Fırat Sayıcı

Elena / “Zorro”

İlk İzlenim: Baştan ayağa tutkunun tanımı.

Konuştukça: Zeki, kıvrak, ateşli, biraz dikkafalı…

Artıları: Güzel olduğu kadar iyi de bir kılıç ustası adayı…

Handikapları: Uzun bir süre Zorro’nun maskesini düşürememesi, başını bir hayli derde sokuyor.

Yaşam Felsefesi: Adalet, asalet ve aidiyet!

Hayattaki Düsturu: Zorro’nun kim olduğunu öğrenmek…

Tanıyınca: Dört dörtlük bir kadın… Babasının biricik kızı, arkadaşlarının vazgeçilmez Elena’sı ve de Zorro için hayatın anlamı… Tuttuğunu koparan, zaman zaman fevri, ancak ateşten ve tertemiz bir yüreğe sahip… Etrafınızda böyle bir kadın varsa şanslı birisiniz!

Amelia / “Terminal”

İlk İzlenim: Ciddi, görgülü, saygılı…

Konuştukça: Karşısındakinin görüşlerine önem veren, iyi giyimli ve hassas biri.

Artıları: Zora düşmüş insanların yardımına koşarken adeta bir meleğe dönüşüyor.

Handikapları: Biraz şanssız olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

 Yaşam Felsefesi: Hem gitmek zorundayım, hem de kalmak…

Hayattaki Düsturu: Hayatım boyunca neyi beklediğimi bilmeden, bekliyorum…

Tanıyınca: Yaşamı boyunca ne istediğini bilemeyen, yanlış ilişkiler yaşamış bir kişilik olmasına karşılık, ışığıyla etrafına güven ve huzur saçan Amelia, oldukça yardımsever… Havaalanına adeta hapsolan Viktor için elinden geleni yapan Amelia’ya aşık olursanız, siz siz olun ona hayatı zehir etmeyin.

Catherine Zeta Jones

 Çoğu kişi onu bir Latin güzeli zannededursun, Jones baba tarafı Galli, anne tarafı İrlandalı olan, yani has mı has bir Britanyalı… Çok iyi dans ediyor, harika şarkı söylüyor… Elena kadar tutkulu ve yerinde duramayan tavırlar sergileyen güzel oyuncu, Amelia kadar da ne yaptığını bilen ve saygı duyulan bir kişilik. Hollywood’un önemli aktörleriyle kamera karşısına geçen Zeta Jones hayatını Michael Douglas’la birleştirdi. Özellikle sinemaya adım attığı ilk yıllarda birçok delikanlıyı sinema salonlarına çeken Catherine Zeta-Jones, şimdilerde ise orta yaşlıları büyülemeye devam ediyor.

 

1979, İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi Malzeme Mühendisliği’nden yüksek lisansla mezun olmasına rağmen, üniversite yıllarında yaptığı sinema kulübü başkanlığı sayesinde, geleceğini ve mesleğini sinema üzerine kurmaya karar verdi. Çeşitli kısa film, belgesel çalışmalarıyla işe koyulan ve Yıldız Kısa Film Festivali’nin kurucularından olan Fırat Sayıcı, yurt çapında çeşitli kısa film festivallerinde de jüri üyeliği yaptı, kısa film üzerine workshoplar düzenledi. 2003 yılında SkyTürk’te yayınlanan “Cafe Sinema” adlı sinema programında görev aldı. Çeşitli dergi ve internet sitelerinde sinema yazıları yayınlandı. Ulusal bir sinema dergisinde bir süre genel yayın yönetmenliği yaptı. 2006 yılından bu yana Kanal D’de yayınlanan ve Ömür Gedik’in hazırlayıp sunduğu “Cinemania” programının genel koordinatörlüğünü / editörlüğünü yapmakta ve 2008’in Nisan ayından beri de, “Cinedergi”de, yazı işleri müdürü olarak çalışmakta. 2008’de Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünden de mezun olan Fırat Sayıcı, Selçuk Üniversitesi Radyo-Televizyon-Sinema Bölümünde yüksek lisans öğrenimini tamamlamıştır. “Son Dönem Türk Sinemasında Gerçekçilik” adlı tezini kitap haline getirecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here