Buz Devri 3: Dinozorların Şafağı (Ice Age 3: Dawn Of The Dinasaurs)

Yönetmen: Carlos Saldanha, Mike Thurmeier

Senaryo: Carlos Saldanha, Mike Thurmeier

Seslendirenler: Simon Pegg, Seann William Scott, John Leguizamo, Denis Leary

Gösterim Tarihi: 01 Temmuz

Konu: Kaplanlara, avcılara, eriyen buzullara kafa tutan kahramanlarımız bu sefer dinazorlarla karşı karşıya geliyor. Film dinazorların her zaman yaşadığını, buzun erimesiyle ortaya çıktıklarını öne sürüyor. Filmin maskotu olan fare Scrat cevzinin peşine düşerek bizi yine gülmekten kıracağa benziyor. Kahramanlarımız Sid, Manny ve Diego’ya ikinci bölümde yer alan Ellie ve fareler, bu bölümde de eşlik ediyor.

İçimdeki Şeytan (Alone)

Yönetmen: Parkpoom Wongpoom, Banjong Pisanthanakun

Senaryo: Parkpoom Wongpoom, Banjong Pisanthanakun

Oyuncular: Marsha Wathanapanitch, Withaya Wasukraipaisan, Rachanu Boonchuduang

Gösterim Tarihi: 03 Temmuz

 

Konu: Pim’in Kore’de sürekli işi ve iyi arkadaşları vardır, evlilikleri normal gitmektedir. Bu durum Tayland’tan bir telefon gelmesine kadar sürer. Gelen haberde Pim’in annesinin hastalığına bir türlü teşhis konulamadığı ve çok hasta olduğu, dönmeleri gerektiği söylenir. Pim, Tayland’a vardığında geçmişte yaşadığı acı olayları hatırlar.

 

Felekten Bir Gece (The Hangover)

Yönetmen: Todd Phillips

Senaryo: Jon Lucas, Scott Moore

Oyuncular: Bradley Cooper, Ed Helms, Heather Graham, Justin Bartha

Gösterim Tarihi: 10 Temmuz

 

Konu: Arkadaşlarının düğününden iki gün önce bekârlığa veda partisi vermek için Las Vegas’a giden dört arkadaş, parti gecesinin sabahında odalarında bir kaplan, tavuklar ve dolapta ağlayan altı aylık bir bebek ile uyanırlar. Ancak damat ortada yoktur. Bir gece öncesine dair hiç birşey hatırlamayan üç arkadaşın damadı bularak Los Angeles’a düğününe yetiştirmeleri gerekmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tabu (Towelhead)

Yönetmen: Alan Ball

Senaryo: Alan Ball

Oyuncular: Summmer Bishil, Chris Messina, Maria Bello, Peter Macdissi

Gösterim Tarihi: 10 Temmuz

 

Konu: Alan Ball, bir kez daha orta sınıf Amerikan ahlâk değerleri ile oynayarak, kimileri için kabûl edilemez, kimileri içinse kusursuz olarak nitelendirilecek bir filme imza atıyor.

Ortadoğu kökenli, ancak müslüman olmayan bir baba ve kızının Amerika’nın banliyölerinden birisinde var olma çabasını anlatan Tabu (Towelhead), cinsel uyanış, ırkçılık ve iki yüzlü ahlâk değerleri üzerine yapılmış, keyifli bir zihin jimnastiği.

 

Halk Düşmanı (Public Enemies)

Yönetmen: Michael Mann

Senaryo: Ronan Bennett, Michael Mann

Oyuncular: Christian Bale, Johnny Depp, Marion Cotillard, Channing Tatum

Gösterim Tarihi: 10 Temmuz

 

Konu: Suç draması Public Enemies’ın konusu Amerika’nın büyük bunalım yıllarında geçiyor ve FBI ajanı Melvin Purvis’in o dönemin en ünlü suçluları John Dillinger, Baby Face Nelson ve Pretty Boy Floyd’u cezaevine tıkma çabası üzerinde odaklanıyor.

 

Harry Potter ve Melez Prens (Harry Potter and the Half – Blood Prince)

Yönetmen: David Yates

Senaryo: Steve Kloves, J.K. Rowling

Oyuncular: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Julie Walters

Gösterim Tarihi: 15 Temmuz

 

Konu: Voldemort Muggle, büyücüler dünyası üzerindeki baskısını arttırmaktadır. Hogwarts artık eskiden olduğu kadar güvenli bir yer değildir. Harry okul binasında bile tehlikeler olabileceğinden şüphelenmektedir. Diğer taraftan Dumbledore son mücadelesi için hazırlanmaktadır. Birlikte Voldemort’un savunmalarını açığa çıkarmak için uğraşırlar. Bu arada Hogwarts’taki öğrenciler gençlik heyecanlarını etkisi altındadırlar.

 

 

Ghosts of Girlfriends Past

Yönetmen: Mark Waters

Senaryo: Jon Lucas, Scott Moore

Oyuncular: Matthew McConaughey, Jennifer Garner, Michael Douglas, Emma Stone

Gösterim Tarihi: 24 Temmuz

 

Konu: Ünlülerin fotoğrafçısı Connor, eğlenceyi ve kadınları seven biridir. Connor, evlenmek üzere olan abisinin büyük bir hata yaptığını düşündüğünden onu vazgeçirmek ister. Düğünden bir gece önce Connor’ı ziyaret eden üç hayalet, geçmişine ve geleceğine doğru yolculuğa çıkarır, ne zaman kadın avcısına dönüştüğünü bulmaya çalışırlar. Belki Connor’ın hayatının aşkını bulabilmek için hâlâ şansı vardır.

Metrodan Kaçış (The Taking of Pelham 1 2 3)

Yönetmen: Tony Scott

Senaryo: Brian Helgeland, John Godey

Oyuncular: Denzel Washington, John Travolta, John Turturro, Luis Guzman

Gösterim Tarihi: 31 Temmuz

 

Konu: New York şehri metro hareket memuru Garber’ın sıradan günü, bir metro treninin kaçırılmasıyla kaosa dönüşür. Dört kişilik çetenin lideri ve beyni Ryder, bir saat içinde yüklü bir fidye ödenmediği takdirde yolcuları öldürmekle tehdit eder. Garber, metro sistemi hakkındaki bilgisinden yararlanacaktır ama Garber’ın çözemediği bir muamma vardır: Hırsızlar parayı alsalar bile, nasıl kaçabilirler ki?

 

 

İçimizdeki Düşman (L’Ennemi Intime – Intimate Enemies)

Yönetmen: Florent Siri

Senaryo: Patrick Rotman

Oyuncular: Benoit Magimel, Albert Dupontel, Aurelien Recoing, Marc Barbe

Gösterim Tarihi: 03 Temmuz

Konu: Cezayir’de yaşanan savaş sırasında Fransız ordusunda bir bölüğün komutanı öldürülünce Teğmen Terrien, bölüğün başına getirilir. Bölükte hayattan ümidini kesmiş Çavuş Dougnac ile tanışır. Savaş ortamının zorlukları iki askerin kişiliklerini sınayacaktır. İsimsiz bir savaşta kaybolmuş iki asker, aslında en büyük düşmanın kendileri olduklarını fark edeceklerdir.

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.