Kerem akça

Yaz olduğunda sinema sezonu gibi DVD sezonu da bitiyor ülkemizde. Bunu içinde bulunduğumuz 2010 senesinde daha iyi anladık. Çıkışlar yavaşlarken biraz da sürpriz filmler beğenimize sunuluyor. Ağustosta da Kevin Smith’in son filmi Cop Out, vizyondan önce raflara girecek. Ancak esasen Blu-Ray’in DVD’yi tam anlamıyla piyasadan silmek için yaptığı hamlelere değinmek lazım.

Öyle ki Zindan Adası, Yenilmez gibi bu ay tanıttığımız DVD’lerde görüldüğü gibi ekstra içeriğin büyük çoğunluğu ya da tamamı o baskıya saklanıyor. Filmlerin Blu-Ray Disc’lerinin böylesi ‘alıcı kitlesi’ arttırılmaya çalışılıyor. Bunun yanında Blu-Ray piyasasında neler olduğuna bakarsak Simpsonlar: Sinema Filmi, Azınlık Raporu, Titanların Savaşı gibi yeni filmlerin yanında Karate Kid serisinin ve Sergio Leone’nin meşhur spagetti western üçlemesinin ilk iki ayağının (A Fistfull of Dollars, For a Few Dollars More) Blu-Ray baskıları raflarda olacak bu ay.

Bunun yanında Kanal D Home Video DVD’leri de bu baskılarını üretmeye başladı. Böylece yavaş yavaş kafamızı kurcalayan DVD’nin miyadının dolduğu sorusu daha da baskın olmaya başladı artık…

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.