I. Joe: Kobra’nın Yükselişi (G. I. Joe: The Rise of Cobra)

Yönetmen: Stephen Sommers

Senaryo: Stuart Beattie, David Elliot & Paul Lovertt

Oyuncular: Adewale Akinnuoye, Christopher Eccleston, Joseph Gordon, Sienna Miller

Gösterim Tarihi: 07 Ağustos

Konu: Orta Asya’nın dağlarından, Mısır’ın çöllerine, Paris’in kalabalık caddelerinden, kuzey kutbunun buz örtüsüne kadar her yerde, G. I. Joe olarak bilinen seçkin ajanlardan oluşan ekip, silâh tüccarı Destro ve dünyayı kaosa sürüklemek isteyen gizemli Kobra örgütüyle savaşmak için geleceğin casus teknolojisini ve askeri teçhizatlarını kullanıyor.

Kız Kardeşimin Hikayesi (My Sister’s Keeper)

Yönetmen: Nick Cassavetes

Senaryo: Jeremy Leven, Nick Cassavetes

Oyuncular: Cameron Diaz, Abigail Breslin, Alec Baldwin, Jason Patric

Gösterim Tarihi: 14 Ağustos

 

Konu: Sara ve Brian çiftinin hayatı, Kate’in lösemi hastası olduğunu öğrendiklerinde sonsuza kadar değişir. Ebeveynlerin tek umudu, yeni bir çocuk daha doğurmaktır. Anna doğduktan sonra kızlar ilgi odağı olur ve tek oğulları Jesse neredeyse unutulur. Tıbbi açıdan özgürlük isteyen Anna 11 yaşına geldiğinde, bir avukat tutarak Kate’in tükenen vücudunu kaderin ellerine teslim edebilecek bir dava açar.

 

Kan Gölü (Eden Lake)

 

Yönetmen: James Watkins

Senaryo: James Watkins

Oyuncular: Kelly Reilly, Michael Fassbender, Tara Ellis, Jack O’Connell

Gösterim Tarihi: 14 Ağustos

 

Konu: Anaokulu öğretmeni Jenny ve sevgilisi Steve, romantik bir hafta sonu için orman içinde bulunan bir göl kenarına giderler. Fakat bu sakin ve huzurlu yerde ortaya çıkan gençler kendilerini bu genç çifte kanıtlamak için güç gösterisine girip şiddet uygulamaya başlayınca, olaylar kendiliğinden gelişir ve kedi- fare kovalamacası vahşete dönüşür.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sihirli Taş (Shorts)

 

Yönetmen: Robert Rodriguez

Senaryo: Robert Rodriguez

Oyuncular: Jon Cryer, William H. Macy, Leslie Mann, James Spader

Gösterim Tarihi: 14 Ağustos

 

Konu: Black Falls kasabasında bütün evler birbirine benzer ve herkes Bay Black’in Black Box şirketinde çalışır. Ailesine iş vermek dışında Bay Black’in şirketi, 11 yaşındaki Toe Tompson için hiçbirşey yapmamıştır. Ta ki gökkuşağının renklerini taşıyan gizemli bir taş gökyüzünden Toe’nun kafasına düşene kadar. Bu gökkuşağı taşı, Mr. Black’in şirketinin yaptıklarından daha iyi birşey daha yapmaktadır: Taşı elinde tutan herkesin dileğini gerçekleştirmektedir.

 

 

Soysuzlar Çetesi (Inglorious Basterds)

 

Yönetmen: Quentin Tarantino

Senaryo: Quentin Tarantino

Oyuncular: Brad Pitt, Diane Kruger, Melanie Laurent, Eli Roth

Gösterim Tarihi: 21 Ağustos

 

Konu: Alman işgâli altındaki Fransa’da Shosanna Dreyfus, ailesinin Nazi albayı Hans Landa tarafından katledilmesine tanık olur. Katliamdan kurtulan Shosanna, yeni bir hayata başlar. Öte yandan Teğmen Aldo Raine’in önderliğindeki bir grup Yahudi askeri, önceden belirlenmiş hedeflere yönelik intikam faaliyetlerine başlamıştır. Raine’in intikam timine Alman kadın oyuncu Bridget Von Hammersmark da katılır.

 

 

Son Durak 4 3D (The Final Destination 4 3D)

 

Yönetmen: David R. Ellis

Senaryo: Eric Bress, Jeffrey Reddick

Oyuncular: Krista Allen, Nick Zano, Mykelti Williamson, Bobby Campo

Gösterim Tarihi: 28 Ağustos

 

Konu: Nick ve arkadaşları haftasonunda araba yarışı izlemeye giderler. Nick yarışın yapıldığı stadyumun izleyicilerin üzerine yıkıldığını görür. Bu gördüklerinin birazdan yaşayacakları bir felâket olduğunu farkederek, 12 kişiyi stadyumdan çıkmaya ikna eder ve kazadan kurtulurlar. Ama stadyum kazasından kurtulanları çok daha korkunç kazalar beklemektedir.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.