Jaden Smith as "Dre" and Jackie Chan as "Mr. Han" in Columbia Pictures' KARATE KID.

Salt

Yönetmen: Phillip Noyce

Senaryo: Kurt Wimmer

Oyuncular: Angelina Jolie, Liev Schreiber, Chiwetel Ejiofor, Andre Braugher

Gösterim Tarihi: 06 Ağustos

Konu: Evelyn Salt, görevi, şerefi ve ülkesi üzerine yemin etmiş bir CIA ajanıdır. Ancak bir itirafçının onu Rus ajanı olmakla suçlamasıyla bağlılığı test edilecektir. Salt sahip olduğu tüm gizli görev tecrübesini kullanarak kendini temize çıkarmak amacıyla kaçar. Salt’ın masum olduğunu kanıtlamak için gösterdiği tüm çaba, hakkındaki şüpheleri arttıracak ve geriye yanıtlanması gerekn bir tek soru bırakacaktır: “Salt kimdir?”

Ciddi Bir Adam (A Serious Man)

Yönetmen: Joel Coen, Ethan Coen

Senaryo: Joel Coen, Ethan Coen

Oyuncular: Michael Stuhlbarg, Richard Kind, Fred Melamed, Sari Lennick

Gösterim Tarihi: 06 Ağustos

Konu: Ortadirek fizik profesörü Larry Gopnik’in hayatı altüst olmuştur. Karısı Judith, onu havalı iş arkadaşı Sy uğruna terk edecektir. İşsiz kardeşi Arthur hâlâ kanepesinde yaşamaktadır. Oğlu esrar almak için, kızı da estetik ameliyat için cüzdanından para aşırmaktayken Larry Gopnik daha da dibe vurmamak amacıyla üç farklı hahama danışmaya karar verir.

 

 

Zorlu Görev (Get Him to the Greek)

 

Yönetmen: Nicholas Stoller

Senaryo: Nicholas Stoller

Oyuncular: Jonah Hill, Russell Brand, Elisabeth Moss, Rose Byrne

Gösterim Tarihi: 06 Ağustos

Konu: Hırslı biri olan 24 yaşındaki Aaron Green’e kariyerini etkileyecek önemli bir görev verilmiştir. Londra’ya uçacak ve dünyaca ünlü Hollywood’un efsanevi rock ilâhını Los Angeles’daki Greek Theatre’da büyük bir geri dönüş konseri vermesi için ikna edecek, ona 3 gün eşlik edecektir. Plâk şirketindeki patronu Sergio Roma, onu uyarır: “Bu sanatçı dünyadaki en kötü insandır.”

Büyükler (Grown Ups)

Yönetmen: Dennis Dugan

Senaryo: Adam Sandler, Fred Wolf

Oyuncular: Adam Sandler, Kevin James, Chris Rock, David Spade

Gösterim Tarihi: 13 Ağustos

Konu: Beş çocukluk arkadaşı, yaz aylarını yıllar önce şampiyonluk kutlamalarını yaptıkları göl evinde geçirmek için büyüdükleri kasabaya dönerler. Filmin baş karakteri, büyüdüğü kasabaya dönmesi gerektiğinde, bunu ailesini yola sokmak için bir fırsat olarak görür. Bunu yapmak için, bir göl evi kiralar ve Dört Temmuz haftasında kalmaları için eski arkadaşlarını ve onların ailelerini davet eder.

 

 

Cehennem Melekleri (The Expendables)

 

Yönetmen: Sylvester Stallone

Senaryo: Dave Callaham, Sylvester Stallone

Oyuncular: Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li, Dolph Lundgren

Gösterim Tarihi: 13 Ağustos

 

Konu: Bir Güney Amerika ülkesindeki diktatörlük rejimini sona erdirmek için ülkeye sızan bir grup paralı askerin hikâyesi. Özel birlik hiçbir şeyin kendilerine anlatıldığı gibi olmadığını fark eder. Kendilerini büyük bir ihanet içinde bulan ekip çok daha büyük bir düşmana karşı mücadele etmeye başlar. Onları bu görevin içine sokmuş olan ve geleceklerini tehdit eden kişiye karşı.

 

Kediler Ve Köpekler: Kitty Galore’un İntikamı (Cats and Dogs: The Revenge Of Kitty Galore)

 

Yönetmen: Brad Payton

Senaryo: Ron J. Friedman, Steve Bencich

Seslendirenler: Alec Baldwin, Michael Clark Duncan, Chris O’Donnel, Roger Moore

Gösterim Tarihi: 13 Ağustos

Konu: Kediler ve köpeklerin ezeli çekişmesinde çılgın bir kedi rekabette birkaç pati öndedir. Önceleri, Meows adlı casus kediler organizasyonunun üyesi olan Kitty Galore’un, düşmanlarını altetmek için şeytani bir plânı vardır. Bu beklenmedik tehdit karşısında kediler ve köpekler tarihte ilk kez kendilerini ve insan dostlarını kurtarmak için işbirliği yaparlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A Takımı

 

Yönetmen: Joe Carnahan

Senaryo: Brian Bloom, Michael Bran

Oyuncular: Liam Neeson, Bradley Cooper, Jessica Biel, Patrick Wilson, Sharlto Copley, Quinton ‘Rampage’ Jackson’

