Av Mevsimi

Yönetmen: Yavuz Turgul

Senaryo: Yavuz Turgul

Oyuncular: Şener Şen, Cem Yılmaz, Çetin Tekindor, Melisa Sözen

Gösterim Tarihi: 03 Aralık

Konu: Bir cinayet araştırması sırasında hayatları altüst olan üç polisin hikâyesi. Aylarca beklenen film, ünlü oyuncuları bir araya getirirken Yavuz Turgul’un elinden çıkma bir polisiyenin de nasıl olacağı sorusunu gündeme getiriyor. Şener Şen ve Cem Yılmaz’ı ilk kez bir araya getiren projede beklentiler oldukça yüksek.

 

 

Memlekette Demokrasi Var

 

Yönetmen: Süleyman Nebioğlu

Senaryo: Süleyman Nebioğlu

Oyuncular: Müjdat Gezen, İlker Ayrık, Nejat Birejik, Gülçin Santırcıoğlu

Gösterim Tarihi: 03 Aralık

Konu: Adnan Menderes’i Yassıada’dan kurtarmaya kalkan bir delinin maceralarının anlatıldığı filmde Müjdat Gezen köyün en akıllı delisi Baradan rolüyle sinemaseverlerin karşısına çıkıyor. Baradan 100.000 çöp kibritin eczalarından bomba yapar ve bir deniz altı dehlizinden geçerek bombayı Yassıada’da patlatır. O kargaşada Menderes aynı dehlizden kaçar.

 

 

Turist (The Tourist)

 

Yönetmen: Florian Henckel von Donnersmarck

Senaryo: Florian Henckel von Donnersmarck

Oyuncular: Johnny Depp, Angelina Jolie, Paul Bettany, Timothy Dalton

Gösterim Tarihi: 10 Aralık

Konu: Hikâye, kırık kalbinin acısından kurtulmak için İtalya’ya giden Amerikalı turist, Frank’in etrafında şekilleniyor. Olağanüstü bir kadın olan Elise’nin yoluna çıkmasıyla işler değişir. Ancak Elise’nin onunla karşılaşması aslında tesadüf değildir. Frank, Venedik’in nefes kesen manzaraları eşliğinde, bir ilişkinin ardından koşarken etrafında tehlikeli entrikaların döndüğünü fark eder.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Narnia Günlükleri: Şafak Yıldızı’nın Yolculuğu

(The Chronicles Of Narnia: The Voyage Of The Dawn Treader)

 

Yönetmen: Michael Apted

Senaryo: Christopher Markus, Stephen McFeely

Oyuncular: Ben Barnes, Skandar Keynes, Georgie Henley, Will Poulter

Gösterim Tarihi: 10 Aralık

Konu: Narnia Günlükleri (The Chronicles of Narnia) serisinin bu yeni filminde Edmund ve Lucy Pevensie, kuzenleri Eustace ve sadık dostları King Caspian kendilerini bir tablonun içine yerleştirilmiş halde Şafak Yıldızı gemisine konmuş olarak bulurlar. Kaderlerini etkileyecek bu inanılmaz keşif yolculuğuna doğru yelken açarken, hayal bile edemeyecekleri engellerle karşılaşırlar.

 

Kağıt

 

Yönetmen: Sinan Çetin

Senaryo: Sinan Çetin

Oyuncular: Öner Erkan, Ayşen Gruda, Zeynep Beşerler, Asuman Dabak

Gösterim Tarihi: 17 Aralık

Konu: Emrah, ilk sinema filmini çekmeye çalışmaktadır. Babası Mehdi Bey, Emrah’ın eczacı olacağına inanıyordur. Arkadaşları ve annesi Şahane Hanım’ın da desteğiyle para bulan Emrah’ın karşısına bürokrasinin çarkları çıkar. Hayalleriyle Emrah arasında sansür kurulu başkanı Müzeyyen Hanım’dan alacağı son bir imza kalmıştır. Ama bu kolay olmayacaktır. Resmi otoritenin karşısına dikilen Emrah’ı hiç de hoş olmayan gelişmeler beklemektedir.

