Terminator: Kurtuluş (Terminator: Salvation)

Yönetmen: McG

Senaryo: John D. Brancato, Michael Ferris

Oyuncular: Christian Bale, Anton Yelchin, Sam Worthington, Helena Bonham Carter

Gösterim Tarihi: 05 Haziran

 

Konu: John Connor’un yetiştirilirken inandığı gelecek, Marcus Wright adlı yabancının ortaya çıkmasıyla değişir. Connor, Marcus’ın gelecekten mi yollandığına yoksa geçmişten mi kurtarıldığına karar vermek zorunda kalır. Birlikte insanoğlunu ortadan kaldırabilecek korkunç sırrın ardındaki gerçeği ortaya çıkaracak bir yolculuğa çıkarlar.

 

Aşk Uğruna (Pour Elle – Anything For Her)

Yönetmen: Fred Cavaye

Senaryo: Fred Cavaye, Guillaume Lemans

Oyuncular: Lindon, Diane Kruger, Lancelot Roch, Olivier Marchal

Gösterim Tarihi: 05 Haziran

 

Konu: Lisa ve Julien’in mutlu bir evlilikleri vardır ve oğullarıyla birlikte sakin bir hayat yaşamaktadırlar. Fakat Lisa bir sabah cinayet iddiasıyla polis tarafından tutuklanır ve 20 yıl hapis cezasına mahkûm edilir. Karısının suçsuz olduğuna inanan ve onu bu durumdan kurtarmak için elinden gelen herşeyi yapmaya karar veren Julien çılgın bir plân hazırlar.

 

Körlük (Blindness)

Yönetmen: Fernando Meirelles

Senaryo: José Saramago, Don McKellar

Oyuncular: Julianne Moore, Mark Ruffalo, Danny Glover, Gael Garcia Bernal

Gösterim Tarihi: 05 Haziran

 

Konu: Körlüğe neden olan bulaşıcı bir hastalıktan etkilenenler, eski bir akıl hastanesinde karantina altına alınırlar. Koğuşlardan birinde kalan bir grup insan yiyecek stoku üzerindeki kontrolü ele geçirir ve silâhla diğerlerinden değerli eşyalarını ve kadınlardan ise cinsel hizmet talep etmeye başlarlar. Ancak hastalıktan etkilenmediği halde, kocasının peşinden kendini karantinaya aldıran bir kadın, orada aile gibi yakınlaştığı yedi yabancıya kılavuzluk eder.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

The Haunting in Connecticut

Yönetmen: Peter Cornwell

Senaryo: Adam Simon, Tim Metcalfe

Oyuncular: Virginia Madsen, Kyle Gallner, Martin Donovan, Amanda Crew

Gösterim Tarihi: 12 Haziran

 

Konu: Campbell ailesinin yeni taşındıkları evleri akıl almaz olaylara tanık olmuş bir cenaze evinden dönüştürülmüştür. Evin sahibinin medyum oğlu Jonah, ruhani varlıkların diğer tarafa geçebilmesine fırsat yaratan şeytani bir ulak görevi görmüştür. Şimdi, ölülerle iletişim kurabilen Jonah her şeyden habersiz aileyi farklı türde bir dehşete boğmak üzere dönmüştür ve korkunç şeyler olmak üzeredir.

 

Kanlı Hesaplaşma (Shinjuku Incident)

Yönetmen: Derek Yee

Senaryo: Derek Yee

Oyuncular: Jackie Chan, Naoto Takenaka, Daniel Wu, Xu Jinglei

Gösterim Tarihi: 12 Haziran

 

Konu: Steelhead, Tokyo’ya giden kız arkadaşı Xiu Xiu’dan haber alamayınca onun peşinden yola koyulur. Tokyo’ya ulaştığında buradaki Çinli göçmenlerin çetelerin baskısı altında olduklarını görür. Kız arkadaşı Xiu Xiu ise Japon kimliği edinmiş ve Eguchi ile evlenmiştir. Eguchi, bir rakibini yenmesine yardım eden Steelhead’e güvenir ve gece kulüplerinin yönetimini verir. Fakat bu huzurlu yaşamı uzun sürmez.

 

Aşk Ateşi (The Burning Plain)

Yönetmen: Guillermo Arriaga

Senaryo: Guillermo Arriaga

Oyuncular: Charlize Theron, Kim Basinger, Jennifer Lawrence

Gösterim Tarihi: 12 Haziran

 

Konu: Bir restoranda işletmeci olan Sylvia gizemli bir kadındır. Maria ise Meksika’da babası ve en yakın arkadaşıyla mutlu mesut bir hayat sürmektedir. Ancak trajik bir kaza her şeyi değiştirir. Mariana ve Santiago, beklenmedik bir şekilde aşık olurlar. Terk edilmiş bir karavanda, Gina ve Nick arasında yaşanan yasak aşkın fırtınası, Sylvia ve diğer karakterlerin hayatlarını bambaşka bir şekle sokar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adamım Benim (I Love You, Man)

Yönetmen: John Hamburg

Senaryo: John Hamburg, Larry Levin

Oyuncular: Paul Rudd, Jason Segel, Rashida Jones

Gösterim Tarihi: 12 Haziran

 

Konu: Peter, Zooey ile evlenmek üzeredir ancak nikâhında sağdıçlık yapacak erkek arkadaşı olmadığını fark eder. Bunun üzerine bir sürü erkekle dostluklar kurmaya çalışır. Sonunda Sydney ile arasında sağlam bir dostluk ortamı oluşur. Ancak iki erkeğin birbirine yakınlaşması hızlandıkça Peter’in Zooey ile ilişkisinde sorunlar başlar. Peter bir tercih yapmak zorundadır. Ya nişanlısını, ya da yeni bulduğu “kardeşini” seçecektir.

