X-Men: Birinci Sınıf (X-Men: First Class)

Yönetmen: Matthew Vaughn

Senaryo: Ashley Miller, Zack Stentz

Oyuncular: Jennifer Lawrence, James McAvoy, Michael Fassbender, Rose Byrne

Gösterim Tarihi: 03 Haziran

Konu: Film, X-Men serilerinin kökenine iniyor. İnsanların akıllarını okuyup, kontrol edebilen, telepatik güçlere sahip Oxford mezunu genç Charles, kendisi gibi başkalarının da olup olmadığını merak etmiştir. Diğer mutantların varlığını keşfedince, hepsini bir araya toplar ve dünya için en büyük tehlike olan Tom Cohen’i birlikte durdurmaya çalışırlar.

The Hangover II: Felekten Bir Gece Daha

Yönetmen: Todd Phillips

Senaryo: Craig Mazin, Scot Armstrong, Todd Phillips

Oyuncular: Bradley Cooper, Ed Helms, Zach Galifianakis, Justin Bartha

Gösterim Tarihi: 03 Haziran

Konu: Phil, Stu, Alan ve Doug, Stu’nun düğünü için Tayland’a giderler. Las Vegas’taki unutulmaz bekârlığa veda partisinden sonra Stu işini şansa bırakmayıp sakin bir düğün öncesi kahvaltısı yapmayı tercih eder. Her şey plânlandığı gibi gitmeyebilir. Vegas’ta olan Vegas’ta kalabilir ama Bangkok’ta olanlar hayal bile edilemez.

 

Dehşet Evi (Kidnapped)

 

Yönetmen: Miguel Angel Vivas

Senaryo: Miguel Ángel Vivas, Javier García

Oyuncular: Guillermo Barrientos, Dritan Biba, Fernando Cayo, Cesar Diaz, Martijn Kuiper

Gösterim Tarihi: 03 Haziran

Konu: Yeni evlerine taşınan Joven ailesi, eve yerleşmeye başladıkları ilk akşam eve zorla giren üç kişinin şokunu yaşarlar. Aile fertleri, hayatta kalmak için yüzleri maskeli üç adamla evin içinde kedi-fare oyunu oynamak zorundadırlar.

 

 

Kaledeki Yalnızlık

 

Yönetmen: Volga Sorgu

Senaryo: Volga Sorgu

Oyuncular: Numan Çakır, Özlem Tekin, Tolga Sarıtaş, Nur Sürer

Gösterim Tarihi: 03 Haziran

Konu: Nurettin, futbolda parlak dönemler yaşarken geçirdiği trafik kazası sonucu eşini ve geleceğini kaybetmiştir. Onu hayata bağlayan tek neden oğlu Feyyaz’dır. Nurettin’in eniştesi bir lunaparkta çalışmaktadır. Almanya’dan gelen Zenoş Teyze ise sıcaklığı ile eve ayrı bir renk katmaktadır. Ünlü futbolcu Ümit Karan, Zenoş Teyzenin Almanya’dan çocukluk arkadaşıdır.

 

Ateşli Oda (Room in Rome)

 

Yönetmen: Julio Medem

Senaryo: Julio Medem

Oyuncular: Elena Anaya, Natasha Yarovenko, Enrico Lo Verso, Najwa Nimri

Gösterim Tarihi: 03 Haziran

Konu: Yılın en kısa gecesinde, Roma’da bir otel odasında iki kadın, ruhlarına işleyecek bir deneyim yaşayacak. Bu gecenin sonunda, sabaha karşı, bu iki kadın ayrılacak ve ülkelerine dönecekler. Baş başa geçirdikleri 12 saat boyunca hayatlarını birbirlerine anlatacak bu iki kadın, kayıp zamanın sürprizleriyle, dört duvar arasında kalacak ve yeniden özgürlüklerine kavuşacaklar.

