Tracy Morgan (left) and Chris Rock star in Screen Gems' comedy DEATH AT A FUNERAL.

Ustura (Machete)

Yönetmen: Robert Rodriguez, Ethan Maniquis

Senaryo: Robert Rodriguez, Álvaro Rodríguez

Oyuncular: Danny Trejo, Jessica Alba, Robert De Niro, Michelle Rodriguez

Gösterim Tarihi: 03 Eylül

Konu: Meksikalı eski bir federal, Texas’da işçi olarak çalışıp gizlenmektedir. Bir politikacı, Machete’yi pis işlerini yapması için işe alır. Ancak Machete, bir süre sonra kendini işe alanların amaçlarının farklı olduğunu anlar. Robert Rodriguez ve Quentin Tarantino’nun yapımcılığını üstlendiği, aksiyon ve gerilim filmi sevenleri hedefleyen film, Robert Rodriguez’in Grindhouse adlı filminin fragmanı baz alınarak çekildi.

Predators

Yönetmen: Nimrod Antal

Senaryo: Alex Litvak, Michael Finch

Oyuncular: Adrien Brody, Alice Braga, Topher Grace, Danny Trejo

Gösterim Tarihi: 03 Eylül

Konu: Oscar ödüllü oyuncu Adrian Brody, filmde, seçilmiş bir grup paralı askerin lideri olarak karşımıza çıkıyor. Yabancı bir gezegene getirilen birlik, kısa sürede kendilerinin av olduğunu farkeder. Birlikte, gözden düşmüş bir fizikçi dışında her biri soğukkanlı birer katil olan suçlular ve ölüm bir grup paralı asker vardır. İnsan predator’lar (avcılar) düştükleri gezegende bu sefer uzaylı predator’lar tarafından sistematik bir biçimde avlanacaklardır.

 

Çılgın Hırsız (Despicable Me)

 

Yönetmen: Chris Renaud, Pierre Coffin

Senaryo: Ken Daurio, Sergio Pablos

Seslendirenler: Steve Carrell, Jason Segel, Miranda Cosgrove, Julie Andrews

Gösterim Tarihi: 03 Eylül

Konu: Etrafı minyonların oluşturduğu küçük bir orduyla çevrili olan Gru dünya tarihindeki en büyük soygunu plânlamaktadır: Ay’ı çalacaktır. Gru, kötü olan her şey sevmektedir. Küçültme ışınları, dondurma ışınları ve savaşa hazır araçlardan oluşan cephaneliğiyle herkesi yok eder. Ta ki üç küçük yetim kız ona bakıp, başka kimsenin onda görmediğini görene kadar: Potansiyel bir baba.

 

 

 

 

 

 

 

 

Death at a Funeral

 

Yönetmen: Neil LaBute

Senaryo: Dean Craig

Oyuncular: Martin Lawrence, James Marsden, Luke Wilson, Danny Glover, Zoe Saldana

Gösterim Tarihi: 03 Eylül

Konu: İngiliz komedi filmi Cenazede Ölüm’ün yeniden çevrimi… Bir cenaze ve açığa çıkan sırlar. Ölen babalarının cenazesi için toplanan aile, hiç bilmedikleri bir aile sırrı ile yüz yüze kalacaklardır.

 

Centilmen (The American)

 

Yönetmen: Anton Corbijn

Senaryo: Rowan Joffe

Oyuncular: George Clooney, Violante Placido, Thekla Reuten, Paolo Bonacelli

Gösterim Tarihi: 03 Eylül

Konu: Jack, kiralık katiller arasında acımasızlığıyla tanınan biridir. Her görevden sonra yaptığı gibi küçük bir İtalyan kasabasında inzivaya çekilir. Rahip Benedetto’yla bir dostluk kurar, kasabada tanıştığı Clara isimli genç kadınla yakınlaşır. Jack, Clara’yla başlayan ilişkisi yüzünden konsantrasyonunu kaybetmektedir ve bir tetikçi için en tehlikeli şey açık vermektir.

