Banu Bozdemir

Prensesin Uykusu
Çağan Irmak gözyaşlarına boğan filmlerinden sonra güldürecek. Irmak yeni filmi Prensesin Uykusu’nun çekimlerine yakında başlayacak. Prensesin Uykusu içinde Polyanna da Deli Dumrul da olan ama hepsinin şehrin daha varoşa yakın yerlerinde geçtiğini düşünün diyor Irmak. Ve şimdiye kadar en güleryüzlü ve komediye yakın filmim bu olacak diye de ekliyor. Genco Erkal, Sevinç Erbulak, Çağlar Çorumlu, Ayşe Nil Şamlıoğlu ve Alican Yücesoy’nun rol alacağı filmde Işıl Yücesoy da konuk oyuncu olarak yer alacak. Halkalı, Yeşilköy gibi yerlerde olacak çekimler. ‘İstanbul’un sinemada pek görmediğiniz yerlerini göreceksiniz diyebilirim” diyor Irmak… Ne diyelim zevkle!

Oh be! Emek yıkılmayacakmış!
Hani Emek sineması için ağlar olduk ya nice zamandır… Müjdeli haber Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’dan geldi. “Emek Sineması ve bağlı bulunduğu Cercle d’Orient binasının sahibi Kültür Bakanlığı. Bu yapı bakanlık tarafından Multi Turkmall’a kiralandı. Bina ve Emek Sineması birebir restore edilecek. Binanın ve Emek’in yıkılması söz konusu değil. Beyoğlu Belediyesi olarak restorasyona destek veriyoruz. Restorasyon, Anıtlar Kurulu kararıyla yapılacak. Ne zaman başlayacağını bilemiyoruz” dedi. Biz de şimdilik rahatladık!

Baba kız aynı filmde
Fadik Sevin Atasoy, Amerikan yapımı bir sinema filmi için babası Sönmez Atasoy’la, kamera karşısına geçti. Yapımcılığını Mandy Menaker’ın, yönetmenliğini Lauren Brady’nin yaptığı ‘Merhaba’ adlı filmde başrolleri Fadik Sevin Atasoy, Sönmez Atasoy, Paxton Winters, Nursel Köse ve İskender Altın paylaşıyor. Bir baba-kız hikayesinin anlatıldığı film, gerçek hayatta da baba-kız olan Sönmez Atasoy ve Fadik Sevin Atasoy rol aldı. ALS hastalığı ile hasta yakınlarına dikkat çeken ve tamamen bir sosyal sorumluluk niteliği taşıyan ‘Merhaba’, Türkçe ve İngilizce olarak iki dilde yayınlanacak.

İçimdeki Sessiz Nehir
Yönetmenliğini Mustafa Serkan Eröz’ün gerçekleştireceği İçimdeki Sessiz Nehir adlı sinema filminin çekimleri bu ay sonunda başlıyor. Bir kasabada yaşayan sade bir ailenin dramını anlatacak olan filmde Almanya’da yaşayan Türk asıllı oyuncu Ali Yiğit ile İranlı yıldız Taies Farzan başrolleri paylaşacak. Çekim süresi 5 hafta olarak plânlanan filmin çekimleri Trakya’daki Kıyıköy kasabasında yapılacak.
Hayatım roman değil film!
Deniz Seki, cezaevinde geçirdiği 7.5 ayı film yapacağını söyledi. Daha önce yaşadıklarını anlatan bir kitap yazacağını açıklayan Seki, “Filmi sürpriz olarak saklıyordum. Şu an ağzımdan kaçırdım. Film de kitap gibi kadın haklarını savunacak” dedi. Ben de ağzımdan kaçırdım!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.