 

 

Koğuş (The Ward)

 

Yönetmen: John Carpenter

Senaryo: Michael Rasmussen, Shawn Rasmussen

Oyuncular: Amber Heard, Mamie Gummer, Danielle Panabaker, Jared Harris

Gösterim Tarihi: 03 Haziran

Konu: Uyuşturucu bir maddeyle kendinden geçmiş olan Kristen, bir akıl hastanesine götürülmektedir. Genç kadının buraya neden getirildiğine dair en ufak bir fikri yoktur. Emin olduğu tek şey burada güvende olmadığıdır. Dört kadınla aynı koğuşta kalan Kristen, olayların göründüğü gibi olmadığı fark eder. Hastahaneden kurtulmanın bir yolunu bulmalıdır.

 

Gördüğüm En Güzel Kadın (La Prima Cosa Bela)

 

Yönetmen: Paolo Virzi

Senaryo: Paolo Virzi, Francesco Bruni

Oyuncular: Valerio Mastandrea, Stefania Sandrelli, Claudia Pandolfi

Gösterim Tarihi: 03 Haziran

Konu: Kocasından şiddet gördüğü için iki çocuğuyla birlikte evini terk eden, güzelliği dillere destan Anna, 1970’lerin İtalya’sında oyuncu olmak için bir maceranın içine girer. 40 yıllık bir zamanı kaplayan film, Anna ve iki çocuğunun yıllar içinde değişen hayatlarını, İtalya’nın değişen yüzünü de sergileyerek ortaya koyuyor.

 

Hanna

 

Yönetmen: Joe Wright

Senaryo: Seth Lochhead, David Farr

Oyuncular: Saoirse Ronan, Eric Bana Cate Blanchett, Tom Hollander

Gösterim Tarihi: 10 Haziran

Konu: Hanna, 16 yaşında, akıllı ve kendini davasına adamış bir kızdır. Yaşının çok üstünde olan gücü ve keskin askeri zekâsı, sahip olduğu tüm bu sıra dışı özellikler eski bir CIA ajanı olan babası Erik’in, onu gözlerden ırak vahşi doğadaki yetiştirme tarzından kaynaklanır. Yaşıtlarından çok farklı bir eğitim gören ve mükemmel bir suikastçı olan Hanna’yı gerçek dünyada ise tamamlanması gereken yarım kalmış bir aile işi beklemektedir.

 

Tuzak (Wrecked)

 

Yönetmen: Michael Greenspan

Senaryo: Christopher Dodd

Oyuncular: Adrien Brody, Ryan Robbins, Caroline Dhaverna

Gösterim Tarihi: 10 Haziran

Konu: Tanımadığınız insanlara ait cesetlerle dolu, kaza yapmış bir arabada bacağınız sıkışmış bir şekilde uyandığınızı hayal edin. Nerede olduğunuzu, kim olduğunuzu ya da ne yaptığınızı bilmiyorsunuz. Vahşi doğanın ortasında içgüdüsel olarak hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Peki gerçekle yalanın, hayalle gerçeğin birbirine girdiği, hem kurban hem şüpheli olduğunuz bu bilmecenin içindeyken geçmişinizden kaçabilir misiniz?

 

 

Adalet Oyunu

 

Yönetmen: Mahur Özmen, Ali Özuyar

Senaryo: Mahur Özmen

Oyuncular: Erol Keskin, Mustafa Uğurlu, Tolga Evren, Serap Sağlar

Gösterim Tarihi: 10 Haziran

Konu: Emekli ağır ceza hâkimi Sezgin’in, kızı Belgin’in öldürülmesi ve sanık olarak yargılanan damadı İlker’in beraat etmesi, adalete olan inancını yitirmesine neden olur. Yaşadığı şehirden uzaklaşarak bir sahil kasabasına yerleşir. Her ne kadar mahkemede beraat etmiş olsa da kızını öldürdüğüne inandığı damadı İlker’i villanın mahzenine yaptırdığı hücreye hapseder.