 

 

Seni Uzaktan Sevmek (Going The Distance)

 

Yönetmen: Nanette Burstein

Senaryo: Geoff LaTulippe

Seslendirenler: Drew Barrymore, Justin Long, Jason Sudeikis, Charlie Day

Gösterim Tarihi: 03 Eylül

Konu: Erin’ın kıvrak zekâsı ve süzgeçten geçmemiş dürüstlüğü, bekârlığa yeni adım atmış olan Garrett’ı etkisi altına alır. Aralarındaki elektrik bir yaz aşkının ateşini yakar ama her ikisi de bu ilişkinin Erin’ın San Fransisco’daki evine dönmesi ve Garrett’ın işi için New York’ta kalmasıyla biteceğini düşünmektedir. Ne var ki, ikisi de ilişkiyi bitirme konusunda kararsız kalırlar.

 

 

 

Adele’nin Olağanüstü Maceraları

 

Yönetmen: Luc Besson

Senaryo: Luc Besson

Oyuncular: Louise Bourgoin, Mathieu Amalric, Gilles Lellouche, Jean-Paul Rouve

Gösterim Tarihi: 10 Eylül

Konu: Yıl 1912. Adele, gözü kara genç bir gazetecidir. Bir uçan dinozor cinsi olan Pterodactyl’a ait 136 milyon yaşındaki bir yumurta, Paris Ulusal Tarih Müzesi’nde sergilendiği bölümde bilinmeyen biri tarafından kuluçkalanır. Yumurtadan çıkan kuş kentte terör estirmektedir

 

Killers

 

Yönetmen: Robert Luketic

Senaryo: Bob Derosa, Ted Griffin

Oyuncular: Ashton Kutcher, Katherine Heigl, Katheryn Winnick, Usher Raymond

Gösterim Tarihi: 10 Eylül

Konu: Devlet adına çok gizli görevlerde çalışan bir ajan olan Spencer Aimes, Avrupa’nın lüks, egzotik, spor arabalar ve kadınlarla dolu yerlerinde, her zamanki gibi yaşamını sürdürmektedir. Fakat bir gün, sevgilisinden yeni ayrılmış, güzel ve çekici Jen Kornfeldt ile tanışıp, gerçek aşkını bulur ve hayatına, hiçbir entrika olmadan sıradan bir şekilde devam eder. Üç yıl sonra Spencer’ın otuzuncu yaş gününün ardından, evliliklerine ve mutlu yaşantılarına devam etmektedirler. Jen, Spencer’ın milyon dolarlık bir hedef olduğunu öğrendiğinde ise, kaçarak sürdürmek zorunda oldukları yaşantıları başlamış olur.

 

 

Resident Evil: Ölümden Sonra (Resident Evil: Afterlife)

 

Yönetmen: Paul W. S. Anderson

Senaryo: Paul W. S. Anderson

Oyuncular: Milla Jovovich, Wentworth Miller, Ali Larter, Spencer Locke

Gösterim Tarihi: 10 Eylül

Konu: Virüsün etkilerinden insanlar zombiye dönüşürken, Alice, sağ kalanları kurtarma macerasına devam ediyor. Alice ve yardım aldığı eski bir arkadaşı, buldukları yolun onları zombilerden uzak bir sığınağa götüreceğini sanmaktadırlar. Ancak varacakları şehirde binlerce zombi onları beklemektedir. Ölümcül bir tuzağa doğru ilerlemektedirler.

 

Paramparça

 

Yönetmen: Naci Çelik Berksoy

Senaryo: Ozan Çobanoğlu

Oyuncular: Ozan Çobanoğlu, Ezgi Sertel, Alpay Aksum, Fatih Yurdakul, Kadim YaŞar

Gösterim Tarihi: 10 Eylül

Konu: Hapisten yeni çıkmış bir kiralık katil, kan davası için gün sayan bir çiçekçi, gözünü intikam bürümüş bir ağabey, töre tutkunu bir baba ve aşkıyla mantığı arasında kalan bir kadının hikayesi.

