R-02966 Rendition , November 22, 2006 Photo by Sam Emerson/newline.wireimage.com To license this image (12588689), contact NewLine: U.S. +1-212-686-8900 / U.K. +44-207-868-8940 / Australia +61-2-8262-9222 / Japan: +81-3-5464-7020 +1 212-686-8901 (fax) [email protected] (e-mail) NewLine.wireimage.com (web site)

Banu Bozdemir

İşte sinemanın farklı simalarından biri daha. Yüzünün temsil ettiği masum ve donuk ifadeyle, ‘sonradan olacakların sorumlusu değilim’ der gibi bir hali varsa da tüm şüpheleri üstüne çekmek de üstüne yoktur.

7 Mart 1971 doğumlu Amerikalı oyuncu başrol mertebesindeki rollere çok fazla erişemese de yardımcı erkek oyuncu dalında gayet başarılı. İzleyici bıraktığı tedirginlik halini sokak serserisiyken, katilken, uyuşturucu müptelası olmuşken de kullanır, eski bir dostu canlandırırken de… Ama güven verici olmadığını kesindir. O tekinsiz haliyle bile sinemanın en şirin suratlı kızlarından biri olan Maggie Gyllenhaal’ı tavlamayı başarmış, hatta evliliğe kadar uzanan yolda bir kız çocuk sahibi bile olmuşlardır.

Garden State filminde bir mezar kazıcı olarak karşımıza çıkar. Hem film hem de Sarsgard’ın performansı gayet başarılı. Saçları kazındığı için kendilerine ‘kavanozkafa’ diyen bir grup askerin içinde de ön plandadır. Jarhead ile ilgili fikirleri söyle: ‘İsteseniz de istemeseniz de bu film, savaş karşıtı bir filmdir. Savaş yanlısı olmadığı gözle görülür şekilde ortada. Ancak savaş karşıtı yönünü ısrarlı şekilde vurgulamadığını düşünüyorum. Bence bu filmin asıl mesajı, o üniformaların altındakilerin genç çocuklar olduğudur.’ Çeşitli yorumlara açık tabii.

Kinsey de biraz ağır topların arasında erise de, ona dönük meraklı bakışlardan tam not almayı başardı. İskelet Anahtar da karısının peşinden sürüklenen bir adam rolündeydi.
Filmografisinde Erkekler Ağlamaz, K 19, Yargısız İnfaz, Uçuş Planı, Empire gibi filmler var. Kendisi bütün bu filmografi içinde acı çeken bir eşcinselden, tehlikeli bir adama, masum bir aşıktan arıza bir adama dönüşmüş, pek de altından kalkamayacağı rol olmadığını göstermiştir.

Bu ay karşımıza Orphen / Evdeki Düşman rolündeki John Coleman olarak çıkacak… Konusu itibariyle ortamda ondan daha tedirgin edici bir ufaklık var ama Sarsgard’a olan güvenimiz de tam…
 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.