 

 

Kung Fu Panda 2

 

Yönetmen: Jennifer Yuh Nelson

Senaryo: Jonathan Aibel, Glenn Berger

Oyuncular: Jack Black, Angelina Jolie, Jackie Chan, Seth Rogen

Gösterim Tarihi: 10 Haziran

Konu: Po, Ejderha Savaşçısı olma hayalini gerçekleştiriyor, arkadaşlarıyla birlikte Huzur Vadisi’ni koruyor. Po’nun hayatı, gizli bir silâh kullanarak Çin’i ve Kung Fu’yu yok etmek isteyen acımasız Lord Shen’in ortaya çıkmasıyla tehlikeye giriyor. Po, geçmişine bakmalı, gizemli kökenlerinin sırlarını çözmelidir. Ancak o zaman başarıya ulaşması için gerekli gücü açığa çıkacaktır.

 

 

Öfkeli Çılgınlık Karamsar Çile

 

Yönetmen: Hatice Yakar

Senaryo: Hatice Yakar

Oyuncular: Asiye Dinçsoy, Barış Koçak, Hatice Yalçın, Zeynep Öncü

Gösterim Tarihi: 17 Haziran

Konu: Çukurova, 1960 yılı, Toros dağlarında çadırın içinde Zeynep hamiledir. Bir çoban, uyanmış ve sürüsünün peşindedir. Memet, Haso ve Hamo, define bulacaklarına inanmaktadırlar fakat Gani Efendi kayadaki yazıyı okuyamaz. Zeynep, bir kayanın dibinde sessizce doğurur. Dağlarda alçak uçuş yapan bir jet bu bir avuç insanın sonsuz korkularının nedenidir.

 

 

Tehlikeli Yol (Route Irish)

 

Yönetmen: Ken Loach

Senaryo: Paul Laverty

Oyuncular: Mark Womack, Andrea Lowe, John Bishop, Trevor Williams

Gösterim Tarihi: 17 Haziran

Konu: Fergus ve Frankie adlı iki arkadaş, tarhislerinden sonra Irak’ta özel bir güvenlik firmasında çalışmaya başlar. Frankie 2007’de, Bağdat Havaalanı’nı ABD ve İngiliz ana üslerinin bulunduğu Yeşil Bölge’ye bağlayan “Route Irish” adlı yolda öldürülünce Fergus, olayın basit bir tesadüften öte olduğunu düşünür, hırs ve azimle bu cinayeti araştırmaya başlar.

 

 

The Beaver

 

Yönetmen: Ken Loach

Senaryo: Kyle Killen

Oyuncular: Mel Gibson, Jodie Foster, Anton Yelchin, Jennifer Lawrence

Gösterim Tarihi: 17 Haziran

Konu: The Beaver, ailesini yeniden keşfe çıkan ve hayatına baştan başlayan bir adamın duygu yüklü hikâyesini anlatıyor. Kendi şeytanlarıyla boğuşmakta olan Walter Black, bir zamanlar başarılı bir oyuncak üretimcisi ve iyi bir aile babası olan, şimdilerdeyse depresyonla boğuşan bir adam. Her yolu denese de eski haline dönemeyen Walter’ın hayatı bir el kuklası kunduzun hayatına girmesiyle değişir.

 

 

Süper 8

 

Yönetmen: J. J. Abrams

Senaryo: J. J. Abrams

Oyuncular: Kyle Chandler, Elle Fanning, Joel Courtney, Gabriel Basso

Gösterim Tarihi: 17 Haziran

Konu: Küçük bir Ohio kasabasındaki bir grup arkadaş 1979’un yazında bir süper 8 filmi yaparlarken felâket bir tren kazasına tanık olurlar ve bunun bir kaza olmadığından şüphelenirler. Kazadan kısa bir süre sonra kasabada sıra dışı kaybolmalar ve açıklanamayan olaylar meydana gelmeye başlar. Kasabanın şerif yardımcısı gerçeği ortaya çıkarmaya çalışır. Hiç birinin hayal edemeyeceği kadar dehşet verici bir şey vardır.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.