SON BULUŞMA

Yönetmen : Nesli Çölgeçen

Türkiye’nin bağımsızlığı için binlerce insanın şehit düştüğü, genç-yaşlı, kadın-erkek demeden düşmana karşı tek vücut direndiği Kurtuluş Savaşı’nın son tanıkları. Gazi Ömer KÜYÜK, Gazi Veysel TURAN ve Gazi Yakup SATAR’ın günlük yaşamları ve savaş yıllarına ait anıları SON BULUŞMA’da gözler önüne seriliyor. Çorumlu Gazi Ömer Dede, önce Anıtkabir’i ardından son kalan diğer iki gazi, Yakup SATAR ve Veysel TURAN’ı ziyaret ediyor, savaş yıllarına dair anılarını paylaşıp birbirleriyle helalleşiyorlar. Tarihe tanıklıklarını kendi ağızlarından dinlediğimiz bu üç karhaman gazi, gerçek sinema türündeki belgesel yapım ile ölümsüzleşiyor.

Ses: Türkçe 5.1, Yapım Yılı: 2008, Süre: 79 Dk., Bölge, 2, PG, Değerlendirilmiş ve Sakıncalı Bulunmamış AS SANAT

 

 

NOTHING BUT THE TRUTH (GİZLİ GERÇEKLER)

 

Yönetmen : Rod Lurie

Oyuncular : Kate Beckinsale , Matt Dillon

 

Amerika’yı ikiye bölen bir hukuk davasından esinlenen filmde, güzel yıldız Kate Beckinsale (Underworld, Boş Oda) ve Oscar adayı oyuncu Matt Dillon (Çarpışma) birlikte muhteşem bir performans sergiliyor. Washington D.C’de bir gazetede muhabir olarak çalışan Rachel Armstrong, bir olayda CIA ajanının kimliğini açığa çıkardığı ve kaynağını açıklamayı reddettiği için mahkemeye çıkmak zorunda kalır. Onu çok zorlu bir dava süreci beklemektedir.

Altyazı: Türkçe, İngilizce ve Diğer Avrupa Dilleri Ses: Türkçe 5.1, İngilizce 5.1 Yapım Yılı: 2008, Süre: 108 Dk., Bölge, 2, PG-15, 15 Yaşından Küçükler İçin Zararlı TIGLON

 

 

 

RESERVATION ROAD (KESİŞEN YOLLAR)

Yönetmen : Terry George

Oyuncular : Joaquin Phoenix , Mark Ruffalo , Jennifer Connelly , Mira Sorvino

Leaner ve Arno ailelerinin benzincideki kaza ile yolları kesişir. Oğlunu kaybeden babanın suçluyu aramak yaşamının tek amacına dönüşürken, suçlunun yanı başında olduğunun farkında bile değildir…

Altyazı: Türkçe, İngilizce, Ses: Türkçe 2.0, İngilizce 5.1, Yapım Yılı: 2007, Süre: 98 Dk., Bölge, 2, PG-13, 13 Yaşından Küçükler İçin Zararlı AS SANAT

 

 

 

GÖLGESİZLER

Yönetmen : Ümit Ünal

Oyuncular : Taner Birsel , Arsen Gürzap

Hepimizin hayatı sırlarla, kimseye söyleyemediğimiz gizli arzularla, korkularla, yalanlarla dolu… Yalanlara, rivayetlere inanmak, başkalarının gerçeğine uymak ve itaat etmek çoğumuza daha kolay geliyor. Ama ya kendi yalanlarına inanmaya başlarsa insan?İstanbul”da çalışan bir berber, “hem burada, hem de çok uzaklarda” olmak ister. Ve birgün aniden başını alır ve o çok uzaklara gidiverir. Çok uzaklarda, bir “hiçkimse” olarak yepyeni bir hayata başlamak mümkün müdür?

