Sex and the City 2

Yönetmen: Michael Patrick King

Senaryo: Michael Patrick King

Oyuncular: Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon

Gösterim Tarihi: 04 Haziran

Konu: Yönetmen King, “İkon haline gelmiş bu muhteşem dört kadının hikâyesine devam etme lüksüne sahip olmak muhteşem bir durum. İlk filmi sonuna kadar destekleyen, filmin ve dizinin hayranlarını eğlendirebilmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız” diye belirtti. Film, dünya çapında 415 milyon dolar hasılat elde eden ilk filmin hikâyesini kaldığı yerden devam ettiriyor.

Splice

Yönetmen: Vincenzo Natali

Senaryo: Vincenzo Natali, Doug Taylor, Antoinette Terry Bryant

Oyuncular: Adrien Brody, Sarah Polley, David Hewlett, Abigail Chu

Gösterim Tarihi: 04 Haziran

Konu: Clive ve Elsa, genetik mühendisliği dünyasının yıldızları olan iki bilim adamıdır. İkili, özellikle hayvan DNA’larını birleştirerek oluşturdukları yeni ve garip melez yaratıklarla yaptıkları çalışmalarıyla tanınmaktadır. Bu karizmatik çift, işin içine insan DNA’sını da karıştırarak yeni melezler oluşturmayı planlamaktadır. Çalışmalarını finanse eden ecza firması ise bu deneylerin kısa vadeli kârıyla ilgilenmektedir. Clive ve Elsa deneylerini gizlice yürütür. Sonuç fiziksel ve ruhsal anlamda beklenmedik bir gelişme gösteren hayret verici bir yaratık olan DREN’dir..

 

 

Koleksiyoncu (The Collector)

 

Yönetmen: Marcus Dunstan

Senaryo: Patrick Melton, Marcus Dunstan

Oyuncular: Josh Stewart, Michael Reilly Burke, Andrea Roth, Juan Fernández

Gösterim Tarihi: 04 Haziran

Konu: Kumar borcunu ödemek için, tesisatçı olarak çalıştığı evi soymaya karar veren Arkin, evde kimsenin olmadığını sandığı bir akşam eve girer. Fakat malikanede onu kötü bir sürpriz beklemektedir. Arkin soymak için zorla girdiği evde, ev halkını esir almış psikopat bir katille karşı karşıya kalmıştır.

 

 

 

 

 

 

Yaşamaya Değer (The Hedgehog)

 

Yönetmen: Mona Achache

Senaryo: Mona Achache

Oyuncular: Josiane Balasko, Garance Le Guillermic, Togo Igawa, Anne Brochet

Gösterim Tarihi: 04 Haziran

Konu: Paris’te dış dünyadan uzak bir çevrede yaşayan 11 yaşında, oldukça zeki bir kız olan Paloma, 12. yaş gününde intihar etmeye verir. Ölümle randevusunun yaklaşmasına yakın, yalnız apartman görevlisi Renée ve gizemli Kakuro ile tanışır. Böylece Paloma, karamsar hayatını gözden geçirme şansı bulacaktır.

 

 

Cennet Batıda (Eden is West)

 

Yönetmen: Costa Gavras

Senaryo: Costa-Gavras, Jean-Claude Grumberg

Oyuncular: Riccardo Scamarcio, Odysseas Papaspiliopoulos, Léa Wiazemsky, Tess Spentzos

Gösterim Tarihi: 04 Haziran

Konu: Film Avrupa’da yasadışı göçmen olarak yaşayan genç Elias’ın hikâyesini anlatıyor. Kahramanın macerası tıpkı İlyada’daki gibi Ege Denizi’nde başlar. Elias Fransa’ya giden bir gemiye para ödeyip kaçak yolcu olarak biner. Sahil güvenlik teknesinden gemide arama yapılacağı duyurulunca Elias ve arkadaşı diğer birkaç çaresiz yolcuyla birlikte denize atlarlar. En yakın kıyının ışıklarına doğru ilerleyip Eden (Cennet) adlı lüks bir tatil köyüne varırlar. Pek çok kısa maceranın ardından, Cennet’e uğrayıp Cehennem’de kısa bir mola verdikten sonra, epik yolculukları Paris’te son bulur. Her gezginin huzursuz uykusundaki rüyalarında ışıldayan Paris’te…

 

 

Ev

 

