Çelik Yumruklar (Real Steel)

Yönetmen: Shawn Levy

Senaryo: John Gatins, Dan Gilroy

Oyuncular: Hugh Jackman, Evangeline Lilly, Dakota Goyo, Anthony Mackie

Gösterim Tarihi: 07 Ekim

Konu: Filmde Hugh Jackman, 2,5 metre boyunda 900 kiloluk robotların ringlere çıkmasıyla ünvan kazanma şansını kaybeden dövüşçü Charlie’yi canlandırıyor. Artık küçük çaplı bir organizatör olan Charlie, bir yer altı boks ringi için hurda metalden kalitesiz robotlar yaparak geçimini sağlamaktadır. Charlie dibe vurunca, oğlu Max’le yarışacak bir yarışmacı yapıp eğitmek için birlik olur. Charlie ve Max, geri dönmek için son bir şans daha elde etmişlerdir.

Çılgın Aptal Aşık (Crazy Stupid Love)

Yönetmen: Glenn Ficarra, John Requa

Senaryo: Dan Fogelman

Oyuncular: Ryan Gosling, Steve Carell, Julianne Moore, Kevin Bacon, Emma Stone, Marisa Tomei

Gösterim Tarihi: 07 Ekim

 

Konu: Cal eşi tarafında terkedilir ve hayatı alt üst olur. Daha sonra Jacob ile tanışır o da tam bir fırlamadır. Cal, Jacob sayesinde hayatını düzene sokmaya başlamaktadır. Daha sonre kendine güvenmeye başlayan Cal eşini yeniden kazanmak için herşeyi denemeye başlar.

 

Şangay (Shangai)

 

Yönetmen: Mikael Håfström

Senaryo: Hossein Amini

Oyuncular: John Cusack, Jeffrey Dean Morgan, David Morse, Ken Watanabe, Yun-Fat Chow

Gösterim Tarihi: 07 Ekim

 

Konu: Paul ismindeki bir amerikan askeri ikinci dünya savaşında japonlar tarafından işgal edilen Şangay’a gider Paul’ün amacı orada katledilen asker arkadaşlarının ölümü ile ilgili bir soruşturma yürütmektir. Paul orada tanıştığı bir kadına aşık olur… İkinci dünya savaşının başlarında geçen filmde Çin’in Şangay kentindeki tüm dünya ajanlarının gizli mücadelerini konu alıyor..

 

 

Hayat Sana Güzel (The Change-Up)

 

Yönetmen: David Dobkin

Senaryo: Jon Lucas, Scott Moore

Oyuncular: Ryan Reynolds, Olivia Wilde, Jason Bateman, Leslie Mann

Gösterim Tarihi: 14 Ekim

 

Konu: Birlikte büyüyen Mitch ve Dave, çok yakın iki arkadaştır ama yıllar içinde yavaş yavaş birbirlerinden kopmuşlardır. Dave evli, üç çocuk babası ve çok çalışan bir avukatken, Mitch hiç evlenmemiş, doğru düzgün çalışmayan bir erkek çocuktur. Dışarıda içerek geçirdikleri bir gecenin ardından, Mitch ve Dave birbirlerinin bedenlerinde uyanınca iki arkadaşın dünyaları altüst olur.

 

Bir Gün (One Day)

 

Yönetmen: Lone Scherfig

Senaryo: David Nicholls

Oyuncular: Anne Hathaway, Jim Sturgess, Patricia Clarkson, Ken Stott, Romola Garai, Jodie Whittaker

Gösterim Tarihi: 14 Ekim

 

Konu: Emma ve Dexter birbirlerine tamamen zıt sosyal yapılardan gelen iki genç insandır. Emma işçi sınıfı bir aileden yetişmiş, hayata dair devrimci ruhu olan bir genç kızdır. Dexter ise baba parası ile okuyan, çapkın ve eğlenceden başka bir şeyi umursamayan biridir. İkilinin yolları üniversiteden mezun oldukları gün kesişecek ve 15 Temmuz tarihi uzun yıllar sürecek bir arkadaşlığın başladığı gün olacaktır.

 

Conan

 

Yönetmen: Jason Momoa

Senaryo: Thomas Dean Donnelly, Joshua Oppenheimer

Oyuncular: Rachel Nichols, Stephen Lang, Rose McGowan, Saïd Taghmaoui, Ron Perlman

Gösterim Tarihi: 14 Ekim

 

Konu: Arnold Schwarzenegger’le özdeşleşen Kimmeryalı savaşçı Conan, yenilenmiş ve aslına daha sadık kalındığı söylenen bir uyarlamayla 19 Ağustos’ta ülkesi ABD’de 3D olarak vizyona giriyor. Başrolünde insan azmanı Jason Momoa’yı izleyeceğimiz film, Hyboria’nın tek umudu Kimmeryalı savaşçı Conan’ın, babasının ve talan edilen köyünün intikamını almak için dehşet verici canavarlar, güçlü rakipler ve kötülüğün her türlü vücut bulmuş haliyle savaşmasını anlatıyor.

