Kerem akça

Herhalde Türkiye DVD sektöründe en çok sahip değiştiren büyük şirket Universal Pictures olmalı. Öyle ki 2000’lerin başında hakları Palermo’nun elinde olan Universal, 2006 yılında Tiglon’a transfer olduktan sonra, orada da fazla durmadan 2008’de kendini Kanal D Home Video’nun kucağında buldu. Şubat 2010’da Kanal D Home Video’dan çıkan şirket, bu sefer de Assanat’ın dağıtımıyla raflardaki yerini almaya başlayacak. Hemen belirtelim, Assanat’ın ilk işi Kanal D Home Video’nun ucuzluğa düşürdüğü Universal ürünlerini, kendi etiketiyle yeniden piyasaya sürmek olacak.

Bunun yanında ise Universal’in yeni filmlerinin DVD’leri de raflardaki yerlerini almaya başlayacak. Şirketin bu eğilimiyle yaptığı ilk çıkış Judd Apatow’un, bu ay bizim de programımıza aldığımız Matrak Adamlar’ı (Funny People) olurken, mayıs sonunda Soysuzlar Çetesi (Inglorious Basters) ve Arızalı Çiftler (Couples Retreat) onu izledi. Assanat’ın yaz programında ise öncelikle ülkemizde vizyona girmeyen The Vampire’s Assistant, romantik-komediler İlişki Durumu: Karmaşık (It’s Complicated) ve Aşka Yolculuk (Leap Year) ile Kurtadam (The Wolfman) bulunuyor.

Bu ay programımıza dahil ettiğimiz Universal filmleri dışındaki bir diğer konu ise bizden. Yine ‘Ayın Klasik DVD’si’ bölümümüzü uygun film olmadığı için kaldırmak durumunda kaldık. Ancak ‘arşivlik ürün’ mantığını destekleyen bu sayfanın ilerleyen aylarda yeniden sizlerle olacağını da ekleyelim.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.