New York’ta Beş Minare

Yönetmen: Mahsun Kırmızıgül

Senaryo: Mahsun Kırmızıgül

Oyuncular: Mahsun Kırmızıgül, Haluk Bilginer, Mustafa Sandal, Danny Glover, Ali Sürmeli Gösterim Tarihi: 05 Kasım

Konu: Filmde Mahsun Kırmızıgül’ün oynadığı karakter çok konuşulacağa benziyor. Görenlerin tanımadığı ünlü oyuncu ve yönetmen, söylentilere göre 1 ay boyunca tekke ve cemaatleri gezmiş ve bilgi toplamış. Müslüman cemaatlerinin tüm zikirlerini izleyen ünlü yönetmenin çektiği zikir sahnesi bu güne kadar çekilen en güzel zikir sahnesi diye konuşuluyor.

Pak Panter

Yönetmen: Murat Aslan

Senaryo: Murat Aslan

Oyuncular: Ufuk Özkan, Doğa Rutkay, Metin Zakoğlu, Sümer Tilmaç, Erdal Tosun

Gösterim Tarihi: 05 Kasım

Konu: Özel olarak kurulmuş Pak Panter teşkilâtı ve istihbarat elemanlarının başından geçen son derece aksiyonel ve bir o kadarda komik maceraların anlatıldığı, izlendikçe ve serileri üretildikçe tıpkı James Bond ve Pembe Panter filmleri gibi kendi kitlesini oluşturacak olan serinin ilk filmi Pak Panter içine düştüğü durumlarla kendi halklarının gözünde komik durumlara düşen “paranoyak yönetim anlayışı”nın geleneklerini hicvediyor.

 

Vay Arkadaş

 

Yönetmen: Kemal Uzun

Senaryo: Caner Güler

Oyuncular: Demet Evgar, Mete Horozoğlu, Fırat Tanış, Ali Atay

Gösterim Tarihi: 05 Kasım

Konu: Aksiyon – komedi filmi Vay Arkadaş’ın, İstanbul’un kenar mahallerinden birinde yaşayan üç arkadaş Manik, Tik ve Dildo’nun, mahallenin dışına pek taşmayan sıradan ama kendi içlerinde hareketli bir şekilde devam eden heyecan, macera ve kahkaha dolu hayatlarını anlatan hikâyesi, yeni sezonda sinemaseverlerle buluşacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kar Beyaz

 

Yönetmen: Selim Güneş

Senaryo: Selim Güneş

Oyuncular: Hakan Korkmaz, Sinem İslamoğlu, Gürsan Piri Onurlu, Kaya Akkaya

Gösterim Tarihi: 05 Kasım

Konu: On yaşındaki Hasan, iki kardeşiyle yaşam mücadelesi vermektedir. Babası hapiste, annesi şehirde bakıcılık yapmaktadır. Hasan, yaptığı ayranı şoförlere satarak geçinmektedir. Hasan o gün yine ayran satmaya çalışır ama kimse almaz, evin yolunu tutar. Kurt seslerini duyunca paniğe kapılır, çamura düşer. Annesi ani bir kararla, çocuklarını yanına dönmek üzere hareket eder, durağa gelir. Hasan’ı sorar ve karlar içindeki oğluna ulaşır.

 

Yukarıdaki Tehlike (Skyline)

 

Yönetmen: Colin Strause, Greg Strause

Senaryo: Joshua Cordes, Liam O’Donnell

Oyuncular: Eric Balfour, Scottie Thompson, David Zayas, Donald Faison

Gösterim Tarihi:12 Kasım

Konu: Jarrod ve Elaine, doğum günü kutlamak için Güney Kaliforniya’ya giderler. Gündoğumundan iki saat önce arkadaşları Terry’nin evinin penceresinden unutulmaz bir ışık izlerler. O sırada, Los Angeles kentinin üzerini kaplayan uzay gemisi şehirdeki insanları kendine doğru çekmektedir. Uzaylılar ellerinde çok dayanıklı ve tahrip edilemez bir yüksek teknoloji ile gelmişlerdir.