 

Ses: Türkçe 5.1 Yapım Yılı: 2009, Süre: 94 Dk., Bölge, 2, PG, Değerlendirilmiş ve Sakıncalı Bulunmamış TIGLON

 

  1. AND MRS. SMITH (BAY VE BAYAN SMITH)

Yönetmen : Doug Liman

Oyuncular : Brad Pitt , Angelina Jolie

Birbirlerinden habersiz kiralık katiller John ve Jane Smith çiftinin evlilikleri sıradan bir şekilde sürmektedir. Gün geçtikçe daha da sıradanlaşan bu evlilik hayatı bir gün canlanıverir. Ama nasıl? John ve Jane Smith, yüksek ücretli, olağanüstü verimlilikte kiralık katildirler ve rakip kurumlar için çalışmaktadırlar. Birbirlerini öldürmek için kiralandıklarında evliliklerinde yeni bir heyecan kaynağı bulurlar… ve eğlence başlar. Ölümcül yeteneklerini ortaya koyup evliliklerini müthiş bir sınava soktuklarında sonuç bir macera yapıtına dönüşür.

Altyazı: Türkçe, İngilizce ve Diğer Avrupa Dilleri Ses: Türkçe 2.0, İngilizce 5.1

Yapım Yılı: 2005, Süre: 116 Dk., Bölge, 2, PG-13, 13 Yaşından Küçükler İçin Zararlı

AS SANAT

 

YÜZ YILLIK YENİDEN YAPILANMA: JAPONYA

Son beş yüz yıl boyunca, birbiri ardına uygarlık tarihinin büyük sahnesine çıkan dokuz süper güçten Japonya ,150 yıl önce batılı sömürgecilerin güçlü gemileri ve topları karşısında büyük bir kurtuluş mücadelesi verirken, batıyı yakalamak üzere yeni bir düzen arayışına girecek , uzak doğuda batılı ülkelerin zorbalığından kurtulan ve başarıyla modernleşen ilk ülke olacaktı.

Kendi kaderini tayin hakkı için verilen zorlu mücadeleden, dünyada söz sahibi bir ülkeye dönüşen Japonya’nın iniş çıkışlı yazgısını belirleyen etkenler neydİ?

 

Ses: Türkçe, Çince Yapım Yılı: 2007, Süre: 45 Dk., Bölge, 2, PG, Değerlendirilmiş ve Sakıncalı Bulunmamış GALA

 

 

 

 

FLY ME TO THE MOON (BENİ AYA UÇUR)

Yönetmen : Ben Stassen

Kahraman olmak isteyen sinek Nat, 2 arkadaşını ikna ederek Apollo 11 ile Ay’a gitmeye karar verir. Astronotların uzay başlıklarının içinde unutulmayacak bir yolculuğa çıkan ve bir TV kanalında astronotların arkasından dünyaya el sallayan sinekler hem ailelerini telâşlandırır hem de Rusya’da televizyon seyreden sinekleri kıskançlıktan delirtirler. Rus sinekler, Amerikan kahramanlarımızın tamamlamaya çalıştıkları görevi sabote etmek için harekete geçerler.

 

Altyazı: Türkçe Ses: Türkçe, İngilizce Yapım Yılı: 2008, Süre: 83 Dk., Bölge, 2, PG, Değerlendirilmiş ve Sakıncalı Bulunmamış R FİLM

 

 

THE HANGOVER (FELEKTEN BİR GECE)

Yönetmen : Todd Phillips

Oyuncular : Bradley Cooper , Heather Graham

 

Dört arkadaş Las Vegas’a, asla unutmayacaklarına yemin ettikleri bir bekarlığa veda partisi yapmaya giderler. Şimdi geçekten neyin yanlış gittiğini hatırlamak zorundalar! Oteldeki lüks suitlerininin dolabındaki bu bebek kimin? Kocaman bir Kaplan banyoya nasıl girdi? Aralarından birinin bir dişi neden eksik? Hepsinden de öte damat nerede?! Ne olup bittiği hakkında en ufak bir fikirleri bulunmayan ve zamanları son derece kısıtlı olan üçlü, bir gece önceki kötü kararlarının izini sürerek, neyin yanlış gittiğini anlamak ve damadı bulup Los Angeles’taki düğününe yetiştirmek zorundadırlar. “Old School”un yönetmeni Todd Phillips, çok ama çok kötü gitmiş bir bekarlığa veda partisini komedisi. Felekten Bir Gece’ye hazır olun!

 

Altyazı: Türkçe, İngilizce ve Diğer Avrupa Dilleri Ses: Türkçe 5.1, İngilizce 5.1, Yapım Yılı: 2009, Süre: 96 Dk., Bölge, 2, PG-13, 13 Yaşından Küçükler İçin Zararlı TIGLON

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.