Gösterim Tarihi: 20 Ağustos

Konu: İşlemedikleri bir suçla yargılanan bir grup Özel Kuvvetler üyesi, isimlerini bu olaydan sildirmek için bir araya gelip, her birinin kendine özel yeteneklerini kullanarak asıl suçluyu bulmaya soyunurlar. Bir dönem televizyona damgasını vuran dizi şimdi beyazperdede…

 

 

Ölümsüz (22 Bullets)

 

Yönetmen: Richard Berry

Senaryo: Eric Assous, Richard Berry

Oyuncular: Jean Reno, Kad Merad, Jean-Pierre Darroussin, Marina Fois

Gösterim Tarihi: 20 Ağustos

Konu: Çok uzun, kanlı ve başarılı bir kariyere sahibi Charly mafyadan ayrılmıştır. Üç yıl boyunca karısı ve iki çocuğu ile sakin bir yaşam sürmektedir. Bir kış sabahı vücuduna 22 kurşun sıkılarak ölüme terk edilir. Ancak Charly hayatta kalmayı başarır ve onu öldürmeye cesaret edebilecek tek kişi olan Tony Zacchia’nın peşine düşer. Zacchia hata yapmıştır: Başarısız olmuştur.

 

Kapı (The Door)

 

Yönetmen: Richard Berry

Senaryo: Jan Berger, Akif Pirinçci

Oyuncular: Mads Mikkelsen, Jessica Schwarz, Thomas Thieme, Heike Makatsch

Gösterim Tarihi: 20 Ağustos

Konu: David’in başına gelen trajik olay hayatını altüst eder. Güzel komşusuyla aşk ilişkisi yaşayan genç adam, sevgilisiyle buluştuğu bir gün dikkatsizliği yüzünden havuza düşen küçük kızını kurtaramaz. Suçluluk duygusu altında ezilen David hayatının en karanlık günlerini yaşamakta ve karısı Maja ise onu affetmemektedir. İntihar etmek isteyen David son anda geçmiş zamana ait gizli bir kapı bulur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Son Savaşçı (Centurion)

 

Yönetmen: Neil Marshall

Senaryo: Neil Marshall

Oyuncular: Michael Fassbender, Dominic West, Olga Kurylenko, Noel Clarke

Gösterim Tarihi: 27 Ağustos

Konu: Roma İmparatorluğu’nun fetihleri, Kuzey Britanya’da Pict’ler tarafından durdurulmuştur. Film, Pict saldırısında geriye kalan son savaşçı Quintus Dias’ın öyküsünü anlatıyor. General Virilus’un efsanevi 9. Lejyonuna katılan genç adam, Pict ırkını ve liderleri Gorlacon’ı yer yüzünden silmek için ordusuyla beraber kuzeye doğru gitmeye başlar.

 

Anneler ve Kızları (Mother and Child)

 

Yönetmen: Rodrigo Garcia

Senaryo: Rodrigo Garcia

Oyuncular: Naomi Watts, Samuel L. Jackson, Kerry Washington, Annette Bening

Gösterim Tarihi: 27 Ağustos

Konu: Yıldız oyuncuların bir araya geldiği, üç kadının kesişen hayatlarını konu alan film, kadınlık ve annelik kavramlarını mercek altına alıyor. Üç ünlü Meksikalı yönetmenin, yürütücü yapımcılığını üstlendiği Anneler ve Kızları üç kadını izliyor: Ellili yaşlarındaki Karen, otuz beş yıl önce evlâtlık verdiği kızı Elizabeth ve bir çocuk evlât edinmek isteyen yirmi yaşındaki Lucy.

 

The Karate Kid

 

Yönetmen: Harald Zwart

Senaryo: Christopher Murphey, Robert Mark Kamen

Oyuncular: Jaden Smith, Jackie Chan, Taraji P. Henson

Gösterim Tarihi: 27 Ağustos

Konu: 12 yaşındaki Dre, annesinin kariyeri nedeniyle Çin’e gelir. Arkadaş edinme konusunda çok zorluk çeker. Sınıf arkadaşı Mei Ying’e yakınlık hisseder ancak kültür farkı böyle bir arkadaşlığı olanaksız kılmaktadır. Sınıfın kabadayısı olan Cheng ise Dre’ye düşman olur. Dre’nin, tamirci Bay Han’dan başka konuşacağı kimse yoktur. Bay Han, Dre’ye ustası olduğu, sükûnetle ilgili spor Kung fu’yu öğretir.

 

 

Pirana 3-D

 

Yönetmen: Alexandre Aja

Senaryo: Alexandre Aja, Josh Stolberg

Oyuncular: Elisabeth Shue, Eli Roth, Ving Rhames

Gösterim Tarihi: 27 Ağustos

 

Victoria gölünde meydana gelen volkanik patlamalar sonucu göle karışan yüzlerce prehistorik canavar piranhayı konu alacak film. Korku türünün dünyadaki tüm meraklıları tarafından büyük bir heyecanla beklenen 3 boyutlu Piranha 3D, ülkemizde gösterime girdikten sonra bir ilke daha imza atarak Türk televizyonlarında da ilk defa 3 boyutlu olarak gösterilerek, beyazperdedeki heyecanı evlerdeki televizyonlara taşıyacak.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.