 

Ölüm Zinciri (Chain Letter)

 

Yönetmen: Deon Taylor

Senaryo: Diana Erwin, Michael J. Pagan

Oyuncular: Nikki Reed, Keith David, Brad Dourif, Betsy Russell

Gösterim Tarihi:12 Kasım

Konu: 6 yakın arkadaş, SMS ve e-mail yolu ile garip bir mesaj alırlar. Gelen mesajda, bu mesajı arkadaşlarına iletmedikleri takdirde kendilerinin ölecekleri yazmaktadır. Ciddiye alıp almamak, onlara kalmış bir şeydir. Psikopat bir katil bu mesajları kullanarak onların adreslerini mi tespit etmeye çalışmaktadır. Bu oyun, arkadaşı arkadaşa düşürecektir. Zinciri bölersen ölürsün!

 

Testere 3D

 

Yönetmen: Kevin Greutert

Senaryo: Patrick Melton, Marcus Dunstan

Oyuncular: Tobin Bell, Cary Elwes, Costas Mandylor, Betsy Russell

Gösterim Tarihi:12 Kasım

Konu: Jigsaw’un ölümcül yasası devam ederken Jigsaw’dan kurtulan bir grup insan kendilerine yardımcı olmak için destek ararlar ve ve bu destekçilerin en başında Bobby Dagen adında Jigsaw’dan kurtulmuş biri vardır. Bobby’nin gizli sırlarından yeni bir terör dalgası ortaya çıkacaktır.

 

 

Durdurulamaz (Unstoppable)

 

Yönetmen: Tony Scott

Senaryo: Mark Bomback

Oyuncular: Denzel Washington, Chris Pine, Rosario Dawson, Kevin Dunn

Gösterim Tarihi: 12 Kasım

 

Konu: Film, içinde bol miktarda kimyasal madde ve bir vagon dolusu küçük çocuk olan yük treninin kontrolünü kaybederek son sürat şehre doğru yol almaya başlamasını ve tehlike yaratan bu trenin durdurulma hikayesini anlatıyor…

 

 

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 1 (Harry Potter and the Deathly Hallows)

 

Yönetmen: David Yates

Senaryo: Steve Kloves

Oyuncular: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Helena Bonham Carter

Gösterim Tarihi:19 Kasım

Konu: Film, Harry, Ron ve Hermione’nin Voldemort’un ölümsüzlük sırrını barındıran Hortkuluklar’ın izini sürmek ve yok etmek görevini üstlenerek yola çıkmaları ile başlıyor. Profesörlerinin yönlendirmeleri ve Profesör Dumbledore’un koruması olmaksızın, tek başlarına yola çıkan üç arkadaş şimdi herzamankinden daha fazla birbirlerine güvenmek zorundadır.

 

 

Biutiful

 

Yönetmen: Alejandro Gonzalez Inarritu

Senaryo: Alejandro Gonzalez Inarritu

Oyuncular: Javier Bardem, Blanca Portillo, Martina Garcia, Felix Cubero

Gösterim Tarihi:19 Kasım

Konu: Barcelona’da geçen hikâyede, Javier Bardem, Uxbal adında kanuna aykırı işleri yüzünden başı polisle derde giren bir adamı canlandırıyor. Biutiful, zorunlu olarak yaptığı yasadışı işlerle para kazanmaya çalışan sorunlu ama sadık ve duyarlı bir babanın hikâyesi.