 

Başımıza Gelenler (Life As We Know It)

 

Yönetmen: Greg Berlanti

Senaryo: Ian Deitchman, Kristin Rusk Robinson

Oyuncular: Christina Hendricks, Katherine Heigl, Josh Duhamel, Josh Lucas

Gösterim Tarihi: 17 Aralık

Konu: Holly ve Eric, tek ortak noktalarının birbirlerine nefretleri ve vaftiz kızları Sophie’ye olan sevgileri olduğunu keşfederler. Ama, aniden Sophie’nin hayatta tek sahip olduğu ebeveynler olduklarında, farklılıklarını bir kenara bırakmak zorunda kalırlar. Yoğun sosyal hayatları devam ederken, aynı çatı altında yaşayabilmenin de bir yolunu bulmalıdırlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çakal

 

Yönetmen: Erhan Kozan

Senaryo: Sertan Telli

Oyuncular: İsmail Hacıoğlu, Uğur Polat, Erkan Can, Çetin Atay

Gösterim Tarihi: 17 Aralık

Konu: Akın’ın hayatı, annesinin ölümüyle şekil değiştirmeye başlar. Çalıştığı marangoz atölyesinden çaldığı parayla yeni bir hayat kurmayı plânlarken, sevgilisi Deniz’in onu terk etmesi, arkadaşı İdris’in yaptığı teklifi kabûl etmesine sebep olur. Bu teklif ona yeni bir başlangıç fırsatı sunar. Akın’ın, korkusuz duruşu, patronun gözünden kaçmaz. Fakat bu yeni başlangıç yeni düşmanları da beraberinde getirir.

 

Uzun Boylu Esmer Adam (You’ll Meet A Tall Dark Stranger)

 

Yönetmen: Woody Allen

Senaryo: Woody Allen

Oyuncular: Antonio Banderas, Josh Brolin, Anthony Hopkins, Gemma Jones

Gösterim Tarihi: 17 Aralık

Konu: Film iki evli çift, Alfie, Helena ve kızları Sally ile kocası Roy arasında geçiyor. İki çiftin evlilikle çatırdamaktadır. Alfie karısı Helena’yı bir telekız olan Charmine için terkettikten sonra, Helena şarlatan bir falcının dediklerini uygulamaya başlar. Sally, yakışıklı patronu Greg’e aşık olur, yazar Roy ise Dia adında gizemli bir kadına vurulur.

 

Teslimiyet

 

Yönetmen: Emre Yalgın

Senaryo: Emre Yalgın, Zeynep Özcan

Oyuncular: Görkem Arslan, Didem Soylu, Seyhan Arman

Gösterim Tarihi: 17 Aralık

Konu: Sanem, beraber yaşadığı üç travestiyle birlikte seks işçisi olarak hayatını kazanmaktadır. Mahalleye yeni taşınan Gökhan’ın ilgisini çekmeyi başarır. İkili arasında suskun bir ilişki başlar. Oturduğu ev beklenmedik olaylarla sarsılırken, Sanem, Gökhan’ın yanına sığınmak zorunda kalır. Ve Gökhan’ın Sanem’in kimliğini, Sanem’in ise Gökhan’ın güvenilirliğini sorguladığı bir yolculuk başlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zor Baba 3 (Meet The Parents: Little Fockers)

 

Yönetmen: Paul Weitz

Senaryo: John Hamburg, Larry Stuckey

Oyuncular: Robert De Niro, Ben Stiller, Owen Wilson, Blythe Danner

Gösterim Tarihi: 24 Aralık

Konu: 10 yıl ve aşılan sayısız engelden sonra, Greg nihayet asabi kayınpederi Jack’in güvenini kazanır. Fakat para sıkıntısı çeken Greg, bir ilâç şirketinde ikinci işe girdiğinde, Jack’in, en sevdiği erkek hemşireyle ilgili şüpheleri tekrar baş gösterir. Greg evinin erkeği olabileceğini Jack’e kanıtlamak zorundadır. Greg, Jack’in son sınavından geçip ailenin yeni reisi olacak mı, yoksa güven halkası sonsuza dek kırılacak mı?

 

 

Karmakarışık (Tangled)

 

Yönetmen: Byron Howard, Nathan Greno

Senaryo: Dan Fogelman, Jacob Grimm

Seslendirenler: Mandy Moore, Zachary Levi, Donna Murphy, Ron Perlman

Gösterim Tarihi: 24 Aralık

Konu: Flynn gizemli bir kulede saklanırken, o kulede yaşayan güzel ve cesur, 20 metre uzunluğunda saçları olan Rapunzel tarafından esir alınır. Yıllardır hapsedildiği kuleden çıkma yolları arayan Flynn’i esir alan meraklı kız, yakışıklı hırsızla bir anlaşma yapar ve alışılmadık bir maceraya yelken açar.