 

Üç Silahşörler (The Three Musketeers)

 

Yönetmen: Paul W.S. Anderson

Senaryo: Thomas Dean Donnelly, Joshua Oppenheimer

Oyuncular: Logan Lerman, Milla Jovovich, Matthew MacFadyen, Ray Stevenson, Luke Evans, Mads Mikkelsen, Orlando Bloom

Gösterim Tarihi: 14 Ekim

 

Konu: Kardinal Richelieu XIII. Louis dönemindeki dört gözüpek şövalyenin maceralarının hayranlık verici bir akıcılıkla anlatıldığı romans tarzındaki ‘Üç Silahşörler’, yazıldığı dönemden bugüne değerinden hiçbir şey yitirmedi. Krallık Muhafız Birliği silahşörlerinden Athos, Porthos ve Aramis’e genç ve ateşli, romantik ve gözükara d’Artagnan’ın da katılmasıyla, Kardinalin adamları için zor günler başlıyor. Kahramanlarımız kral ve kraliçe uğruna kılıçlarını konuşturuyor ve hiç çekinmeden hayatlarını ortaya koyuyorlar. Çünkü onlar, şövalyeliğin üç büyük mücevherine sahipler: Cesaret, sadakat, onur!

 

 

 

 

Bendeyar

 

Yönetmen: Joel Leang

Senaryo: Haşim Akten, Alper Kıvılcım

Oyuncular: Haşim Akten, Ümit Olcay, Kazım Çarman, Yaşar Alptekin, Yasemin Balık

Gösterim Tarihi: 14 Ekim

 

Konu: Devlet için çeşitli operasyonlar yapmış ve çeşitli görevlerde bulunmuş olan Afşin Bey, en son katıldığı operasyon sonrasında Amerikalıların hoşlanmayacağı bilgilere ulaşmış ve C.I.A tarafından kendisine kurulan bir tuzak sonucu vatan hainliği suçlaması ile cezaevine attırılmıştır… Diğer yandan Afşin’in gazeteci olan karısı Leyla boş durmamakta cezaevinde ki kocasını aklamak için her türlü araştırmayı yapmaya devam etmektedir.

 

 

Te-Mell: Sümela’nın Şifresi

 

Yönetmen: Adem Kılıç

Senaryo: Yılmaz Okumuş

Oyuncular: Alper Kul, Aslıhan Güner, Ruhi Sarı, Salih Kalyon

Gösterim Tarihi: 21 Ekim

 

Konu: Temel, Trabzon’un en zengin ailelerinden birinin kızı olan Zuhal’e aşıktır. Kızı ister fakat alamayınca yıkılır. Tam bu sırada, arkadaşı Turgay’ın Sümela Manastırı’nın çatısına çıkarak intihar etmeye kalkıştığı haberini alır. Arkadaşını intihardan vazgeçirmek üzere Sümela Manastırı’nın çatısına çıkar. Temel’in tek hedefi artık Sümela’nın şifresini çözüp Kutsal Hazine’yi bularak, hem sevdiği kızı almak hem de herkese kendini ispatlamaktır.

 

 

Salgın (Contagion)

 

Yönetmen: Steven Soderbergh

Senaryo: Steven Soderbergh, Scott Z. Burns

Oyuncular: Matt Damon, Kate Winslet, Jude Law, Marion Cotillard, Gwyneth Paltrow, Laurence Fishburne

Gösterim Tarihi: 21 Ekim

 

Konu: Hava ve solunum yoluyla rahatlıkla geçen ve insanları birkaç gündür içinde öldüren, ölümcül bir virüs salgın şeklinde yayılmaktadır. Dünya çapında uzmanlardan oluşan medikal bir ekip, hem salgına çare bulmaya çalışır hem de insanlarda virüsten daha da hızlı yayılan panik halini kontrol altına almaya çalışırlar. İnsanlar şimdi hem canlarını kurtarmaya çalışırken hem de dağılmanın eşiğine gelen toplumsal hayata tutunma mücadelesi verirler…

 

Paranormal Activity 3

 

Yönetmen: Henry Joost, Ariel Schulman

Senaryo: Christopher B. Landon, Oren Peli

Oyuncular: Katie Featherston, Micah Sloat, Brian Boland

Gösterim Tarihi: 21 Ekim

 

Konu: İlki küçük bir bütçeyle, üstelik çekildikten 2 sene sonra ancak gösterime girerek dünyayı sallayan ‘Paranormal Activity’ serisinin üçüncü filminde, Katie ve Kristi’nin çocukluk kayıtlarına giderek, aslında her şeyin başlangıcına dönüyoruz… Evlerinin arka bahçesinde oynayıp, eğlenen sıradan iki kız kardeşken peşlerini bırakmayan korku ve gerilim girdabına nasıl sürüklendiklerinin ilk karelerine şahit olacağız.