 

 

Prensesin Uykusu

 

Yönetmen: Çağan Irmak

Senaryo: Çağan Irmak

Oyuncular: Çağlar Çorumlu, Sevinç Erbulak, Genco Erkal, Alican Yücesoy

Gösterim Tarihi:19 Kasım

Konu: Bir kütüphanede memur olarak çalışan Aziz, kendi küçük dünyasında sakin ve

huzurlu bir hayat sürdürmektedir. Bir gün, mahalleye yeni açılan kuaförün sahibi

Seçil ve 10 yaşındaki kızı Gizem, Aziz’in oturduğu apartmana taşınır. Aziz’in yeni komşularıyla renklenen hayatı, küçük kızın daldığı uzun uykuyla gölgelenir. Gizem’in daldığı uykunun tetiklediği bambaşka olaylarla, sıradan görünen ama aslında

rengarenk karakterlere sahip bu insanlar birlik olup, kaderi değiştirmeye çalışırlar.

 

 

Dürüst Oyun (Fair Game)

Yönetmen: Doug Liman

Senaryo: Valerie Plame

Oyuncular: Naomi Watts, Sean Penn, Sam Shepard, Noah Emmerich

Gösterim Tarihi: 19 Kasım

 

Konu: ABD’deki Valeri Plame skandalı çevresinde gelişen olayları anlatan film, Joseph Wilson’ın Irak’ta nükleer silah olmadığını yazması üzerine ABD hükümetinin üzerine oynadığı komplo üzerine kurulu… İntikam olarak Wilson’ın eşinin CIA ajanı olduğunun basına sızdırılmasının arkasındaki kişi ise daha sonra ortaya çıkacaktır: ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney’nin sağ kolu olan Scooter Libby…

 

 

Git Başımdan (Due Date)

 

Yönetmen: Todd Phillips

Senaryo: Alan R. Cohen

Oyuncular: Robert Downey Jr, Zach Galifianakis, Michelle Monaghan, Jamie Foxx

Gösterim Tarihi:26 Kasım

Konu: Peter Highman, beş gün sonra karısı doğum yapacak bir baba adayıdır. Atlanta’dan doğuma yetişmek ve karısının yanında olmak için uçağını yakalamaya çalışırken, birden tüm programı alt üst olur. Sonunda, kendisini Ethan Tremblay’in arabasında bulur. Zamanında doğuma yetişebilmek için tüm ülkeyi bir uçtan diğerine Ethan ile aşmak durumundadır.

 

 

Biri Beni Isırdı (Vampires Suck)

 

Yönetmen: Jason Friedberg, Aaron Seltzer

Senaryo: Jason Friedberg, Aaron Seltzer

Oyuncular: Matt Lanter, Ken Jeong, Jenn Proske, Chris Riggi

Gösterim Tarihi:26 Kasım

Konu: Becca iki erkek arasında kararsız kalmıştır; gizemli, karamsar ve soluk benizli çocuk ile dayanıklı, sevimli ve ona “küçük gay kardeşi”ni hatırlatan çocuk arasında. İkisi arasında bir karar vermek için bir aile yemeğini sağ salim atlatmalıdır. İçinde bulunduğu romantik karmaşalar yeterli değilmiş gibi, bir yandan da kendisine küçük bir bebekmiş gibi davranan babasıyla da başetmelidir.

 

 

Yine mi Sen? (You Again)

 

Yönetmen: Andy Fickman

Senaryo: Moe Jelline

Oyuncular: Kristen Bell, Jamie Lee Curtis, Sigourney Weaver, Odette Yustman

Gösterim Tarihi:26 Kasım

Konu: Başarılı halka ilişkiler uzmanı Marni, ağabeyinin düğünü için memleketine gider ve onun lisedeki baş düşmanı ile evlendiğini görür. Kız, yıllar önce yaptığı tüm kötülükleri unutmuştur. Daha sonra gelinin sosyetik teyzesi içeri girer ve Marni’nin pek de sosyetik olmayan annesi de kendisinin lise yıllarındaki düşmanıyla yüz yüze gelir. Unutmak istediğin tek insanla tekrar karşı karşıya gelince olanların anlatıldığı komedide, eski yaralar tekrar açılır.

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.