Maymunlar Cehennemi: Başlangıç (Rise of the Planet of the Apes)

Yönetmen: Rupert Wyatt

Senaryo: Pierre Boulle

Oyuncular: James Franco, Tom Felton, Freida Pinto, Andy Serkis

Gösterim Tarihi: 05 Ağustos

Konu: San Francisco’daki bir genetik laboratuarında bir grup bilim adamı, maymunlar üzerine deneyler yapmaktadır. Amaçları maymunları inceleyerek insanların sırlarını ortaya çıkarmak ve de maymunların zeka seviyelerini yükseltmektir. Gün geçtikçe deneylerde başarılı sonuçlar alınmaya başlanır. Artık maymunlar eskisine nazaran daha zekidirler. Ancak işler çığırından çıkar ve maymunlar olağanüstü zekalarını kullanarak insanoğluna başkaldırırlar. Amaçları ise dünyaya maymunların hakimiyetini salmak olacaktır.

Şirinler (The Smurfs)

Yönetmen: Raja Gosnell

Senaryo: David Stem, David N. Weiss

Oyuncular: Neil Patrick Harris, Jayma Mays, Sofia Vergara, Hank Azaria

Gösterim Tarihi: 05 Ağustos

 

Konu: Kötü büyücü Gargamel’in köylerinden kovaladığı Şirinler, büyülü bir geçitten geçip dünyamıza gelerek New York’taki Central Park’ın tam ortasına düşüyor. Büyük Elma’da sıkışıp kalan üç elma boyundaki Şirinler, Gargamel izlerini bulmadan köylerine dönmenin bir yolunu bulmaya çalışıyorlar. Efsanevi çizgi serisi Şirinler nihayet beyazperdede!

 

 

Gölgeler Köyü (The Village Of Shadows)

 

Yönetmen:Fouad Benhammou

Senaryo: Fouad Benhammou, Pascal Jaubert, Lionel Olenga

Oyuncular: Bárbara Goenaga, Axel Kiener, Christa Theret, Cyrille Thouvenin, Fabrice Josso

Gösterim Tarihi: 05 Ağustos

 

Konu: Bir grup arkadaş hafta sonu tatili için arabayla yola koyulurlar. Ruiflac kasabası civarında arabaları bozulur ve yardım almak için kasabaya giderler. Çok ıssız bir kasaba görünümü olmasına rağmen hiç ummadıkları olaylar yaşarlar. Korku severler için ilginç bir deneyim olabilir.

 

 

Akılalmaz (Unthinkable)

 

Yönetmen: Gregor Jordan

Senaryo: Oren Moverman, Peter Woodward

Oyuncular: Samuel L. Jackson, Carrie-Anne Moss, Michael Sheen, Brandon Routh, Austin Nichols, Gil Bellows

Gösterim Tarihi: 05 Ağustos

 

Konu: Bir terörist tarafından gizlinen üç atom bombası, ABD’nin en büyük kabusu haline gelir. Yerleri bilinmeyen bu bombaların yerleştirilmesine iki gün kala, bir sorgu yargıcı ile FBI ajanı bu silahları bulmak için mücadeleye girişirler. 2010’da çekilen film ülkemizde gecikmeli de olsa vizyona giriyor.

 

İmkânsızın Şarkısı (Norwegian Wood)

 

Yönetmen: Tran Anh Hung

Senaryo: Tran Anh Hung

Oyuncular: Kenichi Matsuyama, Rinko Kikuchi, Kiko Mizuhara

Gösterim Tarihi: 05 Ağustos

 

Konu: 1960’ların sonlarında Tokyo’da geçen film, ilk aşkı Naoko’ya derinden bağlı Toru Watanabe’yi izliyor. Watanabe yaşamının her alanında ölümün etkisini hissetmekteyken, ansızın hayatına hayat dolu genç kız Midori giriyor… Romanın adına da esin kaynağı olan Beatles şarkısının romantik melankolisini taşıyan film, aşk, ölüm, masumiyetin kayboluşu, kalp kırıklığı üzerine bir başyapıt.

 

Patrondan Kurtulma Sanatı (Horrible Bosses)

 

Yönetmen: Seth Gordon

Senaryo: John Francis Daley, Jonathan Goldstein

Oyuncular: Jason Bateman, Kevin Spacey, Colin Farrell, Jennifer Aniston, Jamie Foxx

Gösterim Tarihi: 12 Ağustos

 

Konu: Eğer patronunuz psikopatsa, ya da erkek avcısıysa ya da tam anlamıyla ahlaksızsa ne yapabilirsiniz? İşten ayrılmak bir seçenek değildir. Bu canavarların durdurulması şarttır. Bu yüzden, fazladan bir kaç kadehin verdiği güçle, ve biraz da, sokaktaki karizması çok da sağlam olmayan tez canlı eski bir mahkumun kuşku verici tavsiyesiyle, üç kahramanımız dünyayı patronlarından sonsuza dek kurtulabilmek için dolambaçlı ama hataya yer bırakmayan bir plan yaparlar. Fakat en iyi düşünülmüş planlar bile sadece onların ardındaki beyinler kadar iyidir.