 

Tinker Bell ve Peri Kurtaran (Tinker Bell and the Great Fairy Rescue)

 

Yönetmen: Bradley Raymond

Senaryo: Bob Hilgenberg, Rob Muir

Oyuncular: Michael Sheen, Mae Whitman, Kristin Chenoweth, Lucy Liu

Gösterim Tarihi: 17 Eylül

Konu: Wendy ve Kayıp Çocuklar’la tanışmadan yıllar önce Tinker Bell, peri tozunun gücüne ve sihirli periler diyarına yürekten inanan Lizzy adında küçük bir kızla tanışır. Perilerin, İngiltere’nin çiçek açan çayırlarına yaptığı yaz ziyaretleri sırasında, iki farklı dünya ilk kez bir araya gelir ve Tinker Bell, meraklı bir çocukla dost olur. Tinker Bell büyük bir risk alarak hem kendi güvenliğini, hem de tüm perilerin geleceğini tehlikeye attığının farkında değildir.

 

Şeytan (Devil)

 

Yönetmen: Drew Dowdle, John Erick Dowdle

Senaryo: Brian Nelson, M. Night Shyamalan

Oyuncular: Chris Messina, Geoffrey Arend, Logan Marshall – Green, Bojana Novakovich Gösterim Tarihi: 17 Eylül

Konu: M. Night Shyamalan’ın öyküsünü yazıp yapımcılığını üstlendiği filmde, asansörde mahsur kalan bir grup insanın gerilim dolu öyküsü anlatılıyor. Bir türlü kurtarılamayan bu gizemli grubun içlerinden biri de Şeytan’dır.

 

 

Ejderha Dövmeli Kız (Verblendung)

 

Yönetmen: Niels Arden Oplev

Senaryo: Rasmus Heisterberg, Nikolaj Arcel

Oyuncular: Noomi Rapace, Michael Nyqvist, Gunnel Lindblom, Sofia Brattwall, Stefan Sauk

Gösterim Tarihi: 17 Eylül

Konu: “Mikael Blomkvist” isimli gazetecinin tutuklanmasına 6 ay kalmıştır ve “Henrik Vanger”, 16 yaşında kaybolan güzel “Harriet” için Mikael’i çağırır, tabii ki Mikael’in bilgisayarına ve tüm kişisel hesaplarına ulaşabilen Lisbeth yani “Dragon Dövmeli Kız” sayesinde. Mikael Harriet’in sırrını çözmek için çalışmayı kabul eder. Aynı zamanda Lisbeth de Mikael’in bilgisayarından tüm verileri takip etmeye devam ediyordur ve bilgisayarda Harriet hakkında buldugu veriler ilgisini ceker.. Mikael’e yardım

amaçlı bir mail atar. Ve bundan sonra olaylar gayet esrarengiz ve gizemli bir şekilde birbirini takip eder…

 

Büyük Oyun

 

Yönetmen: Atıl İnaç

Senaryo: Atıl İnaç, Avni Özgürel

Oyuncular: Suzan Genç, Serdal Genç, Serkan Genç, Selen Uçer, Rana Cabbar, Haktan Pak, Selim Bayraktar

Gösterim Tarihi: 17 Eylül

KonuABD’nin Irak’ı işgâl sürecinde direnişçileri yakalamak için operasyon yapan askerlerin bastığı köyde bütün ailesini kaybeden Cennet hayatta bir başına kalmıştır. Yaşamı boyunca köyünün dışına adım atmamış bu genç kız çaresizliğin dayattığı cesaretle Kerkük’te berber olarak çalışan ağabeyi Azim’i bulmak için yola çıkar. Ama Kerkük’e vardığında ağabeyinin de bir patlamada yaralandığını ve Türkiye’deki bir hastaneye götürüldüğü öğrenir. Ağabeyine ulaşmak için Türkiye’ye gitmeye karar veren Cennet yaşadığı ağır travmanın ve kaybedecek birşeyi kalmamasının yarattığı kayıtsızlıkla çıktığı zorlu yolculukta güç bulduğu tek dayanağı öfkesidir.

