Bu kez evde tek başına değil, grup halde!

 “Seks ve Kahvaltı – Sex and Breakfast” (2007)

Yönetmen: Miles Brandman

Oyuncular: Macaulay Culkin, Kuno Becker, Eliza Dushku, Alexis Dziena

1.85:1 Geniş Ekran. İngilizce DD 5.1 – İngilizce DD 2.0 – Türkçe DD 2.0. 78 dakika.

KANAL D Home Video

 Çift ve sevgili olmak, hep heyecanlı bir cinsellik yaşamak, aşkla sevişmek, uyumu sürdürmek… Ne denli zor konular değil mi? Fiziksel heyecanlar yitirildiğinde ilişki zarar görür, ilişki zarar gördükçe soğuma ve yabancılaşma başlar; düş kırıklıkları kızgınlığı, kızgınlık sadakatsizliği, sadakatsizlik kaygıları doğurur. Sorunun kaynağına inilmek istendiğinde ise uzmanlara başvurulur. Los Angeles’dan iki çiftin yaptığı gibi.

   Müthiş bir beraberlik döneminden sonra, şimdi, James – Heather çiftinin sorununda esas olan, genç kadının orgazmı artık yaşayamaması… Ellis-Renee çiftinin alevleri de, kaçamak mastürbasyonlar yapacak denli sönmüş… Her iki çiftin danıştığı, psikiyatr Dr.Wellbridge, ilişkiyi canlandırmak için yöntemlerden birinin başka bir çiftle eş değiştirmek / grup seks olduğuna onları ikna eder. Ve iki çifti eşleştirir. Bu, birbirini tanımayan çift için mayınlı sahaya girmektir… Ama kabul ederler ve denerler. Acaba bu yöntem sorunu çözecek midir, yoksa sadece ‘suyun yatağını bulması’nı mı kolaylaştıracaktır?

   Miles Brandman, adına ilk rastladığımız 1981 doğumlu bir yönetmen. Aynı zamanda yazdığı bu ilk uzun metrajlı filmini, belli ki kendi deneyimleriyle beslemiş. Öncelikle, oyuncu kadrosu çok cazip: “Home Alone-Evde Tek Başına” ile inanılmaz bir ün kazanan, 1980 doğumlu Macaulay Culkin ve “Altın Şans- Fool’s Gold”un şımarık zengin kızı olarak tanıdığımız Alexis Dziena, bir çift(James-Heather)… ”Goal!” serisinin yıldızı Kuno Becker ve “Wrong Turn-Korku Kapanı” ile sinemada çıkış yapan Eliza Dushku, diğer çift.

   Özellikle benzer sorunlarla mücadele eden genç seyircilerin kolaylıkla duygudaşlık kurabilecekleri, yakışıklı / güzel, capcanlı oyuncuların oynadıkları karakterler, herkesin kolayca kendine bile itiraf edemeyeceği seks fantezilerini (örneğin, sevişen bir çifti izlemek, örneğin hemcinsle sevişmeyi düşünmek)ve problemlerinin çözümünü açık açık konuşup, tartışıyorlar. Ve bunu yaparlarken de bir tür tedavi uygulamış oluyorlar. Bu sağaltım, sizin için de geçerli. Sevgiliniz ya da eşinizle izlemenizi öneririm. Bazen, yolunda gitmeyen bazı sorunları çözmek için çabalamanın gereksizliğini ya da biraz anlayışla-gayretle çözülebilecek meselelerin ilişkiyi kilitlemesinin anlamsızlığını fark edebilmeniz için.

   Yönetmen, gereksiz lafazanlıklardan arındırılmış filminde, mekânları, yan karakterleri ve şarkıları gayet ekonomik / verimli kullanmış. Dijital çekilmiş, nefes alıp veren bir film.

   Ekstraları olmayan bir DVD; karakterler adeta evlerinize konuk olduklarından, zaten tatmin oluyorsunuz. 18+ verilmesinin nedeni, yoğun cinsel muhtevasından… Çıplaklık içermediğini vurgulayalım.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.