 

 

Arabalar 2 (Cars 2)

 

Yönetmen: John Lasseter

Senaryo: Ben Queen, John Lasseter

Seslendirenler: Owen Wilson, Michael Caine, Emily Mortimer

Gösterim Tarihi: 19 Ağustos

Konu: Yıldız yarışçı Şimşek McQueen ve çekici Mater, dünyanın en hızlı arabasını belirlemek için düzenlenen ilk Dünya Grand Prix’inde yarışmak için denizaşırı ülkelere gidince dostluklarını da heyecan verici yeni yerlere götürüyorlar. Fakat şampiyonluğa giden yol Mater’in entrikalı bir maceraya girişmesiyle birlikte çukurlarla, dolambaçlarla ve şamatalı sürprizlerle dolar. Mater kendisini iki arada bir derede bulur: Ya Şimşek McQueen’e bu büyük yarışta yardım edecektir ya da usta İngiliz casusu Finn McRoket ve stajyer ajan Holley Shifwell’in yürüttüğü çok gizli görevde yer alacaktır. Mater’in aksiyon dolu macerası onu Japonya ve Avrupa sokaklarında tehlikeli bir kovalamacaya sürükler. Peşinde dostları vardır ve bütün dünya izlemektedir. Bu tempolu eğlencede renkli yeni otomobiller, acımasız kötüler ve uluslararası bir yarış rekabeti var.

 

Kolombiyalı: İntikam Meleği (Colombiana)

 

Yönetmen: Olivier Megaton

Senaryo: Luc Besson, Robert Mark Kamen

Oyuncular: Zoe Saldana, Jordi Molla, Cliff Curtis, Lennie James, Michael Vartan

Gösterim Tarihi: 26 Ağustos

 

Konu: Yıl 1992. Yer Kolombiya. 9 yaşındaki Cataleya anne babasının katledilişine seyirci olur ve kendisi de katledilmekten kılpayı kurtulur. Bir gangter olan amcası Emilio ile Amerika Birleşik Devletleri’ne sığınır. Bundan onbeş yıl sonra, bir kiralık katil olarak amcası için çalışacak ve geride hep anne babasının katilleri için bir kartvizit bırakacaktır: Her kurbanın göğsüne çizdiği bir orkide. Çünkü Cataleya intikamını sonuna dek almaya yeminlidir… Sevdiği herşeyi de bu uğurda kaybetmeye hazırdır…

 

 

Yeryüzündeki Son Aşk (Perfect Sense)

 

Yönetmen: David Mackenzie

Senaryo: Kim Fupz Aakeson

Oyuncular: Ewan McGregor, Eva Green, Connie Nielsen, Stephen Dillane

Gösterim Tarihi: 26 Ağustos

 

Konu: Kadınlara bağlanmakta sorunları olan yetenekli yemek şefi Michael, soğuk görünümlü güzel doktor Susan ile tanışır. Susan uzun bir süredir kendini işine adayıp özel hayatından vazgeçmiş, Michael ise kadınlarla ciddi ilişki kurmaktan kaçınmıştır. İkisi de birbirlerine karşı daha önce deneyimlemedikleri derin duygular hissederken, tüm dünyada insanların duyularını sırayla yok eden salgın bir hastalık baş gösterir. İnsanlık sonuna yaklaşırken aşk tüm bu engellere rağmen hayatta kalabilecek midir?

 

Babamın Penguenleri (Mr. Popper’s Penguins)

 

Yönetmen: Mark Waters, Noah Baumbach

Senaryo: John Morris, Sean Anders, Jared Stern

Oyuncular: Jim Carrey, Carla Gugino, Madeline Carroll, Angela Lansbury, Ophelia Lovibond

Gösterim Tarihi: 26 Ağustos

 

Konu: New York’taki dairesinde penguenler ile birlikte yaşayan Tom Popper’ın komik hikayesi anlatılıyor. Ünlü oyuncu Jim Carrey’nin yine bir komik bir karakteri canlandıracağı filmde başarılı bir iş adamının 6 penguen alarak apartman dairesini buzdan bir kaleye dönüştürme serüveni anlatılıyor. Penguenler ile birlikte yaşamaya başlayan Tom Popper, bakalım yeni sorumluluklarının iş hayatına olumsuz yansımasını engelleyebilecek mi?

 

 

Yeşil Fener (Gren Lantern)

 

Yönetmen: Martin Campbell

Senaryo: Greg Berlanti, Michael Gren, Marc Guggenheim

Oyuncular: Ryan Reynolds, Blake Lively, Peter Sarsgaard, Mark Strong, Jay O. Sanders, Temuera Morrison, Taika Waititi

Gösterim Tarihi: 26 Ağustos

 

Konu: Gizemli ve engin bir evrende yüzyıllardır var olan küçük ama güçlü bir birlik vardır; Yeşil Fener Kolordusu olarak adlandırılan barış ve adalet koruyucuları. Gökadalarda düzeni koruyacaklarına söz veren bu savaşçı birliğinin her üyesi onlara süpergüç veren bir yüzük takar. Ama Parallax adında yeni düşmanları evrendeki güç dengesini bozmaya kalkışınca, kaderleri ve dünyanın kaderi, seçilen ilk insan, yeni asker Hal Jordan’na emanet edilir. Hal, yetenekli ve biraz da ukala bir test pilotudur. Diğer taratan, Yeşil Fenerliler, yüzüğün gücüne inanmayan insanlara saygı duymazlar. Ancak, Hal da kesinlikle yapbozun eksik parçasıdır; Kararlılık ve iradesine ek olarak, diğer Yeşil Fenerli Savaşçılarda olmayan bir şeye daha sahiptir: insanlık.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.