Kerem akça

 DVD sezonu yavaş yavaş hızlanırken biz bu sayfaları hazırladığımız süreçte Iron Man 2, Elm Sokağı Kabusu, Robin Hood ve Kurtadam gibi geçen sezonun iddialı filmlerinin DVD’leri de piyasaya sürülmüş olacak. Bu çıkışların yanına eserlerin Blu-Ray’lerinin de eklenmesi, sezonun bir portresini çiziyor aslında.

Ancak elbette artık Blu-Ray’in daha çok ekstra ile DVD’nin önüne geçmesi tehlikesi var onu da belirtelim. Zira Blu-Ray teknolojisi daha yüksek orantılı bir yer potansiyeline sahip kendi içinde. Denerseniz de DVD’den çok yukarıda bir çözünülürlükle filmleri ‘üç boyutlu’ kadar üst düzey görüntü kalitesiyle izleyebilirsiniz.

Bu ayki programımızda özellikle ‘Goemon’, ‘Marc Pease’in Hikayesi’, ‘Jindabyne’, ‘Kaos Teorisi’, ‘Uzayda Dehşet’ gibi ülkemizde vizyona girmeden DVD’si çıkan değerli filmler öne çıktı. Önümüzdeki ayki sayfalarımız için de bunlara ‘Gammaz Yürek’ (Tell-Tale), ‘Değişim’ (Possession), ‘Zorlu Takip’ (Cop Out), ‘Greenberg’, ‘Kazara Koca’ (Accidential Husband), ‘Savaş Sırasında Yaşam’, ‘Kick-Ass’ gibileri eklenecek onun da müjdesini verelim.

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.