Rolling Stones Guitarist Keith Richards smokes a cigarette at the World Premeire of 'Shine the Light' at the Ziegfeld Theater in New York USA, 30 March 2008. EPA/PETER FOLEY +++(c) dpa - Report+++

 

Johnny Depp’in yakın arkadaşı olan The Rolling Stones’un gitaristi Keith Richards (Kaptan Teague), ‘Karayip Korsanları’nın etkileyici dünyasına dönmenin çok kolay olduğunu söylüyor.

BİR rock efsanesi ve Johnny Depp’in yakın arkadaşı olan Keith Richards, ilk olarak 2007 yılında serinin üçüncü filmi ‘Dünyanın Sonu’nda karşımıza çıkmıştı. Richards çok eğlenmiş ve Rob Marshall’ın yönettiği, Jerry Bruckheimer’ın yapımcılığını üstlendiği serinin dördüncü filmi ‘Gizemli Denizlerde’ye seve seve dönmüş. Hatta projenin başından itibaren Depp, dostunun bu harika maceraya dahil olacağından eminmiş. Depp şöyle diyor:

“Üçüncü filmde Keith’i gördükten sonra bu seferkinde de kesinlikle olması gerektiğini düşündüm ve Jerry ile yazarlarla konuştum. Kaptan Teague dönecek, değil mi? Dönmesi gerek’ dedim. Döndüğüne çok memnunum.

Sonuç harika oldu.” Dünyanın en büyük rock’n roll grubu The Rolling Stones’un gitaristi ve kurucu üyesi Richards, 50 yıldır sahne ışıklarının altında. Müzik açısından her şeyi görmüş ve yapmış. Son olarak Londra banliyölerinden rock ikonluğuna kadar giden yolda yaptığı yolculuğu ‘Life’ adlı otobiyografisiyle de belgeleştirdi.

Kitabın sesli versiyonunuysa Johnny Depp seslendirmiş. Aralarındaki bağ çok kuvvetli. Depp, sevimli serseri Kaptan Jack Sparrow karakterini 2003 yılında ‘Siyah İnci’nin Laneti’nde ilk kez canlandırdığında, arkadaşı Richards’tan ilham aldığını söylemişti.

Dolayısıyla Jack’in babası Kaptan Teague’in devam eden hikâyede ortaya çıktığında bu karakteri Richards’ın canlandırması çok uygun oldu. Richards, iki filmden de çok zevk almış. Richards gülerek anlatıyor: “Johnny’ye bir tek kostümlerimiz üstümüzdeyken ‘evlat’ diye sesleniyorum. Normalde Johnny ile konuşurken ‘evlat’ demiyorum. Karşılıklı sevgi ve saygıları çekimler sırasında canlandırdıkları karakterlere de yansıyor. Richards şöyle diyor: “Sanırım öyle. Ama biz bundan falan bahsetmiyoruz. Bence bu çok doğal bir şey. Teague çok ilginç bir karakter. Kostümü giydiğiniz an o oluyorsunuz, elinizde değil. Benim için kolay oluyor çünkü oraya gider gitmez Teague oluyorum. Bana bir silah ve kılıç verin, ben oyum!”

Richards için Depp ve yapım ekibiyle birlikte ‘Gizemli Denizlerde’ de yer almak, evine dönmek gibi bir şey olmuş. Richards bununla ilgili duygularını şöyle dile getiriyor: “Müthiş bir ekip. Buradaki herkes birbirini tanıyor. Herkes bunu uzun süredir yapıyor. Sete her geldiğimde etrafımda birçok arkadaşım ve dostum olduğunu hissettim. Herkes bana çok destek oluyor. Hiç ‘bakalım neler yapabiliyormuşsun’ ya da ‘bakalım becerebilecek mi’ gibi şeyler düşündüklerini hiç sanmıyorum. Herkes çok destek çıkıyor. Benim için bu bir grupta olmak gibi. Dolayısıyla çalışmam bu sayede kolaylaşıyor.

Yapımcılığını Jerry Bruckheimer’ın yaptığı ve Rob Marshall’ın yönettiği,’Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde’, başarılı serinin eğlence, macera ve mizah unsurlarını yine bünyesinde barındırıyor. Johnny Depp, belleklerde iz bırakan Kaptan Jack Sparrow rolüyle; gerçeklerin, ihanetini gençliğin ve ölümün anlatıldığı bu aksiyon dolu hikayede bir kez daha karşımızda. Tim Powers’ın romanından esinlenen ve Ted Elliott & Terry Rossio ile Stuart Beattie ve Jaw Wolpert’ın yarattığı karakterler üstüne kurulan filmin hikayesi ve senaryosu Ted Elliott & Terry Rossio’ya ait.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.