Yönetmen: Alper Özyurtlu, Caner Özyurtlu

Senaryo: Alper Özyurtlu, Caner Özyurtlu

Oyuncular: Deniz Celiloğlu, Kerem Atabeyoğlu, Alpay Atalan, Ece Çeşmioğlu

Gösterim Tarihi: 04 Haziran

Konu: Filmde, “Ev” adlı televizyon programında 24 saat içinde yaşananlar seyirciye aktarılıyor. Canlı yayın yolunda devam ederken, “Ev”e birdenbire silâhlı bir adam girer ve yarışmacıları rehin alır. Saldırganın amacı oyunun kurallarını değiştirmektir. “Ev” adlı yarışmanın final gecesinde birinci olan yarışmacı elemek istediği kişiyi öldürecek ve tüm olanlar canlı yayında ekrana gelecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Son Şarkı (The Last Song)

 

Yönetmen: Julie Anne Robinson

Senaryo: Nicholas Sparks, Jeff Van Wie

Oyuncular: Miley Cyrus, Greg Kinnear, Bobby Coleman, Liam Hemsworth

Gösterim Tarihi: 11 Haziran

Konu: Kariyeri uğruna ailesini yıllar önce terk etmiş olan bir baba, yaz tatilini ergenlik çağındaki kızı ve küçük oğluyla geçirme şansına kavuşmuştur. Ancak New York’taki evinde olmayı tercih eden kızı iletişim kurma konusunda isteksizdir. İlk aşklarla ikinci şansların kolkola gittiği bu aile, arkadaşlık ve kurtuluş hikâyesinde baba, iletişim kurmak için çareyi kızıyla tek ortak paydaları olan müzikte bulacaktır.

 

Nanny McPhee: Büyük Patlama (Nanny McPhee and the Big Bang)

 

Yönetmen: Susanna White

Senaryo: Emma Thompson

Oyuncular: Emma Thompson, Maggie Gyllenhaal, Rhys Ifans, Asa Butterfield

Gösterim Tarihi: 11 Haziran

Konu: Zamanda ileriye doğru sıçrayan Dadı McPhee, aile çiftliğini tek başına çekip çevirmeye çabalayan Bayan Green’in kapısında belirir. Bayan Green’in çocukları, eve yerleşen küstah iki kuzene karşı mücadele vermektedirler. Uçan motosikletlerle heykellerin, ağaçlara tırmanabilen bir domuz yavrusunun ve yavru bir filin yardımıyla harekete geçen Dadı McPhee, küçük yaramazlara yepyeni beş ders öğretmek için büyülü güçlerini kullanacaktır.

 

Deccal (Antichrist)

 

Yönetmen: Lars Von Trier

Senaryo: Lars Von Trier

Oyuncular: Willem Dafoe, Charlotte Gainsbourg, Storm Acheche Sahlstrom

Gösterim Tarihi: 11 Haziran

Konu: Umutsuzca acı çeken evli bir çift, orman içinde, herşeyden uzak evlerine çekilir. Problemli evliliklerini tamir etmeyi umut etmektedirler. Fakat doğa olaylara yön verecek ve herşey daha da kötü olacaktır. Yönetmen Lars Von Trier filmi için şöyle diyor: “Antichrist için bir özrüm yok. Sinemaya olan inancım bu filmle ortaya çıkıyor ve bu filmi kariyerimin en önemli filmi olarak görüyorum.”

 

Elveda (Farewell)

Yönetmen: Christian Carion

Senaryo: Christian Carion

Oyuncular: Guillaume Canet, Emir Kusturica, Alexandra Maria Lara, Ingeborga Dapkunaite

Gösterim Tarihi: 11 Haziran

Konu: Yıl 1981, KGB’den Albay Grigoriev, Brejnev sonrasında komünizmin geldiği hale tanık olup bu ideale dair olan inancını yitirir ve dünyayı kendisi değiştirmeye karar verir. Moskova, Thomson’da çalışan bir Fransız mühendis ile iletişime geçer ve ona çok gizli, özellikle de Amerika’yı ilgilendiren dökümanları aktarmaya başlar. Bu dökümanlar Soğuk Savaş’ın en önemli casusluk bilgilerini içermektedir.

Killers

 

Yönetmen: Robert Luketic

Senaryo: Bob DeRosa, Ted Griffin

Oyuncular: Ashton Kutcher, Katherine Heigl, Thomas Selleck, Catherine O’Hara

Gösterim Tarihi: 11 Haziran

Konu: Bir daha asla aşık olamayacağını düşünen Jen, Fransa tatili sırasında Spencer ile tanışır. Üç yıl sonra ikili yeni evli bir çift olarak şehrin banliyösündeki ideal hayatlarına başlamışlardır. Tabi bu ideallik, Spencer’ın 30. yaş gününde kurşunlar havada uçmaya başladığında sona erer. Görünen o ki, Spencer, Jen’e uluslararası bir ajan olduğunu söylememiştir.