 

Almanya’ya Hoşgeldiniz (Willkommen In Deutschland)

 

Yönetmen: Yasemin Samdereli

Senaryo: Nesrin Samdereli, Yasemin Samdereli

Oyuncular: Denis Moschitto, Vedat Erincin, Antoine Monot Jr., Aylin Tezel, Demet Gül, Fahri Öğün Yardım, Lilay Huser, Petra Schmidt-Schaller

Gösterim Tarihi: 21 Ekim

 

Konu: Ben kimim ve neyim – Almanmı yoksa Türkmü?” Bu soruya altı yaşındaki Cenk ikilem arasında kaldığı için kendisine soruyor. Kimse onu futbol takımına almak istemiyor. Ne Türkler ne de Almanlar. Cenk’i teselli etmek için 22 yaşında olan kuzeni Canan dedeleri Hüseyin’in hikayesini anlatıyor. 60’li yılların sonunda bir Türk işçisi olarak Almanya’ya gelmiş, sonra da eşini ve çocuklarını yanına aldırmış. O zamandan bu yana çok zaman geçmiş ve Almanya onların yeni vatanı olmuş. Bir akşam aile fertleri hep bir arada iken Hüseyin bir konuşma yapar. Onlara Türkiye’de bir ev aldığını ve herkesle birlikte es vatanlarına gitmek istediğini söyler. Yalnız birilerinin aklında bir soru işareti oluşur: Benim gerçek vatanım neresi? Fakat tepkiler fayda etmez, sonunda bütün aile Türkiye’nin yolunu tutar. Yolculuk hatıralarla, kavgalarla ve barışla başlar. Ama bu yolculuk hiç beklenmedik biçimde değişir…

 

 

Johnny English’in Dönüşü (Johnny English Reborn)

 

Yönetmen: Oliver Parker

Senaryo: William Davies, Hamish McColl

Oyuncular: Rowan Atkinson, Gillian Anderson, Dominic West, Rosamund Pike

Gösterim Tarihi: 28 Ekim

 

Konu: Çin başkanına düzenlenmesi plânlanan bir suikast girişimi haber alındığında Johnny English Asya’nın uzak bölgelerinde eşsiz yeteneklerini geliştirmeye çalışmaktadır. Johnny English işinin başına geçer. Devlet Başkanları Konferansı boyunca herkesi koruyabilmesi için hiçbir ihtimali gözden kaçırmaması gerekmektedir. Onun için başarısızlık seçenek değildir.

 

Zamana Karşı (In Time)

 

Yönetmen: Andrew Niccol

Senaryo: Andrew Niccol

Oyuncular: Justin Timberlake, Amanda Seyfried, Alex Pettyfer, Cillian Murphy, Olivia Wilde, Johnny Galecki, Matthew Bomer

Gösterim Tarihi: 28 Ekim

 

Konu: İnsanların yaşlanmayı durdurduğu yakın bir gelecekte geçecek olan filmde insanlar 25 yaşından sonra artık daha fazla yaşlanmayacağını ve ölümsüzlüğün sırrına erişildikten sonra yaşananları anlatan bir yapım ” parası olanın sonsuza kadar yaşayabileceği bir dünyanın”. Filmde, zamanın altın değerinde olduğu bu yeni dünyada insanlar, ölümsüzlüğün peşinde koşarak hayatta kalma mücadelesine girerler. Bu nedenle, nüfus artışının son haddeye varmasıyla, yeni düzenlemelere girişen insanoğlunun hikâyesi filmde anlatılıyor.

 

Behzat Ç.: Seni Kalbime Gömdüm

 

Yönetmen: Serdar Akar

Senaryo: Emrah Serbes

Oyuncular: Erdal Beşikçioğlu, Fatih Artman, İnanç Konukçu, Berkan Şal

Gösterim Tarihi: 28 Ekim

 

Konu: Bir ihbar üzerine Gençlik Parkı’na giden cinayet büro ekipleri, gömülü bir tabut bulurlar. Tabuttaki yaşlı kadın emekli bir polisin annesidir. İlk defa böyle bir cinayetle karşılaşan Behzat Ç., emekli polisi araştırmaya başlayınca bir takım engellemelerle karşılaşır. Emekli polis, teşkilât içinde Avarel Memduh olarak bilinmektedir, suçu üstlenen kişi ise kendisine Red Kit demektedir.

 

 

Anadolu Kartalları

 

Yönetmen: Ömer Vargı

Senaryo: Hakan Evrensel

Oyuncular: Engin Altan Düzyatan, Çağatay Ulusoy, Hande Subaşı, Özge Özpirinççi

Gösterim Tarihi: 28 Ekim

 

Konu: Pilot olma hayaliyle yaşayan beş gencin hayatı. Uçuş eğitiminde yaşadıkları zorluklar, aileleri, aşkları, ayrılıkları, rekabetleri, dostlukları, fedakârlıklar… Beş arkadaş, hayatlarının bu kutsal ama zor ve stresli döneminde birbirlerine destek olurlar. Bu dönemde eğitmenlerinin destekleri de onlara yol gösterir. Uluslararası Anadolu Kartalı Tatbikatı, hayatını değiştiren bir deneyim olacaktır.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.