Jason Segel, Nicholas Stoller

Oyuncular: Jason Segel, Amy Adams, Chris Cooper, Rashida Jones

Gösterim Tarihi: 17 Şubat

 

Konu: Dünyanın en büyük kukla hayranı Walter ve arkadaşları, Los Angeles’da tatil yaparken petrolcü Tex Richman’ın Kukla Tiyatrosu’nu yıkarak mekânın altında petrol araması yapacağını ortaya çıkarırlar. Walter, Mary ve Gary tiyatroyu kurtarmak için gereken 10 milyon doları toplamak amacıyla farklı yönlere dağılmış olan kuklaları yeniden bir araya getirmesi için Kermit’e yardım ederler.

 

Fetih 1453

 

Yönetmen: Faruk Aksoy

Senaryo: Atilla Engin, Irfan Saruhan

Oyuncular: Devrim Evin, İbrahim Çelikkol, Dilek Serbest, Recep Aktuğ

Gösterim Tarihi: 17 Şubat

 

Konu: Hollywood standartlarındaki etkileyici prodüksiyonuyla bugüne kadar Türkiye’de gerçekleştirilen en iddialı yapım olan Fetih 1453, Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethini en gerçek haliyle gözler önüne serecek. Film altyapısından senaryosuna, kullandığı teknolojiden dekor ve kostümlerine kadar birçok ilke imza atıyor. Sadece sanal gerçeklik teknolojisine 2 milyon dolar bütçe ayıran film, Türkiye’de yapılan en görkemli film olacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hayalet Sürücü 2

 

Yönetmen: Brian Taylor, Mark Neveldine

Senaryo: David S. Goyer, Seth Hoffman

Oyuncular: Nicolas Cage, Eva Mendes, Anthony Head, Christopher Lambert, Idris Elba

Gösterim Tarihi: 17 Şubat

 

Konu: Johnny Blaze, tehlikeli motorsiklet sahnelerinde oynayan bir dublördür. Beklenmedik olaylar sonucu babası ve kız arkadaşının hayatı karşılığında ruhunu şeytana satar, ancak bu değiş tokuş onu geceleri ortaya çıkıp intikam alan şeytani ve lânetli bir ruha dönüştürür. Gündüz gözünü budaktan sakınmayan bir gösteri motorsikletçisi olan Johhny, gece vakti, kötülüğün gölgesinde kaçak iblisleri avlayan Hayalet Sürücü olur. Şeytanın isteklerini yerine getirmek zorunda olan Johnny, kaderiyle yüzleşmeye, üzerindeki laneti ve güçlerini masumları korumak için kullanmaya hazırdır.

 

Senden Bana Kalan

 

Yönetmen: Alexander Payne

Senaryo: Alexander Payne, Nat Faxon

Oyuncular: George Clooney, Shailene Woodley, Amara Miller, Nick Krause

Gösterim Tarihi: 24 Şubat

 

Konu: Hawaii’li zengin toprak sahibi Matt King (Clooney), eşi Elizabeth ciddi bir tekne kazası geçirip, yaşam ünitesine girdikten sonra tüm hayatını yeniden gözden geçirmeye karar verir. İki genç kız babası olan Matt, kızlarını alıp Kauai’ya bir tatile götürür. Geçmişini ve geleceğini yeniden değerlendiren Matt, ailesinden kalan büyük mal varlığını satma kararı alır…

 

Yaşam Savaşı

 

Yönetmen: Valérie Donzelli

Senaryo: Valérie Donzelli

Oyuncular: Valérie Donzelli, César Desseix, Gabriel Elkaïm

Gösterim Tarihi: 24 Şubat

 

Konu: Roméo ve Juliette iki genç oyuncudur. İlk görüşte birbirlerine aşık olurlar, beraber yaşamaya başlarlar ve bir çocukları olur. Başta Adam’ın bazı huyları onlara garip gelse de üstünde durmazlar, onun normal bir çocuk olduğunu iddia ederler. Ama kısa süre içerisinde gerçeği kabullenmek zorunda kalırlar. Zira Adam’a beynindeki bir tümörden dolayı kanser teşhisi konmuştur. Şimdi genç çift hastalığı kabul edip ona ve çocuklarının ölümüne karşı canla başla bir savaşa girişeceklerdir…

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.