DVD ve Blu-Ray piyasasında sessiz geçen yazın ardından Tiglon, Blu-Ray konusunda sezona hızlı bir giriş yapıyor. Eylül ayında Çılgın Bir Gece (Date Night), Pers Prensi (Prince of Persia), Çok Filmi Hareketler Bunlar gibi iddialı DVD çıkışlarının yanında daha çok bu yeni formatın hakimiyeti hissedilecek.

O filmlerin Blu-Rayleri de piyasaya çıkacak belki. Ancak Temmuzdan başlayan Sergio Leone filmlerinin Blu-Ray disklerini çıkarma geleneğinin bu ay içinde ‘eski filmler’ odaklı tavan yapacağı görülebiliyor.

Öyle ki Karate Kid, Ocean’s Eleven ve Narnia Günlükleri’nin (Chronicles of Narnia) seri olarak raflara gireceğini söyleyebiliriz öncelikle. Bunun dışında klasik kontenjanından Guguk Kuşu (One Flew Over the Cuckoo’s Nest), Predator (özel avcı versiyonu) önemli çıkışlar. Canavar Ev (Monster House), Vol.İ (Wall.E), Bir Noel Kabusu (Nightmare Before Christmas) ve Sevimli Canavarlar (Monsters, Inc.) da eksik kalmayacaklar. Tabii Kalifornia ve Jüri (Runaway Jury) de var bu listede.

Bu noktadan da bu sezon Blu-Ray piyasasının DVD’yi devirme konusunda daha iddialı adımlar atacağı gerçeğini çıkarabiliriz. Öyle ki artık esas DVD’nin daha çok ekstra, daha kaliteli menü ve çok üstü düzeyde görüntü ile ses sunuyor Blu-Ray’ler… Bu konudaki atılımın kat sayısı da her geçen gün artıyor. Özellikle Predator’ın özel versiyonuna dikkat derim!

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.