Teklif (The Proposal)

Yönetmen: Anne Fletcher

Senaryo: Peter Chiarelli

Oyuncular: Sandra Bullock, Ryan Reynolds, Malin Akerman, Craig T. Nelson

Gösterim Tarihi: 19 Haziran

 

Konu: Kitap editörü Margaret sınır dışı edilerek ülkesi Kanada’ya gönderilmesi gündeme gelince asistanı Andrew ile nişanlı olduğunu hükümet yetkililerine bildirir. Zoraki çift, damat adayının ailesiyle tanışmak için Alaska’nın yolunu tutmak zorunda da kalacaktır. Peşlerindeki göçmenlik bürosu yetkililerini başlarından savmak için bu plâna sonuna kadar bağlı kalacaklarına yemin etmek zorunda kalırlar.

 

12 Tuzak (12 Rounds)

Yönetmen: Renny Harlin

Senaryo: Daniel Kunka

Oyuncular: John Cena, Aidan Gillen, Ashley Scott, Steve Harris

Gösterim Tarihi: 19 Haziran

 

Konu: Milyonlarca dolarla kaçmaya çalışan Miles Jackson’ı, New Orleans polisi Danny Bexter durdurmayı başarır. Ancak Miles’ın kız arkadaşı yanlışlıkla öldürülür. Hapse giren Miles bir yıl sonra hapisten kaçmayı başarır ve Danny’nin peşine düşer. Danny ile alay ederek ona 12 tane çözülmesi imkansız görevler verir. Danny’nin bu 12 raundu geçmesi sonucu kız arkadaşı Molly’nin hayatı kurtulacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17 Yeniden (17 Again)

Yönetmen: Burr Steers

Senaryo: Jason Filardi

Oyuncular: Zac Efron, Leslie Mann, Thomas Lennon

Gösterim Tarihi: 19 Haziran

 

Konu: 1989 yılında lise son sınıf öğrencisi olan Mike okulun basket takımının yıldızıdır. Üniversite bursu ve parlak bir gelecek avucunun içindedir. Ama o her şeyi elinin tersiyle itip, bebek beklediğini yeni öğrendiği kız arkadaşı Scarlet’la yaşamaya karar verir. Yaklaşık 20 yıl sonra, Mike’ın şaşalı günleri kesinlikle geride kalmıştır. Scarlet’la evliliği paramparçadır, işteki terfi onu es geçmiştir, ergenlik çağındaki oğlu onun bir zavallı olduğunu düşünmektedir ve lisede bir inekken sonradan teknoloji milyarderi olan en iyi arkadaşı Ned’in yanında yaşamaya mecbur kalmıştır. Ama Mike’a ikinci bir şans verilir ve mucizevi bir şekilde 17 yaşına geri döner. Bakalım bu şansı iyi değerlendirebilecek midir?

 

Soldaki Son Ev (The Last House on the Left)

Yönetmen: Dennis Iliadis

Senaryo: Adam Alleca, Carl Ellsworth

Oyuncular: Sara Paxton, Martha Macisaac, Tony Goldwyn, Monica Potter

Gösterim Tarihi: 19 Haziran

 

Konu: Collingwood’daki göl evine giden Mari ile arkadaşı Paige, orada psikopat ruhlu hapishane kaçağı Krug ve ekibi tarafından kaçırılırlar. Mari’nin tek umudu, anne – babasına ulaşıp oraya gelmelerini sağlamaktır. Saldırganlar bir sığınak ararken Mari’nin hayatta kalabilmeyi başarabileceği tek yeri seçmişlerdir. İntikam almaya kararlı Mari’nin ailesi, saldırganların hayatını cehenneme çevirecektir.

 

 

Transformers: Yenilenlerin İntikamı (Transformers: Revenge of the Fallen)

Yönetmen: Michael Bay

Senaryo: Adam Alleca, Carl Ellsworth

Oyuncular: Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson

Gösterim Tarihi: 24 Haziran

 

Konu: Sam Witwicky, Transformers’ın kökenleri konusunda yeni detaylar keşfeder. En büyük mücadele, Mısır’daki Giza piramitlerinde gerçekleşir. Çünkü aranan tapınak bu bölgededir. Filmde Transformers’ın piramitler öncesinde Mısır’ı ziyaret ettiği gösterilecek; hiyeroglif yazılarının günümüzdeki teknolojik araçları çağrıştırdığına değinilecek.

 

Bir Kadının Seks Günlüğü (Diario de Una Ninfómana – Diary of a Sex Addict)

Yönetmen: Christian Molina

Senaryo: Cuca Canals, Valérie Tasso

Oyuncular: Belen Fabra, Leonardo Sbaraglia, Llum Barrera, Geraldine Chaplin

Gösterim Tarihi: 24 Haziran

 

Konu: Klasik bir yaz sezonu erotik filmi olan Bir Kadının Seks Günlüğü, orta sınıftan bir Fransız’ın cinsel maceralarını anlatıyor. Kadının doymak bilmeyen tatminsizliği yavaş yavaş ona bir sokak kadını kimliği vermeye başlıyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.