 

 

 

 

Kardeşimden Sonra (Charlie St. Cloud)

 

Yönetmen: Burr Steers

Senaryo: Craig Pearce, Lewis Colick

Oyuncular: Zac Efron, Charlie Tahan, Amanda Crew, Augustus Prew

Gösterim Tarihi: 24 Eylül

Konu: Büyük övgüler toplayan bir romandan yola çıkan Kardeşimden Sonra, Zac Efron’un dünyayı benzersiz şekilde görmesini sağlayan bir kazadan sağ kurtulmuş küçük kasaba kahramanı olarak başrolde oynadığı bir romantik dram filmi. Bu duygusallık dolu öyküde, bir yandan hayatının amacını ve aşkın dönüştürücü gücünü keşfederken, diğer yandan geçmişini kucakladığı romantik bir yolculuğa çıkıyor.

 

 

Annemi Öldürdüm (I Killed My Mother)

 

Yönetmen: Xavier Dolan

Senaryo: Xavier Dolan

Oyuncular: Xavier Dolan, Anne Dorval, François Arnaud, Susanne Clement

Gösterim Tarihi: 24 Eylül

Konu: Yapmadığı ev ödevi yüzünden yalan söyleyen Hubert, annesi Chantale tarafından sınıf arkadaşlarının önünde azarlanır. Arkadaşı Antonin ile paylaşacağı bir evde daha özgür yaşamayı hayal eden Hubert, konuyu annesine açar ve destek görür. Ancak ertesi gün annesi küçük olduğunu ileri sürerek taşınmasına izin vermez. Hubert okuldan kaçar, Chantale, sonunda onu nehir kıyısında bulur.

 

 

3 Harfliler: Marid

 

Yönetmen: Arkın Aktaç

Senaryo: Murat Toktamışoğlu

Oyuncular: Gülseven Yılmaz, Özgür Özberk, Serap Üstün, Taner Ertürkler

Gösterim Tarihi: 24 Eylül

Konu: Ayla 11 yaşında öteki alemden gelen bir varlığın musallat olması ile kâbus dolu bir 3 gün yaşamıştır. O günlerden beri en önemli koruyucusu olan muskasını önceki gün kaybettiği için kendini korumasız ve çaresiz hissetmektedir. Eşi Serkan yeni bir muska yazması ve Ayla’yı rahatlatması için bu konularda ismi bilinen İzzet Hoca’yı o akşam eve davet eder. Yaşanacak kâbus dolu dakikalar öteki alemden gelen varlığın gücünü herkese gösterecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Borsa: Para Asla Uyumaz (Wall Street 2: Money Never Sleeps)

 

Yönetmen: Oliver Stone

Senaryo: Oliver Stone, Stephen Schiff, Stanley Weiser, Allan Loeb

Oyuncular: Shia LaBeouf, Michael Douglas, Charlie Sheen, Susan Sarandon

Gösterim Tarihi: 24 Eylül

Konu: Dünya küresel bir ekonomik krizle çalkalanmaktadır. Genç bir Wall Street yatırımcısı kötü bir durumda kalmış eski bir Wall Street uzmanıyla iki aşamalı bir görev için anlaşır. Gelmekte gözüken finansal çöküş öncesi finansal çevreleri bundan haberdar etmek ve bu genç yatırımcının akıl hocasının ölümünden kimin sorumlu olduğunu bulmak..

 

Dinner For Schmucks

 

Yönetmen: Jay Roach

Senaryo: Francis Veber, Jon Vitti, David Guion

Oyuncular: Steve Carell, Zach Galifianakis, Paul Rudd, Bruce Greenwood

Gösterim Tarihi: 24 Eylül

Konu: Fransız güldürü sinemasının en iyi örneklerinden biri olan Le diner de cons’un Hollywood versiyonu. Geleceği parlak bir yönetici gibi duran Tim, her hafta arkadaşları ile birlikte düzenledikleri “salaklar sofrası”nda bu kez kazanmayı garantilediğini düşünür. En salak konuğu getirenin kazandığı bu yemekli toplantılara, Tim vergi bürosunda çalışan ve herkesi yıldırmış olan Barry’yi çağırır. Kendi zekası ile övünen Tim için bu yemek, uslanacağı bir ders olacaktır.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.