Banu Bozdemir

Dedemin İnsanları
Most Productions ile Ay Yapım’ın güçlerini birleştirerek çekeceği “Dedemin İnsanları”nın kadrosu da belli oldu. Gökçe Bahadır, Ali Sunal dışında filmde usta oyuncular Çetin Tekindor, Hümeyra ve son olarak “Kaybedenler Kulubü” filmindeki performansıyla otoritelerden tam not olan Yiğit Özşener’le kamera karşısına geçecek. Filmde Çağan Irmak’ın dedesinin gerçek yaşam öyküsünü kurgulayarak yazdığı öykü beyazperdeye taşınıyor, film sonbaharda vizyonda olacak!

  1. Yıl
    Ünlü yönetmen Ömer Vargı, Türk Hava Kurumu’nun 100. kuruluş yıldönümü nedeniyle ‘Top Gun’ filminin yerli versiyonunu çekecek! Türk işi aksiyon filminin ismi ‘100. Yıl’ olacak.Yerli ‘Top Gun’ın başrolünde; ‘Başka Dilde Aşk’ filminde canlandırdığı sağır-dilsiz genç rolüyle yerli ve yabancı festivallerden bol bol ödül toplayan Mert Fırat oynayacak. Teklifin önce Kıvanç Tatlıtuğ’a iletildiği ancak onun projeye sıcak bakmaması üzerine rolün Fırat’a verildiği öğrenildi. Bu yaz çekilecek film için kadın oyuncu arayışı sürüyor.

Türkan
19 Mayıs’ta vizyona girecek Türkan Saylan’ın hayatını konu alan ‘Türkan’ filminin tanıtım fragmanı yayınlandı. Filmde birçok ünlü oyuncu bir araya geliyor. Türkan Saylan‘ı Rüçhan Çalışkur‘un canlandırdığı filmin diğer oyuncuları şöyle:Ragıp Savaş, Tardu Flordun, Özge Özder, Beyza Şekerci, Şebnem Sönmez, İsmail Hacıoğlu, Selin Demiratar, Burçin Oraloğlu, Altan Erkekli, Begüm Birgören, Binnur Kaya, Şevket Çoruh, Tanju Tuncel, Uğur Demirpehlivan, Burak Altay, Yurdaer Okur, Ahmet Saraçoğlu ve Evren Bingöl. Filmin müziklerini Cem Tuncer, Nail Yurtsever, Engin Arslan, Cast direktörlüğünü ise Harika Uygur yaptı.

Çerkes Ethem’in hayatı film oluyor
Bonanza” dizisi ile Hollywood tarihine adını yazdıran Çerkes asıllı ünlü yönetmen Muhittin İzzet Kandur (Mohydeen Izzat Quandour), Çerkes Ethem‘in hayatını konu alan film için kolları sıvadı. Filmin oyuncu kadrosunu belirlemeye çalışan Kandur, ilk olarak Çerkes Ethem rolü için sanatçı Mehmet Aslantuğ ile anlaştı. Yönetmen, yapımcı ve senaryo yazarı olarak imza attığı ”Cherkess – Çerkes” filmiyle geçtiğimiz aralık ayında Monoco Film Festivali’nde 7 ödül birden alan Kandur yaptığı açıklamada, Türkiye, Yunanistan ve Ürdün’de çekmeyi planladığı filmde Çerkes Ethem‘i Mehmet Aslantuğ‘un canlandıracağını söyledi. Filmde 3 ana karakterin bulunduğunu kaydeden Kandur, ”Bunlardan birincisi Mustafa Kemal Atatürk, ikincisi Çerkes Etem ve üçüncüsü de İsmet İnönü. Bizim senaryomuz da bu üç insan üzerinde kurulacak, bunlarla ilgili tarihi gerçekleri anlatacağız” dedi.

Entelköy-Tepeköy
Dondurmam Gaymak’ın senaristi ve yönetmeni Yüksel Aksu’nun beklenen filminin çekimleri başlıyor. Aksu’nun senarist ve yönetmenliğini üstlendiği ikinci uzun metraj filmi Entelköy – Tepeköy, Yörük çadırlarının kurulduğu, lokmaların dağıtıldığı, gözlemelerin yapıldığı köy meydanında köy halkı, yerel yönetim ve paydaşlar, filmin oyuncu koçu Memet Ali Alabora, Yüksel Aksu ve ekibinin katılımıyla “motor!” dedi. Entelköy – Tepeköy’ün başrollerini Şahin Irmak, Ayşe Bosse, Emin Gürsoy ve Recep Yener paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.