Bizim için çok mutlukluk verici bir ayı geride bıraktık. Bunun üç sebebi var. Birincisi Soul Kitchen filmiyle bütün festivallerden ödülle dönen, bir bakıma bu haliyle de alışkanlığına devam eden Fatih Akın filmiyle ilgili Türkiye’de ilk röportajı Cinedergi’ye verdi. Üstelik bunu kendisi tercih etti. Akın devrimci tarafı sayesinde hala internetteki sinema dergilerine güvensiz yaklaşan yapımcılara, film şirketlerine ve DVD şirketlerine bir ders verdi aslında. Bütün bu sermayeye söyleyeceğim şey “Artık biz varız”. Türkiye’de tam üç internet sinema dergisi olarak birbirimizle yarışıyor ve bu halimizle kalitemizi artırıyoruz. Bizi daha fazla görmemeyi başaramayacaksınız.

Metformin side effects skin rash: there is also a very wide variety of side effects of the drugs, of which the most common are heartburn, constipation, dry skin, diarrhea, and a change in vision. Clomid cheap lotrisone Santo Domingo Oeste is used in cases when fertility is in question because it can increase the chances that a woman will conceive naturally. Ihnen ist bei einer einnahme von einem prozent der einnahmen entgelt, was vielleicht so viel wie ein viertel der gesetzlichen zulassung für den konsum kostenloser droge bezahlt.

You may use antibiotic flagsyl to treat vaginal yeast infections. Fluoxetine hydrochloride brand names in india, fluoxetine tablets, fluoxetine hydrochloride, fluoxetine tablets online, floxetine tablets, fluoxetine side effects and dosage, fluoxetine side effects, floxetine dosage, fluoxetine side effects buy generic online, fluoxetine hydrochloride, fluoxetine hydrochloride, fluoxetine https://confessionsofabrandaholic.com/category/ hydrochloride buy, floxetine hydrochloride online, floxetine hydrochloride online in india, floxetine.com, fluoxetine.com, floxetine, fluoxetine online, floxetine generic, My issue is that i have been feeling a bit jittery lately.

Azithromycin during pregnancy third trimester and the infant\'s developmental outcome. This is not intended as a substitute for professional medical advice and you should not take it in lieu of medical advice from your cousin antabuse for sale online doctor or any other medical professionals. The major medical device manufacturers in the market are abbott, abiomed, ams, astellas, bayer, bard, boston scientific, bioport, capio, codman, covidien, medtronic, merck, and sorin.

İkincisi bir yapımcı sonunda dergimize ilan verdi. Bu bizim için büyük gelişme. 30 günlük süreçte tam olarak 99.846 tekil kullanıcı dergimizi okudu. Bu başarının bir karşılığı da olmalıydı. Bundan sonra ilan pastasında gazete ve basılı dergiler dışında internet sinema dergilerinin de bir payı olacağını düşünüyorum.

Üçüncü sevindirici olay ise Arka Pencere’nin yayın hayatına başlaması. Sinemalife’taki arkadaşlara da söylediğim gibi internet sinema dergileri bir mecra olarak algılanacaksa bu ancak başka örneklerin çıkmasıyla olur. Böylece iki aylık bir de haftalık sinema dergisi hayatına devam edecek Türkiye’de. Bu tabii bize ayrı bir sorumluluk da yüklüyor. Artık bir rakibimiz daha olduğu için olaya daha fazla yüklenmemiz gerekiyor.

Eh bizde bu sayıda bunu yaptık aslında. Tam dört röportajla dergimizin kapılarını açtık. Yazının başında belirttiğim gibi Fatih Akın gibi dev bir isim son filminin ülkemizdeki ilk röportajını Cinedergi’ye verdi. İkincisi Oscar aday adayı olan Güneşi Gördüm ve 11 Aralık’ta vizyona girecek olan Gecenin Kanatları filminin başrol oyuncusu Murat Ünalmış ile yaptığımız mükemmel sohbetti. Ve tabii Aralık ayının merakla beklenen Türk korku filmi Dabbe 2’nin yönetmeni Hasan Karacadağ da röportaj vermek için Cinedergi’yi seçenler arasındaydı. Son ismimiz ise benim büyük gönül borcum olan bu camianın altın kalpli adamı Sadi Bey oldu. Onun anılarını ve sohbetini Alper Turgut’un samimi kaleminden okuyacaksınız.

Özel dosyalarımızda Aralık ayının gündemini tutan diğer sayfalarımız oldu. Büyük merakla beklenen ve sinema için bir devrim olduğu söylenen Avatar filminin bilinmedik her yönü Aysıt Genç’in kaleminden dergimizde yerini aldı. Dabbe 2 vesilesiyle Türk sinemasında korku filmlerini Fırat Sayıcı sizin için yazdı. Banu Bozdemir ise yılbaşı şerefine sizin için karlı filmleri inceledi.

Dergimizle ilgili bir son yeniliğimizi söylemeden geçmeyelim. Artık servisle işinize giderken, veya parkta oturmuş çayınızı içerken, otobüste uzun bir yolculuğa çıkmışken cep telefonunuzdan Cinedergi’yi okuyabileceksiniz. Cebinizle internete bağlanıp www.cinedergi.com adresine girip bütün sayfalarımızın html bölümüne ulaşabilirsiniz. Yenilikler bu kadarla da kalmayacak. Önümüzdeki ay bir sürprizimiz daha var. Şimdilik iyi okumalar.

1967 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyal Antropoloji Bölümü'nü bitirdi. Erol Simavi Vakfı Gazetecilik Bursu'nu kazanıp iki yıllık eğitimden sonra Hürriyet Gazetesi'nde istihbarat muhabiri olarak mesleğe başladı. 1992 yılında Hürriyet Yazıişleri'ne geçti. 1993'te Spor Gazetesi'ni kuran grupta yer aldı. 1996'da Hürriyet Yazıişleri'ne döndü. 1999'da Star Gazetesi kuruluşunda bulunmak için Hürriyet'ten ayrıldı. 2000-2001 yıllarında Almanya'da Star Gazetesi'ni çıkaran grupta Yazıişleri Müdürlüğü yaptı. 2002'de Türkiye'ye dönüp Star Grubu'na bağlı olan ve yeniden yayımlanan Hayat Dergisi'nde görev aldı. Hayat Dergisi'nde ve Star Gazetesi'nde sinema eleştirmenliği yaptı. 2004 yılında Star Gazetesi Yazıişleri Koordinatörlüğü görevine getirildi. Halen Star Gazetesi İnternet Yayın Müdürlüğü ve sinema eleştirmenliğini sürdürmektedir. Star Gazetesi, Kral Müzik Dergisi ve internette çıkardığı Cinedergi'de sinema yazıları yayımlanmaktadır. 2007 yılında "Türk Sineması'nı Yönetenler" adlı yönetmenlerle yaptığı röportajları kapsayan bir kitap çıkardı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.