 

Çapkın (Spread)

 

Yönetmen: David Mackenzie

Senaryo: Jason Dean Hall

Oyuncular: Ashton Kutcher, Anne Heche, Margarita Levieva, Sebastian Stan

Gösterim Tarihi: 24 Aralık

Konu: Nikki, hayatının devamını kadınların istediklerini vererek sağlayan ama jigolo olmayan seksi bir dolandırıcıdır. Nikki’nin son zaferi, orta yaşlı avukat Samantha’dır, ancak daha sonra, kendisiyle aynı yaşta olan güzel garson Heather ile tanışır. Samantha’nın yurt dışında olduğu bir zamanda Heather, Nikki’yi Samantha’nın evinde ziyarete gelir. Samantha eve döndüğünde Nikki’nin kendisini aldattığını görür ve her şey bundan sonra başlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hırsızlar Şehri (The Town)

 

Yönetmen: Ben Affleck

Senaryo: Peter Craig, Ben Affleck

Oyuncular: Ben Affleck, Rebecca Hall, Jon Hamm, Jeremy Renner

Gösterim Tarihi: 24 Aralık

Konu: Doug, Boston’da acımasız banka soyguncularının lideridir. Ancak herşey, çetenin son işinde banka yöneticisi Claire’i rehin almalarıyla değişir. Onun aynı mahallede oturduğunu öğrendiklerinde Doug, olayı kontrolü altına almaya çalışır. Doug ile Claire’in ilişkisi tutkulu bir aşka dönüşünce, kasabadan gitmek isterler, ancak federal ajanlar peşlerindedir.

 

Çakallarla Dans

 

Yönetmen: Murat Şeker

Senaryo: Murat Şeker

Oyuncular: Şevket Çoruh, İlker Ayrık, Timur Acar, Tuba Ünsal

Gösterim Tarihi: 24 Aralık

Konu: Muhasebeci Servet, şirketin internet hesapları üzerinden para çalmak için plân yapar. Parayı yakın arkadaşı Gökhan’ın hesabına aktarıp suçu onun üzerine yıkacaktır. Diğer iki arkadaşı da plânın figüranı olacaklardır. Ancak işi ellerine yüzlerine bulaştırırlar. Kısa yoldan para kazanmak uğruna giriştikleri iş onları, akıllarına bile gelmeyecek çılgın ve eğlenceli bir serüvene sürükler.

 

Hayde Bre

 

Yönetmen: Orhan Oğuz

Senaryo: Orhan Oğuz

Oyuncular: Şevket Emrulla, Nilüfer Açıkalın, İlker İnanoğlu, Mustafa Yaşar

Gösterim Tarihi: 31 Aralık

Konu: Balkanlardaki hayatını mutlu bir şekilde geçiren Şaban Aga ile İstanbul’da yaşam savaşı veren üvey kızı Saadet’in hayatı beklenmedik bir şekilde kesişir. Saadet, oğlunun sünneti için Makedonya’ya gider, eşi vefat eden Şaban Aga’yı İstanbul’a getirir. Şehir hayatına uyum sağlayamayan Şaban Aga, devamlı misafir olduğunu düşünmekte, eski yaşamına dönmek istemektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Memleket Meselesi

 

Yönetmen: İsa Yıldız

Senaryo: İsa Yıldız

Oyuncular: Ahmet Uğurlu, Füsun Demirel, Tuna Orhan, Ahmet Kural

Gösterim Tarihi: 31 Aralık

Konu: Emekliliği gelmiş ilkokul öğretmeni Adil Hoca kendi kasabasına tayin olmuştur. Emekliliğini beklerken, kasabadaki genç bir polisten okkalı bir tokat yer ve gururu fena halde incinir. Genç polisin cezalandırılarak adaletin yerini bulmasını sağlamaya kararlı olan Adil Hoca, yediği bu tokadın peşini bırakmaz. Zorlu bir mücadeleye girişir, sonunda istediğini başarır ve herkesin “Unut gitsin” dediği polis tokadını, bütün ülkeye duyurarak, “Memleket Meselesi” haline getirir.

 

Kukuriku – Kadın Krallığı

 

Yönetmen: Serkan Ok

Senaryo: Hasan Özsoy

Oyuncular: Levent Ülgen, Didem Erol, Ali Düşenkalkar, Serap Aksoy

Gösterim Tarihi: 31 Aralık

Konu: Adem ile Havva’dan bu yana uğruna kavgalar edilen, destanlara, edebiyat yapıtlarına konu olan, sinemada işlenen kadın – erkek ilişkisi ve aralarındaki iktidar savaşı, filmin ana temasını oluşturuyor. Bu savaş bazen komik, bazen de trajik sonuçlar doğurmuştur. İktidarı taşıyan kutsal sopa, erkeklerden kadınlara geçerse ne olur? Film hepsini içeriyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.