“Mahremiyet -Intimacy”(2001)

Many medications are now available over the counter in canada to treat certain health problems as far as they can. It can make acne worse in children and teenagers who have Bang Bua Thong rhinocort nasal spray price not had it in the past. Generic progrill x progril is indicated in the treatment of menopausal symptoms due to climacterite and in the management of the vasomotor symptoms of climacterite, and in premenopausal syndromes.

This substance is an addition product of a fatty acid and a short chain alcohol. The drug is also used Nartkala cialis 5 mg come spezzarla to treat menopausal symptoms like low mood, fatigue, hot flashes and other hormonal imbalance in menopausal. In the united states, doxycycline can be used for the prevention and treatment of bacterial and fungal infections of the skin.

The university offers more than 350 courses to enrol students, which it believes are the best that are available. I was at the https://samrajyaa.com/development/ gym and he was sitting down by the entrance when he saw me. When i take it, i feel a great deal of pain in my stomach, and the pain goes on and on and on, and is quite uncomfortable for me.

Yönetmen: Patrice Chereau

Oyuncular: Mark Rylance(Jay), Kerry Fox(Claire), Timothy Spall(Andy), Marianne Faithfull(Betty)

2.35:1 Geniş Ekran / İngilizce 5.1 – Türkçe 2.0 / Dolby Digital / 115 dakika.

TEPE Filmcilik / esen SHOP

 Bir adam. Evli ve iki çocuklu iken bir yıl önce evi terk etmiş; şimdi boşanmış, mutsuz. En yakın arkadaşı, uyuşturucu müptelalığı ve bunalımlarıyla yalpalayan bir tip. Ha, bir de baş barmen olduğu bara yeni alınan Fransız eşcinsel çocuk… Ama asıl, haftada bir gün, Çarşamba, öğleden sonra iki ile dört saatleri arasında, süzülürcesine gelip kapısını çalan ve neredeyse hiç konuşmadan en yalın biçimiyle, yapmacıksız, doya doya seks yaptığı evli kadın, yaşadığını anlama nedeni.

Peki, ikisi arasındaki bu ‘giz’, adam için tutkuya dönüşmeye başlarsa? Ve zaten bir aşk ilişkisi uç vermeye başlamışsa?

İşte, modern kentlerin kıyı köşelerinde her gün binlercesi yaşanan özel durumlardan biri daha; “Kraliçe Margot”nun riskleri seven yönetmeni Patrice Chereau için, açıklaması, anlaması, anlatması güç hatta çoğu zaman imkânsız cinsellik ve tutku ilişkisinde bir parantez açmak ve ailesel, çevresel, toplumsal rollerle de ilişkilendirmenin ipuçlarını vermek için ideal bir durum.

“Benim Güzel Çamaşırhanem”den anımsayabileceğiniz yazar Hanif Kureishi’nin iki eserini temel alan yönetmen, sinemanın gördüğü en özgür(en doğal) seks sahnelerine yüklediği anlamlarla algılarınıza yöneliyor… Oynayamayacağı rollerden sıkılabilen ve cinselliği de dâhil hep dışa yönelik olan erkek türü ile aileyi bir arada tutmanın yükünü sırtlayan ‘içe dönük’ kadın türü arasındaki esas farkı, bu bilinmezliğin açmazı olarak mükemmel anlatımıyla hissettiriyor. Yani, “Mahremiyet”, açıklamak değil hissettiği cinsel role göre ruhuyla yüzleşmek isteyenler için: Ve evlilikle ve ihanetle ve kendine bile itiraf edemedikleriyle yüzleşmek için de…

“Intimacy”de, Mark Rylance – Kerry Fox ikilisinin, dramatik oyunculukları ve cesur sahnelerde gösterdikleri performanslar şaşırtıcı. Adeta, sinema oyunculuğunda yeni bir sayfa açıyorlar. Koca rolündeki Timothy Spall’in etkisi ise hafızalardan pek kolay çıkmaz. Berlin Film Festivali’nde, Patrice Chereau, hem Altın Ayı, hem de Mavi Melek ödüllerini alırken, En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde Gümüş Ayı’nın sahibi de Kerry Fox oldu.

Türkiye için sevindirici olan, DVD sürümünün, doğru bir kararla, 18+ ve kesiksiz biçimde raflarda yerini almış olması. Hep eleştiriyoruz; bu kez de alkışlayalım kararı veren alt kurulu.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.