 

Off Karadeniz

 

Yönetmen: Nur Dolay
Senaryo: Nur Dolay
Oyuncular: Melissa Papel, Nurhayat Boz, Şuayip Ünsal, İrfan Delibaş
Gösterim Tarihi: 18 Haziran

Konu: Melek yeni hakim çıkmış İzmir’li bir genç kız. Ama bir sorunu var: Laz genci Yunus’a aşık. Aile, kızlarını Yunus’tan kurtarmaya çalışırken kendilerini Karadeniz’de bulurlar çünkü Melek ilk görevi için Of’a atanmıştır. Sizleri güneşli Ege sahillerinden Karadeniz’in serin yaylalarına, yemyeşil çay bahçelerine, derelerine, ormanlarına taşıyacak sımsıcak bir komedi.

B Planı (The Back-up Plan)

 

Yönetmen: Alan Poul

Senaryo: Kate Angelo

Oyuncular: Jennifer Lopez, Alex O’Loughlin, Eric Christian Olsen, Noureen DeWulf Gösterim Tarihi: 18 Haziran

Konu: Yıllarca çeşitli erkeklerle flört eden Zoe doğru kişiyi beklemenin çok uzun sürdüğüne karar verir. Anne olmaya kararlı olduğundan kurduğu plânı uygulamaya karar vererek doktordan randevu alır ve tek başına gitmeye karar verir. Zoe aynı gün, Stan’le tanışır. Filizlenen bir ilişkiyi korumaya ve hamileliğin ilk belirtilerini saklamaya çalışan Zoe, kendini bir yanlışlıklar komedisinin içinde bulur.

 

Gezegen 51 (Planet 51)

 

Yönetmen: Marcos Martínez, Javier Abad, Jorge Blanco

Senaryo: Joe Stillman

Seslendirenler: Gary Oldman, Jessica Biel, Seann William Scott, Dwayne Johnson

Gösterim Tarihi: 18 Haziran

Konu: Buradan çok çok uzaklarda, hayatın basit, çocukların mutlu ve herşeyin memnun olduğu bir yer vardı…Ama garip bir şey 51. Gezegene gelmekteydi. Hep başka gezegenlere gitmeyi hayal etsek de, ya o gezegenlerde biz uzaylı olursak? Planet 51 (51. Gezegen)’de hep “öcü” uzaylıların yerine “öcü” insanı koyduğumuzda yaşanacaklara gülmeye hazır olun.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ölümcül Takip (The Chaser)

 

Yönetmen: Hong-jin Na

Senaryo: Shinho Lee, Won-chan Hong, Hong-jin Na

Oyuncular: Jung-woo Ha, In-gi Jung, Seong-kwang Ha, Yeong-hie Seo

Gösterim Tarihi: 18 Haziran

Konu: Eski polis memuru Joong ho, yeni hayatında bir kadın satıcısı olmuş ve paradan başka birşey düşünmemeye başlamıştır. Ofise telefon gelir, kadınlar işe gider, Joong ho parasını kazanır. Bir süre sonra O’na bağlı telekızlar bir bir kaybolmaya başlar ve Joong ho küplere biner, çünkü kadınlarının kaçırılıp satılmaya başlandığını düşünür. Bu işin izini sürerken, en son işe gönderdiği Mi jin’in gittiği adamın diğer kaybolan telekızların gittiği adamla aynı adam olduğunu saptar. Ve kovalamaca başlar…

 

 

Alacakaranlık Efsanesi: Tutulma (The Twilight Saga: Eclipse)

 

Yönetmen: David Slade

Senaryo: Melissa Rosenberg

Oyuncular: Robert Pattinson, Kristen Stewart, Ashley Grene, Taylor Lautner, Dakota Fanning

Gösterim Tarihi: 30 Haziran

Konu: Seattle bir dizi esrarengiz cinayet tarafından harap edildiğinden ve kötü niyetli bir vampir öc almak için onu araştırmaya devam ettiğinden Bella kendini tehlikeyle çevrili bulur.Hepsinin ortasında aşık olduğu Edward ve Jacob’ın arkadaşlığı arasında seçim yapmakla yüzyüze kalmıştır ki bu karar vampir ve kurtadam arasındaki eskimeyen mücadeleyi tutuşturmak için olasıdır.Mezuniyeti hızla yaklaşırken Bella birden fazla karara sahiptir: yaşam ya da ölüm. Fakat hangisi?

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.